Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в несигурни времена - призив за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сега се сетих !
    Ми аз на 30÷50% съм си решил проблемите с транспорта като дойде апокалипсиса !
    Оборудвал съм се с техника която може да работи без абсолютно никакъв ток, както и с каквото ѝ сипеш, като мога да ѝ напълня бая големият багажник с раници за 168 или повече часове.
    Лелеее, колко съм бил далновиден !

    P.S. Така и не разбрах, с кво се трепат зомбита ?
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 17-09-20, 14:54. Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Аматьор. Без 12 часова, 24,48,72 и 144 часова раници нЕма да те приемат изобщо в бомбо....зомбо...сеизмо....абе там убежището, дето се събират алфапрепърите.

    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Ми начи ше трябва да си бронирам и екранирам техниката, та да си седя вътре, барабар с оцеляващите раници.

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

    Не става.
    тоя за пиене и тая за миене винаги са в отделни съдове.
    Също така гъза се мие с лявата ръка, а се яде с дясната.
    Ти да не си мюсюлманин ?!
    Ше си миеш гъзЪ и ше си ядеш и с двете !
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Ако по дефолт ще липсва вода или следваш повелите на Пророка лева/десна или фащаш дизентерия. Щото тоалетната хартия ще са я изкупили градските сървайвълисти...

      free photo host

  • Мюсюлманин е баба ти

    12. Ти трябва да имаш място вън от стана, дето да ходиш за себе си;
    13. освен оръжието си, трябва да имаш лопатка; и кога да клекнеш вън от стана, изкопай с нея (яма) и пак зарови (с нея) поганта;
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Абсолютно.
      Мойсей (за разлика от гешеФТ) наистина е инструмента Божи

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Кольо коментира
      Днес, 20:45

      Требе да заравяш следите, за да не надушат зомбитата, че си наблизо.

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      И какво за мюсулманите, те нямат нищо напреки Муса.

  • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Мюсюлманин е баба ти

    12. Ти трябва да имаш място вън от стана, дето да ходиш за себе си;
    13. освен оръжието си, трябва да имаш лопатка; и кога да клекнеш вън от стана, изкопай с нея (яма) и пак зарови (с нея) поганта;
    Това е задължително ако си установен на едно място. Ако си се запътил нанякъде е без значение, а ако бягаш от някого е трето и пето. Па, ако сте дружина, дето търси някого е шесто, а ако сте дружина, дето бяга и се крие от някого е..... минимум десето.
    П.П. Да, на загорелия задник никъде по филмите не му обръщат особено внимание. Кога Рамбо спи, сере, пикае... и как се хигиенизира, историята мълчи, но стигат и 24 часа в гората (не 72) за да ти светне, че не всичко е екшън. Има си и прозаични нужди, които се превръщат в сериозен проблем.
    Последно редактирано от Тропчо; 17-09-20, 20:11.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Именно за това Джеймс Уесли Ролс набляга на запасяването с тоалетна хартия.
      Питах по-нагоре автора на темата колко ролки си е купил като обявиха извънредното положение, ама този отговор явно е над достойнството му...

    • Winterwolf
      Winterwolf коментира
      Редактиране на коментар
      Отговорил съм В ролки не, ама 2 стека мисля са 32 ролки.

  • Прехвърлих отгоре- отгоре въпросния Ролс...Ройс...или както там. Причината за внезапната му популярност е очеизвадна:

    Представете си най-мащабната грипна пандемия, раз-
    пространявана чрез обикновен контакт – толкова вирулен-
    тен щам, че убива повече от половината заразени. Предста-
    вете си как болестта обикаля земното кълбо за по-малко от
    седмица. (Не е ли чудесно, че разполагаме с такъв въздушен
    транспорт?) Помислете си за жадните за „горещи новини”
    световни медии, които не могат да устоят на изкушението
    да показват репортажи с хора с респиратори, гумени ръкави-
    ци, защитни очила и предпазни комбинезони „Тайвек”, изна-
    сящи от разни къщи носилки с тела в чували
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Обратното е. Това е причината за популярността на короната.
      Книгата е написана няколко години преди появата на сегашния вирус който ще донесе края на цивилизацията...

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност е написана десетина години преди короната. Това е и причината да стане внезапно популярна, книгата имам предвид, хората обожават пророчествата. Нострадамус, баба Ванга, Ролс Ройс. Тоя(всъщност и тримата) е предсказал короната, уау, колко яко...

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Предсказал е кво? Не знам короната да трепе половината заразени. То няма и как да стане чисто математически - трябва да е с МНОГО дълъг период преди симптомите, ама тогава пък не може да е толкова зъл - природа, кво да правиш. Справка - Ебола. Много зло, ама няма потенциала да стане пандемия именно защото е много зло.

  • Този Ролс е една подчертано посредствена плява, но тук (форума) беше (както вече някой каза) енергично презентиран от администрацията (братята Петрови). Нещо бяха лично ангажирани (та с преводача ли, та с издателите ли, та с кво ли беше там).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение
      Тези неща биха станали с "опознаване - доверяване"...В началото имаше добри доводи, а накрая...
      Eeeе, свали нивото на дискусията до това в дир.бг. С първоначалния пост даваше впечатление че има 50% шанс искането да е истинско, но с всеки последващ пост губиш по 10%. За съжаление всеки ти последващ пост губи и по 20% забавност, а без забавление няма вдъхновение, както е казал Леонардо Давинчи в Туитър.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      А може ли да помоля за малко повече инфо относно зомби-апокалипсиса и евентуално първи спешни мерки при настъпване
      В Зомби Апокалипсиса има само едно правило: "Не хранете зомбитата!"
      Най-добър метод за оцеляване е да подредиш пътечки за бягане около дома си, така зомбитата никога няма да стигнат до там, колкото и бързо да тичат:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:987e3ad95b98041b52f76efc4c5fc59b.jpg
Прегледи:272
Размер:58.3 КБ
ID:6646871

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      най-важните неща - консерви русенско, газени ламБи, кибрит, батериЙ , може и някое шише дЕдова...
      Тцъ. Кибритът свършва. Огнивото е вечно.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Демек, раница за 168 часа, като може да си приготвя няколко, така ли ?
      Няколко, стига да имаш кой да ти ги носи. Виж в Афганистан как предвидливо си вземат по няколко жени, всяка да носи по една бъг-аут раница. Всъщност, в цивилизацията вече може да ги носят и дронове, като онези дето разнасят покупки от Амазон.

      Кольо коментира #124.1
      И най-важното-тоалетна хартия...
      Късно, зомбитата вече са я изкупили.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Ясно.
      Относно тоалетната хартия, как ще се справяме, или е добре да приготвим и памперси
      Това "как" се учи в курса за оцеляване. Войската минава такива между другото, хигиената пази здравето. Пампесите са за аматьори.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Предвидливия препър се е запасил с огромни количества хартия много преди зомбитата да им дойде на ум за нея.

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Задавам тъпи въпроси щото не съм бил в казармата.
        Относно памперсите, мисля че ще са по-удобни за смелите сърца от първа линия, щото при рязка промяна на обстановката по-комфортно ще се търчи без мокър четал и/или пълни крачоли.

    • Мисля, че е по темата: Във връзка с оцеляването ми е нужно да купя 2-3 кг пресен спанак за София. Някой да знае къде?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Боеко ще те уреди като виден поддръжник спокич.

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        НЯмам чак толкова връзки. Удари едно рамо, черпя половин кило зелена листна маса. Явно ги знаеш мурафетите.

      • Asteri
        Asteri коментира
        Редактиране на коментар
        Споко, авторът на темата изтъква способности по логистика и стоковедство. Въпросът е само, ти предлагаш ли дъщеря срещу спанака?


    • Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      темата "раница за 72 часа" и писанията на калифорнийските близнаци
      Оправдано е да спиш с раница под леглото в земетръсен район, особено пък до разлом. А и виж какво стана в Нови Орлеан след урагана - баш си беше за бъг-аут и оцеляване. Ми представи си че има неразкрит мегавулкан в йелоустонски пропорции под софийското поле и в един момент трябва да надбягаш лавата? Аз бих сложил един електрически скутер в раницата, хем са сгъваеми. Или ховърборд, за да са ти свободни ръцете за "кръгова отбрана".

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Има си и прозаични нужди, които се превръщат в сериозен проблем.
      Тъй, тъй. В казармата вероятно не стигат до такива подробности, но сериозната армейска подготовка включва освен преглед дали ти е чисто оръжието и преглед дали ти е чисто бельото. А при полеви условия се яде храна с ниско съдържание на фибри, така че да не е необходимо да се клечи често в храстите.

      icos коментира #140.2
      Тоя(всъщност и тримата) е предсказал короната, уау, колко яко...
      Стивън Кинг чети, има една книга "Сблъсък" дето грип сразява човечеството, и следва бъг-аут в дружина. Отделен въпрос е че също много е писал за числото 19 и връзката му с края на света, в поредицата за "Тъмната кула". А както знаем вирусът се казва Ковид-19... Кинг има и една друга книга "Клетката" за Зомби Апокалипсиса, също уроци по оцеляване и тактика в екстремни ситуации.

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Този Ролс е една подчертано посредствена плява, но тук (форума) беше (както вече някой каза) енергично презентиран
      Ко да праиш, изисквания на цивилизацията. Те бъг-аут раниците са скъпи, особено тези със здрави шевове дето могат да влачат консерви за 72 часа.

      Дори още по-скъпо излиза за хората, които са осъзнали че Порционните пакети са по-леки от консервите и с много по-балансирана хранителна стойност от русенското варено. Пък и после, ако трябва да се криеш от зомбитата да не те надушат, празното пакетче от рациона се ползва за ходене по голяма нужда - затваряш в пакетчето и си неуловим.

      Всъщност вместо Джеймс Уесли запетая Ролс, много по-полезно е да се четат приключенията на майор Ричър, подробно описани от Ли Чайлд (игнорирайте филмите с Том Круз, нямат нищо общо). Всъщност, запетаята в името на Ролс произнася ли се?

      Дъг Карлтън и "Мъжът който дойде пеша" не можах да го намеря на никакъв език. Явно времената действително са крахови и човекът вече се е бъг-аутнал. Вероятно пише продължението, "Мъжът който си замина пеша".

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Може ли линк за ховърборд, който се побира в раница.

      • Asteri
        Asteri коментира
        Редактиране на коментар
        Купи си по-голяма раница 😁

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Гледах, вече има реактивни раници. Не са за никви часове, ама си газ нагоре, и зомбитата остават с увиснали мандибули, или квото там имат.

    • Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
      Eeeе, свали нивото на дискусията до това в дир.бг
      Непременно ли трябва да има забавление в сериозно обсъждане, закаквото го смятам аз? Колкото и да ти се струва "забавно", че го казвам... Аз имам самочувствие на сериозен човек, а не на палячо или такъв дето живее за да убеждава останалите, че е достоен. Като не ти харесват вижданията ми (които съвсем тънко съм обрисувал), това не значи че аз трябва да ти доказвам колко съм "важен". Не съм важен. Просто съм широкоформатен, а твоя телевизор вероятно е 4:3. И го казвам, НЕ като нападка/упрек към теб и към достойнствата ти, ами това че няма как да си изградиш мнение за мен, без да ме опознаеш и без да си ме виждал. Ти вероятно мислиш, че хората могат да си проличат какви са от форума... Ами не винаги. Иначе забелязах, че имаш качества, умен си, това си пролича. Само критичното ти е в повече. Има хора като мен, които имат повече прилики с теб (вероятно??) отколкото си мислиш. Целта не е да се противопоставяме един на друг, а да разберем отсрещната страна и да "вървим наедно", както е казал Васил Левски. Не те уча или наставлявам!..... не съм ти на годините предполагам, ами изразявам мнение. "Спри да говориш какъв трябва да бъде добрият събеседник, бъди такъв." е казал Марк Аврелий в туитър.

      Коментар


      • Asteri
        Asteri коментира
        Редактиране на коментар
        Това флирт ли е? Поласкан съм 😆.
        Като искаш сериозно обсъждане, пиши по темата.

      • Winterwolf
        Winterwolf коментира
        Редактиране на коментар
        Ако принципите които ни спояват като нация и крепят държавността,, че даже са основен стълб... (Съединението прави кое?), за теб са "флирт", тогава май нямаме общо

    • О извинете, понеже Ваше Височество смята ,че е сериозен, всички да млъкнат.

      Пич, колкото по скоро разбереш, че си форумният шут, толкова по добре за теб.
      Не те познавам лично, пък и не виждам смисъл (нямам щерка), но съм готов да се обзаложа ,че и в махалата играеш същата роля..

      Радвай се на живота, яж шоколад, носи си новите дрехи, че почти сигурно ще се гътнеш преди апокалипсиса.

      Коментар


      • Winterwolf
        Winterwolf коментира
        Редактиране на коментар
        Щом не ме познаваш, защо си мислиш че ме познаваш?

      • BulAf
        BulAf коментира
        Редактиране на коментар
        Ще открия една "маалка" тайна - в тоя форум ВСИЧКИ мислят като него

        /миже би ако имаше форум "Karlukovo.com" щеше да има наистина разбиране на сериозния проблем, на който се търси решение /

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Е как можа !

    • Първоначално публикуван от Winterwolf Преглед на мнение

      Непременно ли трябва да има забавление в сериозно обсъждане, закаквото го смятам аз?
      Може би корена на пробема е тук - само ти го приемаш за сериозно. Общо взето хората във форума са доста осъзнати и с чувство за реалност.
      За това темата ти не хвана в желаната от теб посока

      Коментар


      • Съгласен съм с вас, че темата НЕ Е сериозна. Далеч не е, но би трябвало да е, затова ще изложа моите основни виждания в практическата част, след малко.
        Оцеляването не е "на всяка цена" или по неопределен начин, с неопределени личности. Поне аз така го считам. И точно затова: 1. Се постарах да изложа моите убеждения на първи план в началото, за да видите част от това което мисля и поддържам като идейност. Това е основата, когато някой преставя себе си - личностните му характеристики, нагласи и стремежи, а не дали може да спи на открито при - 25 °C или да яде отворена консерва боб на 9 дена... 2. Надявах се да срещна разбиране, а не укори и подигравки, но явно според някои от вас, оцеляването е да "смачкаш някой, преди той да те смачка" 3. Искам да се придържаме към темата, защото личните отношения на някои от вас към мен не ме интересуват и нямам за цел да ви опонирам.

        Коментар


        • Тая тема ми прилича на една друга за един пич, дето щеше да ходи на Филипините да се жени за филипинка и да живее примитивно, но пък в екзотика.
          Преди това обаче трябваше да прехвърля тонове чували, щото е як и да се мерят с един колега от Англия/така и не стана/....
          Както се появи, така и изчезна, но пък темата беше се разпростряла в доста страници.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • Winterwolf
            Winterwolf коментира
            Редактиране на коментар
            Потекоха ми сълзи от смях

          • mendi
            mendi коментира
            Редактиране на коментар
            Е, не се знае, човека сигурно е вече по островите и няма достъп до форума.
            А на witerwolf щях да му предложа да прочете темата за "кварталчето" (две - три теми по надолу в раздела) но съм сигурен че вече я е прегледал.

        • Ае хора...вземете намалете там...лекарства ли са, наркотици ли са...то бива злоупотреба, ама чак толкоз. 400 отговора в тая тема, не е нормално.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X