Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Какъв превод на 2.60? Те нямат и намерение да пуснат превод на български.
    Имах предвид, че все още няма превод на 2.60 на другите езици (на който и да е, т.е. новите неща винаги излизат на англ.)

    Иначе аз също превеждам от руски, но сравнявам с английския, тъй като и руския превод е доста калпав. Досадна е работата (и Гармин са се постарали да я направят още по-досадна ) поради кофти формата на XML-а и постоянната нужда от рестартиране на у-вото (добре, че има Garmin Spanner ), но след време се свиква.

    Няма да го забравя, спокойно, толкова време потроших пък и вече съм направил повече от половината.
    Ще видим после Геотрейд какво ще ме почерпят

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      "след качване на 2.60 вече нямам забележки, дори напротив!"
      ...вече не съм на това мнение

      Качих 4.60, калибрирах барометъра по предварително зададено налягане и хоп ... на следващото включване тръгва да зарежда и угасва преди да е заредил... И така на всеки опит.

      Помагайте, моля. Имах намерение с кеф да ги ползвам през почивните дни, но уви засега положението изглежда зле. Не мога да го страртирам нормално, за да му върна обратно 2.51 или друга версия.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Аз също имам 2.60, но до сега никакъв проблем с нея.

        Имах като твоя тоя проблем с 2.54b, заради кирилицата, но го оправих. Ще ти обясня как.

        Нали не можеш по никакъв начин да пуснеш гармина като USB устройство за да си сложиш по-ниската версия? Ако не можеш има един единствен начин, на твой риск го прави, при мен мина без никакви проблеми.

        От прикачения файл екстрактни в папка c:\garmin

        После в DOS пишеш:

        cd \
        cd garmin
        Updater.exe 066101000230.rgn

        Но НЕ натискаш Enter за последната команда, преди това:

        Свържи Колорадото към копмютъра, но преди това натисни и задръж бутона "нагоре", т.е. докато го държиш натиснат свържи устройството към USB-То на компютъра.

        Изчакай двайсетина секунди да видиш логото на Гармин на екрана и тогава натисни ентер в досовския прозорец. Като се направи ъпдейта ще ти рестартне гармина и ще може вече да го видиш и отвориш като USB устройство.

        Направи си пълен backup ако искаш, ако не то поне на waypoints и тракове, защото след като downgrade-неш към 2.51 всички настройки на гармина и тракове и т.н. се губят.

        Остава само да си сложиш по-ниската версия.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Преди това може да пробваш нещо по-лесно и по-малко брутално: както е изключен, задържаш 2-та софт клавиша за 2 сек., и както ги държиш, натискаш Power бутона. Като се включи, ще те пита дали да изтрие данните (споко, изтрива само точките и профилите, не и траковете), ако имаш късмет после може да се пусне. Дай му да търси сателити поне 20-на мин., ако се пусне.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300


            Не знам на кое се кефя повече - че отново имам работещ GPS или за това че намерих тоя форум - Голямо БЛАГОДАРЯ за съветите и на двама ви!
            С двата меки бутона задържани за няколко секунди включих апарата и му дадох да се развихри с триенето, само дето почти нямаше какво да трие, понеже го ползвам от ден два.
            Проблемът не знам точно къде беше, но симптомите бяха следните: след логото на Garmin почваше да зарежда и стигаше до "Loading waypoint, tracks..." и точно в този момент... присветва и угасва за част от секундата и после много интересно, сякаш за да поддържа напрежението ми, започва бавно да гаси редовете от долу нагоре един по един, докато изчезне и най-горния ред.
            Какво може да се е "одрискало"?
            Ако не се лъжа имах една единствена записана точка и никакви маршрути...
            След като го подкарах не съм сменял версии на softw. нито на карти... всичко работи и апаратчето се държи като че ли въобще не ми е рендосвало нервите цял ден...

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Първоначално публикуван от 600F Преглед на мнение
              Какво може да се е "одрискало"?
              Garmin Inc.
              Заради това:
              Първоначално публикуван от 600F Преглед на мнение
              Ако не се лъжа имах една единствена записана точка
              Ако е била на кирилица... това май е бил проблема.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Тоест не може да се пише нищо на кирилица, ако не искаш да имаш проблеми ли?

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  Първоначално публикуван от 600F Преглед на мнение

                  Не знам на кое се кефя повече - че отново имам работещ GPS или за това че намерих тоя форум - Голямо БЛАГОДАРЯ за съветите и на двама ви!
                  С двата меки бутона задържани за няколко секунди включих апарата и му дадох да се развихри с триенето, само дето почти нямаше какво да трие, понеже го ползвам от ден два.
                  Проблемът не знам точно къде беше, но симптомите бяха следните: след логото на Garmin почваше да зарежда и стигаше до "Loading waypoint, tracks..." и точно в този момент... присветва и угасва за част от секундата и после много интересно, сякаш за да поддържа напрежението ми, започва бавно да гаси редовете от долу нагоре един по един, докато изчезне и най-горния ред.
                  Какво може да се е "одрискало"?
                  Ако не се лъжа имах една единствена записана точка и никакви маршрути...
                  След като го подкарах не съм сменял версии на softw. нито на карти... всичко работи и апаратчето се държи като че ли въобще не ми е рендосвало нервите цял ден...

                  Разкажи, ако обичаш по-ясно, как го оправи, в случай, че някой друг се сблъска с такъв проблем.
                  Единственото, което направи е да изтриеш waypoints, tracks - по описания начин с двата бутона или и още нещо?


                  Все още ли си с 2.60 версията?
                  Последно редактирано от Colorado300; 26-07-08, 19:11.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                    Ако е била на кирилица... това май е бил проблема.
                    Кирилицата не е проблем в 2.60, на мен всички точки, тракове и т.н. са ми на кирилица, нещо друго се е бъгнало. Радвам се че се е оправило все пак Аз също доста се мъчих навремето с "route calculation error", преди да открия сам това решение...

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado Представяне

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ето нова версия. Върнах съкратените географски посоки на латиница - N W E S NW NE SW SE - според мен е по ясно. Иначе при навигация е малко гадно.
                      И аз си поиграх с превода...

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Не е заради кирилицата, понеже от както го ползвам съм единствено на английско меню, съответно въвеждам всичко на латиница, картата също ми е на латиница. => Никога не е ползвана кирилица, нещо друго е било...

                        Проблемът се реши по следния начин:
                        както е изключен, задържаш 2-та софт клавиша за 2 сек., и както ги държиш, натискаш Power бутона. Като се включи, ще те пита дали да изтрие данните (споко, изтрива само точките и профилите, не и траковете)
                        и нищо повече. След тази операция всичко продължава да работи и в момента сякаш не е имало проблем. С 2.60 съм и с новата офроуф карта 4.60, без SD карта все още.

                        Заради трептенето на подсветката веднага след стартиране (което се случи веднъж и преди проблема с гасненето на апарата) си мисля, че може да е замесен и хардуерен проблем.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          Свиквайте да го ползвате този трик по-често, като за "добро утро" Ето например днес цели 20 (двадесет!) мин. не можеше да нанери нито 1 спътник под ясното небе (изтощи ми и батериите), дадох му 1 ресет и само след 15 сек. намери всичките спътници
                          Малка поправка: операцията трие всички тракове (дори и архивираните), но оставя всички точки. Преименуваните профили не ги трие (аз моите отдавна съм си ги преименувал)

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Първоначално публикуван от 600F Преглед на мнение
                            Заради трептенето на подсветката веднага след стартиране (което се случи веднъж и преди проблема с гасненето на апарата) си мисля, че може да е замесен и хардуерен проблем.
                            И на мен ми се струва, че ми понамигва.

                            Нещо, което на два пъти ми се случва (не съм го ползвал много още уредчето) е, че като изтрия всички waypoint той пак ми възстановява много от тях сам след включване и изключване. Поне това съм забелязал, но не съм сигурен, как точно става.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Има ли българско меню за Colorado?

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Ориентирай се към пост 189 стр.10, колегата sparkybg направи превода на Български.
                                [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X