Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Ами аз защо Ви казвам, че моята сегашна мечта е
    Canon G12, но уви, дните на ненужните покупки засега отлетяха.
    Бас ловя, че с него ще направя по хубава снимка /след кроп/, отколкото с който и да е турбосапунер с 30Х зум.
    Колега нали може на ТИ ? Та значи ти си абсолютно против тия сапунери със супер зуумове дето ги предлагат по разните реклами, само дето тежат повече. Така ли да разбирам? Значи да се ориентирам към компактната техника. А FUJIFILM или CANON ? (мисля че въпроса е излишен ама аз да си питам/.

    Поздрави и благодаря за бързите отговорчета.

    Коментар


    • #62
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Не съм против нищо, давам само примери, всеки има глава на раменете си да мисли и да си прави изводите сам.
      30x zoom = (24-720mm), сега един обектив с тези параметри (24-720mm) за истински фотоапарат би струвал над $10,000
      Аз не намирам такъв, но ти давам само пример, защо един фотограф ще даде едни $ 10,000 само за обектив, вместо да даде $400 за всичко накуп.
      Абе тая работа е загубена, купи каквото ти е кеф по цвят, по марка или по модел, няма универсален такъв който да кажа; -Да ето този е.

      Коментар


      • #63
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Не съм против нищо, давам само примери, всеки има глава на раменете си да мисли и да си прави изводите сам.
        30x zoom = (24-720mm), сега един обектив с тези параметри (24-720mm) за истински фотоапарат би струвал над $10,000
        Аз не намирам такъв, но ти давам само пример, защо един фотограф ще даде едни $ 10,000 само за обектив, вместо да даде $400 за всичко накуп.
        Абе тая работа е загубена, купи каквото ти е кеф по цвят, по марка или по модел, няма универсален такъв който да кажа; -Да ето този е.
        Ами мерси много за съветите сега остава да направя крачката. Вече спрях да се колебая и в марката. Накрая ще отида и ще си взема това което ми пасне най-добре в ръката па каквото сабя покаже.

        Благодаря още веднъж за отделеното време. Весели празници

        Коментар


        • #64
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
          Колега нали може на ТИ ? Та значи ти си абсолютно против тия сапунери със супер зуумове дето ги предлагат по разните реклами, само дето тежат повече. Така ли да разбирам? Значи да се ориентирам към компактната техника. А FUJIFILM или CANON ? (мисля че въпроса е излишен ама аз да си питам/.

          Поздрави и благодаря за бързите отговорчета.
          Сапунер със супер зуум (поне горния клас) значи сапунер с добра оптика. Ама добра като за сапунер. Аз не съм хващал в ръцете си такъв, дето да дава резултати макар и близки до "истински" апарат, както се изрази Чинела. Просто има значение дали светлината влиза в апарата ти през процеп 10x10мм, или през 30x30см.

          При еднакви други условия, големия обектив значи най-малкото по-голяма свобода на действие и по-добри резултати при по-калпави условия на снимане.

          Просто преди да се насочиш към модел, разгледай снимки, правени с него, и прецени дали на теб лично ти допадат и дали дава това, което търсиш. През ръцете ми са минали (мои и на приятели) conica-monolta, няколко panasonic (FZ5, FZ30 а в момента имам FZ50), един канон, и 2 FUJI-та. Просто каквито и гръмогласни реклами да четеш за тях, сапунера си е сапунер, и толкоз. Едното Fuji например, доста по-нов модел, и с най добрия им (до преди година и нещо) сензор, на тъмно не правеше драстично по-добри снимки от панасоника ми, който пък се слави с добрата си оптика (може би най-добрата при сапунерите въобще) и калпавия сензор.

          Та тъй. Трябва да гледаш истински снимки на истински обекти, а после да намериш начин да го пипнеш и пробваш с ръцете си, за да видиш дава ли това, което търсиш.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Влезнах в базара на фото форума и поразгледах обявите.за 4-500лв има доста прилични оферти(втора ръка)в друг клас от сарунерка.Тела на 2500-5000 кадъра. пример: Olimpus Е- 500 +14-45 и 40-150(обективи Zuiko Digital) + зарядни,батерии,карти 2гб......С това апаратче може да извършиш чудеса.Та поразгледай ако искаш.Успех в търсенето!
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от goshko-loshko; 22-12-11, 14:59.

            Коментар


            • #66
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              Влезнах в базара на фото форума и поразгледах обявите.за 4-500лв има доста прилични оферти(втора ръка)в друг клас от сарунерка.Тела на 2500-5000 кадъра. пример: Olimpus Е- 500 +14-45 и 40-150(обективи Zuiko Digital) + зарядни,батерии,карти 2гб......С това апаратче може да извършиш чудеса.Та поразгледай ако искаш.Успех в търсенето!
              Ами де да знам вече съм се напатил от стари и втора ръка неща. Като за първи апарат не мисля че бих използвал и 1/10 от потенцяла му. Все пак ще поразровя.


              Поздрави !

              Коментар


              • #67
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Има по магазините и чисто нови Олимпус E-PL1 кит с един обектив 14-42+ 4гб карта,батерия,зарядно....за 580лв.

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  Има по магазините и чисто нови Олимпус E-PL1 кит с един обектив 14-42+ 4гб карта,батерия,зарядно....за 580лв.
                  Колега ако имах 580лв излишни мислиш ли че щеше да си говорим за разни сапуни

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Виж това: http://www.germanos.bg/e-germanos_bg...5&category=971 Един такъв Дядо Коледа е опаковал за жената. Лек, с достатъчен зум, оптична стабилизация. Какво повече му трябва на човек за ежедневно общо ползване.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Последно се спрях на два модела:
                      Olympus SP-610Uz - по-лек.
                      FujiFilm FINEPIX S3400 - с повече финкции и най-вече има визиор

                      Утре живот и здраве ако имам време отивам на оглед, ако не успея ще отложа за след нова година.

                      Весели ПразницИ

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първия, май няма визьор. Ще сбъркаш.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Първия, май няма визьор. Ще сбъркаш.
                          Е нали за това пиша да не направя някоя беля после да се чудя на кой да го продавам като колегата от по горния пост. Ема аз сам харесал Fuji-то ама все пак има леки разлики най вече в теглото ама то 100тина грама и стях и без тях и визиора.
                          Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-12-11, 18:17.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Колега kiss9402, гледам как леко се отдалечаваш от сапунерките... Гледам и си мисля... така и така скачаш малко по нагоре...Смених фуджито за канона, защото на канона има къде да се закачи външна светкавица... Като гледам и ти от къде тръгна и къде отиваш....
                            Може да включиш и това като критерии...

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Както е тръгнал, кой знае, може до огледално рефлексен да стигне.
                              Ама честно казано, тва си е мания като джипките:
                              "я да взема един широкоъгълен обектив... я да кична една външна светкавица...филтърче, друга, по-бърза карта, сенник, резервна батерия" и човек лудва.

                              Аз рано или късно ще пусна за продажба апарата си, че съм си харесал една по-голяма лебедка
                              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Установих че щом ще давам 300лв. за сапун бих дал и 400 за душгел ама повече от това и да имам не бих дал, защото джипката си ми е по-скъпа. Пък и не съм професионалист ама изобщо, нито съм егати и снимача на яки снимки, но искам когато съм сред природата по високопланинските езера с приятна компания да извадя фрапиращия си апарат и да си щракна една наистина качествена снимка, да щракна дивите козлета в ранното утро и лагерния огън вечер. Затова се спрях не тези машинки.Ообаче един приятел тукощо беше вкъщи да му почувъркам лаптопа и си носеше сапуна (canon 4x zoom). Дори с този зуум при леко движение снимката става размацана и не след дълго дойде въпроса ами 28x какво правим . След това си викам абе каквото стане такова поне ще е фрапиращ на външен вид . По-добре с фрапиращ безполезен апарат на рамо отколкот с пластмасов самун в джоба. Поне няма да го истървеш попогрешка и да бъдеш изненадан от изотзад. Ако се сдобия с апарата веднага ще поствам впечатления.Айде че нещо накрая пак ще се разколебая

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X