Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Еййй, най-накраяяяя апаратчето е при мен .
    Апарата е Никон Д3200 с китов обектив, първите впечатления са:
    - доста добра изработка, ма и няма как да не еза тези паеи ;
    - като човек никога не работил с такъв вид фотоапарат доста лесно му "свикнах" , повечето настройки са интуитивни.
    - книжката е добре систематизирана, но за човек, който си няма никакво понятие от свтлочувствителност, разтвор на диафрагмата и тем подобни работи, не е достатъчно добре описано.

    Абе не мога да му се нарадва

    * Благодаря на всички отзовали се
    Сега имам няколко въпроса :
    - гледам в Е-бей има батерии, искам да си взема поне още една резервна, но не знам дали има разлика м/у оригиналните и не оригиналните батерии. Разликата в цената е почти двойна 10 паунда .
    - препоръчайте ми някаква достъпно написана книжка за да се пообразовам, не искам да ставам професионалист, но все па да науча основните настройки и пособи
    - имам ли нужда от допълнителна, външна светкавица за събиранията (рожденни дни, партита) ?

    Поздрави !

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      Абе не мога да му се нарадва

      * Благодаря на всички отзовали се
      Сега имам няколко въпроса :
      - гледам в Е-бей има батерии, искам да си взема поне още една резервна, но не знам дали има разлика м/у оригиналните и не оригиналните батерии. Разликата в цената е почти двойна 10 паунда .
      - препоръчайте ми някаква достъпно написана книжка за да се пообразовам, не искам да ставам професионалист, но все па да науча основните настройки и пособи
      - имам ли нужда от допълнителна, външна светкавица за събиранията (рожденни дни, партита) ?

      Поздрави !
      Честито!

      За батериите - зависи. Имам опит с китайски батерии за телефон и една за Канон 350Д, и не съм с много добри впечатления. По-добре е оригинална или "по-маркова". На малкия олимпус имам Duracell, която не беше много евтина, но все пак вместо 100 лв., ми излезе наполовина.

      Книжка тип "първи стъпки" - винаги съм препоръчвал това. Прегледай го, не е дълго.

      За светкавицата - пак зависи от разбиранията. Има хора, които не снимат дори и на светло без светкавица, има други, които не ги харесват. Аз също не съм голям фен на светкавиците, но не би ми навредила една. При всички положения надали това е толкова важно сега. Като за начало можеш да снимаш с вградената, а по-нататък ще си вземеш ако видиш, че ти трябва. Светкавиците не са евтини, така че не е лесно и там с парите...
      LZ2NKM

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Честито ! Най- важното е да попрочетеш бая и да не спираш да снимаш през това време! Не бързай с купуването на каквото и да е в началото, защото не знаеш още какво ще ти трябва в бъдеще! Батерии ментак не използвай ! И не питай за "разтвор" на диафрагмата никой.. Виж книжката, която колегата ти е посочил, а има и още други интересни книжки след тази. Вземи си хубава чанта, защото ако го носиш по чукарите е важно...да е от скъпите марки, като правиш сметка и за някой обектив след време в нея. Внимавай със свалянето на обектива, ако решиш да си играеш...тялото винаги да е насочено на долу..като свикнеш ще го правиш бързо...Успех..и...На фокус !!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Честито, честито! Всички снимки да бъдат на фокус! Damon ти е препоръчал подходящо четиво. Светкавиците са като батериите - има "истински" ментета и пълни боклуци. С кой китов обектив си - 18-55 или 18-105. И в двата случая по вечеринки си трябва външна светкавица, просто осветяването на сцената е друго в сравнение с вградената такава.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Благодарности за четивото, още после го изчитам
            Ето нещо което успях да заснема преди да падне батерията :
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0042.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5486998
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0009.jpg
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5486999
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0014.jpg
Прегледи:1
Размер:47.6 КБ
ID:5487000
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0018.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5487001
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0031.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5487002
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0039.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5487006
            Снимките са в напълно "суров" вид, туко що ги свалих от апарата. За мен са НЕВЕРОЯТНО, за професионалистите, вероятно са напълно неправилни, но приемам всякакъв вид критика и най-вече съвети.
            До колкото си спомням някой неща от фотокръжоците в училище, успях да си поиграя с ръчните настройки. Успях да остановя, че когато блендата е голяма 5.6 , примерно обектите в центъра са ясни, а останалите размазани и обратно.
            -Не можах да разбера ISO-то как да го нагласям точно, примерно вътре 800, вън 200 и тнт.
            -Опитах се да заснема залеза, но или излизаше само слънцето или само фона, не можах да ги докарам равномерно експонирани;
            - при снимане на движещи се обекти трябва да използвам висока скорост на затвора, но каква бленда ?

            Имам и разни други питания, ама от толкова емоции ... направо немога да му се нарадваААм

            Поздрави !
            аа. и още нещо, какво протекторче да му залепя на дисплея ? Мислях си за нещо като за тъчскриините на телефоните, ма с такова се прецаква всичко.
            - обектива е 18-55 ;
            - чантата е НИКОН, оригинална около 40-50 лв , че то заради чукарите съм го взел. Упсс.. обектива го слагах, като тялото беше нагоре, ма вече ще знам, така или иначе засега няма да го разкачам - иЧЧ .

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Ей, друже, по-полека! Ти от вратата и за краката. Сипи си една студена бира, качи си краката на масичката и като захванеш упътването, та от кора до кора. ВЕрвай ми, почти всичко ще ти стане ясно. После ще помагаме с по-точни съвети. И като четеш, апарата да е пред тебе. Четеш и пробваш на него. Така веднага ти става по-ясно кое как работи.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Ей, друже, по-полека! Ти от вратата и за краката. Сипи си една студена бира, качи си краката на масичката и като захванеш упътването, та от кора до кора. ВЕрвай ми, почти всичко ще ти стане ясно. После ще помагаме с по-точни съвети.
                Ейй.. четеш ми мислите, биричката туко - що се изстуди, а опътването е към края си, ма нали знаеш пуст мерак. на всички

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  опътването е към края си
                  Край нема в тая работа...не е роман това, бааавничко го чети втория път..знаеш ли колко пъти още ще се връщаш към него..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                    Тъй като тук пишат и четат доста компетентни хора, искам да помоля за мнението им относно двете оферти.
                    Аз не съм много компетентен в техниката, пък и съвета почти винаги е чисто субективен. В случая бих избрал Олимпуса заради няколко причини:

                    • Олимпус са доста по-опитни в безогледалните решения от Никон и като цяло пазарната позиция в която поставят апаратите е малко различна. Олимпус в момента разработват основно безогледални, а Никон просто запълват някаква ниша, която си мислят че има - малко над сапунерките. Те изобщо не искат да направят такова малко апаратче, което да е по-добро от големите им огледални тухли. Докато Олимпус с безогледалните отвява ниския им клас ДСЛР-и, че даже и високия с Е-М5.
                    • Сензора на ПЕН-а е по-голям.
                    • Електронния визьор на Никона едва ли е кой знае какво като качество, а ако толкова ти трябва визьор на олимпуса можеш да му добавиш външен, който със сигурност е доста качествен (вярно, че и пари струва де).
                    • Никона ти го продават само с един 10мм твърд обектив и със сигурност ще трябват допълнително пари за още обективи. Олимпуса идва почти завършена система с двата обектива. И ако 14-42 стандартния обектив не е кой знае какво, то 40-150 е страшен. А за обективите - цъкни да видиш какъв избор има за Олимпус, и какъв за Никон...
                    • Стабилизация в тялото на Олимпус - поне за мен е предимство пред по-скъпите стабилизирани обективи.


                    Притесненията ти за менютата не са много основателни. Всички тия малки апарати нямат директен контрол върху много от настройките като големите, но аз снимам с първия ПЕН, и доста бързо мога да си сменя основните неща. Нямам притеснение с това.

                    Изобщо за безогледалните съвета ми е да не е Никон и Канон. Има някаква инерция в мисленето, че това са фотоапаратите ама не и в тая категория. Тук силни са Сони, Панасоник и Олимпус...
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Благодарности за четивото, още после го изчитам
                      Ето нещо което успях да заснема преди да падне батерията :
                      Нека да прехвърлим дискусията в този форум http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=530

                      Вече не е избор та техника, щом тя е избрана.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Край нема в тая работа...не е роман това, бааавничко го чети втория път..знаеш ли колко пъти още ще се връщаш към него..
                        Аз ся го чета информативно, на 3-4 тия прочит ще позапомня кое как. Абсолютно нясно съм,че това е безкрайна област и винаги има още какво да се научи, но сега направих най-важната стъпка - придобиването на техниката, пък упътвънето ще стане джобен формат и заасега ще се движи заедно с апарата

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          Аз ся го чета информативно, на 3-4 тия прочит ще позапомня кое как. Абсолютно нясно съм,че това е безкрайна област и винаги има още какво да се научи, но сега направих най-важната стъпка - придобиването на техниката, пък упътвънето ще стане джобен формат и заасега ще се движи заедно с апарата
                          Точно така- книжката в чантата винаги! Иии...търпение.! Това не е джип, за да се научиш за 15 минути как да го юркаш! Най -важното е да не започнеш още на втората седмица да се тюхкаш, че снимките не стават като някои, които разглеждаш. Има време за всичко..и не обвинявай техниката..ако тя е виновна за 1% от грешките, то за другите 99% вината е в "задапаратното" устройство..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            damon,

                            Благодаря за мнението!Аз също клоня към Олимпуса.Никона просто ми е на сърце, защото вече 10 г. ползвам една тяхна сапунерка и още работи и още прави доста прилични снимки.
                            Най-вероятно ще бъде Олито.
                            Все пак очаквам и други мнения
                            Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от I.Guberkov Преглед на мнение
                              damon,

                              Благодаря за мнението!Аз също клоня към Олимпуса.Никона просто ми е на сърце, защото вече 10 г. ползвам една тяхна сапунерка и още работи и още прави доста прилични снимки.
                              Най-вероятно ще бъде Олито.
                              Все пак очаквам и други мнения
                              Прав е колегата по-горе..Никон са номер едно при огледално-рефлексната техника, а ако ще е сапунер или безогледалка- Олимпус или Сони Некс ..на Никон не им е интересен този сегмент.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Още малко реклама на Сони Nex6: Вчера порових в менюто и открих упътване вътре. Доста подробно упътване, но не само кое копче какво е , а как да правим добри снимки. Разделено на глави по сложност от как да държим апарата, кое изглежда по-добре, светлина, композиции и с коя настройка да го постигнем. Даже съвети как да снимаме видео... Впечатлих се, че са събрали цял учебник вътре. Видях 2-3 неща, които не съм ползвал и след малко отивам да ги тествам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X