Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от tigertron Преглед на мнение
    Да, от Пазарджик съм. Координатите са верни. Почти на тази позиция е. Може да са необходими само дребни корекции на последните цифри. Но е там. Е това не е точно в "брачедите". Това е в началото. А 35 трябва да е в съседния блок. 35 имаш ли го в модела?
    Имам целия град, махалите включително, само номерата на адресите на определени места ги нямам, защото там не сме правили работно проектиране за газоразпределителна мрежа. Разбираемо защо нали.
    Щом си от Пз ще помагаш. Караш ли нещо офроуд?
    А относно координатите може и да бъркам с няколко метра, но в Мапсорса няма сгради така че съм извинен.
    Последно редактирано от Десислав; 12-01-11, 20:11. Причина: допълване

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Не, не карам офроуд. Имам познати, които карат, аз лично обичам да гледам. За адресите те питах, защото по кадастър и реалното местоположение на доста от адресите (предимно на номерата на входовете от жилищните блокове) са на различно място. Примерно, по кадастър номерата на ул. "Пловдивска" (съответно и по iGO) ги дава на самата улица, а реално номерът се намира на поне 50-100 метра от там и то на съседна улица. Така направих проста проверка на точността на данните от цифровия модел, който имаш. А и гармина е на един познат, който е международен шофьор и не винаги ми е на разположение, но ако мога с радост ще помогна.

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Забелязах, че липсва Фериботната връзка с Румъния при Свищов.Всъщност може и да е оправено в новата версия.Но ако не е отбелязан ферибота и връзката като продължение на пътя към/и от Румъния си караш през дългият път Русе-Букурещ.Дори и да не искаш, и подминеш отбивката към Свищов при гр. Полски Тръмбеж на гл.път Търново -Русе дори да се усетиш удължаваш значително пътя си.

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Първоначално публикуван от nikkkkkk Преглед на мнение
          Забелязах, че липсва Фериботната връзка с Румъния при Свищов.Всъщност може и да е оправено в новата версия.Но ако не е отбелязан ферибота и връзката като продължение на пътя към/и от Румъния си караш през дългият път Русе-Букурещ.Дори и да не искаш, и подминеш отбивката към Свищов при гр. Полски Тръмбеж на гл.път Търново -Русе дори да се усетиш удължаваш значително пътя си.
          То пък един ферибот ..... то пък оттатък на Зимнич пътя е .... е като Българене-Свищов .... просто прекрасен Но все пак ферибот има - спор няма. Аз като ходя в Румъния минавам по моста и то не защото не обичам да плувам с фериботи...
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            За този през Българене е така.Пътят Велико Търново -Свищов обаче е идеален.Отсечката между Полски Тръмбеж и Свищов я пуснаха преди няколко месеца и чисто нова и уширена.
            Минавайки с ферибота Свищов и Зимнич в Румъния мога да твърдя, че пътищата им са новоремонтирани.Съдейки по табелите със синьото флагче - с европейски пари.
            Пътищата оттатък в Румъния към Александрия и Рошиори де Веде са без проблем.Което знаем, че не може да се каже за нашите.

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Искам да съобщя за неточност на ул. Юрий Венелин, която в момента се изписва на картата като Янко Сакъзов. http://www.bgmaps.com/link/345CCF3B3...FAFA463E55B32B Ако е възможно нека да се коригира!

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                ами в диагностик логгинг се записва по пълен и по точен трак, но се слага в директория \system\log мисля беше.
                Какво инфо записва в този лог? Може ли да ми послужи пред някои "органи", които твърдят че съм карал с по-висока скорост?

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                  Какво инфо записва в този лог? Може ли да ми послужи пред някои "органи", които твърдят че съм карал с по-висока скорост?
                  Ако се стигне до трета инстанция в съда, може би, но едва ли..

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                    Какво инфо записва в този лог? Може ли да ми послужи пред някои "органи", които твърдят че съм карал с по-висока скорост?
                    Най-вероятно не, защото, за да се приеме за доказателство устройството, от което е свален записът (какъвто и да е той - снимка, запис на скорост от радар, трак от GPS и други), трябва предварително да бъде замерено от националния център по метрология и да му се издаде сертификат за точност или лиценз. Точно поради тези прегледи бяха свалени преди време много от камерите, които ни снимаха по пътищата. Сега са минали такъв преглед и са напълно законни. Та, за да е законно и твоето устройство трябва да мине през такъв преглед.

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Здравейте, искам да съобщя за неточност в картата на гр. Козлодуй. Когато се появи мислех че е недоразумение, което бързо ще бъде отстранено, но то упорито се повтаря вече в пета или не знам коя редакция. Не знам дали да го възприемам като подигравка или шега. Улица "Дондуков", показана като главен път - входна артерия, всъщност е черен път през циганската махала. Истинския път е предната улица на изток. Освен това пътя за АЕЦа незнайно защо се превръща в пътека. Ако е възможно нека бъде коригирано.Copy of 189.rar
                      Път е мястото през което смяташ да минеш

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Да споделя и аз - в Плевенския комплекс Сторгозия, улиците си имат имена и освен блоковете, в този комплекс има доста къщи.
                        Къщте съответно си имат адрес с името на улицата и номер. Да ама не, в Сторгозия няма имена на улици според ВСИЧКИ карти ( ОФРМ, Телеатлас, Навигон, ММСН, Навтек и др.) там може да търсите само по номер на блок.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          По пътя за гр. Малко Търново (Бургаска област) е възстановен пропадналия участък от пътя след разклона за с. Бяла вода. Имаше 2 км. обходен маршрут, който в момента е затворен и се ползва нормалния път, но GPS навигира по обходното трасе. Моля това да се коригира на следващата карта. Проверено на 20.12.2011 год.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Път от с.Старосел(до Хисаря) за Копривщица рутира през хотел Бяло Камене и хижа Барикадите без да е избран офроуд режим.Правилният път е през Стрелча(жълт).Правилната настилка е : от с.Старосел до паркинг тракийска гробница асфалт след това до хотел Бяло Камене черен път с чакъл,от хотела натам 4х4 почти докрая,междувпрочем на karta.bg изглежда правилно маркиран ! Не пазя трекинг но прашщам route и JPG !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Starosel.JPG
Прегледи:1
Размер:266.6 КБ
ID:5333193
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от nikolaybonev82 Преглед на мнение
                              Път от с.Старосел(до Хисаря) за Копривщица рутира през хотел Бяло Камене и хижа Барикадите без да е избран офроуд режим.Правилният път е през Стрелча(жълт).Правилната настилка е : от с.Старосел до паркинг тракийска гробница асфалт след това до хотел Бяло Камене черен път с чакъл,от хотела натам 4х4 почти докрая,междувпрочем на karta.bg изглежда правилно маркиран ! Не пазя трекинг но прашщам route и JPG ![ATTACH=CONFIG]400884[/ATTACH]

                              Пътя си е категоризиран правилно. Вариантите са няколко.
                              1. Уреда да е в пешеходен режим.
                              2. Крайната дестинация да е зададена на черен път. Тогава отпадат забраните след последният асфалт.
                              3. Да е включена отметката за избягване на обратни завой и да сте влезли по асфалта посока черните пътища. Забрана за отбягване на черни пътища е с по голям приоритет.
                              4. Да сте се намирали на черен път когато сте активирали маршрутизирането. Тогава пак се изключва забраната за движение по тях.

                              Друго не се сещам.

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Аз имам следното питане:
                                На два пъти ми се случва идвайки от Подуене към Кошарите да съм озадачен:
                                * Преди Оборище ме вкарва по Русалка->Черковна->Ситняково->Кошарите.
                                * След Сердика на Черковна и Ситняково се опитва да ме вкара вляво, в Гео Милев, оттам обратно на Шипченски проход и към Кошарите.
                                Пробвах го и симулация сега, веднъж като че ли го даде по Ситняково директно, втория път по Русалка. Трети не смея да пробвам.
                                Рутирането е за кола, възможни обратни, невъзможни павирани, най-бърз маршрут.
                                М10 е апарата.
                                Къде е повредата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X