Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Те на този мотор на Карнивала дюзите са същите като на фейслифтовият теракан. Трето поколение се водеше комън рейла. Само управлението на турбото и самото турбо са други(ВНТ е турбото и се оправлява от ЕКУ-то).
    Убеден ли си?Не съм съгласен с теб,само периферията е същата.Лично изпробвано с две дюзи сложени от Карнивал от джамбазите беше докаран до ниво светващ чек.След ремонта вс е ок.
    Последно редактирано от lancione; 31-01-19, 22:47.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от lancione Преглед на мнение
      Убеден ли си?Не съм съгласен с теб,само периферията е същата.Лично изпробвано с две дюзи сложени от Карнивал от джамбазите беше докаран до ниво светващ чек.След ремонта вс е ок.
      А дали са запознали дюзите с компа, значи могат да ги сложат физически, ама не стават
      Те и от 150 коня не стават на 163, ама от 163 стават на 150..... А?
      Не давай за пример джамбазите, ако не са успели в читав сервиз да го направят , тогава ми го дай за пример, щото джамбаза като светне чек-а маха лампата на таблото и всичко е точно.
      А можеш ли да кажеш кое е периферията - турбото как е, дали е същото или то не е периферия?
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • От: Terracan

        Днес гледах един Теракан. Обявен за 2005 не е фейс, автомат с парт тайм. Джипа е реална 2004. Как може да се определи 100% 163 коня ли е? Шасито е с номер KMNNM81XP4U145018 Нещо не намирам и декодер който да каже 150 или 163 коня е?

        Коментар


        • Terracan

          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
          Днес гледах един Теракан. Обявен за 2005 не е фейс, автомат с парт тайм. Джипа е реална 2004. Как може да се определи 100% 163 коня ли е? Шасито е с номер KMNNM81XP4U145018 Нещо не намирам и декодер който да каже 150 или 163 коня е?
          Звънни на накой магазин за части-примерно Колос. Даваш рама за някоя част и в тяхната програма излиза колко коня е?
          HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
          VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
          Няма да е все така!
          Нула две осмици 724 пет едно пет 1

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
            Днес гледах един Теракан. Обявен за 2005 не е фейс, автомат с парт тайм. Джипа е реална 2004. Как може да се определи 100% 163 коня ли е? Шасито е с номер KMNNM81XP4U145018 Нещо не намирам и декодер който да каже 150 или 163 коня е?
            Колега от форума има корейски теракан и никъде не можем да му разчетем шасито в нета, само тези фирми, коитонвнасят от Кореа могат. Бтв аз съм с произведен 2004( о първа регистрация 2005) и съм фейс с парттайм и 163 коня.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
              Днес гледах един Теракан. Обявен за 2005 не е фейс, автомат с парт тайм. Джипа е реална 2004. Как може да се определи 100% 163 коня ли е? Шасито е с номер KMNNM81XP4U145018 Нещо не намирам и декодер който да каже 150 или 163 коня е?
              В големия талон пише колко киловата е! Обозначението Р2 е за максимална мощност. Умножавате по 1.36 и получавате конските сили.

              ПС: Дори и нов внос да е, все има някакви документи. На моя J3 2003 г. 150 кс в документите е отбелязано 110 kW.
              Последно редактирано от Ивайло Александров; 03-02-19, 06:18. Причина: допълнение
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • От: Terracan

                Отново ви благодаря за насоките колеги! Беше късно в Събота и нямаше на кого да се обадя. До документи не стигнах при огледа, все мислех, че ще намеря калкулатор и сервизна история да разбера колко коня е.

                Коментар


                • От: Terracan

                  Колеги след запалване започнаха да светват и двете зелени лампи за преден мост и бавни едновремено- светят около 10секунди и угасват дали има някъв проблем

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Може да е влага и да шашка системата. Ако режимите работят нормално , не е проблем , като изсъхне , ще се оправи. Случвало ми се е 2 пъти , но така и не разбрах къде точно е проблема.

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      здравейте колеги купих си теракан и го чакам да дойте моля за съвет какво трябва да обслужа освен нормалните масло ролки ремъци 2003 год автомат 150 коня. четох някъде за маслен охладител и трябва ли да сменя маслото в скоростите и раздатките?

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от siso75 Преглед на мнение
                        здравейте колеги купих си теракан и го чакам да дойте моля за съвет какво трябва да обслужа освен нормалните масло ролки ремъци 2003 год автомат 150 коня. четох някъде за маслен охладител и трябва ли да сменя маслото в скоростите и раздатките?
                        За маслото на двигател е ясно,че се сменя веднага след покупката. Както и ремъците, добре е и гарнитурата на масленият охладител да смениш както си прочел. В темата на Колегата @Ivo Aleksandrov има доста неща писани за подръжката на джипката. А за скоростната кутия, вижте на запален двигател колко е количеството на маслото и какво е на цвят. Ако е в норма като количество и е свежо на цвят - червеникаво-розово(стандартно АТФ) и не е прегоряло , няма кафеви оттенъци или не е боза си насочете парите за смяната на маслото в друга част на колата. Това ще рече,че маслото е в норма и няма спешна нужда от подмяна. с диференциалите е по същият начин. Там отваряш пробката, топваш с нещо гледаш света и ако е златист и бистър и в нижното количество не е изключително спешно. Това при раздатката няма как да стане толкова лесно, но и то като количество и цена не е много и може да се смени с маслото на мотора. В задният диференциал е възможно да се видят финни метални частици отделени от дисковете на лсд-то и от плочките ,които притискат запечатките една към друга.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Привет на всички! От няколко месеца и аз съм собственик на терракан когато го купих прочетох всичко в форума за да съм наясно с нещата които ми предстоят . Та към проблема... Карах си го без проблеми и вчера го паля и свети чека. Колата няма мощност, закарах я на сервиз и ми казват помпа и дюзи. Въпроса ми е може ли това да се случи изведнъж? Колата няма мощност от място не при висока скорост. Като я запаля не тресе, двигателя работи нирмално при подаване на газ няма мощност. Благодаря предварително за всичко и ше се радвам ако някой ми даде съвет да копувам ли веднага помпа и дюзи. Не съм много компетентен по колите на 25 съм съжелявам ако не съм се изразил правилно!

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            А какви грешки изписва?
                            ПП: 1119 и 1120 са за горивната система.
                            Последно редактирано от Ивайло Александров; 13-02-19, 18:54.
                            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Първоначално публикуван от Vorrtep Преглед на мнение
                              Привет на всички! От няколко месеца и аз съм собственик на терракан когато го купих прочетох всичко в форума за да съм наясно с нещата които ми предстоят . Та към проблема... Карах си го без проблеми и вчера го паля и свети чека. Колата няма мощност, закарах я на сервиз и ми казват помпа и дюзи. Въпроса ми е може ли това да се случи изведнъж? Колата няма мощност от място не при висока скорост. Като я запаля не тресе, двигателя работи нирмално при подаване на газ няма мощност. Благодаря предварително за всичко и ше се радвам ако някой ми даде съвет да копувам ли веднага помпа и дюзи. Не съм много компетентен по колите на 25 съм съжелявам ако не съм се изразил правилно!
                              Аз имах следният проблем: Аз съм с автоматик (163 коня)и по някой път ми гаснеше в движение. Отделно на загрял или студен двигател пак по някой път не искаше да пали. Трябваше да помпам на крушата докато не се втвърди. И така докато един път 20 мин помпане и не запали. Друг проблем който имах: при газ до дупка (над 3500 оборота) ми светваше чека и колата ставаше като спъната. Трябваше да спра, да загася и пак да запаля за да се махне грешката.

                              Понеже си купих джипа със сменени дюзи (понеже знам, че са проблемни) се знаеше, че проблема не е в тях. Все пак ги тествахме за всеки случай - всичко беше ок. Проблема беше в помпата. Рециклирах я в дизел центъра и сега нямам абсолютно никакъв проблем. Ремонта излезна 560 лв. (500 лв беше ремонта, но след като я закачиха на стенд някакъв лагер изби и доплатих още 60 лв за смяна) Казаха ми, че в помпата е имало много стружки и че сме хванали точния момент, защото влезнат ли в дюзите заминават и те. Друго нещо което забелязах след ремонта е че вече почти не пуши. Преди беше нещо страшно.

                              Така, че ако ти е заминала помпата както при мен и стружките са прецакали дюзите е много вероятно и двете да са за ремонт.

                              В.

                              Коментар


                              • Terracan

                                Първоначално публикуван от Vorrtep Преглед на мнение
                                Та към проблема... !

                                Започни с диагностика най-напред, и напиши какви грешки вади
                                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                                Няма да е все така!
                                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X