Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TMC за Garmin nuvi

    Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
    Румънците не ги е огряло поне за сега.
    Абе то е възможно дори да ги е огряло, да не може да работи, ако няма въведен код за отключване на Румъния...
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • От: TMC за Garmin nuvi

      От ТМС Wikipedia :

      Other planned services
      It is also planned to start in Portugal, however no further information is available on this at present. From 2011 in Bulgaria the service will be operational in the town of Sofia.
      In Romania and Luxembourg no service is currently planned. In Dubai the location table version 1.2 has been certified. In Turkey it is planned but not in usage yet.
      п.с
      Та вероятно Турция ще са по напред с пускането.
      Последно редактирано от SunShine; 11-05-11, 13:11.
      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

      Коментар


      • От: TMC за Garmin nuvi

        С няколко думи ние сме страната на чудесата. Действително изглежда сме вторите в Източна Европа с TMC. Най-близките страни около нас в Европа, които имат TMC от информацията която чета, са Гърция и Унгария, след това мисля е Русия (главно в Москва, Санк Петербург и по големите градове). Нито в Турция, нито в Румъния, Сърбия, Беларус или Украйна има TMC.

        Коментар


        • От: TMC за Garmin nuvi

          Имате ли идея Tix.bg дали редовно си четат фийдбека?
          Идеята ми е че доста пътувам и мога да им снасям инфо било то като трак или координати с евентуални ремонти или проблеми по пътя.

          Или разчитат главно на вътрешната комуникация с градски транспорт и компания?


          Нещо като темата с камерите както бяхме писали малко по напред в темата .


          п.с за пример от два дни разкопаха ул.Ладога (ВиК) и си стана еднопосочна.
          Ако се даде инфо на оператора ще се спести доста пЦуване и клаксони в час пик.
          Последно редактирано от SunShine; 11-05-11, 15:15.
          Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

          Коментар


          • От: TMC за Garmin nuvi

            Първоначално публикуван от paralichko Преглед на мнение
            Нека някой който има нави с TMC да каже вижда ли трафика в София. Излъчването е на 104.0 Mhz.


            Със здраве
            Габи
            От няколко дни ми показва трафик в София през tix.bg
            Петър Събев

            Коментар


            • От: TMC за Garmin nuvi

              Офтопик:
              Само за сведение - темата е започната от мен, но в основата на ровенето ми е Asterix85 с този пост: http://www.offroad-bulgaria.com/show...88#post1135988. Преди това, аз поне, тази екстра я възприемах като много абстрактно понятие.
              Мисля, че ровенето си струваше и се радвам, че вече има върху какво да коментираме.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: TMC за Garmin nuvi

                Първоначално публикуван от SunShine Преглед на мнение
                Имате ли идея Tix.bg дали редовно си четат фийдбека?

                Или разчитат главно на вътрешната комуникация с градски транспорт и компания?
                Не че е нищожна работа с този трафик, но в момента както е представен като услуга не струва според мене. Веднага казвам защо (набюдения от София!!!)
                1во: не са покрити ключови булеварди по които се движи поне 50% от трафика като Ботев, Т.Александров, Цар Освободител, Дондуков и други. По тях винаги "няма трафик" но уви чакането е поне 30мин.
                2ро: какво значи чакане 4мин, когато е реално 40мин??? Просто трябва да се направят цветовете според мене така: зелено до 2мин, жълто до 5-6мин, а нагоре червено.
                3то информацията качена на сайта на tix.bg е направо смешна - онзи ден когато господина от ООН бе тук картата светеше много пролетно (демек зелено) докато целия център бе абсолютно затворен!!!

                Надявам се скоро трафика да работи по-нормално и смислено...

                На обидените - нищо лично...
                Последно редактирано от ggeorgiev; 11-05-11, 19:28.
                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                Коментар


                • От: TMC за Garmin nuvi

                  Аз си мисля че ще минат няколко години докато стане ок.

                  Все пак началото е поставено.
                  Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                  Коментар


                  • От: TMC за Garmin nuvi

                    Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                    Не че е нищожна работа с този трафик, но в момента както е представен като услуга не струва според мене. Веднага казвам защо (набюдения от София!!!)
                    1во: не са покрити ключови булеварди по които се движи поне 50% от трафика като Ботев, Т.александров, Цар Освободител, Дондуков и други. По тях винаги "няма трафик" но уви чакането е поне 30мин.
                    2ро: какво значи чакане 4мин, когато е реално 40мин??? Просто трябва да се направят цветовете според мене така: зелено до 2мин, жълто до 5-6мин, а нагоре червено.
                    3то информацията качена на сайта на tix.bg е направо смешна - онзи ден когато господина от ООН бе тук картата светеше много пролетно (демек зелено) докато целия център бе абсолютно затворен!!!

                    Надявам се скоро трафика да работи по-нормално и смислено...

                    На обидените - нищо лично...
                    Прав - отначало до края!!!
                    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                    Коментар


                    • От: TMC за Garmin nuvi

                      Здравейте! Някой може ли да помогне с кодовете за активиране на трафила в Гърция/FID;PID;RGN;VEND/ Благодаря!

                      Коментар


                      • От: TMC за Garmin nuvi

                        Вариантите са 2:
                        1. Услугата не е платена и може да работи само с GTM35 /инфо от тук /, които май са само на новите уреди. Никъде не пише нищо за код /вкл. и в сайта на Гармин/ и би трябвало да тръгне. Задължително АДХ 1,99Т! НО/ОБАЧЕ....
                        2. Може нищо, че не е платена, да си трябва код като при нас, но за съжаление не съм ги изровил от никъде все още. До сега никой тук, а и на местата, където аз ходя, не е казвал, че е необходимо такова животно.
                        С 2 думи - проверка му е майката.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • От: TMC за Garmin nuvi

                          За обратна връзка с Tix.bg може да се ползва twitter. При ремонт, затваряне на улица, тежка катастрофа, пропадане на път и т.н. е много удобно да се пусне един tweet с информация (и/или координати) и евентуално линк ако е нещо обявено предварително.

                          Коментар


                          • От: TMC за Garmin nuvi

                            Между другото, на който му е интересно, Garmin пускат 3D трафик (за съжаление) за момента само за Западна Европа.:

                            Код:
                            http://garmin.blogs.com/ukpr/2011/05/garmin-introduce-the-live-n%C3%BClink-2300-series-with-photolive-cameras-and-3d-traffic-.html

                            Коментар


                            • От: TMC за Garmin nuvi

                              Днес пътувах от Ямбол до Пловдив и реших да включа трафик приемника. На изхода на Съдиево (селото преди Нова Загора) "захапа" трафика и го държа стабилно по пътя до приблизително 11 километра на магистрала Тракия след кръговото (началото). От там до Пловдив нямаше никой (и в самия град също). Приблизително такъв маршрут:


                              Показваше и трафик инфо за околностите (по самия маршрут нямаше) :

                              Последно редактирано от milstan; 14-05-11, 21:37.

                              Коментар


                              • От: TMC за Garmin nuvi

                                Бях писал преди време че ще пробвам на Ауди, показва че е активен ТМС но нямах време да го тествам.
                                Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X