Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в несигурни времена - призив за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може.

    Разбрах какво търси, но не разбрах причината, та затова доуточних въпроса/ите си.

    За да помогнеш на някой трябва първо да разбереш какъв му е проблема.

    ... иначе, и аз все още си търся "жената на живота", както и ми трябват 1М €.
    За второ ще пусна едно фишче за всеки случай, а за другото, таргета са ми поклети моми дето никой ги неще.
    Не са ми спешни, но събирам оферти от/за непушачки, което ми е важно.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-09-20, 14:03.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Е, аз в личен план предпочитам и си контактувам с такива хора, щото обикновено не ги интересува "кво ше кажат хората", та контакта е много лесен и прозрачен, и за това повечето ми приятели са такива, без значение от пола.
      Ама в случая иде реч за по-лични отношения, та "свестни и послушни" ич не са мойте. Предпочитам бързомислещи и активни, които обикновено са "криви" за масовият мАж.
      ... ама ми се ще за пръв път да изпадне подходяща непушачка, та сбирам яко подобни оферти.

    • artefekt
      artefekt коментира
      Редактиране на коментар
      Приятелю, де ги тия свестни и послушни......масовия мАж живее под чехъл

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Масовият мъж е под чехъл съвсем закономерно и правилно.

  • Днеска явно медикаментите са олабили от към действие

    /Загубена е членоразделната реч-мисъл... /

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

      Може, примерно, тате/чичо да са го обърнали с лице към вратата и да са му задали начална скорост с шут отзад, за да започне на тази възраст да се оправя сам ...
      Мнооого са закъсняли,много.А и той го разбира грешно-апокалипсис май не се очертава скоро.Ако си честен препър,трябва и "да те бие" парата,а не да грабиш от другите.Щото нали:консерви,кибрит и т.н.,всичкото струва пари.Па отвреме,навреме му изтича годността,па пак трябва да се купува...

      Коментар


      • Winterwolf
        Winterwolf коментира
        Редактиране на коментар
        Аз не съм безпаричен. Имам работа както казах вече.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Като имаш работа, що търсиш някой да те приюти, ами не си наемеш жилище? Може и със съквартирант(ка)

      • Ясен
        Ясен коментира
        Редактиране на коментар
        Кой както го разбира препърството.

        Има цяла фракция препъри които друго освен джепане почти не приготвят - с идеята от SHTF да излязат на плюс.

    • Пич, всички аргументи си ги нагаждаш към измислена ситуация. Те затова не ти се получават нещата в реалния свят. (Или всъщност се получават, ако целта е просто да си пишеме за измислени неща). Некои съображения:

      1) В първия си пост казваш че си на зор, търсиш къде да отидеш. Същевременно поставяш толкова много изисквания, че шансът търсеното да съществува е някъде към минус петнайсе. Цитираш книги и очакваш реалността да е като онези измислени ситуации от книгите, и хората да са като герои от филм, и то не-български.

      Изискванията ти са от позицията на човек, който не само има време да чака, но има и опашка кандидати, с нетърпение чакащи само да бъдат отсеяни. Колко са препърите в България? От тях вадиш тези дето не живеят на правилното място, тези дето домакинът не е тамън по характер, или не е с правилната кръвна група, после вадиш и тези дето нямат щерка за женене или дето щерката не е с точните параметри. От остатъка (който и без това е нула, но така теоретично) вадиш тези дето по принцип не се интересуват от твоята обява. И в картинката остават само онези кръгли бурени, дето се търкалят из пустинята в Аризона.

      Това, че очакваш разбирателството да зависи от кръвната група говори само колко малко осмисляш това дето четеш, както и че обхватът на четивото ти е доста ограничен. Което още намалява бройката хора желаещи да те имат у дома.

      2) Пишеш много за това какво искаш, но не и за това какво предлагаш. Колко души в страната мислиш, че се замислят какво ще правят при Зомби Апокалипсиса? И колко от тях си търсят някой да им прави електролитен разтвор и да им осеверява карти, при условие че те хем се замислят за Зомби Апокалипсиса, хем не са се научили да правят тези неща сами? (Отговорът е един такъв кръгличък, като геврек...)

      Полезността ти започва да изглежда все по-незначителна. Започваш с това, че ще помагаш с охраната на дома, изтъкваш умения за ръкопашен бой, после казваш че не си бодигард. Ми какво ще си? Само ще редиш консерви в мазето и ще пазаруваш батерии? Кой смяташ има достатъчно нужда от това, че да ти плаща отоплението на стаята? Или считаш че някой ще вземе човек да живее у тях само за да може веднъж на 10г да премести един хладилник? ("умея доста неща от бита, които всеки може, но са трудоемки за сам мъж")

      Общо взето, освен някой да те хареса лично, друго май няма. Колко хора в България смяташ са настроени положително към вземане на непознати вкъщи? Еле пък "препъри", които по принцип са подозрителни люде, и нащрек.

      3) Ако очакваш някой да те покани за зет, само защото пишеш интересно в интернет, значи е време да почнеш да четеш друг вид книжки. Хем гаджето не е вещ и притежание, хем търсиш първо баща й, да те сватоса. Че и е основно изискване, за да им се нанесеш дОма. Други зетьове не съществуват и неомъжените принцеси скучаят в кулите... само в приказките.

      4) Продължаваш да си противоречиш. Казваш, работиш и имаш много свободно време. Ми що не си вземеш поне една стая под наем? Или що не работиш и в свободното време, че да изкараш достатъчно за да го направиш? Нали ситуацията уж беше за лично оцеляване? Ама не, чакаш да се появи идеалния дом.

      6) "Според мен, амбицията за бункер е заради психоза или страх, паника". Да, ама търсиш препъри, а не Рамбо. И препърството, и бъг-аутването включва кротване някъде, докато премине опасността. Твоят сценарии не го включва, защото... абе имаш си причини. Същественото е, че ти си представяш нещата по един точно определен сценарии, по-екшън, и по-кинематографично. Зомбитата ще идват едно по едно, за да може да ги отнасяш с един ъпъркът всяко, хаха. Ситуациите дето включват неща, които не ти харесват, ги игнорираш. Така си играят малките деца.

      7) "Чрез истина, се стига до правилни решения." Чрез тактичност, която на практика е казване на неистини, също се стига до правилни решения. Ама твоят избор все клони към ръкопашния бой. СЕдни, пий една бира и зЕми чети нещо друго.

      Коментар


      • Veni1
        Veni1 коментира
        Редактиране на коментар
        Как не те домързя да напишеш толкова много, за нещо, чийто смисъл е толкова малко?

      • Asteri
        Asteri коментира
        Редактиране на коментар
        Ми навън вали и по телевизията няма нищо интересно.

    • Другари женски татковци, не се вълнувайте, ама се чудя дали всички тук не сме обект на нЕкакво социологическо проучване?
      Не може това да е истина.
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Може, може...

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Лошото е, че темата си е съвсем сериозна за автора.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        И все пак дали някой не си прави ташак ? Аз като чета , чета и все повече за това се замислям...

    • Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Другари женски татковци, не се вълнувайте, ама се чудя дали всички тук не сме обект на нЕкакво социологическо проучване?
      Не може това да е истина.
      Не
      това преследва други цели.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        За темите...млада засукана вдовица търси джиБ съм съгласен....но ако този тук е измислен....автора е гений...толкова точна имитация на лудост...

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Чак пък.
        Ето да сравнение, астери пише в пъти по добре.

      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Различно е. Астери пише добре....този несвързано, мисълта бяга...нарочно не е лесно.

    • Те лудите във форума хич не са малко, за справка темата "раница за 72 часа" и писанията на калифорнийските близнаци
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Не съм я чел ?

    • Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Те лудите във форума хич не са малко, за справка темата "раница за 72 часа" и писанията на калифорнийските близнаци
      Видях я тая тема, но единственото което заглавието предизвика в мен е забава, и никакъв мерак да я отварям.

      ... а имам един такъв олигофрен сред по-личните ми контакти, който постоянно ходи с раница натъпкана със всевъзможни глупости, който поне по три дни в седмицата виси в оръжейните магазини.
      Зимата ходи по фланелка с къс ръкав, с раницата в/у нея, и шапка.
      ... е панталоните поне са му дълги, разбира се "тактически".
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 16-09-20, 19:49.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Отвори я, има на какво да се посмее човек...

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля да те послушам.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Ясно , ще я отварям и аз . Напоследък много задачи се събраха и главата взе да пуши , та не е лошо да се разтоварим малко .

    • На мен все повече ми прилича на "терзиев" икиров" и "владоМ" въпреки, че "уинда" твърди обратното. Ако е някаква ръководителска конспирация, изпълнителя има моите поздрави. Аз немам нерви да го изпълня това.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля си, ама само си мисля, че заприличва на тях само заради нас и нашите коментари. Ония, на моменти, звучаха доста по- логично. Тееееее и 5 стинки на 100 метра се стрелят така, ама не присъствах на показното. (намигане с лявото око, докато държа каса бира в дясната ръка).

    • Тука нямаше ли някой, дето си заравяше бидони из полето с всичко необходимо за ден оцеляване при ситуация? Ми какво му се чудите на винтърволф, той даже още не е стигнал до това
      Не е почнал да трупа оръжие, да обръща всичко в злато, да ходи с аптечен склад на гърба или да се учи да прави вода от калта. Просто си търси местенце за съществуване преди краха, после ще импровизира.

      Коментар


      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Ти нас ни мани Ний сме от друго тесто омесени, па и рикийка си имаме у мазата и свинско, и жината ни слуша. Та като ни писне фанем кърищата, щракнем две фотки и ръчкаме киризо после. Ора без работа.

        П.П. Що караница съм отнесъл от моата змия, че киснем у форума вместо да цепим дърва...
        Последно редактирано от siem; 16-09-20, 21:17. Причина: П.П.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Волфа си търси най-вече мома за ебане.
        Ако има и богат(и готин, ама глупав) баща-още по-добре.

        Абе глупости на квадратчета, ако имах дъщеря, и този дойде да ми се слага-ще яде много бой, въпреки уменията за 5 см насочен удар...

        За сведение на волфа-това с удара не е до сантиметри, а до представа къде трябва да спре юмрука ти, ама е част от бойните изкуства които не са спорт, а са си директно насочени към оцеляване, опазване живота на охраняемия, и не жалят човешкия живот. Т.е.-реални са.
        А препърството е толкова нереално нещо, че граничи с живота на Марс.

      • Тропчо
        Тропчо коментира
        Редактиране на коментар
        Викаш да ги съберем ли?

    • Викам да го приземим
      Внимателно, на меко, по възможност без контузии. После да му покажем че по земята щъкат хора. Неоцеляващи.

      Коментар


      • Поздрав за оцеляващия адаш
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • Мдааам, стана скучно. Наздраве!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Тука нямаше ли някой, дето си заравяше бидони...
            Хм, ти ме размисли, а влъкАт ми се бая понавдигна в очите
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              Пич, всички аргументи си ги нагаждаш към измислена ситуация... СЕдни, пий една бира и зЕми чети нещо друго
              Изм ситуация... хм.

              1. Ами така е, но не бих използвал думата "зор", това е леко прекалено. Тези неща биха станали с "опознаване - доверяване" и от двете страни. Не очаквам филмови роли и художествени образи.

              Аз се разбирам отлично с мой приятел, който е съвсем различна от моята група. Така че.. тази теория за кр. групи и сходствата в характерите е някакъв дийп шит... Наистина. Сега го осъзнавам, с твоя помощ, въпреки че досега съм се чудил и мислех, че е някакво "изключение от правило" Аргумента ти е железен. Но има хора с моята група, които са ми добри приятели, но причината явно не е в това.

              2. За предлагането... да! Но не мислиш ли, че домакините няма да опрат само на моите умения, те няма да са неспособни. Ще изложа след малко какви са уменията ми. А иначе на зомби апок. теорията не вярвам изобщо.
              Не съм изредил всичките си 3 на брой умения Те бяха произволно избрани, колкото да добиете представа за цялостната картина.
              А стана повод за смях. Е, случва се. Аз не съм кухненски робот 3 в 1

              Не съм се изтъквал с ръкоп. бой. Казах че съм добър, това е. Щото има някои, дето не си могат и показват заден номер. Това е и нравствен недъг.

              Б.гд/охрана и това да водиш "кръгова отбрана", са различни неща. Бодигардът е лична охр. и са широки и с дебели вратове. Аз съм нормален млад мъж, със стройна фигура, без надувки по ръце и плешки. Таз' лежанка да не я гушкам всеки ден... Не поясних на Тропчо, че ползвам застопорена, а не със свободна щанга. Значително по-лесно, без баланс.

              Не да ме покани за зет, а да ме одобри и да ми позволи контакт с дъщеря си. Има разлика. Не живеем в Афганистан. На няколко пъти като го четох доста се смях, защото то изглежда много профанско. Всъщност не е точно така както изглежда... Не ми е за личното оцеляване... този параграф е най-глупав. И не чакам готовия идеален дом, щото така ми се иска, да се "нанеса" някъде на чуждо!? като паразитите... Не това ми е стремежа.

              Стая под наем? Сам в стаята... и какво предлагаш, да чакам да настъпи "bug out" както се чака Нова година? Това не е вариант.

              А със т. 6. съвсем хиперболизира и няма нищо вярно. Защото се познавам добре. Първо, че моят сценарий включва това, ама не в бункер, ами в убежище/дом. Екшъни не гледам от 16-17 годишен. Ситуациите, които не ми харесват, не ги игнорирам. Аз не съм щраус. Стоицизма е хубаво нещо. Не го владея дост. добре. ест. А вярвам, че в това време ще бъда с момиче, което е видяло у мен повече, отколкото си мисля че притежавам. Колега, аз не съм побойник. Какво повече... Поне 70% от нещата които каза, не стоят точно така. За някои изобщо. Дали не си разбрал... Не мога да проумея, дали аналитичния ти ум е прекалено критичен, или? В началото имаше добри доводи, а накрая...
              Последно редактирано от Winterwolf; 17-09-20, 05:30. Причина: свиване на редове

              Коментар


              • DaGa
                DaGa коментира
                Редактиране на коментар
                Бодигардът е лична охр. и са широки и с дебели вратове.....

                Ама ти сериозно си вярваш.... Що ли си мисля,че не си на 28 ? Като ти чета драсканиците, някъде към 16-17 годишен прекалил с филмите ми се струваш.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X