Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Преди време Венци петров беше казал нещо за снимките.
    Сега е малка каша с качването. Има няколко начина, и съответно изгледите са по различен начин.
    Това ще се оправя ли, или ще си е така?
    Какво има да се оправя?!? Направо ме смайвате с тези реакции веднага да обявите за криво нещо, което просто е различно от това, с което сте свикнали. Какво му е лошото да имаш повече опции?

    Първи вариант - от бутона с фотоапарат (горе ляво) + Качи - трите малки картинки отдолу. Качва ти ги като галерия и се показват най-отдолу под текста на поста. Като цъкнеш на една от тях, можеш да навигираш към другите. Бих го използвал, ако има за качване повече на брой снимки в един пост, което би забавило зареждането му и би наложило лазене нагоре надолу. Можеш да вкараш пояснителен текст към всяка снимка.


    Втори вариант - бутончето за изображение от лентата с бутони - по-голямата снимка отдолу. Вкарва изображението в текста. Удобно, ако искаш да илюстрираш нещо написано непосредствено под текста.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:P1130044.JPG Прегледи:0 Размер:19.0 КБ ID:6552172
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-01-20, 07:44.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Вярно е, че сме свикнали на един начин.
      Обаче при разглеждането на тези малките снимки понякога има опция за превъртане, друг път трябва да се затваря снимката, за да се отиде в поста и да се отвори следващата.
      За "поправянето" Венци каза, че скоро щял да даде разяснения как се качвали по много снимки. По начина с бутона от лентата при писане на пост, или поне аз така разбрах.
      Предпочитам винаги да качвам така снимки, според мен е по-приятно за четене и разглеждане едновременно. Обаче сега може само една по една. Не,ч е имам много снимки за качване в по-големи количества де, но ако го има като възможност ще е супер.
      Също ще е много добре, ако има възможност софтуера сам да намалява размера на снимките. Както това става във фейсбуците и другите такива модерни места в нета. Народа се омързеливи и предварителното намаляване на размера му се струва все едно има да копае лозе

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      С фейсбуците става, ама Зуки изкарва от него милиарди и, съответно, може да харчи много милиони за разработки и поддръжка ...

    • sabin
      sabin коментира
      Редактиране на коментар
      Мисля, че едно ръководство няма да е излишно. Поне ще може да казваме "ти прочете ли ръководството?"

  • Също така рефреш рейт-ът за статуса на постовете по темите е бъгав и не подава информация в реално време.

    Коментар


    • sabin
      sabin коментира
      Редактиране на коментар
      Не разбирам "статуса на постовете", моля уточни.

  • Ами в поле последен коментар подава инфо за стар пост. Чест бъг.

    Коментар


    • Изченали са при миграцията част от снимките в трофейни риби. Последните две страници.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • Защо, бе, защо? Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Bad news.png Прегледи:0 Размер:216.8 КБ ID:6552697
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          Защото публикацията е изтрита. Няколко пъти се обяснява вече едно и също.

        • sabin
          sabin коментира
          Редактиране на коментар
          Промених съобщението да подсказва, че поста може да е изтрит.

      • Ми не е. Там си е и хората си пишат. Ето я, но я виждам само като се логна аут https://offroad-bulgaria.com/forum/%...A%D1%82/page10 . И ми се случва с втора тема. Първият път нямах достъп около седмица после пак се появи.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • sabin
          sabin коментира
          Редактиране на коментар
          А как стигаш до нея? През нотификация или по форумите цъкаш?

      • При мен същото но в друга тема...

        Коментар


        • Онази се оправи, но се появи друга...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Even worse news.png
Прегледи:275
Размер:282.8 КБ
ID:6553010
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • sabin
            sabin коментира
            Редактиране на коментар
            Горе на адреса се вижда, че се опитваш да достъпиш връзка до тема. Това вероятно е от уведоменията ти, номнението е било вече изтрито.

        • Както се вижда, при качени от мен 4000+ снимки има само една. И защо е така, ако смея да попитам?!

          Коментар


          • sabin
            sabin коментира
            Редактиране на коментар
            Това е проблем, при миграцията който трябва да преборим. Благодаря.

        • Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Както се вижда, при качени от мен 4000+ снимки има само една. И защо е така, ако смея да попитам?!
          Провокиран от това, проверих в моя профил - ситуацията е подобна. Обаче като отидох в тема, в която съм качвал снимки, снимките са си там. Вероятно в профила нещо се е счупило и не се показват.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

            Провокиран от това, проверих в моя профил - ситуацията е подобна. Обаче като отидох в тема, в която съм качвал снимки, снимките са си там. Вероятно в профила нещо се е счупило и не се показват.
            Ами излизат тези, които са в албуми, другите ги няма. А и как се търсят в теми 4000+...

            Коментар


            • Като гледам, асоциирани с профила са снимки, които са качени напоследък, в новата версия.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Като гледам, асоциирани с профила са снимки, които са качени напоследък, в новата версия.
                Понеже не съм софтуерен гуру, това не е отговор в случая.

                Коментар


                • Честно казано, дреме ми дали ти върши работа отговорът. Не ми влиза в служебните задължения да давам такива.
                  Просто като всеки участник във форума споделям предположение. При мен от около 2000 качени в Публикувани се показват 15-на и те са все от последно време. От което си вадя извод, че просто там се отразяват тези, които са качени в новата версия.
                  Хич и не помня, дали в старата версия имаше такава функционалност и, ако да, какво се е показвало в нея. Ако е имало, много е възможно данните за асоцииране на снимки да са се затрили при някоя от многобройните промени по софтуера през годините. И ще се изненадам, ако има смислен начин да бъдат възстановени.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • Не ,че ми дреме много "както се изразява Чавдар" ,а и не ми пречи особено ...просто увеличава цъкането малко...Във великата тема за супер уаз-а от вчера ми стои последно мнение на Иван Жоров ,а темата вече има нова страница.Някой теми като ги прочета изчезват а някой остават с по светъл шрифт ,някой като ги прочета след бутон "какво ново" пак излизат без да има писано в тях.Само за инфформация .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X