Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Според разни места за проверка, цялата база с пароли и имейли тук е думната.
    вероятно за това.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Според разни места за проверка, цялата база с пароли и имейли тук е думната.
      вероятно за това.
      Ако е така, редно е да се обяви официално от администрацията на форума. Все пак това са лични данни.

      Коментар


      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Къде видя "лични данни"? Някой да те е карал да си въвеждаш лична карта, ЕГН, адрес?
        И какво защитаваме? Пука му на някой за "цялата база".

      • Kozzzec
        Kozzzec коментира
        Редактиране на коментар
        „лични данни“ означава всяка информация, свързана с идентифицирано физическо лице или физическо лице, което може да бъде идентифицирано („субект на данни“); физическо лице, което може да бъде идентифицирано, е лице, което може да бъде идентифицирано, пряко или непряко, по-специално чрез идентификатор като име, идентификационен номер, данни за местонахождение, онлайн идентификатор или по един или повече признаци, специфични за физическата, физиологичната, генетичната, психическата, умствената, икономическата, културната или социална идентичност на това физическо лице;

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Еми земи та ме идентифицирай. И дори да стане, какво от това? Последствия, вреди?
        Последно редактирано от kbot; 14-05-21, 20:57.

    • Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

      Ако е така, редно е да се обяви официално от администрацията на форума. Все пак това са лични данни.
      Свирено, прее@алия се се е прее@ал
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • Тук да не ми е банковата сметка, че да се въвежда сложна парола, пък и да се обновява на 6 месеца. Хайде да не си усложняваме живота!

        Коментар


        • Kozzzec
          Kozzzec коментира
          Редактиране на коментар
          За банките е така, те препоръчват, но не задължават да си сменяш паролата.

      • Защо така пък инак - майната му. Мен повече ме вълнува, ако не си сменям тая парола, какво следва.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • NIKSD
          NIKSD коментира
          Редактиране на коментар
          Форума току що отказа да ме пусне защото паролата ми била “изтекла”- патола която ползвам от как съм тук и я помня. Новата ми парола трябвало да бъде минимум 8 знака, с главна буква, със знак някакъв, да пере чорапи, да лепи плочки, да прави свирки, да е полово неутрална, без калотии и с минимално количество глутен...
          Имам мнение по въптоса, ама няма да го пиша тук, то май си личи какво мисля за цялата тая “изтекла” парола. Че и всеки 6 чесеца!?! На мен банковите ми акаунти не са защитени така бе колежки, престаравате се!

          Адосан съм, защото вероятността да заклиня с “грешна парола” е 100%. Тук влизам за отдих, а не за самосъздадени гъзобръци. Защо да е просто като може да е сложно...

      • А ако са думнати базите данни, как да сме сигурни, че ако ни излезе страница за смяна на паролата е рална от форума? Моля дайте яснота какво се е случило и как да действаме. Много хора, предполагам, ползват едни и същи мейл и парола за най-различни неща.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
          А ако са думнати базите данни, как да сме сигурни, че ако ни излезе страница за смяна на паролата е рална от форума? Моля дайте яснота какво се е случило и как да действаме. Много хора, предполагам, ползват едни и същи мейл и парола за най-различни неща.
          Много хора ползват един и същи Гугъл профил за да имат ибщ "облак". От къде да сме сигурни, че кака Марийка не ми е сменила паролата понеже Гугъла е синкнал пароли, букмарки и .. онлайн банкирания...

          Публикувайте отговор

          Коментар


          • Пет пъти си сменях паролата докато ме пусне форумът.

            А някой няма ли да каже какво е станало?
            0осем9осем7шест0осем7едно
            Миро

            Коментар


            • Какъв е па тоя ташак с паролите? Чак па и специален символ иска!! Ебахти и супер секретния достъп в суперсекретна организация.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • Какви са тия работи с паролите, разбирам форума да е банкова или кредитна институция, тогава е много ясно че трябва да се сменят паролите с по-дълги и по-сложни, но вярно ли е че ако трябва да се сменяваме на всеки 6 месеца с нова парола, аз лично просто ще престана да влизам с профила си и само ще чета, стегнете се, това е форум а не банка!!!

                Ще изгоните и малкото останали стари съфорумци, и без това много си дадоха пас, още по времето на миграцията на форума, стегнете се!
                Последно редактирано от Еделвайс; 15-05-21, 07:58.

                Коментар


                • Предния път, когато си написах мнението получих за награда БАН. Явно някой хора обичат да чуват само собствения си глас. За това сега ще се изразя по-деликатно :
                  @@@@@@@ @@ @@@@@@@@@@ @@@@@!
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • sabin
                    sabin коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако продължаваш да пишеш само глупости, пак ще получиш бан.
                    Бан получи след като си изказа мнението 50 пъти и се заяде с мен няколко пъти. Тази тема не е за мерене и простотиите ти няма да ги толерирам повече!
                    Приеми го за последно предупреждение и следващия път, в който обсъждаш наказание(при това заслужено!) или напишеш подобен тролски пост, с който целиш само да тролиш ще ти е за последно в този форум!

                • https://offroad-bulgaria.com/forum/с...43#post6741143

                  Коментар


                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Stbd коментира
                    Днес, 15:34
                    Да бе.. и как ще "хакнат" при три позволени опита за влизане, примерно? instatnly, ей сега - това относно "скоростта".

                    Та как седи въпроса с грешните опити?

                  • sabin
                    sabin коментира
                    Редактиране на коментар
                    Грешни опити 5 и чакаш много, няма хакване освен ако паролата ти не е 12345678901.
                    Метода е друг. Влизат в сървара през някоя новооткрита дупка, която не сме запушили (постоянно се откриват такива) и изтеглят цялата база на потребителите заедно с кодираните пароли. Почват да кодират стрингове, ползвайки същия метод на кодиране, който ползваме и ние и сравняват със записания в базата. Това става много бързо ако изискванията на форума са старите 8 символа, без значение какви. Общо взето по секунда на парола или по бързо. Това е което искаме да избегнем.

                • И в крайна сметка думната ли е базата данни на форума?

                  Коментар


                  • Много вероятно да, добрата новина е, че отпреди много години, лошата е, че повечето от нас не са си сменяли паролите оттогава...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • Доста пресолена манджа.

                      Не толкова форсираната смяна на пароли колкото изискванията.
                      Ноо можеше да е и по-зле изоскването за нова парола, определено по-зле.

                      И аз съм в отбора на недоумяващите какво толкова ако са “думнали” бозата данни?

                      Оставки, линч... Стегнете се малко, ако гледате толкова сериозно на участието си във форума е време да преразгледате ценностната си система.

                      Бих се изразил по-различно ама е прекалено рано.
                      Враг усраине

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X