Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    ...Но веднъж научил се и свикнал, никога няма да хванеш сапунерка в ръка! Бързината и качеството са несравними!...
    Ииии, хайде пак се хванахме на малки вратички

    Значи аз като свикнах:












    И сега тия работи като ги пипам на високосна година веднъж откакто си взех ем-5-цата, и като комбинацията за това:















    И това:



















    ... го нося всичкото в два джоба на якето - може ли да пиша тук, или само да гледам отстрани ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ииии, хайде пак се хванахме на малки вратички

      ...
      Де остави ни да поносиме и ние малко кютуците ...а ако кажеш, че не те изкушава стъкларията по-горе -ще изментриш! А и ...не се меси когато резервите загряват..капитанската лента отдавна е на мишницата ти..Стана ли вече д800е по 1000$ по вашите земи?
      Последно редактирано от Goblin; 17-05-13, 22:44.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Ми това е моята стъклария бе човек Нали това ти разправям. Почти не съм я пипал последната година...

        D800ката не ми е проблем, ползвам тая на приятелчето корееца като ме засърби, но до тук ме е досърбяло да направя три снимки с него. Ето едната:




        За протокола - тази снимка (и цялата серия) е дефектна, няма НИТО ЕДНА точка която да е на фокус. Имаше проблем с прословутото разместване ан автофокусния модул от едната страна, успоредно му гръмна дистанционното управление на светкавицита (то си управляваше, ама светкавиците не знаеха), та поседя един месец при Никон.

        То при d800 бяха бая перипетии в началото. Но сега си е кукла.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Да де, разбрах, че си е твоя и по тази причина не мож ни излъга, че не си ги галиш и забърсваш базуките от време на време. И съм сигурен, че ако ПОЖЕЛАЕШ, можеш да изкараш с тях кадър, какъвто не ще можеш със сапунера А пробва ли 70-200/4? Доста добри отзиви има тук за него, ама май скоро няма да мръдне от 2300 левчета. То при вас сигурно е хилядатина доларчета де..
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Не съм, на разположение имам само 70-200/2.8

            Базуките и така мога да ги ползвам, те си се монтират на безогледалните ми с преходник. Просто фокусират бавно.

            А за сапунери не говоря. Говоря за безогледални. Те са си съвсем нормални апарати, просто по-малки поради липсата на огледало и по-неподходящи за някои видове фотография поради липсата на автофокус със засичане на фазата, или както там се превежда на български. За сапунерите - Сони RX-1 е избора, ако ти се плаща цената на д800 за сапунер
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Е...70-200/2.8 ми е ясен...ако па кажеш, че е и VR II..Аз си имам д7000 и си ми стига...чудя се само как да се демотивирам да взема 105/2.8, защото ужасно ми харесва, но не пада пущината под 1400лв..,а и дълго варио ми трябва..сложна работа! Абе цените са си нормални, но за съжаление е трудно да заделим такива пари в отдел 'хоби' ! Но ще стане работата..погледнеш жизнения стандарт в БГ се повиши скоро За безогледалките знам..и тук OMD и nex-овете са на почит, но и техните стъкларии не са от най-евтините!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Гоблине, така си ги наринал, сякаш ще ги изхвърляш. Трябва ми едно Е-5, 12-60, 50/2 и една светкавица...

                Сега сериозно да те питам, че си отворил дума. Визьорът на Е-5 гледам по ревютата е почти колкото на FF камера. Наистина ли е толкова добър, за да се фокусира и ръчно? Е-620, колкото и да му е усъвършенстван визьора, ми е мъничък. За ръчен фокус почти не става. Макар, че в директно сравнение с Canon 350D е по-ярък, дори и една идея по-малък.
                LZ2NKM

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                  ...Визьорът на Е-5 гледам по ревютата е почти колкото на FF камера. Наистина ли е толкова добър, за да се фокусира и ръчно? Е-620, колкото и да му е усъвършенстван визьора, ми е мъничък. За ръчен фокус почти не става. Макар, че в директно сравнение с Canon 350D е по-ярък, дори и една идея по-малък.
                  Това беше и проклятието на 4/3 системата - визьори които струват по-скъпо за производство, с относително незабележителни характеристики (Е-ХХХ серията), или визьори които струват майка си и баща си за производство, за добър резултат (Е-1/Е-30/Е-3/Е-5).

                  И пак - Е-620 не е толкова зле. Е-500 е като да гледаш през ключалка.

                  На въпроса - не. На Е-5цата визьорът е достатъчно добър да фокусираш ръчно, но да не бързаш. Нямаш репер.

                  Решенията са или преходник с AF Confirm chip (които работят учудващо добре когато са добре регулирани), или истинското решение - смяна на екрана за фокусиране (focusing screen).

                  Там обаче влизаш в едни други приключения:

                  - Единствения 4/3 с наистина лесно сменяем от потребителя екран за фокусиране е Е-1-цата.

                  - Е-3ката в началото го рекламираха като сменяем, но като заваля дъжд от надраскани при смяната екрани и съпътсващите ги оплаквания - промениха дефиницията на "сменяем във фирмен сервиз".

                  - При Е-5цата пък излезе друг капан, има си някакви микрометри разлика между нейния визьор и този на Е-3ката (нищо че са уж еднакви), и след порой потни и псуващи фирмени техници (опитващи се да го нагласят да не седи накриво, но не успяващи поради мини разлики) - въобще престанаха да се занимават и свалиха всякакви реклами твърдящи че Е-5 е със сменяеми екрани.

                  В интерес на истината грешката беше на вносителите, че предположиха че визьорите са същите, а не на Олимпус Япония които никога не са твърдяли подобно нещо.

                  Та както и да е. Смяната на екрана за фокусиране с екран от вида "split prism" (разсечена призма ли ще е ?) ти дава доброто старо диагонално "хапче" в средата на визьора, което е разместено когато не е на фокус, и изравнено когато е на фокус.

                  Екрани има два вида: "хубави" (на Katz), имаш избор на почти всичко но струват колкото апарата, и "ментета" от Ибей.

                  Пробвал съм китайско ибейско менте на Е-1ца, и беше божествен. Супер си беше, работеше както си трябва. 19$.

                  А, при смяна на екрана избягва замерването при по-отворени обективи в някаква посока. Не помня в коя. Трябва да коригираш. Но то така или иначе на 4/3 огледално рефлексен като му сложиш обектив с преходник замерването заминава в някаква посока, поради вътрешните отражения. Тъй че така или иначе си на ръчно. При м43 замерването е точно, там няма огледало та да "сълзи" по-голямата проекция на ФФ обективите встрани и да се отразява зад него та да му бърка замерването.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Извинявайте, но може ли за ламерите без кодови думи? Това "ем-5-цата, и като комбинацията" например какво означава?
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Вчера видях едно, много симпатично апаратче. Някой има ли представа за него ?
                      Става на въпрос, за Никон В1.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Nikon_V1_BK.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5485146

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZV124-70.JPG
Прегледи:1
Размер:92.9 КБ
ID:5485147

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nikon-v1-video.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5485148
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Извинявайте, но може ли за ламерите без кодови думи? Това "ем-5-цата, и като комбинацията" например какво означава?
                        Това е безогледалка на Олимпус със сменяема оптика! Какъв е бюджета ?
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          Вчера видях едно, много симпатично апаратче. Някой има ли представа за него ?
                          Става на въпрос, за Никон В1.
                          [ATTACH=CONFIG]586305[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]586306[/ATTACH]

                          [ATTACH=CONFIG]586307[/ATTACH]
                          Става..избери го с подходящата оптика според нуждата, защото не са евтини обективите!С този 10-30 си е екстра, а долния обектив не ти трябва, защото ще ти тежи на това малко тяло, а и струва колкото половин Тойота!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Ако ще е mirrorless система да е Nex. Има много ревюта и винаги Nex е пред всички с нещо. Някъде гледах намалени Nex 5n. Ако намериш и те устройва цената - действай. Няма да съжаляваш. Успех!

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Извинявайте, но може ли за ламерите без кодови думи? Това "ем-5-цата, и като комбинацията" например какво означава?
                              Сори. В превод: откакто си взех олимпуса модел om-d em-5, пълната комбинация апарат плюс обективи необходими за снимането на изброените снимки (за направата на които са ползвани обективи с фокални дължини екивалентни на 24мм до 600мм) се побира в двата ми джоба. Е, не джобовете на дънките все пак. На якето.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                                Ако ще е mirrorless система да е Nex. Има много ревюта и винаги Nex е пред всички с нещо. Някъде гледах намалени Nex 5n. Ако намериш и те устройва цената - действай. Няма да съжаляваш. Успех!
                                А обективи за NEX ?
                                Няма ! 3 години без смислен обектив.
                                Станаха за смях. Система "обектив + сменяеми тела".
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X