Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верно ли не може да се пише в оня кенеф “Политика и икономически изхождания”?!?

    Сега разбирам… Дааа, некои хора очевидно страдат.
    Ако е верно предлагам админа да не бара повече!!!

    Враг усраине

    Коментар


    • Пише си се навсякъде.

      Явно имаше някакъв технически проблем. Дали покрай ъпдейти или други неща, или просто от нищото - без значение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Да си помисли човек, че от прекъсване на форум има сървис интеръпшън.
        Какви непоправими щети нанесе прекъсването?
        Душевни?
        Или не получавате услугата за която сте платили?!?

        Докато някои страдат друг някъде се опитва да ви възстанови душевният комфорт.
        И много вероятно на добра воля!!!

        Esper, от една страна си прав, от друга не съвсем, тук има много колеги в това число и аз, които просто си влизат всеки ден у форума по навик, един вид като да си прочетеш сутрешния вестник с кафето преди работа, обедните, вечерните новини и събития, един хубав според мен навик и благодарение на това, форума все още е интересен и полезен взаимно един на друг, когато почне да има проблеми и особено ако са с големи прекъсвания, нищо няма да струва на някой от админите които доброволно помагат за еди какъв си технически проблем, да драсне ред, че се опитва да оправи проблема и е възможно тия дни да не работи коректно, това е.
        Последно редактирано от Еделвайс; 06-02-22, 09:38.

        Коментар


        • коко келеша коментира
          Днес, 07:06
          П.П. Ако има офроуд форум във фейса дайте подсказка, моля )))))))
          Е, па темата "Разходки около София" що умря? Те си написаха там бившите участници - разходките се организират в сурат-китапа. Има няколко групи, излизат с търсачката, в тях се вихрят бившите утвърдени участници тук.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • Истината е , че фейсбук превзе всичко за съжаление . Казвам за съжаление , защото концепцията и смисъла на форумите за мен са по-добри . Във форума всичко се пази и съхранява като информация в отделни раздели , а това е богатство ! Освен това всеки си стои зад името , докато в тефтера не е така , там е пълен леш.

            Но , едно голямо но , преди 2 дни съпругата ми постна във фейса една обява на имот ( селски имот в селска група ) , само за ден обявата в сайта за обяви беше посетена 6000 пъти за ден, при обикновенна посещаемост 5-10 пъти на ден !
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Истината е , че фейсбук превзе всичко за съжаление . Казвам за съжаление , защото концепцията и смисъла на форумите за мен са по-добри . Във форума всичко се пази и съхранява като информация в отделни раздели , а това е богатство ! Освен това всеки си стои зад името , докато в тефтера не е така , там е пълен леш.

              Но , едно голямо но , преди 2 дни съпругата ми постна във фейса една обява на имот ( селски имот в селска група ) , само за ден обявата в сайта за обяви беше посетена 6000 пъти за ден, при обикновенна посещаемост 5-10 пъти на ден !
              Не, не е истина, че причината е фейса.
              В БГ мама има теми по над 2-3 000 страници и има и бивши участници тук, които са сравнително активни при мамчетата.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • Идеята е да се осмисли, че соцЯлните мрежи са комерсиални структури.
                Форумите не са и се подържат на добра воля.

                В общият случай, де.

                Ако немаш нет пцуваш на воля понеже обикновено плащаш месечна вноска.
                Като не работи любимият форум какво? Другият месец няма да им платиш ли?

                Което ме подсеща за една весела случка преди доста години.
                КраднЕм кабелна телевизия, скъсал съм им магистрален кабел в подпокривното с качествен сплитер и съм го маскирал яко.
                В скекет на гълъб в подпокривното, яко конспирация.

                Обаче имаше период в който KTV имаха приблеми, кофти сигнал.

                През време да не едно големо прекъсване на кабелната, много по-голямо от сегашното на форуме се форсирам:

                Ей сега им се обаждам и ше им ема бабата - другият месец паре през крив макарон!!!
                В последният момент преди да набера нещо ми присветва:

                Чекай ве... Че аз и ся не им плащам!!! Какво нема да им платя следващият месец?!?
                Та преди да се пеним не е зле да помислим какво даваме за да искаме.
                Враг усраине

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Та преди да се пеним не е зле да помислим какво даваме за да искаме.
                  Ся, някой ще каже, че аз - Гагич, не давам нищо затова ще си позволА да привлека Фниманието върху позамрелите теми, наричани тук "технически". Защо кавички ? Защото не са стриктно технически (може дълго да дискутираме по тоз навапроз), но са полезен обмен на опит. Примерно - оплаквания + акъл от притежатели на конкретна марка и модел автомобили - според мен са безценни, дори заради самоуспокоението, че "не само на мен ми се е случило това" Препоръки (и предупреждения) относно сервизи, майстори, сайтове и магазини за резервни части и т.п. "Фискални" и "административни" съвети - как да намалим данъка, как да си пререгистрираме колата на/от N1, какво се прави с нова газова уредба, как се обжалва фиш от камера и т.н. Може да не са винаги верни и правилни, но като си кажат мнението (вкл. като се изпокарат и заспорят по темата) десетина човека, можеш да се ориентираш какво да предприемеш.
                  Какво научих аз, примерно и неизчерпателно в този форум:
                  - Как се кара автоматик (ами не знаех и по интернета много-много не пише - американците си го научават като взимат книжка, другите... ами повечето не знаят);
                  - Как и защо се ползват "бавните предавки";
                  - Откъде да си купувам части и консумативи за Jeep;
                  - Кой в София наистина разбира от поддръжка и ремонт на Jeep и американски автомобили;
                  Последните две неща, ако не ги бях научил тука, отдавна щях да съм си разкарал първия си Jeep и никога нямаше да съм си купил втори. И щях да тръбя навсякъде "стойте надалече от тази марка - официалните дилъри са некадърници и главорези с цените, поддръжката е непосилна..."
                  - Как се ползва GPS (не че съм се научил, де, но поне съм над нивото "Докарай ме до адрес... а, той адресът не излиза, ау-у-у-у?" )
                  Научих и разни странични неща, несвързани с оффроуда или автомобилите, ама ще стане дълго.
                  В заключение: форумите са "колективен разум" с всичките му недостатъци, като уикипедията, не трябва да се вярва на всичко написано в тях, но съдържат много-много-много полезна информация - споделен личен опит на писалите някога някъде в съответния форум. Написаното остава. Не изчезва в "таймлайна" като в сурат-китапа. Това написано, този споделен опит е ПРИНОСЪТ на всеки участник.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • sonda
                    sonda коментира
                    Редактиране на коментар
                    Не казвам, че който и да е форум може да бъде бит от суратя...Разбира се, че една повече от двайсегодишна общност не може да бъде сравнена с тъпия фейс...Но...Не биваше да се преструктурират така нещата...Половината заминаха след рестрикциите в миналото, останалите след прехода към тоя отвратителен формат с първобитен интерфейс...Десетки познати споделяха, че "това на нищо не прилича, не се ориентират и т,н"..Сетне избягаха. Реакция нула. Това е...

                • Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ся, някой ще каже, че аз - Гагич, не давам нищо ...

                  Поне двама да се пребрОим, евала, ашколсун
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • IvanIvanovi
                    IvanIvanovi коментира
                    Редактиране на коментар
                    a, щом ще мрънкаме, нека да се върнем по-назад във времето и да си спомним за Чата на Дир-а, ако изобщо някой го знае ...... така ще се сещаме и за ФорумЪТ след време

                  • bokomo
                    bokomo коментира
                    Редактиране на коментар
                    А защо толкова малко да се връщаме. Има хоря помнят irc и истински антики, които помнят фидонет.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Чата на дирника не го помня, форумите и базара обаче си ги спомням с носталгия.
                    За последното ме беше много яд - доколкото си спомням продавалник го "умори".
                    От тогава май тая "платформа" не я понасям, както и да я преименуват във времето.
                    За мен си остава "ебалник" форевър!

                • Форума не позволява качване на снимки, постоянно изписва "повреден файл или документ" пробвах с най-различни снимки, качвам редовно снимки и знам как се качват, има проблем на форума.

                  Коментар


                  • Еделвайс
                    Еделвайс коментира
                    Редактиране на коментар
                    Проблема е оправен, благодаря

                • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                  От известно време забелязвам че когато някой ми е писал на ЛС, не ми показва в лентата на съобщения в червено, получавам само при известия но не и за съобщения, за ЛС разбирам само благодарение за наличие на ЛС от форума на моя имейл, само така разбирам че ми е писал някой на ЛС, след което като цъкна на панел съобщения и от там на входящи и чак тогава виждам че ми е писал някой ЛС?
                  Вече виждам и коректно известията при получаване на ЛС, благодаря на този който го оправи.

                  Коментар


                  • Не ми дава да закачам линкове към текст.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Не ми дава да закачам линкове към текст.
                      Проба
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • BatGeorgeone
                        BatGeorgeone коментира
                        Редактиране на коментар
                        работи



                    • ​​​​ Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220130_164258.jpg Прегледи:2 Размер:392.6 КБ ID:6815439
                      Чудо, и снимки се качват.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • От известно време забелязах нещо много странно, на всеки един час, например в 10:05, 11:05, 12:05 и така нататъка, точно щом стане даден час и тези 05 минути, точно тогава форума прави едно забавяне от по няколко секунди, все едно нещо го спира от активност, какво ли е това явление?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X