Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    В Пазарджик има имена на улици на които им липсва по 1-2 букви.
    Например:
    Стефан Захари
    Димитър Греко
    Хаджи поп Тил
    Такива грешки /ако въобще могат да се наречат така/ да изпращам ли за поправка или не?
    Сега подготвям /вадя ги от цифровия модел/ и номерата на адресите в Пазарджик и Пещера, които са 100% вярни. Нямам номерта в махалите на "брачедите", като цяло пълнота около 90%.
    Последно редактирано от Десислав; 07-01-11, 23:10.

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Как намираш номерата на адресите? От някаква карта или обикаляш по улиците?

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
        Как намираш номерата на адресите? От някаква карта или обикаляш по улиците?
        От предишната ми месторабота. Работихме с цифровите модели на Пазарджик и Пещера взети от общините. Проектантите ни ги ползваха за подложка и върху тях се изготвяха работни проекти за изграждане на разперделителни газопроводи. Улиците и номерата на адресите са неща които задължително присъстват в такъв проект. Така че където ги нямаше са нанесени когато е обикаляно по улиците с проектантите. Проблема е, че номерата ги има в няколко слоя където има и хиляди други неща и трябва да бъдат изтрити ръчно. Голяма хамалогия, кога ще се оправя не знам.
        Имам и Лясковец даже го изпратих на Събин, но за съжаление там пълнотата е около 60-70%, защото файла ми е стар, а тези които могат да ми дадат по-пресна информация вече и тях ги няма във фирмата.

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Убих се да търся подробна карта с номерата на адресите за моя район и нищо не намерих освен кадастралната карта, която е отвратително грешна.. Писах в друга тема дори, че на един номер в кадастъра са отбелязани 3 имота. Нито в общината, нито в пощата имат такава карта с номерацията.. И започнах по първобитния начин.. Питам приятели и обикалям и записвам..

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
            В Пазарджик има имена на улици на които им липсва по 1-2 букви.
            Например:
            Стефан Захари
            Димитър Греко
            Хаджи поп Тил
            Такива грешки /ако въобще могат да се наречат така/ да изпращам ли за поправка или не?
            Сега подготвям /вадя ги от цифровия модел/ и номерата на адресите в Пазарджик и Пещера, които са 100% вярни. Нямам номерта в махалите на "брачедите", като цяло пълнота около 90%.
            Ами не, ние ще си ги намерим и коригираме "изядените" букви. Благодаря!

            За другите като си готов, ще е супер!

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
              В Пазарджик има имена на улици на които им липсва по 1-2 букви.
              Например:
              Стефан Захари
              Димитър Греко
              Хаджи поп Тил
              Такива грешки /ако въобще могат да се наречат така/ да изпращам ли за поправка или не?
              Сега подготвям /вадя ги от цифровия модел/ и номерата на адресите в Пазарджик и Пещера, които са 100% вярни. Нямам номерта в махалите на "брачедите", като цяло пълнота около 90%.
              Я пробвай да намериш ул. "Пловдивска" 47 в Пазарджик и, ако е възможно, покажи къде ти дава местонахождението на номера. Ако този цифров модел е правен по кадастър, то номера ще е грешен. Та ето възможност да го проверим, ако е възможно.

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от tigertron Преглед на мнение
                Я пробвай да намериш ул. "Пловдивска" 47 в Пазарджик и, ако е възможно, покажи къде ти дава местонахождението на номера. Ако този цифров модел е правен по кадастър, то номера ще е грешен. Та ето възможност да го проверим, ако е възможно.
                Да кажем че е някъде тук: N42 11.282 E24 20.645. В интерес на истината №47 го нямам във файла /все пак уточних: без махалите на "брачедите", а това си е баш аканъ в маАлата/. Но пък имам претенции, че познавам града много добре. А пък и имам апартамент на №35.
                От Пазарджик ли си?

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  До екипа на OFRM.

                  Прави ми впечатление, че тук там има и сгради в картата. Представлява ли интерес тази информация? Защото на цифровия модел, сградите са на местата си точност няколко сантиметра.

                  И още еди въпрос: В МапСорс като си правя маршрут и после го маркирам виждам посоката на движение. Ако направя маршрут по еднопосочна улица, това достатъчно ли ще е да разберете правилната посока на улуцата за промяната й от дву в еднопосочна?
                  Последно редактирано от Десислав; 10-01-11, 23:53. Причина: Добавяне.

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                    До екипа на OFRM.

                    Прави ми впечатление, че тук там има и сгради в картата. Представлява ли интерес тази информация? Защото на цифровия модел, сградите са на местата си точност няколко сантиметра.

                    И още еди въпрос: В МапСорс като си правя маршрут и после го маркирам виждам посоката на движение. Ако направя маршрут по еднопосочна улица, това достатъчно ли ще е да разберете правилната посока на улуцата за промяната й от дву в еднопосочна?
                    Да имаме интерес за сградите и да, това е достатъчно. Ако има грешна посока на улица и не ще да ти начертае маршрута превключи мапсорс в пешеходен режим и тогава ги направи. В мейла към нас само отбележи, че мапсорса е бил в пешеходен режим някой от колегите да не го пропусне.

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Не, но мисля че може да записва реалните тракове чрез diagnostic logging. Задържа се над скоростта в трип компютъра и се влиза в диагностичните менюта. Там янкъде трябва да има опция да се включи записване на реален трак.
                      И при мен стана и сега записвам няколко трака около Варна които ще изпратя, но имам малък проблем.
                      След като запиша трака, на екрана се вижда в светло син цвят и незнам как да го махна.

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от 4e4i_0075 Преглед на мнение
                        И при мен стана и сега записвам няколко трака около Варна които ще изпратя, но имам малък проблем.
                        След като запиша трака, на екрана се вижда в светло син цвят и незнам как да го махна.
                        Със светло син цвят на екрана се вижда нормалният трак. Той се изчиства от "мой данни">"регистър на пътуванията">"изчисти" или нещо подобно беше (както са го превели).

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Благодаря изчисти се...
                          Какво имаш впредвид с ''нормалният трак'', какъв друг може да бъде?

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            ами в диагностик логгинг се записва по пълен и по точен трак, но се слага в директория \system\log мисля беше.

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от 4e4i_0075 Преглед на мнение
                              Благодаря изчисти се...
                              Какво имаш впредвид с ''нормалният трак'', какъв друг може да бъде?
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...07#post1237407

                              Това е, което те интересува

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                                Да кажем че е някъде тук: N42 11.282 E24 20.645. В интерес на истината №47 го нямам във файла /все пак уточних: без махалите на "брачедите", а това си е баш аканъ в маАлата/. Но пък имам претенции, че познавам града много добре. А пък и имам апартамент на №35.
                                От Пазарджик ли си?
                                Да, от Пазарджик съм. Координатите са верни. Почти на тази позиция е. Може да са необходими само дребни корекции на последните цифри. Но е там. Е това не е точно в "брачедите". Това е в началото. А 35 трябва да е в съседния блок. 35 имаш ли го в модела?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X