Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Мога да ти кажа че камиона загрява в пъти по бързо от чисто новата ми кола, за километър два в кучия студ и вътре е баня.


    08854467O8
    LZ1YDA
    Hundai Terracan 2.9 CRDI
    Suzuki Samurai 1.1

    Коментар


    • От: Terracan

      Добър ден колеги,
      Да попитам долу-горе на колко км доливате масло, защото при мен го правя на 3000-3500км някъде, проверявам щеката и е на мин.
      Другото което искам да попитам е имате ли тракане по багажника и ако не от къде може да бъде моето - уплатнение или нещо друго?

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
        Мога да ти кажа че камиона загрява в пъти по бързо от чисто новата ми кола, за километър два в кучия студ и вътре е баня.
        Но за тая работа трябва да има работещ термостат.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от riba Преглед на мнение
          Не съм полицай или прокурор за да отправям обвинения, но ако колата е 6+1 и просто липсват седалки, то може да се
          закупят такива. Ако искате да си я ползвате 6+1 то ще трябва да закупите, нали така.
          Имам и такава кола и такива седалки, но не е регистрирана с облекчение, защото се минава на преглед
          през 6 месеца (мързи ме).
          За първи път чувам за прегледи на шест месеца, а и вече са го коментирали. Искам си просто колата да е с истински документи, които съответстват на модификацията й.

          Седалки вече си търся, но същите като останалите не намерих наоколо, явно и тях ще ги чакам от Германия.

          Не знам дали пада данъка за частни лица, но знам , че веднъж регистриран с 4+1 нямам право да си добавя седалките и да возя хора преди да я пререгистрирам - не ми се занимава просто два пъти.

          Поздрави,
          Георги

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от georgivv Преглед на мнение
            За първи път чувам за прегледи на шест месеца, а и вече са го коментирали. Искам си просто колата да е с истински документи, които съответстват на модификацията й.

            Седалки вече си търся, но същите като останалите не намерих наоколо, явно и тях ще ги чакам от Германия.

            Не знам дали пада данъка за частни лица, но знам , че веднъж регистриран с 4+1 нямам право да си добавя седалките и да возя хора преди да я пререгистрирам - не ми се занимава просто два пъти.

            Поздрави,
            Георги

            Предполагах, че се цели да се регистрира на фирма с цел намаляване на данъците. Ако не е така се извинявам и
            съм готов да предоставя седалките. Предварително заявявам, че не съм ги отварял и не знам как се монтират (и дали изобщо е възможно).
            Но моята е регистрирана 6+1, така че трябва да свършат работа. Мисля и че са малко мръсни от премятането по мазетата.
            Може на лично, ако georgivv има желание все още.

            Коментар


            • От: Terracan

              Колега zedop , не е нормално да доливаш толкова много масло/предполагам,че не го караш постоянно в тежък оф роуд режим.Тракането от багажника може да бъде от не добре затварящата се врата /луфт в заключващия механизъм/ , поставката за задния номер,крика в нишата или ключовете, както и в нещо,което си оставил да се търкаля неукрепено.

              Коментар


              • От: Terracan

                Колеги, да си знаете размера на предният кардан/и ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Terracan

                  Предполагам, че те интересува това :https://www.kardanwelle24.de/en/gele...0h1111/a-1494/

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    Да, но това не е ли за TOD, и кардана за парт-тайм не е ли с две кръстати карета ?

                    P.S. Гледах го този сайт, но ми е неква боза.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Да, но това не е ли за TOD, и кардана за парт-тайм не е ли с две кръстати карета ?

                      P.S. Гледах го този сайт, но ми е неква боза.
                      Аз го разгледах по-подробно сайта и писах в темата ти за кардана. С повече упоритост ще се ориентираш, а и после можеш да търсиш по номера на частите.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                        Колега zedop , не е нормално да доливаш толкова много масло/предполагам,че не го караш постоянно в тежък оф роуд режим.Тракането от багажника може да бъде от не добре затварящата се врата /луфт в заключващия механизъм/ , поставката за задния номер,крика в нишата или ключовете, както и в нещо,което си оставил да се търкаля неукрепено.
                        Не го карам офроуд по-често из града и извънградско да влизам в гора 3-4 пъти в месеца но не за офроуд, някакви идеи от какво може да е?

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Но за тая работа трябва да има работещ термостат.

                          Смених го с работещ. Не е драмата в него. Просто паля и първите 7км са ми само спускане. Вчера сутринта смених спускането с изкачване и джипа загря доста бързо.
                          Май все пак ще помисля за нагревател на антифриза

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
                            Смених го с работещ. Не е драмата в него. Просто паля и първите 7км са ми само спускане. Вчера сутринта смених спускането с изкачване и джипа загря доста бързо.
                            Май все пак ще помисля за нагревател на антифриза
                            Като го запалиш, остави го малко да поработи на място.
                            Примерно, първо го палиш, после го разриваш и тогава тръгваш, а ако няма сняг, "зАпали една цигара".
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              0340 - при мен се оказа датчик на Хол на разпределителния вал, 37 лв оригинален в IND.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Здравейте,
                                темата е супер обширна и съм изчел доста от постовете, които до сега ме насочваха винаги правилно към болежките на терито.


                                Имам едно-две питания за някои странни симптоми на моя 2,9 150кс мотор


                                Понякога на напълно загрял двигател когато му подам газ на място и вдигне обороти (примерно 3000) като пусна педала оборотите падат супер бавно. След като тръгна и се подвижа малко на следващото спиране ако направя пак така нещата са нормални - оборотите падат бързо до свободните като си махна крака от газта. Невинаги го прави това, понякога задържа няколко поредни пъти.


                                Другия симптом се изрязява в това че при дълъг престой без да се движи започва да притриса и да пуши от ауспуха, син цвят с ясен мирис на масло. След подаване на газ няколко пъти често спира да пуши, ако ли не след като се пораздвижи малко спира. Прави го както на студен двигател така и на загрял. Четох че може да от гумичките на клапаните. Маркуча от тубото към кулера видимо не е омаслен. Мисля че не надува картера, не съм го усетил да духа от капачката за маслото.
                                Последно редактирано от mysho; 05-11-17, 22:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X