Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2732 лето. Админът най-накрая е отворил контролния панел на форума, гледа опциите, и се бори с отколешния хамлетовски въпрос: "да кликна или да не кликна?"
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Аз продължавам да чакам Tapatalk ...
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        Аз продължавам да чакам Tapatalk ...
        На предната версия го пробвах, и после го отсвирих, ама тая ако остане като до сега, ще го ползвам и аз...ако го дочакаме де.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • Търпение колеги, ще направим всичко. Едно по едно.

          Коментар


          • Уж отдавна дойде времето за дребните неща, които щели да станат бързо, ама резултат йок...

            Коментар


            • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Аз продължавам да чакам Tapatalk ...
              Така и не разбрах за какво го ползвате този...Тапа...
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

                Така и не разбрах за какво го ползвате този...Тапа...
                Ползваме го да четем форума от телефона. По-семпло и опростено е.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

                  Ползваме го да четем форума от телефона. По-семпло и опростено е.
                  Ами и без него аз си чета от телефона...
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение

                    Ами и без него аз си чета от телефона...
                    Абе за четене става, ама за писане ми е мъка...писАл съм вече защо...ама няма изгледи да се оправи.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • Veselin Monkov
                      Veselin Monkov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Че каква мъка можеш да имаш за писане, като отдавна вече само говориш на гугъла, а той пише вместо теб. На телефон. На компютър пак е възможно, но малко по-сложно. Кофтито е, че трябва да добавиш препинателните знаци, ама пак си е по-добре от това да кълвеш всяка буква. ИнсталирвАх си го тоя тъпталк и така и не разбрах за какво ми е...

                    • cecoa1
                      cecoa1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Хем не ме устройва винаги, хем не ми харесва.

                  • Все пак би било добре да се обясни върху какво точно се работи в момента...
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • При мен се наблюдава нещо странно: Когато вляза в "Какво ново" всички заглавия на нечетени теми са с удебелен шрифт. След като видя някоя, тя обикновено при следващо зареждане изчезва, но някои остават, като шрифта на заглавието им вече не е удебелен.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • Венцислав Петров
                        Венцислав Петров коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако темата остане, това означава, че някъде по мненията има локален отговор... Като този, който пиша сега... Тоест няма нова публикация, но някой, някъде е отговорил локално...

                      • siem
                        siem коментира
                        Редактиране на коментар
                        Сега разбрах. Благодаря!

                      • ittso
                        ittso коментира
                        Редактиране на коментар
                        А какво пречеше цялата тая дискусия да е в нормалната нишка на темата?
                        С какво е по-полезна тук?
                        Като се натрупат няколко мнения след това, кой би прочел вашите коментари?
                        Къде са ми смайлитата при писане на коментар?

                    • Това са темите в което е използвана новата и явно вече модерна глупост "коментар под мнение".
                      Глупост е, защото няма лесен начин да се разбере къде е написано нещо ново. Трябва да се гледа мнение по мнение.
                      Отделно се получават някакви локални дискусии в темата които съвсем, разводняват цялата работа.
                      Нарушава се хронолигията.
                      Не могат да се цитират.

                      Ако някой удари "disable" на тая тъпня, черпя бира!
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • Чавдар (V93)
                        Чавдар (V93) коментира
                        Редактиране на коментар
                        В същност - съвсем нелоша опция в случаите, когато дискусията избяга от темата. Нещо, което се случва ежедневно. Примерно, джендър престрелки, в тема за каквото се сетиш.
                        Първо, темата изобщо не се разводнява и второ, отделянето на разклонението в нова тема, ако е необходимо, става елементарно.
                        Обаче, ако я нямаше тази опция, щеше да има една причина по-малко за мрънкане. И на някои хора щеше да им е скучно.

                      • ittso
                        ittso коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да, да, редовната мантра - мрънкане и т.н. Ама междувременно е станала демоде.

                        Хайде малко по-сериозно. Сега мненията са в края на темата и коментарите са лесно видими. Обясни как намираш новия коментар в някоя по-активна тема, който вече се пада няколко страници напред? Ама да не нещо удобно за използване, а не някоя туземщина като да прелиствам мнение по мнение за да вид кое било новото.
                        Как правиш цитат на тая модерност?
                        Къде са смайлитата за да не ги пиша с двуеточие и с скоба? Всъщност какво опции има в редактора и?
                        Дори прозореца не може да се увеличи.
                        Наистина ли някой намира това за удобно и полезно?

                      • Чавдар (V93)
                        Чавдар (V93) коментира
                        Редактиране на коментар
                        Наистина ли живееш с мисълта, че твоите вкус и мнение са единствено меродавните и всичко, разминаващо се с тях, е "глупост"? Опцията за коментар определено е полезна в честия случай на публикации, явяващи се чиста проба спам за дадена тема. Не е като да не виждаме теми, в които основната дискусия бива погребана от някакъв спор по съвсем страничен въпрос. Примерно, отваряш тема да прочетеш за тунинг на окачване на Х, ама 5-те полезни публикации в нея са се загубили някъде из -найсет страници мерене на пишки. Естествено, доколко ще е полезна опцията е в зависимост от преценката на публикуващите дали да пуснат нещо в основния поток на темата или като коментар на някой пост.
                        И да, тази схема си има и минуси. От които основният наистина е, че е по-трудно да намериш последният коментар. Доколко това е е болка за умиране е въпрос на лични предпочитания.

                    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Това са темите в което е използвана новата и явно вече модерна глупост "коментар под мнение".
                      Глупост е, защото няма лесен начин да се разбере къде е написано нещо ново. Трябва да се гледа мнение по мнение.
                      Отделно се получават някакви локални дискусии в темата които съвсем, разводняват цялата работа.
                      Нарушава се хронолигията.
                      Не могат да се цитират.

                      Ако някой удари "disable" на тая тъпня, черпя бира!

                      Първоначално ми харесваше, но сега по-скоро мисля, че си прав. Тъпня е.

                      Но другите проблеми и най-вече линк към последно прочетено и маркиране на темите с участие са доста по-належащи. Дано е обратимо опустяването на форума...

                      Коментар


                      • agogov
                        agogov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Коментара е опция, която никого не задължава с нищо. Той по-скоро е реплика към мнение, а не отговор по същината на темата. Намирам го за полезна опция.

                    • Винаги ми е било много чудно, когато нещо в повече пречи... Иде реч за новата възможност за коментари под мнение. Колеги, който от Вас не му харесва тази опция, нека се чуства съвсем свободен да не я използва. Ако друг обаче я намира за полезна, ако обичате, не му я забранявайте. Аз лично намирам опцията за комнетар под мнение страхотна възможност да отговоря или някой да ми отговори, без с това да разводняваме темата, която по същество е друга. И я ползвам с такава презумция. И се надявам, че когато повече наши колеги я използват по предназначение темите ще станат по-лесно четими и по-подредени.
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Съгласен.
                        Полезна възможност.
                        А като трябва да се цитира коментар всеки знае как може да стане това.
                        Тази възможност да се коментира не измества цялата тема в насока различна от заглавието.
                        Все пак съм оптимист, че повечето членове на форума са читатели, а не писатели като чукча.

                    • Въпросът е, че ако постът към който е коментара е на по-задна страница надали ще го видят много хора. Почти никой не чете старите страници, през които вече е минал.

                      На мен не ми пречи де. Знаейки, че коментара може да не се прочете от този към когото е отправен, та и от другите участници-пиша пост с цитат, така това което искам да кажа е оформено като пост, и излиза най-отдолу, като нов пост, както си е реда.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X