Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Вградената светкавица е с ниско водещо число,т.е. слаба. Може давърши работа до 3-4 м ако снимаш на 400 ИСО. Някои колеги казват, че този обектив, който е трето поколение на мазния китак от 300 и 350Д бил доста добре по качество на изображението. За да имаш безплатна светла оптика си купуваш един Хелиос44 от зенит за 20-тина лв. и един адаптер с чип за потвърждение на фокуса и можеш да снимаш на Ф2 - 2.8. Е за по-малки помещения ще е дългичък, но на открито си без проблеми.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #92
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Благодаря ВИ много, сега остава да направя покупката. Измъдря ли нещо ще пиша и след това ще ми кажете с какво да се доубурудвам .
      * Главното което исках да знам, го разбравх. Това тяло + този обектив ще ми свършат работа за аматьорски снимки. Апарата ще има всевъзможна употреба - на планина, на морето, когато се събираме с компанията, когато шетам наляво - надясно с джипката, то даже за тва най-вече. Омразна ми да отивам на невероятни места, да снимам цял ден с разни псевдо работи и от 500 снимки 20 да стават за нещо.

      Поздрави !
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 21-12-12, 22:04.

      Коментар


      • #93
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Благодаря ВИ много, сега остава да направя покупката. Измъдря ли нещо ще пиша и след това ще ми кажете с какво да се доубурудвам .
        * Главното което исках да знам, го разбравх. Това тяло + този обектив ще ми свършат работа за аматьорски снимки. Апарата ще има всевъзможна употреба - на планина, на морето, когато се събираме с компанията, когато шетам наляво - надясно с джипката, то даже за тва най-вече. Омразна ми да отивам на невероятни места, да снимам цял ден с разни псевдо работи и от 500 снимки 20 да стават за нещо.

        Поздрави !
        Вземай го! За тези пари по-добро няма да намериш!А и не ти трябва по-сложен. Само една външна свткавица ти остава, ама не е нужно веднага да я вземаш.

        Коментар


        • #94
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Веднага мога да ти кажа с какво да се дооборудваш: хубав статив и външна светкавица. Успех и "на фокус".
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #95
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Колега търся нещо от сорта на [ATTACH=CONFIG]393766[/ATTACH] това. Докато нещо което е водоустойчиво и удароустойчиво не би ме заинтригувало така. Все пак търся нещо фрапиращо
            Колега,и аз съм си наумил да взема нещо подобно,по точно CANON POWERSHOT SX150 IS,като цената "за сега" е 250лв.,за сега чета мнения.
            (0+)
            Единственото сигурно нещо е,че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #96
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              .
              ................. Омразна ми да отивам на невероятни места, да снимам цял ден с разни псевдо работи и от 500 снимки 20 да стават за нещо.
              Поздрави !
              Пак е нещо. И не лошо постижение /ако наистина СТАВАТ/. Навремето ръководителят на фотокръжока /80-те/ даваше по един филм /36 кадъра черно-бял/ за всяка стойностна снимка!
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #97
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                ... Омразна ми да отивам на невероятни места, да снимам цял ден с разни псевдо работи и от 500 снимки 20 да стават за нещо.
                Хайде сега глезотии! Поне с цифровата фотография можеш на момента да видиш дали дадена снимка е станала или не. И си почти неограничен в броя опити за заснемане ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  ...Омразна ми да отивам на невероятни места, да снимам цял ден с разни псевдо работи и от 500 снимки 20 да стават за нещо.

                  Поздрави !
                  Колега, не искам да те смущавам, но и при най-големите майстори, независимо от техника процента на читави снимки е подобен, ако не и по-малък.
                  Още чичо Ансен Адмас го е забелязал този факт ....
                  Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                  Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                  0885372997 - Дани

                  Коментар


                  • #99
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                    Колега, не искам да те смущавам, но и при най-големите майстори, независимо от техника процента на читави снимки е подобен, ако не и по-малък.
                    Още чичо Ансен Адмас го е забелязал този факт ....
                    Мислъта ми беше, че от толко много снимки, доста са хубави, но заради техниката, а може и фотографа половината им е избягал фокуса, другата половина са излизли сеедно съм ги снимал в някое мазе, трети особено пейзажите са трагедия. Едно приятелче което понякога идва с мен има канон 120IS и снимаме едни и същи сцени, след като ги качим на компютъра неговите сеедно ги заснемал на края на света. А той не е от типа хора дето използват възможнотстите на апарата, слага на AUTO и да живее техниката
                    * да не говорим, че за мен една снимка е перфектна, а за вас - нищо не става, от 500 - 20 имам предвид снимки, на които можеш да разбереш какво е снимано, а не бой на негри в тамна нощ.
                    Последно редактирано от I.Stoyanov; 22-12-12, 12:14.

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Колкото и странно да звучи на пръв поглед 200 лв., вложени във курс по фотография ще имат по голям ефект от техника за 1000 ....
                      С което не искам да те отказвам от покупката - по скоро планирай и курс-а.
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Aз снимам със едно старо "Сони"-Cyber-shot 7.2 мегапиксела.Нищо работа, ама щом получих похвала от Чинела, носа ми вече не се стига !!!

                        Искам да кажа че съм фен на Сони.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          СЛед разни размисли се зачудих за техника втора ръка, но какъвто лаик може да си ме метнат като нищо с нещо дето му е изсмукан и костния мозък, но все пак втора ръка такава техника има ли перспектива ?

                          Поздрави !

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Има разбира се.
                            И правилно си решил да се откажеш от онова недоразумение Canon 1100D.
                            Ако ще взимаш канон, вземи истински канон - от тия с едноцифрените номера.
                            Ако ще взимаш entry level апарат, то потърси нещо, което не прилича на играчка от пликче със зрънчо.



                            Ето, да не съм голословен - при почти еднакви габаритни размери - даже пентаха е по-малък, цанона тежи почти наполовина.
                            По-убетително от тва - аз не мога да измисля.

                            Ползвай http://www.dpreview.com/products/com...ucts=pentax_k7 бе човек.
                            Пак казвам - канон имат наистина разкошни тела, ама съвсем не са в тоя клас, в който ти си се насочил.
                            А, да, пентаха е също така и прахо и водозащитен.


                            Ето доста изгодна обява:
                            http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=2714



                            Последно редактирано от denislav; 22-12-12, 21:07.

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Тоя пентакс се гледа доста профи. За теглото, пентакса е с магнезиево шаси и явно затова тежи повече. Ама все още съм резервиран към втора употреба, това е варянт за краен случай, щото ако не е от човек който познавам или е ваш познат няма как да знаем на колко кадара е, дали не е изпускан сумати пъти, дали не му е дала фира нещо което ще разбера по-нататък. Та все още си търся нещо новичко


                              Поздрави !

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Значииии, като цяло хората във фотофорума са коректни.
                                Плюс т'ва там изпадат апарати, които все още са в гаранция.
                                Относно броя кадри - има едно програмче, PhotoME се казва, с което съвсем точно се виждат броя на сработванията на затвора.

                                Аз съвсем чистосърдечно се злобя на тоя цанон.
                                Недей да си даваш парите точно за това нещо.
                                Или сбери още нЕкой лев по коледа - нали си папкал и слушкал през годината и вземи някой по-смислен апарат.
                                Барем стабилизация да има.
                                Ето тук някакви алтернативи http://www.photopavilion.com/?page=c...o=1200&filter=
                                Не, че без стабилизация няма да снима, но имането на такава помага.
                                Успех желая в избора и сдобиването с нова играчка , каквато и да е тя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X