Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Ама то този ъпдейт даже не е необходим за да работи трафика. Трябва да си извадиш ID-то на трафик приемника и да се генерира отключващ код за това ID и да добавиш този код към абонаментите за трафик и това е.
    Да де, ама преди даго сложа по горе описания начин, TIX.bg се дисплейваше само и единственно, като "нов абонамент" и това си е!

    Веднага след като го изплющях, се появи надписа TIX.bg и "нов абонамент", вече не се дисплейва!... което просто ме навежда на мисълта, че си е трябвало да го ъпдейтна някак си или при последния ъпдейт, нешо се е омазало и за това такива проблеми имах в началото!?!

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Ама то този ъпдейт даже не е необходим за да работи трафика. Трябва да си извадиш ID-то на трафик приемника и да се генерира отключващ код за това ID и да добавиш този код към абонаментите за трафик и това е.
      Събине, не мисля че този път си прав. Гледам тук, както и съм писал в темата за 765Т, че не само аз но и други имат този проблем. Просто не приема кода. Пише че трябва да си в покритие, в което си очевидно, но не се активира. Гледах файловете на моя gps и вътре например никъде не намерих някаква база данни с данните на доставчиците както има в другия ми gps 3790. Пратих запитване до Гармин.бг и те казаха че ще ти препратят мейла на теб...

      Изглежда има някакъв проблем, интересното е че по мой наблючдения е за моделите които са в списъка "извън производство" на сайта на гармин.бг.
      Изтествайте и потвърдете дали е така.
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
        Събине, не мисля че този път си прав. Гледам тук, както и съм писал в темата за 765Т, че не само аз но и други имат този проблем. Просто не приема кода. Пише че трябва да си в покритие, в което си очевидно, но не се активира. Гледах файловете на моя gps и вътре например никъде не намерих някаква база данни с данните на доставчиците както има в другия ми gps 3790. Пратих запитване до Гармин.бг и те казаха че ще ти препратят мейла на теб...

        Изглежда има някакъв проблем, интересното е че по мой наблючдения е за моделите които са в списъка "извън производство" на сайта на гармин.бг.
        Изтествайте и потвърдете дали е така.
        Да споделя моя опит:

        Притежавам nuvi 765T. Изпълних всичко от пост 1 на темата - открих ID на трафик приемника, генерирах отключващ код и го въведох.
        Появи се нов абонамент. След около петнайсет минути се появи "Tix.bg" и отдолу "Доживотен абонамент". Направих маршрут до центъра на София и трафик информацията излезе. Между другото и аз разглеждах файловете в gps-a и не открих база данни с доставчиците на трафик. С последния фърмуер 4.0 съм и няма ъпдейти за трафика или нещо друго при използването на web updater.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Освен вече питаното за пуска на м10 ми се върти и друго.
          Тих.бг ако не греша взимат данните за София поне от GPS-ите в градския транспорт.
          Респективно по улици, по които няма градски няма как да има инфо, а дори да има - няма как да е на 100 % достоверно?

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Добре де как е устроено в другите държави?
            В смисъл предполагам не вземат информация само от едно място....
            Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Първоначално публикуван от parcuca1958 Преглед на мнение
              Да споделя моя опит:

              Притежавам nuvi 765T. Изпълних всичко от пост 1 на темата - открих ID на трафик приемника, генерирах отключващ код и го въведох.
              Появи се нов абонамент. След около петнайсет минути се появи "Tix.bg" и отдолу "Доживотен абонамент". Направих маршрут до центъра на София и трафик информацията излезе. Между другото и аз разглеждах файловете в gps-a и не открих база данни с доставчиците на трафик. С последния фърмуер 4.0 съм и няма ъпдейти за трафика или нещо друго при използването на web updater.
              Чакал съм го по цял час дори, при това в центъра на софия и пак не се появява. Ще пробвам пак но мисля че трябва да има и нещо друго, което е пречка...

              http://www.offroad-bulgaria.com/show...90#post1520490 показания във видеото екран просто не се появвява. Стои само на бутон Автоматично търсене и нищо... Няма 2ри бутон или отдолу нещо тип да показва че търси... като умряло е.

              Иначе когато сложих кабела от 3790 на 255W трафика си тръгна за 10сек.... при положение че 255 няма тряфик. Появи се екрана показан във видеото и си тръгна.
              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                А защо не преинсталираш основния фирм? Може пък от там да се бъгясва нещо....
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  А защо не преинсталираш основния фирм? Може пък от там да се бъгясва нещо....
                  И това е направено... Не се получава отново
                  nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Ами занеси го на Геотрейд да ти го подкарат тогава - друго вече не се сещам....
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Зачетох се малко по щатските форуми, там хората пишат че трафик инфото се обновява на няколко минути.
                      Направи ми впечатление че се споменава за "обратна връзка" ако има инцидент или яко задръстване... предполагам снасят инфото по телефона.
                      Ако това се случи някога и тук ще много добре.

                      И друго, има ли някъде инфo за coverage area на услугата към момента?
                      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Има ли трафик информация в Пловдив?

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                          Събине, не мисля че този път си прав. Гледам тук, както и съм писал в темата за 765Т, че не само аз но и други имат този проблем. Просто не приема кода. Пише че трябва да си в покритие, в което си очевидно, но не се активира. Гледах файловете на моя gps и вътре например никъде не намерих някаква база данни с данните на доставчиците както има в другия ми gps 3790. Пратих запитване до Гармин.бг и те казаха че ще ти препратят мейла на теб...

                          Изглежда има някакъв проблем, интересното е че по мой наблючдения е за моделите които са в списъка "извън производство" на сайта на гармин.бг.
                          Изтествайте и потвърдете дали е така.
                          Ползвам нюви 765 от 6 месеца и съм го отключил точно по този начин. Също така и Нюви 760 тествам от 6 месеца. Така че проблема не е в обновлението а явно няма сигнал там където се намирате.

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Не забравяйте следното!

                            Трафик услугата и информацията все още е в тестов период и официално не е обявена за работеща от tix.bg и центъра за градска мобилност. Така че къде работи, къде не работи, колко е точна и колко прекъсва няма никакви гаранции. Гармин започнаха да отключват старите приемници само поради нетърпеливост от страна на клиентите.

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Ето и малко помощ от страна на гармин няма нужда да генерирате какво и да било гармин ще го направят вместо вас наистина услугата е безплатна и кода се получава след регистрация в сайта на гармин след като следвате стъпките от този линк https://buy.garmin.com/shop/shop.do?...100647&ra=true

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Колегата peshko е абсолютно прав за саита на гармин. Хората си го имат вече официално. Ползвам Нуви 3790 и всичко се ъпдейтна перфектно без каквито и да е било приоми само стъпките от саита на гармин. Така че горещо препоръчвам. Появява ви се веднага новият БГ абонамент за трафика, напълно безплатно. Ще го тествам тези дни пък дано работи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X