Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    По кирилицата нямат и намерение да пипат

    Казали са че не предвиждат да вкарват Български. От Геотраде ще ги мъчат на следващата среща, защото по е-мейлите е умряла работа.

    А в момента какъв е проблема, когато си на руски? Не става ли нашият превод да се сложи на руският и с топо CYR картата?

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      А видяхте ли наследника на колорадото - орегон?

      http://www.garmin.com/garmin/cms/sit...DD99E15A8987EB

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        А видяхте ли наследника на колорадото - орегон?

        http://www.garmin.com/garmin/cms/sit...DD99E15A8987EB

        Дааа и вече се коментира
        LZ1PER

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          По кирилицата нямат и намерение да пипат

          Казали са че не предвиждат да вкарват Български. От Геотраде ще ги мъчат на следващата среща, защото по е-мейлите е умряла работа.

          А в момента какъв е проблема, когато си на руски? Не става ли нашият превод да се сложи на руският и с топо CYR картата?
          Няма проблем. Въпроса беше че трябваше да предвидят начин за превключване на клавиатурите. В момента няма как да се търсят POI-та на латиница, ако не превключиш езика на целия уред... май. Или поне аз не съм намерил начин.


          Да питам и друго: Някой имал лие проблеми с USB конектора? Моя прекъсва, но само като го ползвам като USB. Като мърда кабела и прекъсва. Обаче не ми се е случвало де прекъсне, като го ползвам за захранване в колата с гарминското захранване. Проблема със сигурност не е от кабелите, защото ползвам няколко, и единия - тоя, вървящ си към Colorado-то.

          Да го нося ли на сервиз? Не е изпускан, не е дърпан, изобщо, няма никакви инциденти. Просто от един момент започна да прекъсва. А го ползвам сравнително рядко.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Няма проблем. Въпроса беше че трябваше да предвидят начин за превключване на клавиатурите. В момента няма как да се търсят POI-та на латиница, ако не превключиш езика на целия уред... май. Или поне аз не съм намерил начин.


            Да питам и друго: Някой имал лие проблеми с USB конектора? Моя прекъсва, но само като го ползвам като USB. Като мърда кабела и прекъсва. Обаче не ми се е случвало де прекъсне, като го ползвам за захранване в колата с гарминското захранване. Проблема със сигурност не е от кабелите, защото ползвам няколко, и единия - тоя, вървящ си към Colorado-то.

            Да го нося ли на сервиз? Не е изпускан, не е дърпан, изобщо, няма никакви инциденти. Просто от един момент започна да прекъсва. А го ползвам сравнително рядко.

            Е кои POI точки? Нали всички са на кирилица?

            Кабелчето го стисни малко с рака за да му изкривиш долната матална част на буксата с цел да притиска повече конекторите един към друг. Ако кабела ти е същият като моя, там се свързват ламарината.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Ми просто ти прекъсва един от контактите за данни, а не този да напраженеието. За USB-то говоря.

              Това става често при miniUSB-тата при странично натискане/завърнате на кабела. Оправя се като се понатиснат ламаринките, които придържат/притискат влизащия куплунг, но трябва да се отвори машинката, за да се натиснат.

              ____________________________________

              Видях сега че Събин ме е изпреварил, като ти препоръчва да натиснеш кабелчето. Това е другото решение което аз не ти препоръчвам, защото може да повредиш контактите на куплунга на Colorado-то, и тогава трябва да се препоява целия куплунг (не че е трудно - в сервиз това става лесно). Просто тоя номер, който Събин ти препоръчва съм го правил и аз, и после се оказа че е временно решение, защото халтането на мъжкото в женското не се оправя, а само притискането на пътечките. Ако не усещаш сега никакво халтане, само тогава пробвай да притиснеш кабела, пир това не много - трябва да влиза и излиза без много зор. Без отваряне на машинката би могъл да нарпавиш само това.
              Последно редактирано от ynopum; 20-07-08, 12:07.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Е кои POI точки? Нали всички са на кирилица?
                Мойте си. По-старите са записани на латиница. Пък и някой фирми да речем са на латиница. По-удобно е.

                Не е причината ва картата. Картата е перфектна. Просто от гармин да вземат да отпуснат на някой от великите си програмисти малко време вместо да се занимава с глупости, да оправи туй-онуй фундаментално.

                Абе мамка му! Да ми дадат сорсовете на фирмуера ако искат, пък аз лично ще им подкарам и кирилицата като хората, и всякакви езици ще вкарам, и превключване на клавиатурите ще направя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  Впечатления от 2.60:
                  - за мен най-важното, е че алтиметърът вече работи, т.е. използва спътниковата височина и се самокалибрира (явно им е дошъл акъла и са се отказали от алгоритъма за атмосферното налягане и температурата)
                  - разстоянието до точки, дължина на маршрути и т.н. вече е през 10м (това някой го искаше във форума)
                  - може да се изключва релефа, но като се има предвид, че траковете са сиви, стават АБСОЛЮТНО невидими; крайно непрепоръчително за офроуд; може би само за кола
                  - има трак-бек по даден трак, не съм го тествал още
                  - опция за калибриране на компаса в неговата страничка
                  - струва ми се, че доста по-добре "изцежда" батериите и държи по-дълго с тях, изкарва съобщение че ще свършат буквално 10сек. преди това
                  - подсветката не е още напълно оправена, т.е. винаги тръгва изгасен, при първото натискане на off бутона прилага настройките за осветление

                  Мизерии:
                  - траковете не могат да се оцветяват, което ги прави адски трудно различими (на моменти се губят в релефа)
                  - кирилицата не е оправена, при въвеждане на точка винаги прави някакъв каламбур от името и трябва да се редактира и да се въведе наново името, което е доста досадно, като се има предвид как става въвеждането

                  Относно кирилицата:
                  от известно време ползвам файла с превод на български, БГ ТОПО картата, и кирилска клавиатура. Работи безпроблемно, като изключим записа на точка, това че има няколко руски букви в повече и че няма лесен начин да минеш на английски. Според мен това е най-добрият начин за ползване, само трябва да се до-преведат новите менюта във версия 2.60

                  Като цяло може да се каже, че работи доста по-добре и вече съм сравнително доволен от машинката като цяло (шшт, тихо да не чуят от Гармин

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                    Относно кирилицата:
                    от известно време ползвам файла с превод на български, БГ ТОПО картата, и кирилска клавиатура. Работи безпроблемно, като изключим записа на точка, това че има няколко руски букви в повече и че няма лесен начин да минеш на английски. Според мен това е най-добрият начин за ползване, само трябва да се до-преведат новите менюта във версия 2.60
                    Опиши къде са непреведените менюта, и точния текст. Както и къде има грешки. Ще го оправя. Просто напоследък съм кът с времето, и нямам възможност да се човъркам сам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Опиши къде са непреведените менюта, и точния текст. Както и къде има грешки. Ще го оправя. Просто напоследък съм кът с времето, и нямам възможност да се човъркам сам.
                      По-лесно ми е да направя промените, вече започнах Ако искаш недей да променяш, докато не пратя моята версия (днес-утре), за да не merge-ваме.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        OK. Като гледам че си почти чисто нов, не знам дали имаш право на Attachment-и. Ако има проблем, мейла ми е sparky@omegatim.com. Прати го и аз ще го кача във форума, дето се вика "немедленно".
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Да взема да споделя един проблем, че съм малко неук по тези въпроси! Поиграх си с качване на карти на колорадото във вътрешната памет и в SD - то и всичко си върви успешно. Обаче, стигнах до извода , че повече от три карти в менюто с картите апарата не показва. Това са на практика: базовата карта , геогрейдската и само още една от допълнителните , които му качвам. Ако във вътрешната памет има три броя карти , не показва четвъртата от сд - паметта, а ако махна едната , тогава показва като трета тази от сд-то.
                          Правилен ли ми е извода и , ако да , само при колорадото ли може да се виждат до три карти в менюто, или и на останалите апарати е така.

                          п.с. Картите, които, разпознава във вътрешната памет са само с имена:gmapbmap, gmapsupp, gmapprom
                          А в сд-картата: gmapsupp
                          Останалите варианти ни ги подкарва.

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Малко ще се позабавя с файлчето, оказа се че грешките са доста (малки, но не и малко Така или иначе дори Гармин не са пуснали превод на 2.60 още, така че няма за къде да бързаме

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Здравейте колеги,

                              От няколко дни и аз съм в клуба - с Colorado 300.
                              В началото с малко смесени чувства, понеже няколко пъти безпричинно се самоизключи и веднъж го сгащих да му трепери яркостта при почти нулева степен на осветеност, но видях че не било само при мен, а и след качване на 2.60 вече нямам забележки, дори напротив! Притеснява ме единствено USB входа ... като гвоздей в бита сметана влиза mini USB конектора и не знам колко ще изкара.

                              Форумът иначе е изключително полезен, поздравления!
                              И благодарности за ценните съвети.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                                Малко ще се позабавя с файлчето, оказа се че грешките са доста (малки, но не и малко Така или иначе дори Гармин не са пуснали превод на 2.60 още, така че няма за къде да бързаме
                                Какъв превод на 2.60? Те нямат и намерение да пуснат превод на български.

                                Това го превеждах от руски. Не съм имал време да го прегледам, и затова са грешките. Правих го на дорба воля, и крадях от работното и свободното си време. Ако имах текста и на английски, сигурно щеше да е по-добре, ама нъц.

                                Знам че е досадна работа, пък и на никой не му зависи живота от това, така че когато стане. Само не ни забравяй.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X