Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    С последния ъпдейт (3.20), видях че ми предлага и следните опционални ъпдейти:

    GPS Chipset Type M
    GPS Chipset Type M Hotfix Data

    Някой знае ли какво е това, и дали имам нужда от него?

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      Упдейтвай. Няма проблем.

      Нещо по софтуера на самия чипсет, но не знам какво. При мен си работи нормално след ъпдейта. Все пак имай в предвид че в първия момент може и да те попремести малко, с едни 100-300м. След малко се оправя, и повече няма проблеми.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        В Орегон и Дакота сериите GPS чипсета поддържа система за бързо предвиждане на местоположението на спътниците - нарича се HotFix™ satellite prediction. Може би са се опитали да реализират нещо подобно и в Колорадо серията. Трябва да се има прдвид,обаче че GPS чипсета е различен от този на Орегон и Дакота.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          След бъгавата версия на фърмуера 3.30 от Гармин пускат версия 3.40 . Подробности тук:

          http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=3887
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            Ей ги:

            Changes made from version 3.30 to 3.40:
            • Added BirdsEye control to Profiles.
            • Fixed map display problems.
            • Fixed issue setting marine map modes.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Здравейте,

              Имам сериозни проблеми с Colorado 300. Периодично freeze-ва и се оправя с изваждане на батериите. Най-често това се случва, когато пусна route-иране, на практика е невъзможно да го използвам за навигация в колата, издържа най-много 10-ина мин без да забие. Случва се и когато се разхождам из картата или менютата. С последната версия на софтуера съм, 3.40. Пробвах с две различни SD карти, както и с алкални и зарядни батерии, все същото.

              Още нещо, в software version, в setup менюто пише:

              Software Version 3.40
              Unit ID ...
              GPS Software Version 2.90

              Знаете ли кое за какво е?

              Като гледам, че всички сте ентусиасти за колорадото, явно аз нещо бъркам, а не е то боклукът.

              Поздрави!

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Не съм имал такива проблеми до сега. Утре съм на разходка. Тая вечер ще го ъпдейтна до последния софт и ще видя как ще се представя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  При мен е било до сега така с всички версии на софтуера, които съм качвал. Дали може да е нещо от картите?

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от dkolarov Преглед на мнение
                    При мен е било до сега така с всички версии на софтуера, които съм качвал. Дали може да е нещо от картите?
                    Принципно е възможно и да е от картите, но се съмнявам. Аз конкретно ползвам офроуд картата, която се продава с устройството, в последната и версия, 5.11. Но и със старите точно с рутирането никога не съм имал проблем.

                    По-вероятно е конкретно твоето Colorado да има някакъв проблем. Ако е в гаранция, носи го на сервиз. Ако не могат да го поправят би трябвало да го сменят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      Някой да има проблем с тъмна карта, като ползва OFRM? При мен постепенно става почти черна, и освен надписите нищо друго не се вижда. Това става само на голям мащаб (дребен) 3-4-5км и нагоре, като колкото е по-голям мащаба, толкова по-тъмна става.

                      Някой да знае нещо?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Споко, не си сам , ако това може да е някакво успокоение.

                        Гледам, че го прави само с релефните карти.



                        Като изключа релефа (Map shading-a), всичко се оправя



                        Ама това какъв проблем е бе?

                        Ето това http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=92276 е ПРОБЛЕМ - просто ще трябва да се върна на място и гледайки снимката, да се опитам да уцеля мястото, на което е направена...
                        ... и така 60-70 пъти
                        Ама за това пък хората са ми предвидили възможност да си гледам снимките на GPS-a - е те това е client oriented политика

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Проблемът е, че Колорадото ми е купено в Щатите, знаете ли дали тук могат да го поправят без гаранция?

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Това, че е без гаранция не би трябвало да е проблем. Даже ще ти се зарадват, щото ще си плащаш. Дано да могат да го оправят. Моето прави чат-пат подобни магарии (фрийзването на екрана, което се лекува само с вадене на батериите), но само при включване, когато му забуча външното захранване в колата. При работа само на батерии никога не е забивал.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Първоначално публикуван от dkolarov Преглед на мнение
                              Още нещо, в software version, в setup менюто пише:

                              Software Version 3.40
                              Unit ID ...
                              GPS Software Version 2.90

                              Знаете ли кое за какво е?

                              Поздрави!
                              3.40 е версията на фърмуера(операционната система),2.90 е версията на GPS приложението,което управлява GPS чипсета(уреда представлява микро компютър + GPS приемник) и е неразделна част от фърмуера.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                                Споко, не си сам , ако това може да е някакво успокоение.

                                Гледам, че го прави само с релефните карти.
                                Мда. Точно същото. И аз изключих Shading-а. Ама е глупаво.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X