Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в несигурни времена - призив за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    По принцип съм "ЗА" , предварителна подготовка за оцеляване при природни бедствия, или катастрофични събития.
    Но това трябва да е в сферата, на план, тренировки, комуникационни схеми и възли, и уточнена логистика на поведение.
    Всяко действие в по-конкретен израз, определено ще вкара предварителни напрежения, и ще е залог за прогностични изненади.
    "Никой не може да обхване необхватното !" - К.П.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • Winterwolf
      Winterwolf коментира
      Редактиране на коментар
      Според мен, времето за тези планирания е отдавна изтекло и ако е имало нещо такова както у теб е възприето като модел, вече е време да го приложиш в действие. Само съвет

    • Winterwolf
      Winterwolf коментира
      Редактиране на коментар
      А иначе поздравления, колега! Не тактическо, а даже стратегическо мислене и усилия си вложил! Това е мастърпийс.

  • #47
    Ебаси с такива препъри сме го закъсали. Тия ли ще се борят да продължат човешкия род?
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #48
      Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
      ... в условията на крах. Да се сродим, та това е единственото важно нещо в живота! Да създадеш свое семейство...
      Сега ако обясниш и защо...
      Почни с "условията на крах", после опитай да защитиш тезата "единтсвено", па към края ако може и как се създава "свое" семейство.

      Коментар


      • Winterwolf
        Winterwolf коментира
        Редактиране на коментар
        Ох! Пас съм, колега. Без да се обиждаш. Написал съм го в прав текст. Семейството всеки знае откъде води началото си - от заграждането.

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        От препикаване на територия, казваш, както при животните? Моооже, те по традиция са си препъри
        Обаче защо това е единственото важно и като как си представяш семейство от заградени? Щото аз не си представям че бих издържал заграден или със заградена жена, пък сме вече повече от 35 години заедно.

      • Winterwolf
        Winterwolf коментира
        Редактиране на коментар
        Това беше в кръга на шегата, колега. Не съм циник.

    • #49
      Човешкият род ще оцелее както винаги. Тоест по случайност
      П.П. Този сценарий, при който Самотнио Вук намира пристан при дедо и баба(демек тъст и тъща)на село е доста преексплоатиран от Холивуд. Обикновено приключва когато въпросният открие, че животът на село по принцип представлява ...ъъъ...образно казано яко буане с мотиката в режим 14-16/7/365
      П.П. 2 Мотиката е метафора, да не се хванете за нея сега...
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #50
        Не по темата, но е близко - ако някой чуе за хубава жена в "крах", да пише. За автора - всъщност се сещам, че в скандинавия, Холандия и САЩ веднага ще бъде задомен, но по условия на благодетелството, различаващи се от изискваните.

        Коментар


        • #51
          Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
          Оцеляване.. Вече по темата! Аз съм възприел идейните основи за оцеляване в кризи и бедствия, главно с предварителна подготовка / "преппинг" - колектив, умения, знания, и чак в края - пособия. Докато има много американци, които трупат предмети в стаите си, които... няма да бъдат използвани. Не споменах досега нещо важно... Аз имам къде да отида. Не съм изпаднал дотам чак и без никакви приятели. Но! Търся истинската си Любов, ако е възможно и ако Съдбата ми е отредила това! А и моите приятели, малцината, те са на моето ниво и умения, даже по-добре. Някои от тях са почти единаци и вече на възраст. Но не се познават помежду си и нямаме сформирана група, главно заради различните населени места. Искаше ми се да помогна на някое семейство с присъствието си, опита и знанията си, в условията на крах. Да се сродим, та това е единственото важно нещо в живота! Да създадеш свое семейство. А аз закъснявам с тази си задача, та затова ме гложди нещо отвътре и... Главно затова пуснах тема в другия форум, доста посредствено напляскана, windwarrior я знае. А сега и в настоящия - "Най-мъжкия форум". Това е вярно.
          Сбих това изказване максимално, Админ. Все пак е нещо по темата и пъстро откъм факти.
          До тук само теория дай нещо на практика в уменията и възможностите ти?
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • Winterwolf
            Winterwolf коментира
            Редактиране на коментар
            Мога да яздя кон, да общувам с кучета, боравя добре с огнестрелно оръжие. Ръкопашен бой - много добър, Готвене - средно, а имам и навика да уча приятели на ориентиране и логистични задачи, тактически и разузнавателни похвати - не много на брой, но доста полезни, които не бих споделил точно сега.. Имам ангажименти, не мога цял ден да кисна във форума. :-) И по Стокознание съм пък Отличен! И то не старото от болшевишкия строй, ами от "капиталовия" строй

          • Даниел Чобанов
            Даниел Чобанов коментира
            Редактиране на коментар
            Това кой как кисне във форума учудва ли те ?

          • Winterwolf
            Winterwolf коментира
            Редактиране на коментар
            Не ме учудва, то и аз отделих много от времето си днес. То си е занимавка. Но не може само пред екрана, трябва да се действа, а не само форумстване. Въпреки, че е градивно занимание - корени се от Древен Рим все пак!

        • #52
          Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
          Оцеляване.. Вече по темата! Аз съм възприел идейните основи за оцеляване в кризи и бедствия, главно с предварителна подготовка / "преппинг" - колектив, умения, знания, и чак в края - пособия. Докато има много американци, които трупат предмети в стаите си, които... няма да бъдат използвани. Не споменах досега нещо важно... Аз имам къде да отида. Не съм изпаднал дотам чак и без никакви приятели. Но! Търся истинската си Любов, ако е възможно и ако Съдбата ми е отредила това! А и моите приятели, малцината, те са на моето ниво и умения, даже по-добре. Някои от тях са почти единаци и вече на възраст. Но не се познават помежду си и нямаме сформирана група, главно заради различните населени места. Искаше ми се да помогна на някое семейство с присъствието си, опита и знанията си, в условията на крах. Да се сродим, та това е единственото важно нещо в живота! Да създадеш свое семейство. А аз закъснявам с тази си задача, та затова ме гложди нещо отвътре и... Главно затова пуснах тема в другия форум, доста посредствено напляскана, windwarrior я знае. А сега и в настоящия - "Най-мъжкия форум". Това е вярно.
          Сбих това изказване максимално, Админ. Все пак е нещо по темата и пъстро откъм факти.
          Като прочел навремето въпросните книги , както и жената и децата ,и в същото положение като Тропчо - селска къща , девойки и т.н. , се опитах донякъде сериозно да вникна в конкретните ти виждания по въпроса. Дори да оставим настрана лиричните Ви отклонения с Вятърния, струва ми се сам си правиш тюрлю гювеч с постовете.Ако искаш да задържиш вниманието -не използвай дълги и отвлечени приказки не по темата /дори и някой да те провокира/,с това любимото на тийновете "хаха" рязко си намаляваш шансовете сред потенциалните тъстове ,раздели си двата основни приоритета - да "помогнеш" на семейство , и едновременно да се "сродиш". И само първият крие достатъчно малко шансове...А за вторият като също ти е важен и спешен - трябва да представиш адекватна и реална презентация. Да не влизам в пикантна конкретика- инфо бол в сайтовете за запознанства. Само ще ти намекна , че и там само на приказки и снимки , няма кой да върже.

          Коментар


          • #53
            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение

            Като прочел навремето въпросните книги , както и жената и децата ,и в същото положение като Тропчо - селска къща , девойки и т.н. , се опитах донякъде сериозно да вникна в конкретните ти виждания по въпроса. Дори да оставим настрана лиричните Ви отклонения с Вятърния, струва ми се сам си правиш тюрлю гювеч с постовете.Ако искаш да задържиш вниманието -не използвай дълги и отвлечени приказки не по темата /дори и някой да те провокира/,с това любимото на тийновете "хаха" рязко си намаляваш шансовете сред потенциалните тъстове ,раздели си двата основни приоритета - да "помогнеш" на семейство , и едновременно да се "сродиш". И само първият крие достатъчно малко шансове...А за вторият като също ти е важен и спешен - трябва да представиш адекватна и реална презентация. Да не влизам в пикантна конкретика- инфо бол в сайтовете за запознанства. Само ще ти намекна , че и там само на приказки и снимки , няма кой да върже.
            Аз много добре знам, че без да дам инфо за мен и да изложа практическите си умения и силни страни, няма как да стане. Това е ясно. Но, разчитах че от непринудените разговори, все някой ще каже "Ей това момче ми допада за зет" НАПРИМЕР! Защото ситуацията е такава в целия Свят и процесите нямат заден ход. Вероятно повечето необвързани към сегашния момент ще се окажат без партньор в условия на невиждани изпитания! И да довърша предното... В последствие е разбираемо да се мине на лична кореспонденция. Това не изясних. Иначе нямам намерение да се предлагам и оп! - Тати да хареса за момичето мен... не става така. Не живеем в Османската империя. Ясно ми е, че тези неща не се случват по този начин, защото не живеем в патриархално обществен строй. А и дори не съм разчитал да попадна на семейство с такива порядки... Ако лежах на тези заблуди, трябваше да отида в Диарбекир все още има такива порядки там мисля... Момичето трябва да избере мен, както и аз нея. Не само едното и не само другото и в никакъв случай бащата насила да я принуди...! Това дори не ми е минавало през ума изобщо някога!!! Исках да си пробвам късмета, а тези неща не са непременно "на всяка цена"...

            Коментар


            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Еййй, тва съм го пропуснал. Всъщност живеем в историческия наследник на Османската империя. Собственото ми семейство е живото доказателство че уговорените бракове са доста полезна практика в днешно време. Поне в отделно взети случаи.

              Само чеееее... става едно по едно.

              Трудов потенциал - репутация - имот - връзки - доходи - лични предпочитания. Приблизително в този ред са критериите за уговорен брак. Успех в прескачането им.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Ясенеееей, теб твоите ли те жениха бе?

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Кольооо сус марии. Чшся ш дой градушкЪтЪ а го набИЙ.

          • #54
            Много мъка има по тоя свят , ей....
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #55
              Ебаси.. света бил се разпаднал вече, а аз пак го проспах..

              Коментар


              • #56
                Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение

                Аз много добре знам, че без да дам инфо за мен и да изложа практическите си умения и силни страни, няма как да стане. Това е ясно. Но, разчитах че от непринудените разговори, все някой ще каже "Ей това момче ми допада за зет" НАПРИМЕР! Защото ситуацията е такава в целия Свят и процесите нямат заден ход. Вероятно повечето необвързани към сегашния момент ще се окажат без партньор в условия на невиждани изпитания! И да довърша предното... В последствие е разбираемо да се мине на лична кореспонденция. Това не изясних. Иначе нямам намерение да се предлагам и оп! - Тати да хареса за момичето мен... не става така. Не живеем в Османската империя. Ясно ми е, че тези неща не се случват по този начин, защото не живеем в патриархално обществен строй. А и дори не съм разчитал да попадна на семейство с такива порядки... Ако лежах на тези заблуди, трябваше да отида в Диарбекир все още има такива порядки там мисля... Момичето трябва да избере мен, както и аз нея. Не само едното и не само другото и в никакъв случай бащата насила да я принуди...! Това дори не ми е минавало през ума изобщо някога!!! Исках да си пробвам късмета, а тези неща не са непременно "на всяка цена"...
                Във всяко мнение имаш и условия!
                Усложняваш обстановката на Изберателя.Публикуваш обща информация която те устройва само теб а другата оставяш за лични съобщения.
                Случайно човека който ше те избере може да чете само и да не ползва такива
                И едно допълнение не видях предлагаш ли изпитателен срок че нали нещата може и да не се получат.
                И за да не си помислиш че съм само писач
                Имам 24 г.щерка и къща в средногорието но това не означава че споделям мнението ти.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами нали тези условия, съм ги приспособил към масата хора, които биха ги поставили и те, ако са на мое място. Поне така мисля. А и на никой не съм давал ограничения, какви въпроси да ми задава! Форумците нямат моите странни и шантави бих казАл намерения и тука сте общност и се познавате. За вас няма повод да потайничите, а и никой не би тръгнал да предприема нещо подобно на мен. Аз съм ентусиаст. Ако не беше тази криза, вярвате ли ми, много щеше да ме е СРАМ да пиша такива неща и да търся точно това! Сега излезе, че искам "уговорен брак" Ама не е изобщо верно това... Изпитателен срок - не! Не мога да дойда на място и после да се сетя аз или вие, че "не е както трябва..." Три пъти се мери и един път се реже. Мисля това за редно.

                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  И пак си противореча с последното... Дори не мога да се обоснова. Наистина, без лична среща и опознаване никой не би бил сигурен за мен. Казвам го така - на доверие, колкото може да се прецени от кореспонденция, снимки, тел. разговори, чат и тн. А има и друго де - нищо не ви пречи да ме изгоните ако не се вписвам Кой ще ви каже нещо? Аз там съм чужд, на чужд имот, без да имам право законово и морално дори да съм при вас, ако не ме щете! Нали така? В такъв случай аз ще съм си виновен сам и риска си е само мой. Доверие знам на кого да имам, мога да преценявам хората дори от разстояние, много съм проницателен!

                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ето, пак съм разсеян... Вие ме подлудихте с тези уговорени бракове Разбира се, че говореше за момичето, а не за вашите изисквания към мен! Това вече не знам как да го коментирам. То не зависи нито от мен, нито от нея. Мисля, че случайности на този Свят няма и все пъзела някак ще се нареди. Напълно възможно е. А и пак казвам - това не ми е фикс идея. Просто опитвам доколкото може да се получи и ако се получи. Риска си е само мой. Вие държите и хляба и ножа по отношение на дъщеря си. **Вие = целокупното семейство!

              • #57
                Имаше едни сектанти препъроподготвени дето не ползват машини, ток, изобщо стоят встрани от цивилизацията.

                Имат много дъщери за женене щото трудно се бяга от сектата.

                Яко муат с ръчните инструменти и вечно си търсят съмишленици.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • Даниел Чобанов
                  Даниел Чобанов коментира
                  Редактиране на коментар
                  Те си имат и " униформи" и все някой щеше да ги е забелязал тук.

                • rosen_offroad
                  rosen_offroad коментира
                  Редактиране на коментар
                  https://bnr.bg/post/101314485/ima-li...i-vav-vetrinci

                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз за тези не бях чувал Не мога да понасям религиозни и каквито и да е секти...

              • #58
                Winterwolf коментира
                Днес, 14:27
                Мога да яздя кон, да общувам с кучета, боравя добре с огнестрелно оръжие. Ръкопашен бой - много добър, Готвене - средно, а имам и навика да уча приятели на ориентиране и логистични задачи, тактически и разузнавателни похвати - не много на брой, но доста полезни, които не бих споделил точно сега.. Имам ангажименти, не мога цял ден да кисна във форума. :-) И по Стокознание съм пък Отличен! И то не старото от болшевишкия строй, ами от "капиталовия" строй
                Имаш ли кон, кучета и огнестрелно оръжие? А знаеш ли как да се грижиш за кон и кучета в условията на крах, и пак в такива - от къде ще вземеш огнестрелно оръжие?
                Щото има зевзеци дето не обичат ръкопашния бой и обикновено го приключват преди да е започнал, конят не е кола дето да и врътнеш манивелата и да запали, а кучето без грижи ще е хванало гората преди да мигнеш.

                Коментар


                • Winterwolf
                  Winterwolf коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много задълба, колега. То че е така, така е. Но ме попитахте какво умея и първо за тези неща се сетих. По-добре да кажа какво не умея. Не умея: фризьорство, маникюр, ел. инсталации и всички други техничарски ремонти - ТВ, радио и тн. Не умея също още: хирургия, стоматология, грънчарство - но бих се справил!, калайджийство, банково дело, спиртни дестилати, офсетов печат, офшорни транзакции, хотелиерство, услуги в сферата на сивия сектор, както и call центровете повечето.. също не ги поддържам. Това е по последната версия на ъпдейтите ми за този месец Надявам се, модераторите да разберат опита ми за хумор, че вече бях предупреждаван за СПАМ...

                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  А, не , не съм аз тоя дето отвори приказка за кон, кучета и огнестрелно оръжие. Пък какво не умееш съм сигурен че няма да ти стигне този живот за да го изброиш. Или да се научиш да го правиш.
                  Все пак не се отчайвай, с всеки е така

              • #59
                Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
                ...
                Ясно! Спирам да чета темата, защото констатирах, че не съм неин адресат: Къщи из села и гори имам, но дъщери нямам, а синовете ми не се интересуват от други мъже. По отношение на предстоящите катаклизми, моля се на Господ първият такъв да ме утрепе за да се не мъча и да не си обременявам семейството. Демек, инвестцията ми е в църковни свещи и праведен живот

                Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                Коментар


                • #60
                  Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение

                  Аз много добре знам, че без да дам инфо за мен и да изложа практическите си умения и силни страни, няма как да стане. Т ...
                  Можеш ли да бягаш бързо и на зиг-заг? Щото, ако ми възникне някое такова чудо като това, дето се е изплискало в тази тема, да се увърта около дъщеря ми, ще трябва да ги владее тези умения, иначе ...

                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • Winterwolf
                    Winterwolf коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не си представям че е възможно, изобщо някой да ме вземе за прицел на своите стрелкови упражнения...

                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Може пък да ти е бедна фантазията ...

                  • Winterwolf
                    Winterwolf коментира
                    Редактиране на коментар
                    Напълно възможно е, а това което написах не беше подигравка определено. Просто така се изразих. Да кажем, че съм оптимист

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X