Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    Хардуерен, с ново устройство съм. Старото и преди имаше проблеми при един предишен ъпдейт. С новото още с регистрацията в Гармин ми ъпдейтна до 2.7.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      Здравейте
      Имам следния проблем
      Качих последния преработен Български файл (за менюто) + БГ картата
      Излизат ми 2 руски езика и на двата менюто е на руски, а не на български

      Къде греша?

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Изтрий russian.gtt и остави само bulgarian.gtt. Така в менюто ще имаш един "Руский", която ще е реално Български.

        Успех.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Много ти благодаря за бързия отговор
          Имам устройството от вчера и днес изчетох цялата тема, но още се ориентирам

          Искам да попитам нещо
          Имам желание да помогна и да направя карта на Дряново
          Не знам обаче как мога да я запиша и как евентуално да я разгледам след това за да маркирам правилно имената на улиците и разни други подробности от сорта на информация за болница, аптеки, исторически местности, еднопосочни или затворени улици

          Благодаря предварително

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            И още нещо да добавя

            Опитах да намеря път до Трявна
            С картата с българските имена съм
            Трявна я няма като град в картата ли или най-вероятно не интерпретира вярно кирилските букви спрямо записаното име на града

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Простете за предния постинг
              Просто съм се мъчил да въвеждам за търсене адрес, а Трявна не е сред градовете с карти на улиците
              затова не е излязла

              Като дадох град и всичко се нареди

              Съжалявам

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Я и аз да си изкажа мнението, след като ~1 месец го ползвах активно (преди това - не):
                (по реда на впечатленията, доколкото си ги спомням)

                1. Много добра пластмаса, екрана е като от стъкло - солидно направена машинка. Врътката е супер като изработка и усещане. Метализираната пластмаса се драска трудно, дори и да й се развали фасона се усеща че е здрава.

                2. Бавен. Сравнявам с VGA PPC 600 MHz с инсталиран GarminXT и една и съща карта. Просто бавно прорисува картата при скролиране и зумване. Останалите операции са бързи, само това е бавно.

                3. Издухва акумулаторите много бързо, особено при "игра" с машинката - разглеждане на картата, зумиране и т.н. Теи операции се правят често, особено в случая на турист в непознат милионен град. Времето за автономна работа е сравнимо с РРС, което е... меко казано - тъпо.

                4. Не зарежда акумулаторите вътре. Трябва да се отваря, вадят, и зареждат на друго зарядно. Гармин въобще ползват ли си собствените продукти, или и те са като служителите на Нокия?

                5. Честото отваряне е неприятно - няма как да се хване удобно с ръка докато се измъква задния капак, понеже самия капак заема по-голямата част от повърхността на корпуса. Имаше неприятно триене между уплътнителите и капака - оправя се чудесно със силиконова смазка - а и така вероятно става още по-водонепропусклив. Този последния параметър нямам намерение да го тествам, но очевидно при слабо преваляване нямаше проблем при ползването.

                6. Писането на букви с търкалото е ... в началото "забавно", после псуваш на ум, и после просто го избягваш.

                7. Компасът работи много по-добре от очакваното (сравнено с Nokia 5140 например).

                8. Читаемостта на екрана без подсветка през деня е напълно достатъчна.
                ________

                Сложил съм българския (евала - само не разбрах защо shortcut = икона). Превода е чудесен - наистина - БРАВО! С версия 2.70 нямаше проблеми. Когато трябва да се пише на латиница - просто сменям езика на целия интерфейс - сравнено със скоростта на писане - сменянето не отнема време.
                ________

                Само като коментар: лошата работа с батериите направо убива всички плюсове. Просто трябва да се изградят навици само да се хвърля по едно око за кратко и да се държи възможно най-дълго изключен. Носенето на половин кило батерии може да се окаже от голяма полза.

                Просто е смешно машинката, в случай че се "налага да спаси живота" на няколко души да угасне заради свършили батерии. Даже май е тъжно. По-полезен може да се окаже няко eTrex. Така или иначе - зареждайте по 4 батерии и носете две от тях като резервни - ако изпукате първите - при вторите ще пестите доста повече.
                Последно редактирано от ynopum; 02-10-08, 18:01.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  ХМ
                  Интересно
                  Аз се утрепах да го човъркам, усилих подсветката докрай
                  Играх си приблизително 6 часа
                  После на следващи я и по-следващия ден

                  Това - с акумулатори 2500 mAh
                  Доволен съм

                  Искам да питам следното
                  Когато купих Колорадото в него беше инсталирана картата Топо на английски и Колорадото показваше 3D-view
                  Сложих ТОпо на Български и ми изписва, че картата не поддържа 3D-
                  Става дума за последните версии и на двете карти.

                  Така ли е наистина или аз нещо не правя като хората?
                  Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                    Я2. Бавен. Сравнявам с VGA PPC 600 MHz с инсталиран GarminXT и една и съща карта. Просто бавно прорисува картата при скролиране и зумване. Останалите операции са бързи, само това е бавно.

                    5. Честото отваряне е неприятно - няма как да се хване удобно с ръка докато се измъква задния капак, понеже самия капак заема по-голямата част от повърхността на корпуса. Имаше неприятно триене между уплътнителите и капака - оправя се чудесно със силиконова смазка - а и така вероятно става още по-водонепропусклив. Този последния параметър нямам намерение да го тествам, но очевидно при слабо преваляване нямаше проблем при ползването.

                    Сложил съм българския (евала - само не разбрах защо shortcut = икона). Превода е чудесен - наистина - БРАВО! С версия 2.70 нямаше проблеми. Когато трябва да се пише на латиница - просто сменям езика на целия интерфейс - сравнено със скоростта на писане - сменянето не отнема време.
                    Колко е бавен зависи от картата. Ако изключиш шейдинга става 4-5 пъти по-бърз. Красотите искат ресурси.

                    С отварянето се свиква. И на мен в началото ми беше зор, а вече дори не ми прави впечатление.

                    Относно "икони"-те: Измисли смислен превод на български, който да е достатъчно кратък за да се побира на бутона горе в дясно, и ще черпя бира. Досега никой не е успял. "shortcut" се превежда буквално ката "пряк път". A самото "cut" има барем 30-ина смисъла, ако погледнеш в някой речник, и е както самостоятелна дума, така и допълнение, чиито смисъл се мени в зависимост от контекста в който е вложено.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      Старт, Меню, Режим, Функции, Избор, Друго, Покажи...

                      Въобще каквото и да е ще има повече смисъл от "икони". Щото "икона" значи образ на нещо, да не говорим, че звучи доста църковно. Примерно "икони" са картинките с POI-тата. Естествено, че може и така, и аз съм много доволен, и виждам какъв труд е хвърлен - за една дума - не е проблем - който е натискал там знае какво се крие под "икони".
                      ______

                      Моите батерии бяха 2100 mAh

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Искам да ви питам нещо

                        Вчера добавих като Кастъм поинтс камерите за следене на скоростта

                        Тъй като в менюто на Колорадото не видях къде може да се задава звукова сигнализация за точките питането ми е:

                        Ще сигнализира ли доближаването на кастъм пойнт точка в случая

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Съдейки по картинката - да.
                          А разстоянието, от което ще писка, се задава, когато създаваш *.gpi файла: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...42&postcount=6
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Ами и аз така ги заредих
                            Остава в четвъртък да прбвам канерата в Търново на магистралата София Варна

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Аз мисля, че все пак е по-добре .gpi файла да се прави с настройка "Express".
                              Тогава важи правилото, предупреждението се издава на разстояние в метри равно на 10 пъти ограничението на скоростта, което ми се вижда много удачно.
                              Т.е. при 40 км/ч предупреждава от 400 метра, при 130 км/ч от 1300 метра.
                              Трябва да има време да се намали скоростта, все пак радарите хващат от 300-400 метра .
                              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Някой знае ли откъде в България може да се закупи скрийн протектор (лепенка за дисплея) на Colorado 300?

                                Предварително благодаря

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X