Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в несигурни времена - призив за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение

    И когато пристигне уредът се поразходи около по-стари къщи в Бухово, Кремиковци/селото/ Сеславци да видиш как ще пищи. Ако познаваш района има стари разкривки, там пък да видиш какво чудо е. Това си е фона в района не само на сипея ама открай време си живеят хора там и няма силна драма. Ако пък влезеш в комбината с уреда има места на които ще се чудиш дали не си в Чернобил.
    А аз си мислех, че резултата в района е само от ракията !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение

      И когато пристигне уредът се поразходи около по-стари къщи в Бухово....Това си е фона в района не само на сипея ама открай време си живеят хора там и няма силна драма....
      Пристигна. Няма проблем, обясняваха ми вече, че местните си затискат зелето с такива камъни:



      и че е в реда на нещата да си поят добитъка в гьол, който изтича от мината и фони с 3-4 мкЗв/час.Тоест няколко пъти над онова, което е прието да се счита за радиоактивно замърсяване. Нормални работи, няма драма. Всъщност, не ми трябва за там.
      Последно редактирано от icos; 23-09-20, 02:32.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Ми така е. Просто думата радиация ни прави условен рефлекс-да се наметнем с бял чаршаф и да тръгнем бавно към гробищата.

        А то си е всъчщност доста естествено явление да се живее в по-висок фон от това което е обявено за нормално.
        В самия Припят си живеят старци които са отказали да си напуснат домовете през 1986, и кво-живеят си и си измират един по един. От старост, не от лъчева.

        Просто в съвременния свят има много митове и легенди, много пресилени страхове...

    • Брей, да се получи така, че точно Кольо най-много разбира от йонизиращи лъчения... Но е факт!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • derhunter
        derhunter коментира
        Редактиране на коментар
        Ти го знаеш района по-добре от мен. Нормално си е в такива райони,Габра, Дива Слатина и още доста да е по силно лъчението но няма драма.

      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Не само, че е нормално ами е така от милиони години... И ще продължава да бъде... Други са проблемите, на който му се чете, да търси с ключова дума "радон". Това е проблем на тези райони и въобще подобни места. Проблем е за онзи, който не знае разбира се, иначе е лесно "заобиколим"...

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Изобщо нямам претенции да разбирам. Каквото знам-то е от обща култура(и малко повече интерес де, ама наистина малко).
        Обаче понеже съм си прагматик, опитвам се да мисля, и винаги си задавам въпроса "защо"-имам си мнение което в доста случаи е различно от общоприетото от стадото.
        На някои им се струва, че се надувам, някои ме наричат талибан(а то всъщност е похвална дума в мюсюлманския свят), но аз си знам кой съм, какво и колко мога, само дето не мога да се въздържам, и не съм се научил да спирам навреме.

    • Добре де...разбрахме се, драма няма. Хората и в Хирошима са живели и живеят. Бихте ли си го взели това камиЧе, за да си го ...ммм...примерно поставите в градината и да посядате след тежък ден на него?
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Венцислав Петров
        Венцислав Петров коментира
        Редактиране на коментар
        Никакъв проблем, стига да е много красив или нещо подобно... Само, че в тези райони обикновено са изветрели скали, та ще да е неудобен... Колкото до "радиацията" не няма никакъв проблем за всеки със здрав мозък и познания на ниво 10-клас... За другите е опасно и могат да се развиват сериозни мозъчни отклонения...

    • Сега, ако е за целенасочено точно на тоя камък да сядам - едва ли. Ма и без да е точно той - знам ли на какво сядам (във всеки случай, никога не съм мерил).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • Всъщност тогава броячът ми трябваше за друго. Имах опасения дали братята ромляни, които са разбили примерно ето тая еднометрова бетонна плоча за да мъкнат ДжИлязо през петстотинметровата отвесна вентилационна шахта отдолу не са извадили на повърхността нещо, което не е руда и не е здравословно даже да се навърташ около него



        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • cecoa1
          cecoa1 коментира
          Редактиране на коментар
          Тая "най-красивата" може да пасне на автора на тая тема. Макар че не видях да има изисквания за красота(може и да съм пропуснал). А и щом дават безплатно жилища, натам трябва да се насочи зимния вълк.

        • krassitch
          krassitch коментира
          Редактиране на коментар
          Най-красивата би паснала и на дъртите котараци тук,ама, най-вероятно е заета...

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Не бе, от радиацията ще да е това. И краката и са порасли от това.

          0.48-0.52 съвсем не е драма, стига да няма драма с радона. В "нормален" български град е 0.10 - 0.15.

      • Венцислав Петров коментира
        Днес, 13:37
        И какво точно биха могли да измъкнат от една шахта за уранодобив? Малко желязо, някоя и друга траверса, релси..
        .

        Нещо, което при затрупването на мината са метнали вътре с идеята, че никога няма да види бял свят? Апаратура, изхвърлена от някое предприятие или болница? Нещо от сорта

        free photo uploading websites

        Снимката е примерна от нета)

        Урановите мини ги погребваха през бурните 90, та списъкът на потенциално опасните непотребни боклуци, които някой може да е складирал вътре е бая дългичък, пък си падам малко параноик. А от двайсет и трите входа на сеславската мина повече от половината бяха разкопани от мургавите хевиметъл Индианаджонсовци. Меракът им е бил толкова голям, че са влизали ден след ден навътре, режейки и изнасяйки подпорните дъги зад гърба си. Ето това се нарича оцеляване. Впрочем някои не са оцелели.

        П.П. Гложди ме спомен, че в друга тема сме водили същия,,, или почти същия разговор
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • Венцислав Петров
          Венцислав Петров коментира
          Редактиране на коментар
          Разни неща могат да бъдат "подхвърлени" къде ли не, шахти много, щолни има по цяла България от какви ли не добиви... Нямам идея, кой какво може да е заровил вътре. Но това важи за навсякъде, включително канализацията в София... Точно радиоактивни източници едва ли, за тях има организация и ги "погребват" в хранилището на Нови Хан. Едва ли би му хрумнало на някой да спестява от предаването там, то нищо и не струва... Но за сметка на това, какви ли не химии и всякакви подобни като нищо могат да се озоват навсякъде... Но обикновено в най-близката канализация. Носенето до такива места едно, че оскъпява, второ има шанс за "издънка"...

        • Венцислав Петров
          Венцислав Петров коментира
          Редактиране на коментар
          Но отново и дебело да подчертая, влизането в подобни шахти, без автономен дихателен апарат (не противогаз) е много рисково начинание поради почти 100% вероятност от натрупване на газ радон... За първи път съм бил на кота 100 на 5 годинки, Баща ми беше шеф на рудника и ме спуснаха с Майка ми долу. Но тогава имаше вентилация и навсякъде се вкарваше свеж въздух от повърхността. А освен всичко това сега, крепежите отдавна са заминали и всяко влизане е дълбоко рисково. А и да добавя, нищо кой знае какво интересно няма...

      • До тук от знаещите разбрах, че радиационният фон, като фактор за нещо, е силно преувеличен. Нещо като тютюнопушенето за здравето и алкохола за катастрофите. Само тЕя, дето сме завършили с връзки десети клас, се сащисваме от информация за радиация над нормата, а тя била безобидна, нормата - само пожелателна. Според Кольо и други, учили единайсти клас поне. Хубаво, ма всички ли, писали световните стандарти за радиация, са ги събрали все от основното в Бухово, та са ги натворили такива? Хич никой ли не се сети да пита Кольо и завършилите поне единайсти?

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Спести за в бъдеще заяжданията с Колю моля те.
          Прочети по-долния пост на Венци Петров, той обяснява много неща, ако искаш да ги разбереш.

      • Всеки е свободен да се страхува от каквото ще, да има фобии всякакви и прочее... Даже може да се заключи в стая с оловни стени да му е спокойно... На мен лично не ми пречи...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • Пък и писалите световните стандарти обичат да преувеличават, щото иначе никой не слуша. Нещо като случая с Ковида.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            Пък и писалите световните стандарти обичат да преувеличават, щото иначе никой не слуша. Нещо като случая с Ковида.
            Значи имаме сделка да не плюем пушачите и каращите след няколко бири само, да?
            Знаех си че си измислят, друго си е да го потвърди някой съвсем в час, макар и не до там световно оценен като капацитет.

            Коментар


            • Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Пък и писалите световните стандарти обичат да преувеличават, щото иначе никой не слуша. Нещо като случая с Ковида.
              Мда

              black names that start with j
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • Абе не че нещо, ама между радона и тия камъни има доста пряка връзка. Именно те го изпускат и няколко такива в мазето могат да ти докарат радон като за цяла дисертация по онкология.

                Коментар


                • Всяко мазе е потенциален заподозрян... За който му се чете: http://dial-ltd.com/bg/index.php/rad...lishtni-sgradi

                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • На днешно време никой не набляга на четенето, всички са се вторачили в ютуб. Което ми напомня



                    П.П. Дежа вю, наистина сме я водили тая дискусия ...веднъж...отдавна
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X