Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Да му е честит и със здраве да го ползва...абе важното е да ВИДИШ и да уцелиш момента, а с какво ще го щракнеш не е толкова важно

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Колега, стига с тия смешки. По този начин(ръчен фокус с пийкинг) може да снимаш само цветенца(ако не духа вятър), боклуджийски кофи и пейки. Всичко, което се движи по-бързо от настъпен охлюв е табу. В най-добрия случай може да уцелиш някой търпелив модел за портрет, който да не се разплаче от скука докато го фокусираш.
      Поддържам на 100%


      Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
      ... ... ...

      Тия тука дето ги снимах, с автофокус не успявам. Затварям малко блендата на ръчен, да не ми е много тесен фокуса и трак-трак по 10 в секунда все някоя ще стане:





      Това което показваш е "focus trap". Фокусирал си предварително, и обектите ти се движат горе-долу в една плоскост. Работи за обекти на които можеш да предвидиш траекторията, но дойдат ли ти двата кошмара на фотографа - малко дете или куче, считай че си умрял на място
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Вчера видях едно, много симпатично апаратче. Някой има ли представа за него ?
        Става на въпрос, за Никон В1. ...
        Става..избери го с подходящата оптика според нуждата, защото не са евтини обективите!С този 10-30 си е екстра, а долния обектив не ти трябва, защото ще ти тежи на това малко тяло, а и струва колкото половин Тойота!
        Не съм съгласен с текста в болд. Като закачиш каквото и да е дълго и щогоде светло от dslr на този V1 се получават много приятни резултати. Например за улична фотография, обектите никак не разбират, че ги снимаш. С една 105/2.8 получаваш почти 300/2.8, но със съвсем друго тегло, размери и ... цена. Има и китайски преходници, на които можеш да закачиш много приятни стари (ръчни) обективи за левчета.

        А това, че натежава отпред... ми нали се снима с две ръце? ...

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Не съм съгласен с текста в болд. Като закачиш каквото и да е дълго и щогоде светло от dslr на този V1 се получават много приятни резултати. Например за улична фотография, обектите никак не разбират, че ги снимаш. С една 105/2.8 получаваш почти 300/2.8, но със съвсем друго тегло, размери и ... цена. Има и китайски преходници, на които можеш да закачиш много приятни стари (ръчни) обективи за левчета.

          А това, че натежава отпред... ми нали се снима с две ръце? ...
          Благодаря, Яро. Фотоапаратът, на пръв поглед е малко грозен и прилича на цигла, но всъщност е много компактен и един познат каза, че е много доволен от него. Започвам да си мисля, че си заслужава.
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            . С една 105/2.8
            Ееех Яро...ако си готов да се бръкнеш с 1.4 к. за 105/2.8 / за Никора говоря/, и най-вече , ако прозреш, че такъв обектив ти ТРЯБВА...отдавна ще си взел поне D7000..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              offtopic:

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Ееех Яро...ако си готов да се бръкнеш с 1.4 к. за 105/2.8 / за Никора говоря/, и най-вече , ако прозреш, че такъв обектив ти ТРЯБВА...отдавна ще си взел поне D7000..
              105 на сигма е на половината на тази цена а не виждам с нищо да е на половина по-лош от никорския. Е ок, няма стабилизация, голяма работа. Но това е мое мнение, на аматьор..
              Когато имах 105, снимах основно с него (на кроп тяло), много повече отколкото с 50/1.4 (направо не разбирам хората, които се мъчат с 50ка на кроп, 35цата там просто е далеч по-удобна) и със зума който имах (18-70) така, че много добре знам колко ми трябва. А и за 105цата съвсем не ми е нужен чак д7000...

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Благодаря, Яро. Фотоапаратът, на пръв поглед е малко грозен и прилича на цигла, но всъщност е много компактен и един познат каза, че е много доволен от него. Започвам да си мисля, че си заслужава.
                Заслужава си, но единствено ако го дебнеш в диво намаление. На пълната си цена са подигравка.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  offtopic:


                  105 на сигма е на половината на тази цена а не виждам с нищо да е на половина по-лош от никорския. Е ок, няма стабилизация, голяма работа. Но това е мое мнение, на аматьор..
                  Когато имах 105, снимах основно с него (на кроп тяло), много повече отколкото с 50/1.4 (направо не разбирам хората, които се мъчат с 50ка на кроп, 35цата там просто е далеч по-удобна) и със зума който имах (18-70) така, че много добре знам колко ми трябва. А и за 105цата съвсем не ми е нужен чак д7000...
                  Абсолютно прав си за 50-ката..Аз имам д7000 и засега щракам само с 18-105. А като са рекли всички 'спецове' ,че 50-ката е задължителна, та аман...на мен 35мм ми допада повече,50-ката е за full frame. Аз правя сметка да си оставя това варио и да добавя 105-ца и един 70-200/4 ,който излезе сравнително скоро и е много добър- оптически е близо до по-светлия си брат, но е много по-лек ...това ще е системата . A за макрото стабилизацията си е благина..
                  Последно редактирано от sonda; 28-05-13, 19:08.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    50ката е "задължителна" (и се води "стандартен" обектив) единствено на лентовите апарати от време оно (и на фулфрейм матриците) просто понеже "стандартен" обектив се води обектив чиято фокална дължина е равна или близка до диагонала на правоъгълника образуван от кадъра.

                    В случая с фулгрейм/лента формат 135: горе-долу 43.5мм, които са близки до 50мм (просто навремето 50мм обективи са били в пъти по-евтини за проектиране и производство от 42-43мм, всичко останало бидейки еднакво).

                    При APS-C, с диагонал 30мм, стандартен обектив се водят 30мм обективи, но до тях пък се доближават широко разпространените 28мм и 35мм, та и те минават.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Заслужава си, но единствено ако го дебнеш в диво намаление. На пълната си цена са подигравка.
                      С 2 обектива, за 1000 лева. Иначе, го гледах в интернет за 1400. И все пак, предпочитам да си купя Никон D5200. Ако ще е гарга, да е рошава.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                        С 2 обектива, за 1000 лева. Иначе, го гледах в интернет за 1400. И все пак, предпочитам да си купя Никон D5200. Ако ще е гарга, да е рошава.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Здравейте,

                          От известно време се точа на "турбосапунерите", но колкото повече чета, толкова повече започвам да клоня към компактните хибриди.Понеже съм доста гол в материята, но имам мерак да се науча, най-вероятно ще задам няколко тъпи въпроса.

                          Тъй като за момента бюджета ми е доста свит съм се спрял на следните опции:

                          http://magazin.photosynthesis.bg/off...504000280.html
                          и
                          http://magazin.photosynthesis.bg/off...503000400.html

                          До колкото разбрах от прочетените ревюта Олимпуса има повече опции за настройки, по-голяма матрица, по-калпав дисплей и почти никакви копчета по него.Както и два обектива в офертата.Има и допълнително прикачаща се светкавица.Обективите му като цяло са по-скъпи.Има и механична стабилизация в тялото на апарата, а не в обектива(това е плюс, нали?)

                          Никона от своя страна има по-компактни обективи, по-голямо тяло, няма светкавица, но има ВИЗЬОР!Също така по-добра батерия.Но няма филтри.Снима с 60 fps на 10 МП, което си е впечатляващо!Копчетата за насторойки по тялото също са кът, а настройките за баланс на бялото и ISO са заровени дълбоко в менюто.Обективите комай са по-евтини.Като цяло ревютата за него са малко по-негативни..

                          Тъй като тук пишат и четат доста компетентни хора, искам да помоля за мнението им относно двете оферти.

                          Благодаря предварително
                          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Спешно!
                            Канон 600д, струва ли повече пред д3200? Чак сега забелязах че ума вграден мотор в тялото, това до колко е предимство?
                            Спешно е, щото днес, ако не ми мине котка пътя ще се сдобием с техниките

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Спешно!
                              Канон 600д, струва ли повече пред д3200? Чак сега забелязах че ума вграден мотор в тялото, това до колко е предимство?
                              Спешно е, щото днес, ако не ми мине котка пътя ще се сдобием с техниките
                              Предимството на Канона е , че може да се използва и със стари безмоторни обективи..по всичко друго Никона бие!
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Аз така или иначе нямам никакви обективи така, че ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X