Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
    Ориентирай се към пост 189 стр.10, колегата sparkybg направи превода на Български.
    От известно време аз го правя превода, не съм го забравил, скоро ще го пусна

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      Следя редовно написаното във форума и намирам много необходима и полезна информация от хора които са доста напред в знанията и уменията си за GPS системите. Във мнение 233 прочетох за захранването на GPS Colorado 300 каквото имам и аз от лек автомобил. Купих си зарядно от магазин за мобилни телефони и го пробвах онзи ден. Не бях извадил двете батерии от самият апарат и като включих зарядното в гнездото за запалката на автомобила GPS ми се изключи и се появи изглед който съм виждал при връзката на апарата с компютър. Тоест по този начин GPS смята че е свързан с компютър и не позволява никаква работа с него. Дали грешката ми е че не съм извадил батериите или пък проблема е в зарядното. Ако sparkybg или друг компетентен ми отговори какъв е проблема, ще бъда много благодарен... Предварително благодаря и желая успехи на всички участници в този форум..

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Трабва да си с фирмуер 2.51 поне, и Garmin spanner да е включено. Тогава ще те пита какво да прави.

        Разисквано е в темата. Прочети. Разисквани са и куп други неща. Ще ти е полезно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Такаааа, ето го моят превод на български: освновно съм направил да се събират думите в полетата, променил съм обръщенията (задай вм. задаване и т.н.), синтактични и правописни грешки, и доста други. Единствено не съм проверявал Geocaches и Wherigo.
          Гледам, че Гармин ОЩЕ не са пуснали руски превод за 2.60, така че новите неща все още са си на англ. Някой ден, ако сме живи, като го пуснат, ще го преведем и него.
          Давайте предложения за поправки, ако има
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Трабва да си с фирмуер 2.51 поне, и Garmin spanner да е включено. Тогава ще те пита какво да прави.

            Разисквано е в темата. Прочети. Разисквани са и куп други неща. Ще ти е полезно.
            Благодаря за съвета и помощта - проблема ми беше в избора на Garmin spanner от настройките, иначе съм с най новите, последни версии и на картата и на софтуера

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              От няколко дни имам проблем с моят гпс, след като го пусна се появява логото на гермин и след няколко секунди загасва, сякаш са слаби батериите. Пробвах със съвсем нови батерии-същото, пробвах да го вкл. към компютара пак същото.Някой ако има представ какво става моля да помогне, или да се отправям направо към сервиза.
              Благодаря предварително.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                Такаааа, ето го моят превод на български: освновно съм направил да се събират думите в полетата, променил съм обръщенията (задай вм. задаване и т.н.), синтактични и правописни грешки, и доста други. Единствено не съм проверявал Geocaches и Wherigo.
                Гледам, че Гармин ОЩЕ не са пуснали руски превод за 2.60, така че новите неща все още са си на англ. Някой ден, ако сме живи, като го пуснат, ще го преведем и него.
                Давайте предложения за поправки, ако има
                Здравей ALEX,
                Качих си превода направен от теб веднага с излизането му. Не зная дали е от това но имам един проблем който виждам днес. Аз не използвам често апарата освен когато излизам на туризъм един път месечно. Картата ми е последната версия OFRM TOPO 4,60 ML която от Геотрийд препоръчват за Colorado 300. Версията на софтуера на самият GPS е 2,60. Това което установих е, че като отида на "търсене" независимо какъв обект има само кирилица, която обаче не позволява да търся обектите, тъй като наименованията на картата която вече посочих са на латиница. Като сменя езика от "руски" на "american english" търсенето става по латински букви и нямам проблем, но пък и всички менюта по апарата са на английски, а там не се оправям. Дали трябва да сменя версията на картата от Геортрейд. Виждам,че в пост 231 sparkybg говори за тези неща, но е написал че е пратил някаква негова версия на карта и тогава и менюто е на български и всички наименования на картата са на български. А като посоча например търсене на "всички обекти" виждам че излизант наименования и на латиница и на кирилица/ не на един и същ обект, а различни /.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                  Такаааа, ето го моят превод на български: освновно съм направил да се събират думите в полетата, променил съм обръщенията (задай вм. задаване и т.н.), синтактични и правописни грешки, и доста други. Единствено не съм проверявал Geocaches и Wherigo.
                  Гледам, че Гармин ОЩЕ не са пуснали руски превод за 2.60, така че новите неща все още са си на англ. Някой ден, ако сме живи, като го пуснат, ще го преведем и него.
                  Давайте предложения за поправки, ако има
                  Ако не е свързано с проблема за който ти писах преди час време открих следните пропуски: в НАСТРОЙКИ - СМЯНА НА ПРОФИЛ - 5 те варианта излизат на английски език. Другото което открих е при НАСТРОЙКИ - ФИТНЕС - има 4 бутона като при два от тях надписа е CADANSE СЕНЗОР...

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от evtik Преглед на мнение
                    Здравей ALEX,
                    Качих си превода направен от теб веднага с излизането му. Не зная дали е от това но имам един проблем който виждам днес. Аз не използвам често апарата освен когато излизам на туризъм един път месечно. Картата ми е последната версия OFRM TOPO 4,60 ML която от Геотрийд препоръчват за Colorado 300. Версията на софтуера на самият GPS е 2,60. Това което установих е, че като отида на "търсене" независимо какъв обект има само кирилица, която обаче не позволява да търся обектите, тъй като наименованията на картата която вече посочих са на латиница. Като сменя езика от "руски" на "american english" търсенето става по латински букви и нямам проблем, но пък и всички менюта по апарата са на английски, а там не се оправям. Дали трябва да сменя версията на картата от Геортрейд. Виждам,че в пост 231 sparkybg говори за тези неща, но е написал че е пратил някаква негова версия на карта и тогава и менюто е на български и всички наименования на картата са на български. А като посоча например търсене на "всички обекти" виждам че излизант наименования и на латиница и на кирилица/ не на един и същ обект, а различни /.
                    Качи си не ML, а CYR варианта на картата. Там всичко е на кирилица, а ако си се регистрирал като абонат за картата, питай ги, и те ще ти дадат линк към всички налични версии. В книжката, която си получил за картата са описани всички подробности за регистацията, ъпдейтите и всичко друго. Прочети я. Има и други полезни неща, които в даден момент може да ти потрябват.

                    Проблема не е нито в превода, нито в картата, а в софтуера на устройството. Убавците от GARMIN или нямат достатъчно персонал, или им е през оная работа за пишешите на кирилица, или най-вероятно и двете. Глупаво е да не може да се превключва клавиатурата. Все едно да имаш Windows само на латиница, или само на кирилица, и да не можеш да пишеш на друго.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      Първоначално публикуван от evtik Преглед на мнение
                      като отида на "търсене" независимо какъв обект има само кирилица, която обаче не позволява да търся обектите/.
                      Идеята е, че българският превод работи с кирилска клавиатура и CYR TOPO карта (трябва да си инсталираш нея, линка е в последния ъпдейт и-мейл, който са ти пратили), тогава вече всикчо (и търсенето) е на кирилица. Иначе може да се направи бг превод, който да работи с латинска клавиатура и карта, но не виждам голям смисъл от това.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Първоначално публикуван от evtik Преглед на мнение
                        в НАСТРОЙКИ - СМЯНА НА ПРОФИЛ - 5 те варианта излизат на английски език
                        Профилите не са предвидени да се превеждат, тъй като това са физически файлове на у-вото. Ако искаш обаче можеш да си ги преименуваш на кирилица.
                        Другото ще го погледна, точно във fitness не съм влизал.

                        Ако някой от правещите картата чете това, бих искал да кажа, че вероятно проблемът с орязването на имената при запазване на точки от картата с кирилски имена е доста вероятно да е свързан с unicode, т.е. трябва да се помисли за такава версия на картата (ако руснаците имаха такъв проблем, вероятно отдавна да са изпищели, но може би техните карти са с наименования на unicode). Някой ще пробва ли с такъв release на картата, да знаем дали е от това?

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Първоначално публикуван от Христо Преглед на мнение
                          От няколко дни имам проблем с моят гпс, след като го пусна се появява логото на гермин и след няколко секунди загасва
                          Виж постове 333 и 334 на предишната страница.

                          Гармин май трябва да си изтеглят партидата от Бг като гледам какво става
                          То май и без това е незаконно да се продава Колорадо в Бг без превод на вУгарски... ама и ние като ги търпим...
                          А я в ЕС как биха шута на Майкрософт

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Опитах всичко което е писано по проблема-резултат никакъв. Днес го занесох в сервиза и казаха че най-вероятно ще трябва да сменят апарата. Май проблема не е софтуерен.
                            Все пак благодаря.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Забравих да кажа за един друг режим, ако можеш (си можел) да го пуснеш в него вероятно не е хардуерен проблем.

                              Натисни ОК бутона (средния бутон) и докато го държиш натиснат пусни устройството. Като се появи логото на Гармин все още дръж натиснат ОК бутона около 5-10 секунди, докато евентуално не ти се появи един екран за диагностика, ако той се появи хардуерно всичко трябва да е ОК.

                              Ако този екран се появи просто пробвай пак процедурата, която бях описал и трябва да можеш да пуснеш гармина като USB устройство.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                                Такаааа, ето го моят превод на български: освновно съм направил да се събират думите в полетата, променил съм обръщенията (задай вм. задаване и т.н.), синтактични и правописни грешки, и доста други. Единствено не съм проверявал Geocaches и Wherigo.
                                Гледам, че Гармин ОЩЕ не са пуснали руски превод за 2.60, така че новите неща все още са си на англ. Някой ден, ако сме живи, като го пуснат, ще го преведем и него.
                                Давайте предложения за поправки, ако има
                                1. В основното меню / със символите/-на символа компас-ляв бутон "опции" - има три полета като най горното е с надпис на английски Sight-N-Go

                                2. На символа /лупа/ "накъде"-ляв бутон "опции"-търси близо до...-излизат четири полета, като най долното е също на английски A Map Point

                                3. На символа други /чанта/-геокешове-ляв бутон опции-на второто предложение е написана в повече една буква "ПокаЗжи GC кодовете"

                                Дано това да е полезно за подобряването на менюто и те улесни в работата ти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X