Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в несигурни времена - призив за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Тя темата от смешна, почна да става тъжна...
    Разбираемо ми е някой да е препър, ако е след 45-50г. На 28г.......не трябва ли да искаш да промениш света....а не да оцеляваш...

    Коментар


    • Winterwolf
      Winterwolf коментира
      Редактиране на коментар
      Дори да искам, няма как да променя нещо значително в Света. Не съм Бог... Преди години се убедих, че няма начин да стане, а няма и смисъл да се опитваме. "Нищо няа да права.. и съветвам никой нищо да не прави, щото нема смисъл! Всичко е обречено!" ~ Павката
      ПП. А иначе хумора на Китодар, ест. не го вземам на сериозно.
      Последно редактирано от Winterwolf; 16-09-20, 09:39. Причина: А иначе

  • #92
    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Тя темата от смешна, почна да става тъжна...
    Разбираемо ми е някой да е препър, ако е след 45-50г. На 28г.......не трябва ли да искаш да промениш света....а не да оцеляваш...
    Не
    в тоя форумът има много видни препъри
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Не бях влизал 3-4г.....смущаващото е какво вече няма...

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Видни препъри е имало винаги. Явно не си внимавал.

  • #93
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Не
    в тоя форумът има много видни препъри
    Даа, сетих се за една оцеляваща тема ако трябва да живееш без парно в къща след околовръстното.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #94
      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Няма лошо в искането, ...
      И какво му е хубавото?!? На 28 години търси някой да го осинови и да му осигури покрив над главата, че вероятно и да го храни, щото той май не може сам себе си да издържа.
      Това - срещу обещание, че щял да бъде полезен след Края на света, какъвто го познаваме.

      И не само търси, ами и претенциозен. Пък къде да бъдело, пък какви да бъдели хората, пък "настоява" да има някой от неговата кръвна група, пък и сгодна мома да имало ...

      Такъв ти не трябва и при световен мир и благоденствие, камо ли при някакви катаклизми.

      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #95
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

        И какво му е хубавото?!? На 28 години търси някой да го осинови и да му осигури покрив над главата, че вероятно и да го храни, щото той май не може сам себе си да издържа.
        Това - срещу обещание, че щял да бъде полезен след Края на света, какъвто го познаваме.

        И не само търси, ами и претенциозен. Пък къде да бъдело, пък какви да бъдели хората, пък "настоява" да има някой от неговата кръвна група, пък и сгодна мома да имало ...

        Такъв ти не трябва и при световен мир и благоденствие, камо ли при някакви катаклизми.
        Всъщност, що не ?!
        Човека търси "пълното щастие", само дето такова нèма.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #96
          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

          Всъщност, що не ?!
          Човека търси "пълното щастие", само дето такова нèма.
          Ако не пуснеш тото, няма да спечелиш. Нашият герой е пуснал много амбициозен фиш.

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Добре, че ме подсети, имам време до утре.

        • #97
          Ценко Чоков щеше да е неговия идеален тъст

          /за беда човека има само синове доколкото помня /

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            Познавам доста хора с ментални проблеми, и защото ми е интересно да си контактувам с всякакви хора. Направило ми е впечатление, че всички те са доста по-адекватно хитри в прагматично отношение спрямо "нормалните", та ако случая е подобен, Чоков е изгорел от списъка изначало.

        • #98
          Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


          Откъс от „По жицата” на Йордан Йовков

          „Той дълго стоя на шосето и гледа подир каруцата. Гледаше майката с черния й чумбер, момичето легнало до нея, високият селянин, който крачеше прегърбен и водеше малкото конче, а над тях, между всеки два телеграфни стълба лястовичките се разхвърчаваха, после пак се връщаха и кацаха на жицата.

          Замислен, Моканина се върна при овцете си и се залови отново за цървулите, които правеше от нещавена волска кожа. Бяла лястовичка - мислеше си той. - Има ли я! Но нещо го подпираше в гърдите, мъчеше го. И като пусна шилото и погледна към небето, той Извика

          - Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

          И пак се загледа подир каруцата.”
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #99
            ...Ако отвориш списък на щатските филми за SHTF - Лудия Макс, След утрешния ден, Денят в който Земята спря, Война на Световете дори...

            Нда. Отново предозиране с Холивуд. Като се сетя, че в бозите им от утре ще има задължително минимално количество пеераси/лесбийки/друго, черни/ескимоси/индианци/друго...страх ме хваща за следващото поколение сървайвълисти...
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              По-скоро ще им е полезно.

              Особено ако не си в САЩ, ще стане по-трудно да си организираш своя филм.

            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Приятел, който от 29г е в Щатите, и който изкара тук почти 6 месеца и заради Коронката, много страдаше, че нямал оръжие и тук. Попитах го за какво му е там, а той каза, че се пазел от негрите. Попитах го колко негъра е застрелял докато се пази от тях, та му е толкова голям зора да е въоръжен, като естествено отговорът беше ясен.
              Казах му, че са му изплакнали мозъка, с което той, естествено, не беше съгласен. Разбира се, консултирах си впечатлението с всичките ни общи познати, някои от които също са живяли или продължават да живеят в Щатите, защото много мразя пристрастност и необективност, но и те са точно на същото мнение за него.
              Казах му, че там са сбъркани, и не мога да си представя, че ще и осмислям ежедневието да се пазя от негрите, докато ме карат да ставам негър или пендел за да съм политически или социално коректен, както и в разни документи вече да не попълвам "секса си", а джендъра.
              Аре нèма нужда !

            • Winterwolf
              Winterwolf коментира
              Редактиране на коментар
              Аз много харесвам индианци и културата им.. изразената им самобитност и грижа за природата и Земята. Крайно несправедлива бе Съдбата към тази раса... Не знам ти какво лошо видя точно в тях? Хм.

          • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Няма лошо.. само дето не е съобразено... След като си направиш свой бункер...
            Наздраве
            **Съкратих цитата и мнението си колкото можах, но оставих доста.
            Хубаво изнесено мнение, но явно доста погрешни впечатления си изградил за мен. Отговарям, по реда в който си писал. * Реалността изисква, но ние не бива да се съобразяваме с нея. "Не чакай сгоден миг, а създай го!" ~ полк. Дрангов. * Аз не се считам за "бодигард" * Има как да се впиша в колектив. Аз съм порядъчен, работлив, с много добри хигиенни и социални навици, весел и общителен, разумен * Не търся Алфа-интелектуалци... А и не съм Алфа-инт. Това ли личи? "Eй, големо мерси значи..." * Йерархия. Има територ йер., възрастова и служебна! в укритието/дома. Всеки ще отговаря за нещо и другите отчитат неговата/нейната преценка, при вземането на колективно решение. Аз разбирам от логистика (практик, а не теоретик), мога да съм съветник на ГС относно "какво", "как", "колко" и "защо", за общите въпроси. Не за да се доказвам или да хвърча по обл. Имам информацията - планирането - способностите за повечето! задачи (колективни) и знам начините за това изпълнение. Казвам го отсега, защото наистина имам дадености, а не амбиции! Затова съм учил, за да стана умен ​ Това е преди всичко дом - най-напред са домакините с които ще се съобразявам, но тук има и друг момент - искам сърдечни хора за домакини, които няма да се държат заповеднически, а да има компромис - двупосочен принцип. * Лудия Макс все пак е "филм". * Не съм се сдобил?! Гаджето не е притежание, не е вещ... А гаджета много, ама не са ми интересни кифлите. Искам сериозна до себе си. * Имам работа и доста своб. време. * И аз работя и спестявам, с професия, приор. също. * Не може да си останем с компр., трябва да се борим и да се доближаваме до съвършенство. Имам воля за успех, а не примиримост.(не е към теб лично!) * Готов съм да ям консерви, защото няма друг избор, освен ако няма зеленч. градина. * С не-идеална ситуация мога да се справя, но.. Всички хора СМЕ не-идеални! * Да си толерантен означава да си "търпелив/примирим". Аз към неправди, не съм примирим. Към някои други неща, да. Относително качество е. * По бункери да обикалям?! Омаха бийч?.. Хе! Още стоят по френските брегове. Много са грозни! * Не разчитам на: "На хляба мекото и на работата лекото". Не се присламчвам. Никак не съм сервилен. * Измислен Свят?! * Хм. Ти къв бункер си си направил... защо ти е? Само къртиците могат да живеят под земята, за дълго... не физически, ами от поведенческа гл. т. Според мен, амбицията за бункер е заради психоза или страх, паника от нещо, което ще бъде толкова ужасяващо, че да ни накара да се скрием под земята? * Ех, завчера един съфорумец ме помисли за лейбгвардеец.. Сега минах и за "капитан" на бункер!.. Само не знам, ако бункера има пробойна в корпуса и потъва, аз трябва ли да остана на борда? ​ Ех! Бункер... Никога не съм имал, а много бих искал.. * Аз не съм конфликтен. * "Държа повече на идеалите..." Чрез истина, се стига до правилни решения. Съгласие може да има и за погрешно и фатално действие, но това не е напредък Не винаги съм бил и не винаги ще бъда на вярна посока, но винаги ще е нужно кратко търпение и разбиране от околните. С добри доводи от събеседник, рязко сменям нагласата, ако трябва да се действа срочно в колектив * Измисления филм е фалшивата реалност, според мен. "Промени мисленето си и ще промениш целия Свят." * Ще ме пратят, знам си аз.. ще отида да стрелям с оцапана с маш. масло картечница..! ​ Наздраве!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
              Само не знам, ако бункера има пробойна в корпуса и потъва, аз трябва ли да остана на борда?
              Категорично да!
              Само че, в качеството си на останал, не да "се кръстиш", а да правиш всичко възможно да запушиш пробойната, или да направиш така, че да се държи на повърхността и с пробойната, или да го придвижиш до място, където няма значение наличието на пробойната, или ...или ...или. И това братче, всъщност не е героическо оцеляване по холивудски сценарий - това е просто животът, обикновеният, тривиален, всекидневен живот. А ти си в некви филми - в едни филми живееш, други ти харесват, по трети се прехласваш, четвърти те отвращават и т. н. и т. н. Донякъде лошо няма, в края на краищата и филмите за хора се правят, но на двайсет и осем години е крайно време да си в живота. Ти май това и опитваш да направиш, ама да знаеш, че обява за ратай, с надеждата нещата да се развият като в "Пепеляшка" е един много кофти старт, който предполага още по-кофти финал.

              ПП
              Имам едни подозрения, че нещо подобно на това, което ти говоря, са ти говорили баща ти и чичо ти, та затова и онзи епичен конфликт...
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • Тропчо
                Тропчо коментира
                Редактиране на коментар
                Давц, ето че акциите ти се покачват. Отиваме към фотофиниш, дееее!
                Уинтър, конете ги ценят и в Столипиново. Даже, докато го пиша си мисля, че там подобно на твоето портфолио би срещнало сериозен интерес. Малко към дядовците си, за зет си дрът, ама другите работи биха импонирали на някой.

              • davc
                davc коментира
                Редактиране на коментар
                Влък, гостоприемна е баба ти (може-би), в Копривщица си пил кафе, щот си си го платил. Нищо повече...

              • Winterwolf
                Winterwolf коментира
                Редактиране на коментар
                На 3 Март бях...! И не тълкувай думата "гостоприемни", непременно с долазяне дома, консумация, преспиване или нещо подобно. Гост бях на града по време на честванията.

            • Зимен вълк, не че нещо, ама как се чувстваш с приятели ако сте в някое заведение, като се разхождаш в калабалъка по Витошка, или дори ако сте се събрали на по бира в някоя градинка или парк ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • Winterwolf
                Winterwolf коментира
                Редактиране на коментар
                Както повечето млади хора на моите години. Весело, има инфантилни хора по Витошка Тука в близките години едни далечно-източни шматки се поклащаха много странно, на музикален фон и правеха много смях на хората! Те тия бяха на световна класа шоу и то дори без да го проумяват! По Витошка нямам навика често да минавам. Винаги ми е доста забавно с приятели. В заведение също, как да се чувствам по-различно от другите? Нормално. Разговори, ръкоделия хах! Смях, закачки, хапване/пийване и така. По паркове не пия бира щото се чувствам като прана риза на 2 щипки.. тъпо и скучно. Там само разговорите са единственото по-интересно, но нищо не се прави и само загуба на време.

              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                Значи в парка, на въздух, не се чувстваш добре ?
                А къде се чувстваш най-комфортно ?

              • Winterwolf
                Winterwolf коментира
                Редактиране на коментар
                Най-комфортно... плувам на басейна "Спартак" понякога и това ме разтоварва. Витоша! Това е истинското богатство на столицата. Но повечето загубеняци не го оценяват, а и по-добре.. Ходят по-нормални хора предимно.

            • БОЛЪГАР Е ЧОВЕК, КОЙТО ОЦЕЛЯВА ВИНАГИ

              Магичната дума "болгар" отваря забранени за други врати. Тя виси и над главите на младоженците като пожелание: "Нак ла ъръсту болъгар!" Означава приблизително "нека да имате щастливо оцеляване!"
              Последно редактирано от Winterwolf; 16-09-20, 13:11. Причина: махам кавичка

              Коментар


              • Всъщност, аз не разбрах ти от какво оцеляваш ?
                Болен си от рак в трети стадий или си без един или два крайника ?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  Оцелявам в България.... Тук е много благоприятно за разгръщане на потенциал. Като естествен биотоп е.

                • cnc82
                  cnc82 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е тогава всички ние сме препъри...
                  Отделно в мазата имам буркани свинско, лютеница, бидон с ракия, кибрит не съм сигурен дали има...

              • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Всъщност, аз не разбрах ти от какво оцеляваш ?
                ...
                Може, примерно, тате/чичо да са го обърнали с лице към вратата и да са му задали начална скорост с шут отзад, за да започне на тази възраст да се оправя сам ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X