Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: TMC за Garmin nuvi

    Първоначално публикуван от s01o Преглед на мнение
    Как се активира услугата?
    Благодаря предварително за отговора!


    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
    Търсих из форума и на още доста места какво е ТМС и как се ползва. В нашия форум няма почти нищо вероятно, защото го няма това животно в БГ. Тъй като си мислех до скоро, че nuvi 760 като има трафик ресивер има и абонамент се запалих по идеята - често пътувам из Европа. Да ама не! Моят апарат не поддържа тази функция и за това направих превод на обобщената информация от Catymag, но не мога да проверя това, което съм превел дали е така. Прилагам превода и оригинала на текста като файлове. Ето и текста на български без кодовете - те са във файловете.

    Използване на ТМС /Traffic Message Channel/ при Гармин nuvi
    За да получавате трафик информация на Вашия Гармин са Ви необходими трафик приемник и антена, чрез която да получавате трафик информацията на Вашия навигатор. Много модели имат такива приемници – за повече информация -http://www8.garmin.com/traffic/fm/learnmore.html
    В някой райони Гармин предлагат трафик информацията безплатно, а в други Гармин я предлагат срещу абонамент. За повече информация:https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=268
    Всеки ТМС приемник има свое уникален 10 цифров идентификационен номер /ID/. Той е различен от номера на апарата и може да бъде видян само, ако апаратът е свързан с ТМС приемник /при положение, че не е вграден/. Намира се в:menu Tools, Settings, Traffic, Subscriptions, Add и вижте съобщението, което съдържа уникалния номер на Вашия приемник.
    Подобно на картите на Гармин и абонамента за ТМС на Гармин си има уникални FID, PID, RgnID и VenID. Целият списък на известните абонаменти са посочени в края на поста.
    И уникалния номер на ТМС и уникалния номер на абонамента могат да се използват за генериране на отключващия код.
    Използвайте този генератор:
    Стартирайте генератора, въведете уникалния код на ТМС в полето Enter your Unit ID here, след това отивате на Select Map Product и избиратеCustom Mapset. В Custom Mapset отметнете Enable additional fields и попълнете и 4 те стойности за FID, PID, RgnID, VenID.
    Трябва ръчно да препишете кода в същото меню, което използвахте, за да намерите уникалния код на ТМС приемника.

    Надявам се да е полезно за тези, които имат тази функция, а за тези, като мен, когато сменят апарата - да имат 1 на ум.

    Коментар


    • #62
      От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от GM™ Преглед на мнение
      Който не иска да чака да му пратят ключ от garmin.bg и само да натоварваме излишно хората с тези наши ключове, може да си го отключи и сам:
      FID/PID/RGN/VEND

      30721/1/1/1
      Между другото FID не е ли без единицата?
      И никой ли незнае как да се подкара на м10?

      Коментар


      • #63
        От: TMC за Garmin nuvi

        Стигнах до тук:



        ...къде бъркам? Играх си д авъвеждам изгенерирания код, по (FID/PID/RGN/VEND) - и след като го въведох, уреда ми каза че е приет (демек не даде грешка или нещо такова), и това беше?!
        После пак нищо! - вижте на клипа!?

        Коментар


        • #64
          От: TMC за Garmin nuvi

          s01o в постове 1 и 41 има изчерпателна информация ,а иначе повтарям че съм със 760 и трафика в София ми излиза.Ще цитирам колегите ISG и GM(надявам се да не се сърдят)Всеки ТМС приемник има свое уникален 10 цифров идентификационен номер /ID/. Той е различен от номера на апарата и може да бъде видян само, ако апаратът е свързан с ТМС приемник /при положение, че не е вграден/. Намира се в:menu Tools, Settings, Traffic, Subscriptions, Add и вижте съобщението, което съдържа уникалния номер на Вашия приемник.Стартирайте генератора, въведете уникалния код на ТМС в полето Enter your Unit ID here, след това отивате на Select Map Product и избиратеCustom Mapset. В Custom Mapset отметнете Enable additional fields и попълнете и 4 те стойности за FID, PID, RgnID, VenID.
          Трябва ръчно да препишете кода в същото меню, което използвахте, за да намерите уникалния код на ТМС приемника...........Който не иска да чака да му пратят ключ от garmin.bg и само да натоварваме излишно хората с тези наши ключове, може да си го отключи и сам:
          FID/PID/RGN/VEND

          30721/1/1/1 От това по подробно здраве му кажи....
          Последно редактирано от plmko; 01-05-11, 17:47.

          Коментар


          • #65
            От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
            Между другото FID не е ли без единицата?
            И никой ли незнае как да се подкара на м10?
            Точно както си е показано е!!!
            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

            Коментар


            • #66
              От: TMC за Garmin nuvi

              ОК, може и без 17 удивителни.
              Явно в по-нова версия на генератора го може.
              Информацията в сайта на tix.bg ще е същата предполагам като в сайта им?
              Предполагам вече няма смисъл да питам как да се подкара на nuvifone M10?
              Последно редактирано от milstan; 01-05-11, 19:49.

              Коментар


              • #67
                От: TMC за Garmin nuvi

                Колега, s01o
                и аз съм с нуви 760. При мен даде, че кодът е приет но не показва нищо, предполагам защото съм на 250км. от София. В четвъртък ще пътувам за големия град и ще видим хващме ли трафик с 760 или не.

                П.П. В менюто не ми излиза БГ трафика въпреки, че кодът е приет може би защото съм вкарал всичките европейски (повече от десет), имам нещо си "нов абонамент" може би е там и като хване трафик ще се изпише БГ доставчика.

                Коментар


                • #68
                  От: TMC за Garmin nuvi

                  @ s01o и egeniv

                  Актуализирайте фърмуера до последна версия с WebUpdater и най-вече последващите ъпдейти за трафик провайдерите:
                  http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4427

                  Коментар


                  • #69
                    От: TMC за Garmin nuvi

                    НА това вероятно само Sabin ще може да отговори, но въпросът е и към всички останали

                    За какво служи
                    Database for FM Traffic Providers software version 2.70 (от 1 Април) ?
                    http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4427
                    В описанието пише че създава support за TrafficNav Bulgaria + още няколко държави.

                    Знам че се подразбира от името и от описанието, но на мен такова нещо в web updater-a не ми се появи (и никога не се е появавало), а трафика си ми работи.

                    С Nuvi 255W и GTM 25 receiver съм.
                    Последно редактирано от craps; 01-05-11, 22:38.

                    Коментар


                    • #70
                      От: TMC за Garmin nuvi

                      Някой знае ли дали TMC ще работи на НУВИ 5000?

                      Коментар


                      • #71
                        От: TMC за Garmin nuvi

                        Колеги,
                        Понеже малко от нас си правят труда да пратят мейл на Геотрейд, за това и сме доста нетърпеливи. След като включите трафика, ще мине малко време преди да се задейства:
                        Моля въведете този код в уреда си.
                        Как? Уредът е на екрана ТРАФИК, мястото, откъдето взехте ID на трафик приемника, натиснете Следващ и въведете кода. Натиснете Следващ. Готово.
                        В началото уредът ще търси доста повече от обичайното.
                        Само да кажа, че в събота минах през Кърджали, Хасково, Димитровград, Стара Загора, Търново, като включих и ТМС антената още като тръгнах. Трафика се появи 30 км. преди Стара Загора и от тогава не се загуби до края. Не съм сигурен дали първите 3 града са покрити, но най-вероятно са, просто за да сработи нещото трябва да мине време.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #72
                          От: TMC за Garmin nuvi

                          Първоначално публикуван от alexmitrany Преглед на мнение
                          Някой знае ли дали TMC ще работи на НУВИ 5000?
                          Да - апарата поддържа трафик.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #73
                            От: TMC за Garmin nuvi

                            Първоначално публикуван от s01o Преглед на мнение
                            Стигнах до тук:
                            ...къде бъркам? Играх си д авъвеждам изгенерирания код, по (FID/PID/RGN/VEND) - и след като го въведох, уреда ми каза че е приет (демек не даде грешка или нещо такова), и това беше?!
                            После пак нищо! - вижте на клипа!?
                            Първо ъпдейтваш с Webupdater софтуера за трафика - виж поста на Asterix85. За 760 последният ъпдейт на софтуера е 4,90 /това е различно от трафика/. След това въвеждаш кода от настройки, трафик, абонаменти, добавяне, следващ и добавяш кода. Трябва да ти се появи TraficNav (BG) или нов абонамент евентуално, ако не си обновил софтуера за трафика. После оставяш устройството да работи и чакаш - може да продължи и повече от час. Друга очевидна причина за проблем няма.
                            Успех.
                            Nothing comes from nothing...

                            Коментар


                            • #74
                              От: TMC за Garmin nuvi

                              Имам въпрос, моето 255W няма трафик антена но може да се сложи GTM 25.
                              Харесал съм си един от ebay но в описанието пише че е US CANADA Lifetime Traffic.

                              Това проблем ли е и ще мога ли да го ползвам в България?
                              Съответно и колко ще струва тази "активация".
                              Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                              Коментар


                              • #75
                                От: TMC за Garmin nuvi

                                Би трябвало да може - просто след като сложиш антената ще имаш трафика само за Северна Америка, но след ъпдейт би трябвало да може да поддържа и Европа. Единственото, което ме притеснява е, че все по-често срещам мнения, че Гармин налагат все повече GTM 35 /новите апаpати са с тази антена/ и в някой държави от Далечния Изток може само с този трафик приемник /поне така казват/.
                                Добавям пак файла с кодовете /има и 2 нови - Ирландия и Южна Африка/.
                                Прикачени файлове
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X