Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Едно оффроуд тракче от Бакаджиците от вчера..
    20121230_143050.rar

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Здравейте!
      Бих искал да предложа две малки неточности за проверка.

      1. гр. Пловдив, кръстовището на ул. Георги Бенев и бул. Васил Левски - според мен липсва един малък участък от пътя (кръстовището), което кара уредите да навигират по неподходящ маршрут, когато излизате от Г. Бенев и искате да тръгнете към изхода на Пловдив (ляв завой на кръстовището) - с обратен завой на следващото кръстовище или чак до едно от "колелата". Пътя си го има и няма никакви забрани за ляв завой. На шота отляво е ОФРМ, отдясно EU от GARMIN.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snap_004.jpg
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5439961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snap_005.jpg
Прегледи:1
Размер:32.2 КБ
ID:5439962

      2. гр. Карлово, изхода към Пловдив - може би пак липсващ участък. Ако излизате от Карлово и следвате картинката ще влезете в насрещното (мястото не е осветено нощем и ако не познавате района като нищо сте се натикали не където трябва.) На шотовете: отляво ОФРМ със зададен маршрут, в средата EU от GARMIN и отдясно какво всъщност е кръстовището (гугъл мапс).
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snap_006.jpg
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:5439963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snap_007.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5439964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snap_008-1.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5439965

      Весели празници!
      Наздраве!

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Здравейте,
        Днес ми се наложи да пътувам от София до Видин. На входа на Видин има нов триъгълен възел, който не е упоменат в последната карта - Q4;
        През Монтана ме "прекара" през някакъв бърз път, който мина от другара страна на града, в сравнение с транзитния E79... На връщане минах нарочно следвайки табелите, а не ГПС-а и ми се стори транзитния път по-дълъг. Кажете това нормално ли е? ГПС-а ми е настроен за най-бърз път.

        И ще доживеем ли някога да се оправят максималните километрите в час в кръгчето долу вдясно на картата? Вече я ползвам повече от 3-4 години и само на някои градове съвпадат с реалните... На почти всички градове се разминават с реалните точки на начало на града и край, на магистрала Хемус по посока София има участък преди Лукойл-а, на който изведнъж ни дава максимална скорост 60 км/ч, след това 90, а всички си карат с 130... После има табела за 70 км/ч, а картата показва 60... И на камерата на Лукойла пък ми дава - "Камера 90 км/ч"... Това са дребни детайли, но дразнят...
        Моля поработете в тази насока - поне големите градове оправете да съвпадат максималните скорости и точките за начало и край на населеното място. Тествал съм картата и в ясно време, и в облачно - точките не съвпадат с реалните...

        А, на входа на Враца има табелка "Максимална скорост 50 км/ч, валидна за целия град", картата показва 60 км/ч... В едно село между Монтана и Враца има табели за максимална скорост 50 км/ч, а картата дава 40 км/ч...
        Надявам се актуализацията на максималните скорости да не отмнеме много време и да е полезна на колегите, особено на тези които минават рядко пред дадени места и имат нужда от корфектна информация.
        Поздрави.

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          И още нещо, днес ходих до Костинброд та там има кръгово което го няма в последната версия.

          Това като тръгнеш по Ломско шосе натам

          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            Костинброд го оправихме.

            Скоростта по магистралата я смених. Дано съм я уцелил правилното място.

            Знам, че са доста остарели данните за скоростта по пътищата, ще мисля нещо да ги пооправим. Благодаря. Враца я промених на 50.

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Вчера пътувах до Асеновград. Картата която се ползва е OFRM 2012 Q3.
              Забелязах следната неточност:
              Улица "Васил Левски" на картата не съществува в ограденият с червено участък и навигацията ме води по стария маршрут:
              от бъл.България, наляво по Борислав, надясно по В.Левски.
              Червеният участък е пуснат в експлоатация и сега е реално ползващият се път по маршрута Пловдив-Кърджали.
              Това е картата на Гугъл:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Asenovgrad.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5444396
              Последно редактирано от dedoKoko; 16-01-13, 14:11.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Благодаря, че сте отделили толкова много време да ни изпратите тази поправка, но тя е оправена в Q4. Моля актуализирайте си картата за да ползвате максимално актуална карта. Само от любопитство, кога е пуснат този път?

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Събине, актуализация ще правя нататък, че ми е изтекъл абонамента. Като го подновя другия месец (на славния ежемесечен празник свети Паралей), тогава.
                  Според братовчедите ми от Асеновград, този участък е пуснат или през май, или поскоро юни миналата година.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    От София за Кюстендил, на кръстовището на Н.Петков и Борис III, откъм околовръстното, Нуви-то упорито ме кара да продължа направо, вместо да завия наляво към Владая, накъдето си е "царския път".
                    Вероятно новата магистрала е със голям приоритет, но в случая ми прави мечешка услуга.

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Ами, Наско, виж какво казва CN..

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                        От София за Кюстендил, на кръстовището на Н.Петков и Борис III, откъм околовръстното, Нуви-то упорито ме кара да продължа направо, вместо да завия наляво към Владая, накъдето си е "царския път".
                        Вероятно новата магистрала е със голям приоритет, но в случая ми прави мечешка услуга.
                        Странно. На симулация на МапСорс си го дава през Владая. През магистралата нито е по-бързо, нито е по-кратко. Разликата според Мапсопрс е само 3 мин, което ако спазваш ограниченията и не се забиеш в някаква бясна тапа на околовръстното вероятно е така. Подобен случай имаше и на друго място. На нювитата нещо май са им дали по-голям приоритет на магистралите и иска да минава през тях независимо че сметките не излизат. Кой модел ползвате?

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          205

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Странно. На симулация на МапСорс си го дава през Владая. През магистралата нито е по-бързо, нито е по-кратко. Разликата според Мапсопрс е само 3 мин, което ако спазваш ограниченията и не се забиеш в някаква бясна тапа на околовръстното вероятно е така. Подобен случай имаше и на друго място. На нювитата нещо май са им дали по-голям приоритет на магистралите и иска да минава през тях независимо че сметките не излизат. Кой модел ползвате?
                            Между другото абсолютно същата ситуация съм забелязал и с Mobile XT.
                            Не съм пробвал с Q4 дали би имало разлика но при предишни версии на картата със сигурност ме праща не през Владая а по магистралата.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              А каква преференция е зададена на Нувито? Най късо разстояние, най-бързо, най- малко гориво? Това също влияе за избора на трасе.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                На мобайл XT-то - най-къса дистанция.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X