Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado 300

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Качи си не ML, а CYR варианта на картата. Там всичко е на кирилица, а ако си се регистрирал като абонат за картата, питай ги, и те ще ти дадат линк към всички налични версии. В книжката, която си получил за картата са описани всички подробности за регистацията, ъпдейтите и всичко друго. Прочети я. Има и други полезни неща, които в даден момент може да ти потрябват.

    Проблема не е нито в превода, нито в картата, а в софтуера на устройството. Убавците от GARMIN или нямат достатъчно персонал, или им е през оная работа за пишешите на кирилица, или най-вероятно и двете. Глупаво е да не може да се превключва клавиатурата. Все едно да имаш Windows само на латиница, или само на кирилица, и да не можеш да пишеш на друго.
    Благодаря ти сърдечно sparkybg. Втори път помощта ти е бърза и точна и явно ще трябва да почерпя...Иначе аз редовно чета форума, а също и получените книжка, ъпгрейд и т.н. Но с английския не се оправям , GPS-а съм го купил през месец март и това ми е първия уред който съм имал. А в Мездра няма с кой да обменям такъв опит. Сега дори съм на тема запазване на тракове, като чета във форума всичко по тази тема, с цел да помогна при изготвянето на карта на Мездра например и на пътищате които ползвам най често, но ми е трудно да се оправя на този етап. Така, че е хубаво тези който сте доста по напред с материали, че намирате време да помагате на такива като мен. Желая ти успехи и чао..

    Коментар


    • До: Garmin Colorado 300

      evtik, благодаря ти за предложенията, оправих повечето (предимно компас и фитнес, и някои малки правописни грешки). Останалите неща (като Търси близо до ...a Map Point) не могат да се преведат, тъй като все още няма версия за 2.60. Ще се радвам за още предложения за превода.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Garmin Colorado 300

        Здравейте! Аз съм прясно регистриран - няма и час.
        Имам Колорадо 300 от няколко дена. Направих последния ъпдейт на софтуера на телефона, а на сайта пише, че са добавили опция да се изключва шейдингът (засенчването) на терена. Така би трябвало да се ускори опресняването на картата. Обаче не е указано КАК и ОТКЪДЕ се прави това облегчаващо живота нещо... Рових много - и по менютата, и в интернет търсих - нищо.
        Някакви идеи?
        Благодаря предварително!

        Коментар


        • До: Garmin Colorado 300

          Setup => Map => Options (с левия бутон) => Advanced => Turn Off Map Shading

          Коментар


          • До: Garmin Colorado 300

            Здаравейте ,

            Един такъв въпрос ме мъчи напоследък с моето colorado: Не мога да разглеждам картинки. Кадето и да ги кача, било то в устройството или в SD-картата и без значение в каква директория са сложени като се опитам да ги отворя от Others => View pictures отговорът е винаги един :
            "Не е възможно показването на картинките" . Някакви идей ??
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado 300

              Първоначално публикуван от smbdh Преглед на мнение
              Setup => Map => Options (с левия бутон) => Advanced => Turn Off Map Shading
              Благодаря ти много, smbdh! Чудно как съм пропуснал да видя тия "опшънс". Сега опресняването е значително по-бързо и вече почнах да отделям ендорфини
              Ето малко свободни разсъждения по темата Колорадо:
              Забелязах, че паметите на апарата и картата се появяват като външни устройства в уиндоуса. От което си правя може би правилното заключение, че дори и да се осере зверски софтуера на апарата, то винаги може да се копират на ръка правилните файлове. За целта си направих BACKUP на всичко това в една папка на компютъра - за черни дни.
              Друго мое наблюдение е, че голяма част от системните файлове са редактируеми с текстов редактор от рода на ноутпад - тяхното съдържание е донякъде разбираемо от средно и повечко напреднали потребители. Да речем "българизацията" - то е списък от всички възможни менюта и подменюта, бутони и там квото е - в кавички са сьответните текстове. Аз съм изключително благодарен ан ентусиаста, който пусна тук въпросния файл за българския език - вече си го сложих, даже си промених заглавието на езика да е "Български", вместо "Русский". Дребен детайл.
              Забелязах, че в папката \Garmin\Profiles са навряни файлове с разширение .GPF - за всеки профил си има по един такъв. Оказа се, че и те са текстови и в тях са сума ти параметри - указани с нула и единица - очевидно включена опция/изключена опция. Може би там има и разни настройчици, които да не фигурират по стандартните менюта.
              Друго - установих, че ако се включи апарата със допълнително натиснат средния бутон на врътката, изкарва данни за софтуера и разни там датчици. Има опция за SELF TEST - като резултат вади комбинация от букви и цифри - предполагам шестандесетичен код.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado 300

                Първоначално публикуван от batzman Преглед на мнение
                Здаравейте ,
                Не мога да разглеждам картинки.
                Картинките се слагат в Garmin директорията на у-вото, за memory карта не мога да ти кажа, понеже нямам

                Първоначално публикуван от valdos Преглед на мнение
                Сега опресняването е значително по-бързо
                ... даже си промених заглавието на езика да е "Български", вместо "Русский". Дребен детайл.
                И аз изключих map shading-a, но не съм забелязал почти никаква разлика, и в 2-та случая е отчайващо бавен
                Ако смениш езика да не е "Русский", клавиатурата вече няма да ти е на кирилица и няма да можеш да работиш с CYR картата, експериментирал съм доста и няма начин да показва "Български" вместо "Русский".
                Иначе формата на файловете се нарича XML и най-лесно се разглежда, ако го отвориш с браузър (Internet Explorer, Mozilla)

                Коментар


                • До: Garmin Colorado 300

                  Първоначално публикуван от alexmitev Преглед на мнение
                  Картинките се слагат в Garmin директорията на у-вото, за memory карта не мога да ти кажа, понеже нямам


                  И аз изключих map shading-a, но не съм забелязал почти никаква разлика, и в 2-та случая е отчайващо бавен
                  Ако смениш езика да не е "Русский", клавиатурата вече няма да ти е на кирилица и няма да можеш да работиш с CYR картата, експериментирал съм доста и няма начин да показва "Български" вместо "Русский".
                  Иначе формата на файловете се нарича XML и най-лесно се разглежда, ако го отвориш с браузър (Internet Explorer, Mozilla)
                  В "AUTOMOTIVE/Автомобилен" режим (с перспектива), разлика в скороста с шейдинг и без, няма. Там шеидинга е винаги изключен.

                  Разлика има само в нормален режим, и тя е в пъти. Поне 3 пъти.

                  А с "Русский" и "Български" пробвах всякакви варианти, както и с кодовата таблица. Засега оправия няма. Тъпанарите стравняват неименованията на езика, вместо кодовите таблици или регионалните кодове. Пълна глупост. Тия са по-зле и от Маикрософт, а сигурно взимат торби с пари за некадърността си.

                  Цялата работа с езика, клавиатурата, и всякакви такива, е работа най-много за една седмица (макар че и това е много). Аз стигам до извода че умишлено не го правят, или просто нямат хора.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado 300

                    За съжаление с картинките нищо не става кадето и да ги сложа, а имам доста карти които са само GIF формат и понякога искам да мога да си сверя нещо и с тях, но уви... .Да не би колорадото да чете само определени формати картинки като jpg например?

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado 300

                      До сега съм разглеждам само .jpg файлове и няма проблем. Само слагам картата в слота и от менюто избирам разглеждане на снимки. гадното е че ги показва много малки и дългата страна на снимката я показва на късата страна на екрана. Но пък може да се увеличават снимките.
                      Издържах вчера, ще издържа и днес...

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado 300

                        Първоначално публикуван от tomcat4o Преглед на мнение
                        До сега съм разглеждам само .jpg файлове и няма проблем. Само слагам картата в слота и от менюто избирам разглеждане на снимки. гадното е че ги показва много малки и дългата страна на снимката я показва на късата страна на екрана. Но пък може да се увеличават снимките.
                        Аз също съм качвал само .jpg и не съм имал проблем. GIF снимките могат да се конвертират в jpg и така да бъдат ползвани,а колкото до това,че дългата страна на снимката я показва на късата страна на екрана,просто ги завърти с някоя едит програма за снимки преди да се качат в устройството.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado 300

                          След известно експериментиране извода е, че само .jpg може да се чете от колорадото. Други формати не признава.

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado 300

                            Нови "открития":
                            След като ъпдейтнах софтуерната версия на Колорадо 300 на 2.60, последната за момента, започна много БАВНО да намира сателитите. Пример: излизам на открито - сред сгради и дървета - градски квартал. Включвам джипиес-а и тръгвам пеша, държейки го в ръка. Чак след изминат повече от половин километър (да не кажа и един) намира сигнал и ме показва на картата.
                            А "откритието" - току-що прочетох на сайта на Гармин, че след мастър рисет, което правих поне 4 пъти до сега (включване на апарата с натиснатите два предни бутона + power и "YES" на въпроса "Do you really want to erase all user data?") ТРЯБВА УСТРОЙСТВОТО ДА СЕ ПОСТАВИ ПОД ОТКРИТО НЕБЕ НЕПОДВИЖНО ЗА ДВАДЕСЕТ МИНУТИ, ЗА ДА ПРИХВАНЕ САТЕЛИТИТЕ.

                            Ето оригиналния текст:
                            1. Power the unit OFF
                            2. Hold down the two Soft Keys for 2 seconds
                            3. While continuing to hold the 2 Soft Keys down, press and hold down the Power button for an additional 5 seconds
                            4. Release all buttons, and select YES to the prompt asking "if you want to clear all user data?"

                            This will erase ALL user information and bring the unit back to the factory default settings. Place the Colorado® outside in a stationary position for 20 minutes in plain view of the sky so that it can re-acquire satellites.


                            Преди да си ъпдейтна софтуера апаратът намираше сигнал дори в помещение, сравнително близо до прозореца. И преди да му набия мастър рисет няколко пъти. Сега ще пробвам номера с двадесетте минути...

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado 300

                              Ня някои колеги, и на мен, ми се случи същото. При някои ъпдейти явно си разрушава алманака. Остави го на спокойствие известно време на място с добър сигнал, и ще забравиш за проблема от тук нататък. Аз от тогава съм нямал ядове.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado 300

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Ня някои колеги, и на мен, ми се случи същото. При някои ъпдейти явно си разрушава алманака. Остави го на спокойствие известно време на място с добър сигнал, и ще забравиш за проблема от тук нататък. Аз от тогава съм нямал ядове.

                                Аааабе... оправи се, ужким. На закрито (метър от прозореца) не се оправя много-много, но навън си се локализира бая бързичко, след като го оставих на въпросното спокойствие еднократно за над 20 минути след рисета. А какво означава "разрушаване на алманака"? Заложена пространствена схема на сателитите ли?

                                Иначе за друго сега да пиша. Както по-нагоре казах в предно мнение - при закачен гармин за компютъра се появяват две устройства - едното е слотът за SD-картата (независимо дали тя е вътре), а другото - самият апарат. Предположението ми, че софтуерът е именно в тая памет, се оказа съвсем неправилно. Той е "наврян" другаде из неведомите памети джиесемски - не се вижда "с просто око". А въпросното видимо пространство се оказва просто място за параметри и данни - някои от тях записани в .XML формат. Ако се изделка и се възстанови с предишен BACKUP, версията на софтуера си остава същата, просто се връща състоянието на настройки, карти и други редактируеми данни.

                                Имам едно питане. На картата се показват номерата на блокове и входове, но как мога да търся по номер на блок в квартал? Има ли я тая опция? Не я намирам нещо, а и упътването на ГАРМИН е доста недостатъчно - за разлика от упътвания на, да речем сешоар, грамофон или телевизор, в които би могло да се прочете дори дали стават за ядене. А тука пада здраво самообучение.

                                Търсих в Интернет някакви хитринки, с които да се променят параметри на софтуера, но така и не открих нищо с ключовите думи "hack", "crack" и подобни. Целта ми беше да променя начина на движение по картата - когато движа курсора насам-натам, той да стои в центъра, а цялата карта да се движи, без да е необходимо да се стига но края на дисплея, за да "тръгне". Такава стандартна настройка никъде не видях, явно е си е въпрос на добра воля на "някои добри момчета".

                                Ами това е - надявам се монолгът ми да е полезен, а очаквам и отговор на дребните си въпросчета.

                                Off topic - Сега остава да си купя и стойка за колело , че да е по-пълно щастието ми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X