Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Имам предложение , някой ако може да постне списък с навигаторите които потдържат ТМС .Другия вариант който го е подкарал да казва модела.Така може би ще спестим време и нерви на съфорумците .Като пример ще кажа че на моето нуви 760 трафика работи.

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      Поне за нувитата всички модели с Т след цифрата бяха за прием на трафик информация.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        Щом има антена има и трафик. При мен има две индикации при включване в запалката едния светодиод е за захранването, адругия за трафика.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Имам молба към колегите ползващи активно ТМС в София.
          Как се държи като коректност спрямо реалния трафик и ремонтите в града?
          В частност ме интересува акуратно ли преизчислява маршрута и бързо ли го прави.


          Моя приемник го чакам да пристигне от ebay но нямам търпение и за това питам.
          Ако искате да се оборудвате с антена аз я поръчах от тук:

          http://cgi.ebay.co.uk/Garmin-GPS-GTM...item2a0f4cd3c9

          Цената е в пъти по ниска от магазина.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Някой знае ли дали има значение езика на картата - латиница или кирилица? Би трябвало да няма, но когато се влезе в меню "Търсене на трафик" имената на улиците са винаги на латиница ( независимо дали сменям езика на Garmin-а ).

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              незнам дали е за тук въпроса, имайки предвид че участват хора от karta.bg. Та на въпроса. Продават ми втора употреба 1490Т с инсталирана карта OFRM 5.30, като на въпроса Купена ли е картата, продавача ми отговори че е сваляна от offroad форума. Вупроса е ще работи ли трафика ?

              Поздрави
              Габи !

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Първоначално публикуван от paralichko Преглед на мнение
                незнам дали е за тук въпроса, имайки предвид че участват хора от karta.bg. Та на въпроса. Продават ми втора употреба 1490Т с инсталирана карта OFRM 5.30, като на въпроса Купена ли е картата, продавача ми отговори че е сваляна от offroad форума. Вупроса е ще работи ли трафика ?

                Поздрави
                Габи !
                Къде в офроуд-форума има OFRM за сваляне?

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  На мен ми е ясно че тук е последното място. където ще има линк за сваляне Може да е имал предвид картата на офроуд форума нямам представа. говорих по телефона= Та според Вас ще работи ли трафика ?

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Първоначално публикуван от paralichko Преглед на мнение
                    На мен ми е ясно че тук е последното място. където ще има линк за сваляне Може да е имал предвид картата на офроуд форума нямам представа. говорих по телефона= Та според Вас ще работи ли трафика ?
                    трафика дали работи или не зависи само от уреда. картата ба БГ ако я има и си работи без проблем и е 5.40 или по-нова ще се показва фтрафика. ако не работи по някаква причина картата значи няма как да работи. Това дали е крадена карта или не е в случая не те касае - говоря за трафика, това те касае само при следващи ъпдейти. Тук линк за сваляне на картата не знам дали има, но аз лично съм виждал из нета качена тази карта. Аз лично препоръчвам да си купиш лиценз
                    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Сега друг въпрос и конкретно към собствениците на ГТМ 25.
                      Съседа ми има 255W + GTM25, активирах трафика посредством кода от сайта на гармин.
                      Обаче не излиза като доставчик нищо..... пише само 104.6($) или автоматично?
                      Така ли трябва или изисква време за да се появи име, иначе трафик инфото го разгледах и е ок с това което виждам през деня като разкопани улици.
                      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Първоначално публикуван от paralichko Преглед на мнение
                        незнам дали е за тук въпроса, имайки предвид че участват хора от karta.bg. Та на въпроса. Продават ми втора употреба 1490Т с инсталирана карта OFRM 5.30, като на въпроса Купена ли е картата, продавача ми отговори че е сваляна от offroad форума. Вупроса е ще работи ли трафика ?

                        Поздрави
                        Габи !
                        Тук няма линк за сваляне на картата. Взел си ГПС-а без лиценз за картата, а за трафикът пак ти трябва отключващ код. С други думи, всичко те води до www.karta.bg и финансови взаимоотношения с тях. И като бонус, ще получиш безплатни ъпдейти за една година.
                        Препоръчвам ти този подход
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          А за ХТ дали има начин, в стартовото меню има "Гармин онлайн" и там има иконка за трафик данни. Като я натиснах ме свърза със сайта на гармин и след това иконката изчезна, за да се появи отново се иска абонамент. Да де , ама абонамента е само за Америка и някой европейски държави, България я няма в схемата. Някой да знае нещо по въпроса.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Допълвам предишния си пост след днешното обикаляне в София:

                            Абонамента се промени от 104.6($) на Tix.bg, явно му е трябвало време.
                            Където има забавяне поради трафик или затворен път е обозначено но имам леки забележки към самото навигиране с включено ТМС.

                            На първо място защо устройството само решава да смени цвета на картата без да е обозначено от юзъра?
                            Това когато си в задръстване, излезеш ли от него си връща нормалните цветове.

                            На каква база се определя маршрута?
                            Днес ми направи впечатление че ме заби леко в трафика а имаше алтернативи да го избегна.
                            Мисля че е добре да се включи Събин и да обясни как работи самия алгоритъм.
                            Задал съм на нюви-то да избягва трафик само, а като маршрут съм дал най-бързия.

                            Не е ли логично да промени маршрута на момента след като вижда пред себе си трафик?

                            Като цяло полезна "екстра" ако не познаваш града, може да спести доста нерви и гориво .
                            Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                              Допълвам предишния си пост след днешното обикаляне в София:

                              Абонамента се промени от 104.6($) на Tix.bg, явно му е трябвало време.
                              Където има забавяне поради трафик или затворен път е обозначено но имам леки забележки към самото навигиране с включено ТМС.

                              На първо място защо устройството само решава да смени цвета на картата без да е обозначено от юзъра?
                              Това когато си в задръстване, излезеш ли от него си връща нормалните цветове.

                              На каква база се определя маршрута?
                              Днес ми направи впечатление че ме заби леко в трафика а имаше алтернативи да го избегна.
                              Мисля че е добре да се включи Събин и да обясни как работи самия алгоритъм.
                              Задал съм на нюви-то да избягва трафик само, а като маршрут съм дал най-бързия.

                              Като цяло полезна "екстра" ако не познаваш града, може да спести доста нерви и гориво .
                              Това което аз съм забелявал е следното - при свален вече трафик ако се зададе точка то според трафика в момента ти дава най-краткия по време маршрут. Но ако към даден момент от пътуването ситуацията се промени ти просто си променя иконката с колите и нищо повече. Ако ги натиснеш (и гармина ти го поддържа) ти дава евентуално някаква алтернатива, но пък трябва постоянно да проверяваш.

                              Аз си мислех че ако имам следната ситуация - пътувам от точка А през Б до В, и към момента в който стигам до Б има трафик в района на точката ще ме пренасочи автоматично през точка Г и така да стигна до В. Но май не е така.
                              nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                И веднага следващия въпрос, колко е технологичното време за обновяване на трафик инфото?
                                Когато карам без зададена дестинация и натисна иконката с колите имам два бутона, ако съм със зададена цел три.
                                Но колкото и да ги цъкам... не променя маршрута.
                                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X