Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Колеги, отскоро имам Гармин нуви 1300. Регистрирах ТЦМ услугата през сайта на Гармин. Само не мога да разбера моят уред подържа ли го. Нямам икона за трафик. Изчетох всичко, което намерих но не мога да видя еднозначно има ли го или го няма.

    Благодаря предварително
    Последно редактирано от a.lalov; 17-05-11, 17:57.

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от a.lalov Преглед на мнение
      Колеги, отскоро имам Гармин нуви 1300. Регистрирах ТЦМ услугата през сайта на Гармин. Само не мога да разбера моят уред подържа ли го. Нямам икона за трафик. Изчетох всико, което намерих но мога да видя еднозначно има ли го или го няма.

      Благодаря предварително
      Отиди си до колата и включи кабела който е към запалката и тогава търси тази икона. ако и тогава я няма веяе ще е проблем.
      Иначе ето това трябва да имаш за да работи - https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=68325#

      Ако го имаш и не работи може би ше трябва да посетиш сервиз...
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Ако нямаш антена няма как да стане номера да получаваш трафик инфо.
        Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Мерси за отговорите. Някъде прочетох, че кабела от запалката към уреда е и антена. Преди малко пробвах с включен кабел - икона за трафик инфо няма. Май вариантите са два - не се подържа от Гармин 1300 или кабела не е антена. Въпросът е кое от двете е.

          Поздрави.

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Отвори си ръководството към уреда и му прочети характеристиките. Там е написано има ли , или няма трафик приемник.

            П.П. Geotrade са я спестили тази информация в комплектацията , но от тук може да се прочете:
            http://www.garmin.bg/?s=5&i=212

            Последно редактирано от milstan; 17-05-11, 18:53.

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Да споделя за всички, които все още не са сигурни, че са се регистрирали за трафик инфото.
              През тези дни пътувах до Горна Оряховица и се случи чудо. Пътувах през прохода на Републиката и наближавайки Велико Търново - изведнъж на навигацията 765 Т излезе иконката за трафик инфо.
              Въпреки многобройните опити след регистрация и въвеждане на код да прихвана инфото в Бургас, сега твърдо мога да кажа, че тук все още не е в действие.
              Така, че всички които са изпълнили описаните по - горе указания за активирането на ТМС е необходимо или да пътуват много или да изчакат до като то заработи в техния регион.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Няма излъчване на трафик инфо в Русе и Плевен. Стара Загора и Търново - със сигурност има.
                Nothing comes from nothing...

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Няма излъчване на трафик инфо в Русе и Плевен. Стара Загора и Търново - със сигурност има.
                  Това и аз го установих .. .само да допълня , че по морето също не можах да го хвана
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Да се похваля и аз, от днес съм с upgrade на моето нюви 255W..... стана WT .

                    Изпадат на много добра цена в интернет и реално за три седмици пристигна приемника.
                    Всичко заработи от първия път, сега имам два абонамента доживотен US, CAN и Tix.bg.
                    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Първоначално публикуван от RUDECANCEL Преглед на мнение
                      Това и аз го установих .. .само да допълня , че по морето също не можах да го хвана
                      Русе - Плевен хващам след Бяла когато съм си пуснал радио Н-Джой, а иначе до Разград ходих миналата седмица и след Писанец хвана.
                      Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
                      Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
                      Audi Q7 3.0 TDi 08
                      Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Имам Нисан X-Trail T31. От доста време на екрана вместо TMC се появява tix.bg в жълто или зелено, но досега не съм успял да получа никаква информация. Ако задам да търси трафик провайдър ръчно - изписва, че няма трафик провайдър... Изобщо - как стои въпросът с не-garmin приемниците? Някой има ли идея защо ми свете в зелено, като не съм въвеждал никакви кодове? Мерси!

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          До колкото разбирам , фирма "Кварта" има пръст в тази работа. Това им е сайта , може да ги питате за активацията на "негарминските" уреди:
                          http://www.kvarta.net/bg/lang/bg

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            В събота пътувах от Русе до Самоков. Някъде край Горни Богров се появи , веднага след това 3 бързи рестарта . После всичко беше наред. В неделя кат осе прибирах карах без GPS и не мога да кажа до къде е имало .
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              И аз да се похваля от няколко дена съм горд собственик на трафик приемник. След вкарване на кода за има няма пет минути и трафик инфото се появи. От начало като "New subscription", а после се промени на "Tix.bg".
                              Първите ми впечатления са, че трафик информацията няма почти нищо общо с реалната обстановка на пътя - на отсечката след БСФС на бул. В. Левски винаги свети, че има трафик, дори и когато няма и една кола. Кръстовището на Цариградско и Евлоги Георгиев никога не показва да има трафик, въпреки, че на tix.bg е в червено. Вчера сутринта минах от там и се забих в една дълга колона, а гпс-а казваше, че няма коли. На кръстовището на Ситняково също показва някаква неадекватна информация. Освен това информацията от tix.bg и това, което показва трафик инфото на гпс-а също се разминава. На отсечки, за които на сайта пише, че точно там има трафик, а на около няма, на гпс-а дава пък обратното - че на същото място няма трафик, а по-нататък има. Забавянията като време също се разминавата - на сайта пише 7 минути, на гпс-а - 1мин.!?
                              Единствената вярна информация е за затворените за ремонт улици. На околовръстното ми дава някакви сини иконки за инфо, но като цъкна на тях не дава никаква информация.
                              Всичко това е с карта 5.50. Пробвах да сложа 5.40 и тогава повечето от улиците, които до сега бяха в жълто, останаха без цвят. Като върнах новата карта, цветът се появи отново.

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                И моите впечатления са, че за момента информацията е доста "бозава". Информацията е инертна и неизползваема в доста случаи.
                                Нека да оставим още време на фирмите да оправят нещата - надявам се да успеят да я направят вярна и навременна. Дано успеят... За сега - като за без пари - толкова.
                                Следва да се отбележи, че не само при нас трафик информацията не е особено надеждна - и по света е така, но динамичните системи като трафика се описват трудно.......
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X