Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: TMC за Garmin nuvi

    Мерси за бързия отговор, предложих оферта на продавача и ако се навие ще купя антената.
    Къде ли не са отишли 20 лева .
    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

    Коментар


    • #77
      От: TMC за Garmin nuvi

      Първоначално публикуван от craps Преглед на мнение
      НА това вероятно само Sabin ще може да отговори, но въпросът е и към всички останали

      За какво служи
      Database for FM Traffic Providers software version 2.70 (от 1 Април) ?
      http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4427
      В описанието пише че създава support за TrafficNav Bulgaria + още няколко държави.

      Знам че се подразбира от името и от описанието, но на мен такова нещо в web updater-a не ми се появи (и никога не се е появавало), а трафика си ми работи.

      С Nuvi 255W и GTM 25 receiver съм.
      И на мен също не ми се появява такова нещо в Web updater-a, макар и да съм с последния ъпдейт за него 4.90
      Пише че е от:
      Database for FM Traffic Providers software version 2.70- къде да го видя това дали е ъпдейтнато? Предполагам, че след като се ъпдейтне, би следвало записа "нов абонамент" да се пормени на TrafficNav (BG) - обаче нейсе!


      as of April 1, 2011, обаче няма такова нещо!


      Всъщност, искам да благодаря на всички за съветите относно настройките - оправих се, та даже и го изтествах с един познат сутринта!
      Тръгнахме от НДК в час пик 08:30ч. - посока Дружба 2 - на мен ми каза да свия преди кръговото на 4-ти километър и да мина, отдолу под моста, посока "Новата спортна зала" и "Млечната борса", та направо в Дружба 2!
      Моя познат остана на булеварда и се прибра през Практикер 15-20 мин след мен!


      Много удобна шукарийка е TMC-то!
      Е има още какво да се желае... ма кат за без пари - толкоз. Евала за труда на хората дет са се фанали да го развиват и поддържат това нещо!


      П.С:


      М/у другото, като стана въпрос за труда на хората дето го правят - абсолютно нищо против, нямам да си платя в последствие, ако на разумна цена!
      Примерно нещо от сорта на 20-40 лева за година...

      Още един път благодаря за напътствията!

      Коментар


      • #78
        От: TMC за Garmin nuvi

        Първоначално публикуван от craps Преглед на мнение
        НА това вероятно само Sabin ще може да отговори, но въпросът е и към всички останали

        За какво служи
        Database for FM Traffic Providers software version 2.70 (от 1 Април) ?
        http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=4427
        В описанието пише че създава support за TrafficNav Bulgaria + още няколко държави.

        Знам че се подразбира от името и от описанието, но на мен такова нещо в web updater-a не ми се появи (и никога не се е появавало), а трафика си ми работи.

        С Nuvi 255W и GTM 25 receiver съм.
        ...според мен ъпдейтва базата с имената на TMC-провайдерите, което се и подразбира от името!
        Аз направих следното нещо:
        1. Копирах файла: http://www.garmin.com/software/DatabaseforFMTrafficProviders_270.rgn в папката, където е "WebUpdater.exe" (в моя случай, тя се намира на: "C:\Program Files (x86)\Garmin\WebUpdater", защото съм с x64 bit OS)
        2. Включих устройството в USB порта на лаптопа и изчаках д аси лоадне/зареди всичко коректно!
        3. хванах файла "
        DatabaseforFMTrafficProviders_270.rgn" с мишката и го пуснах в/у "WebUpdater.exe"!
        4. Приложението се стартира само, зареди файла и ъпдейтна за около 2-3 секунди нещо, като каза че е свършило без проблеми и дали искам да продължа с други ъпдейти или не!
        5. Дадох му не и това беше!... след около 2 часа имам излизане до центъра и ще пиша тук дали записа "нов абонамент" се е сменил на: TrafficNav (BG), и има ли промяна въобще?!

        Това е...

        П.С:

        Ето и снимка от теста след ъпдейта!



        Явно Garmin са решили, че доставчика (единия доставчик за БГ - за други не знам но може и да има и още) за България, ще се нарича: tix.bg - добре познатия ни сайт!
        Само мога д аим пожелая успех.
        Последно редактирано от s01o; 02-05-11, 18:58. Причина: Допълнение след извършен тест след ъпдейт!

        Коментар


        • #79
          От: TMC за Garmin nuvi

          При мен името Tix.bg си се показа от самото начало (след около 4-5 мин от първия тест на трафика). Това ме навежда на мисълта, че ако няма име в таблицата (както е при мен защото не се е ъпдейтнал) - тогава взима това което се излъчва от доставчика (както радиото на колата показва имената на станциите).

          Коментар


          • #80
            От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от craps Преглед на мнение
            При мен името Tix.bg си се показа от самото начало (след около 4-5 мин от първия тест на трафика). Това ме навежда на мисълта, че ако няма име в таблицата (както е при мен защото не се е ъпдейтнал) - тогава взима това което се излъчва от доставчика (както радиото на колата показва имената на станциите).
            Аз, като отворих файла в текстов редактор - видях, че вътре си го пише: "TrafficNav (BG)" ??!??! И никъде няма TIX.bg !?

            Коментар


            • #81
              От: TMC за Garmin nuvi

              Едното идва от файла, а другото от RDS-a. Няма голямо значение кое от двете показва. Въпрос на фърмуер решение. Не е съществено за разботата на усторйството.

              Коментар


              • #82
                От: TMC за Garmin nuvi

                Ееее супер, значи няма да имам проблем с 255W и GMT25.
                Не за друго ама го поръчах, с удоволствие дадени пари.
                А за абонамента и аз бих дал някаква сума за услугата, струва си.


                Какво е положението в другите градове?
                В смисъл то е ясно че няма толкова натоварен трафик но примерно с ремонтите по пътищата, отразяват ли се?
                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                Коментар


                • #83
                  От: TMC за Garmin nuvi

                  Ако искате да подпомагате разработването и поддръжката на трафика си копувайте уредите от BG

                  Купувайки си ги от UK примерно, подпомагате разработчиците и поддръжката в UK.

                  Коментар


                  • #84
                    От: TMC за Garmin nuvi

                    Три уреда имам купени от тук с предварително качена ваша карта.
                    И като гледам тенденцията ще продължа да купувам.
                    Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                    Коментар


                    • #85
                      От: TMC за Garmin nuvi

                      Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                      Три уреда имам купени от тук с предварително качена ваша карта.
                      И като гледам тенденцията ще продължа да купувам.
                      Благодаря за което!

                      Коментар


                      • #86
                        От: TMC за Garmin nuvi

                        От това, което чета в нета не би трябвало да има проблем услугата да работи и на всички други модели като Street Pilot и Zumo. Мисълта ми е, че може да се промени малко името на темата. Колкото повече, толкова повече

                        Иначе услугата е жестока!!! Дава изцяло ново приложение на уредите. Дано се разрасне и обхване напълно цяла България. Тогава ще е полезна абсолючтно на всеки. Интересно дали има възможност за някаква обратна връзка с tix.bg. Примерно някакъв начин за показване на грешки или подаване на информация.

                        Коментар


                        • #87
                          От: TMC за Garmin nuvi

                          Ако се окаже че са отворени за обратна връзка мисля че ще се подобри значително системата в близко бъдеще.
                          Както се случва с темата за камерите.
                          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                          Коментар


                          • #88
                            От: TMC за Garmin nuvi

                            @ SunShine

                            Направо ще хвръкне ако питаш мен

                            Ей, да можеше да се подава и актуална информация за засадите (Шегувам се! Повече няма да спамя обещвам.).

                            Коментар


                            • #89
                              От: TMC за Garmin nuvi

                              На нуви-750 дали го има?
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • #90
                                От: TMC за Garmin nuvi

                                Ако имаш антена не би трябвало да има проблем.
                                Като гледам в нета пише че е гтм20.

                                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X