Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от помощ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от помощ

    Колеги, днес (8 март - бел. мод) получих следното съобщение:

    Марто , пише ти съпругата на Антон ! Направиха му много сложна сърдечна операция във Света Марина във Варна !Дисекация на аортата ! В момента се бори за живота си , защото има усложнения!Много съм притеснена , затова ти пиша , защото знам ,че той много те цени !Ако искаш ,обади се ! 0894667443

    Естествено веднага се обадих - съпругата му беше много разстроена (плака по телефона)! Положението е следното - Мещера (Антон) е безработен от много време (живеят в Дулово) и съпругата му която е учителка издържаше семейството (имат и син и дъщеря които са студенти). Миналата година, през лятото почина майката на Антон, която имаше счетоводна къща и им помагаше.. С две думи човека бере душа в болницита, а днес жената е дала последните си 200 лева за консумативите използвани по време на операцията, след която има усложнения! Нямат близки към които могат да се обърнат! Лично на мен съвестта не ми дава, да го оставя да умре (познавам го от десетина години)! Бих поел лечението му без да пиша тук, но нямам тази възможност в момента! Моля ви за помощта на форума! СПЕШНО!

    ...

    Както написах - има усложнения! Днес щели да го вкарват на скенер и да след това да се прави още една операция по спешност! Антон не бил в съзнание. Съжалявам, но това успя да ми каже жената (плака много)! Ако има нужда от по-конкретна информация, ще се опитам да я събера! Само ме посъветвайте какво да питам!

    П.П. Така - след първата операция раната се е инфектирала (явно си е махнал несъзнателно превръзката - по думите на лекарите)! Започнал е да вдига много висока температура и е колабирал! Включили са го на някаква вакумна машина за да изсмучат гнойта в раната (200-тата лева платени от съпругата му били за нея, а не за консумативите). Днешния скенер е за да се разбере дали има нужда да го отварят отново и да третират последиците от възпалението директно! Основния проблем на жената е, че къщата им е ипотекирана (това ми го обясни току що) и всичките и пари заминават за Антон (плаща и по 5 лева на ден) и от банката са я заплашили, че ще им обявят къщата за продан! Сумата която се търси е 400 лева (не са 100 000 евра)! За това моли жената, за останалото щяла да се справи някак (цитирам я)! Към момента няма данни за резултата от прегледа със скенера! Обеща да ме държи в течение.

    Това което знам е, че е в болница "Света Ана" във Варна! Съпругата му в момента е на работа (учителка е) и не е удобно да и звъня! Довечера ще я разпитам максимално и наученото ще споделя с вас!

    От днес (9 март) :
    П.П. Току що говорих със Виктор - сина на Антон. Макар и късно снощи, все пак е ходил до болницата и са го пуснали при баща му. Състоянието му е стабилно (успял е да размени няколко думи с него) и според лекарите всичко в момента зависи от силата на имунната система на Мещера, която трябва да се пребори с инфекцията! Паралелно с мнението на Д-р Емануилис и лекуващите лекари са казали, че този етап е най-важен и всичко зависи от успеха на провежданото лечение в момента! Надявам се до края на деня да имам координатите на реаниматора и да задвижим въпроса с антибиотиците, ако е необходимо! Това е за сега като по-късно се надявам да имам още новини.
    Последно редактирано от Ясен; 13-03-12, 11:31. Причина: Изтриване на ЕГН и сметка

  • #2
    От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

    Днес видях темата, говорих с Немско посолство и те ще помогнат малко! За което им благодаря!
    0899278323-0877500798

    Коментар


    • #3
      От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

      Ей, дано се оправи колегата,че ми е и адаш(Антон).. Минал съм по този път с операция на сърцето с Баща си и знам как докторите те гледат в ръцете какво ще им дадеш.....В такива моменти се броят приятелите....не на софрата...ДАНО се оправи...Който има възможност нека помогне...с колкото може разбира се..Знам колко е трудно в този момент на него и близките му...Пък после той ще ни покани на пушено месце..
      Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

      Коментар


      • #4
        От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

        Има ли развитие по въпроса? Желая да преведа малко пари, ИБАН-а вярвам, че е актуален?
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

          Няма ли начин чрез СМС през тел.?
          ПАВКО
          0888802068

          Коментар


          • #6
            От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

            Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
            Няма ли начин чрез СМС през тел.?
            Не, съжалявам.

            Коментар


            • #7
              От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

              Дано се оправи по бързо Мещерчето.Такъв хубав човек.

              Пожелавам по скорошно оздравяване и отново в нашите редици.

              Дръж се адашче още агнета ни чакат........
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                Марто,

                Ако минаваш в райна на моста Чавдар обади ми се моля те, искам да дам и аз нещо за Мещера.

                Не го познавам лично, но си поръчах от него едно барбекю и още си хапвам от сланинката му. Дано се оправи Човека.
                Последно редактирано от Ясен; 13-03-12, 11:16.
                Т5
                Crossrunner

                Коментар


                • #9
                  От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                  Стискам палци човека да се оправи. Пратих превод на PayPal-а на Ясен. Ако се събират още средства - пишете.
                  Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                    В следобедните часове ще изпратя малко помощ на сметката в Уникредит. В първия пост има единен граждански номер. Дали да не го скрие някой?
                    Кураж за близките и късмет за човека.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                      Току що говорих със Светлана! Няма думи да изкаже благодарността си към всички вас! Добрата новина е, че Антон е гладен и се храни сам! За момента няма промяна в състоянието му, но поне не вдига температура, което означава, че инфекцията е отслабена и състоянието му към момента е стабилно! Надявам се и вярвам, че ще успее да се пребори - той е корав българин! Казали са му, че форума се е вдигнал да му помага и се е разплакал... Днес при него ще има колега от Варна, който надявам се ще донесе още добри новини!

                      Поздрави
                      Последно редактирано от Ясен; 13-03-12, 11:30.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                        Добре, на сметката на Марто ли да пратя малко парички?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Добре, на сметката на Марто ли да пратя малко парички?
                          да

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                            Здравейте , пиша от паркинга в болницата.Нямам какво ново да добавя относно състоянието на Антон.То остава тежко по думите на лекарите , които не пропуснаха да отбележат че вече не вдига висока температура , храни се и е контактен!Не се ангажират с прогнози .Използват най-мощните антибиотици и по техните думи няма какво повече да се направи.Имаше необходимост от консумативи, които занесох току-що!Уговорих се с Светлана (съпругата на Антон) да ме информира когато възникнат нови нужди за да ги покриваме!
                            И накрая ,но не маловажно-др.Симеонов препоръча да осигурим антидекобитален дюшек (при залежаване).
                            Ако някой има повече информация и предложения да пише тук,на лични или 0898 600 634 Красимир!
                            Стискам палци за Антон...
                            Последно редактирано от Goblin; 13-03-12, 22:33.
                            0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мещера (Антон) има усложнения след тежка операция, семейството му има нужда от по

                              Антидекубитален дюшек може да се закупи от фирмите, които се намират до Света Анна - гр.Варна. Реда с павилиончетата за закуски срещу тях има такива фирми.Има два начина за придобиването му:
                              а) лесен - с пари
                              б) труден - чрез Здравната каса

                              Тъй като първия е ясен - просто се ходи и се купува, втория ще го разясня защото изминавах този път заради дядо ми.
                              В амбулаторната книжка на лицето трябва да има мнение от невролог, че има нужда от такъв дюшек(мнение на друг специалист не се приема- не ме питайте защо, не знам), това мнение се взема от ниското тяло което се намира в МБАЛ Света Анна -гр.Варна на ъгъла на болницата(една ниска къщичка на два етажа-точно на кръстовището зад оградата на болницата)
                              След това с тези документи се ходи във фирмата която ще дава дюшека, те ви закарват до спирка Явор и оттам социалните одобряват нещо(става веднага) след което взимате дюшека от фирмата, а на нея и го плащат по пътека.
                              Някои фирми извършват цялата процедура сами, но за съжаление не познавам такива, трябва да се влезне и да се пита в различни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X