Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Мерси за предложенията, преди малко бях в магазина и продавач-консултанта (ебати миндила) неможа да ми обясни нище. Даде ми двата апарата и вика пробвай който ти харесва повече. То и двата ми харесаха. Olympus-а е наистина фрапиращ и масивен (в тегло и размер). Има зверски зуум който тествах в магазина, че няма как да го искарам навън. Обаче от бързото ми разглеждане установих че Canon - a има повече екстри(поне така мисля), а си има и ръчни настройки (като смена 8М ). Та с две суми нищо не свърших.

    Коментар


    • #47
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Ето какво казват някой хора

      http://snapsort.com/compare/Canon_Po...mpus_SP-600_UZ
      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

      Коментар


      • #48
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Какво ли не изчетох вече.

        Коментар


        • #49
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от kiss9402 Преглед на мнение
          Какво ли не изчетох вече.
          Ами тук ти е грешката!

          Постави се на мястото на някой фотограф, който иска да си купи джип за разходки в гората и е пуснал такава тема във фото-форума..

          Оставям изводите на теб.

          Канон 130-ката е наистина най-добрият в класа си за тези пари.

          Коментар


          • #50
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Егати къръщината. Днеска отивам в технополис за бърз оглед понеже имах наблизо работа и се натъкнах на едно Fujifilm s3400 която ми зе ъкъла. С около 25% по-скъп от Канона, но пък забележете с 28x оптичен зуум, 4 бройки батерии 540г. фрапиращ на външен вид. И започна голямото чудене. Компактнос или як зуум с яки батерии, кой има по-добри опции и те така. Ако някой има наблюдения да сподели. Стават ли снимки без статив на голям зуум, какво мислите за FUJI като марка?


            Поздрави Весели и щастлиови ПразницИ

            Коментар


            • #51
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              С 28x оптика, без статив е доста трудно. Имаче марката е Фуджи ФИЛМ. Там наистина бяха в топ 3.
              А според мен дори и на върха. Иначе, от двата които са ми попадали не съм бил доволен. Но бяха от по-нисък клас.

              Коментар


              • #52
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Хора разберете, хубавата снимка не се прави със голям зум или много пиксели...
                Утре ще се опитам да напиша моето по-подробно мнение по темата, аз съм минал по този път и наученото от собствен опит излиза много скъпо.

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Бях споделял някъде, че едни от най-смислените ми и употребявани покупки е хай-лифта за джипката и ixus 100is за в джоба. това е офроуд тефтерче и е много забавно. Не го препоръчвам, просто разсъждавам. Имам 50Д с няколко яки обектива и един canon sx20. Все по рядко нося с мен "раницата". Масово ползвам 20-ката заради големия зум(560мм еквивалент), като на ремъка на калъфа е закачено малкото канонче.При пътувания това ми е комбинацията.
                  50Д ползвам само при целенасочени фото-излети или за някакви експеримент и мъкна една раница+триножник.
                  Постоянно под ръка ми е 100-цата и щракам всичко: дървета, кюфтета, залези, етикети в магазини, случки, хд-клипове(ограничени са само от размера на паметта), документи и...абе тефтерче. Падал ми е най-малкия от над 7м височина върху плочки, но бе в калъфче lowepro и нямаше последствия. Забравям на тези канони кога им зареждам батериите!
                  Най-качествените снимки ми стават с "големия 50Д", но тежи. А и не се напъвам за конкурси, просто запечатване на спомени, клипчета...абе тефтерче ми трябва.
                  За да приближиш заснемания обект ти трябва як, стабилизиран зуум(оптичен). А за да е качествен кадъра ти трябва стабилно, за по-дълго време да си държиш апарата без да мърда, ако ще мърдаш ти трябва функция-стабилизация, ако ще искаш да е по-кратко времето през което да си стабилизираш апарата ти трябва и по-"светъл" обектив, иначе с вдигане на светлочуствителноста на матрицата всичко се омазва, изображението става по-зърнесто.
                  Загледал съм един olimpus zx1 ама да видим, само дето ми е голям, но не намирам нещо по-добро и по-малко.
                  Всички по света си ползват сапунерките и са щастливи. Само у нас съм виждал в мола на кафето да седи юнак със канон 7д (няма светкавица) и да си снима гаджето, ей тъй на, с евтиния 18-55 обектив, що да не си покаже хапарата.
                  Един приятел, професионален фотограф, ми каза следното:
                  -Вземи си малък и евтин апарат. Важно е какво снимаш, а не с какво!
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Вижте сега, колегата горе го е написал много добре, стига да знаете за какво иде реч. Тва със зума и с пикселите.
                    Да го кажа така - върха на сладоледа са огледално рефлексните апарати с пълноразмерна матрица плюс твърд обектив. Много цифри.
                    Надолу следват кропки, а за обективите варио до х3.
                    После компромисите са по-големи.

                    Още по-просто - предпочитам да кропна снимка, правена с 17-55 /което си е зум 3 и нещо/, отколкото да го снимам с нещо си със зум супурнайсе и стабилизация. Сещате се, говоря от опит.

                    Най-най-просто - зум повече от 8 за сапунерка е безрасъдство. Пикселите над колкоооо, да кажем пак 8М, трябват за сериозен кроп.
                    Всичко останало е екстравагантност и оправдаване на средства.
                    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                      Вижте сега, колегата горе го е написал много добре, стига да знаете за какво иде реч. Тва със зума и с пикселите.
                      Да го кажа така - върха на сладоледа са огледално рефлексните апарати с пълноразмерна матрица плюс твърд обектив. Много цифри.
                      Надолу следват кропки, а за обективите варио до х3.
                      После компромисите са по-големи.

                      Още по-просто - предпочитам да кропна снимка, правена с 17-55 /което си е зум 3 и нещо/, отколкото да го снимам с нещо си със зум супурнайсе и стабилизация. Сещате се, говоря от опит.

                      Най-най-просто - зум повече от 8 за сапунерка е безрасъдство. Пикселите над колкоооо, да кажем пак 8М, трябват за сериозен кроп.
                      Всичко останало е екстравагантност и оправдаване на средства.
                      Никога не бих могъл да го кажа/напиша по по-добър начин, благодаря!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Сега ще се опитам да систематизирам моят "опит" при избора и покупката на фотоапарат.

                        Снимането започна да ме привлича когато реших и аз да заснемам съботно неделните ни разходки. Около 2006г.
                        Естествено това започна първо да се случва с телефон Sony Ericsson с 2MP ...снимките сами се досещате бяха ужасни.
                        Предвид факта, че и тогава, и сега хал хабер си нямах от фотография /затова и пиша тук де, знаещите не ни ебават/

                        Започнахме да посещаваме много интересни места и колегите от ендуро раздела взеха да негодуват, че на снимките нищо не се вижда.
                        Споделих това с един колега в работата и той ми подари първият ми цифров фотоапарат /втора ръка естествено/. Canon PowerShot A460.
                        С този апарат /и аз гоподарих го на колега/ снимаме и до днес при каранията ни през уйкендите.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Powershot-A460_1747.jpg
Прегледи:1
Размер:33.6 КБ
ID:5329911

                        Обаче и аз като всеки един започнал да се занимава със снимане /нарочно не казва фотография/ реших, че искам повече и повече...
                        Следващата стъпка беше Olympus FE-340
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:red10.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5329912

                        Вече трябваше да съм ПРО, нали си бях купил 8мр...., но снимките не ставаха, даааа, апарата май беше "виновен"
                        Естествено продадох го и вперих поглед по-нагоре...покупката не закъсня... NIkon D60 + Sigma 18-200
                        Поснимах с него и познайте, пак нищо, не ставаха хубави снимките и това си е, викам ебати апаратите, за нищо не стават.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b36caa|ac1d_6921-3quart.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5329913

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2651_sig18-200OS_3.jpg
Прегледи:1
Размер:44.9 КБ
ID:5329914

                        Продадох го и започнах да гоня ГОЛЯМ ЗУМ И МНООО ПИКСЕЛИ..като дотук вече бях олекнал с над 2000лева
                        Следващата покупка 10 мегапиксела и 20х зум... Canon PowerShot SX1 IS пак нов, всичко съм купувал чисто ново.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Angle-view.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5329915

                        Нали се досещате и този не можеше да снима....язък за тия 20Х Зум и десетте пиксела... махам го, на ред е следващия.
                        Вече търсех най-бързият турбосапунер който да лови мотористите още във въздуха и да има HD клип...
                        И той се оказа SONY - HX1, няма да казвам, че и него продадох на колега от форума, сами изчислете колко пари съм дал до тук и апаратите все "не искаха да снимат хубаво"

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:angleview.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5329916

                        След много хиляди лева над 4, разбрах че е време да се върна пак там откъдето съм тръгнал и АЗ ДА СЕ НАУЧА ДА СНИМАМ, НЕ СА ВИНОВНИ АПАРАТИТЕ.
                        Покупката беше Canon SX120, тук вече ми подариха и първата книга за фотография, но тя е все още девствена...
                        С този красавец съм и до днес, но го ползвам винаги на пълни ръчни настройки и после малко фотошоп за снимки които си заслужават.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PowerShot-SX120-ISFSL.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5329917

                        Покрай ръчните настройки и един американски форум за фотография в който чета почти всеки ден си закупих, но вече на СТАРО един 3 годишен Canon 40D.
                        И около 6 месеца по-късно, пак на старо обектив Canon EF 70-200mm f/4 L IS USM.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:518207.jpg
Прегледи:1
Размер:30.9 КБ
ID:5329922

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Canon-EF-70-200mm-f-4.0-L-IS-USM-Lens.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5329923

                        Това всичкото се случи от 2008 година до сега, парите похарчени за пиксели и зумове са достатъчни за един добре оборудван джип на старо.
                        Моя извод почерпен от много опит /ЛИЧЕН/ с различна техника е, четете бе хора, четете и тогава снимайте, добрата снимка става със всякакъв апарат стига да знаете как.
                        Всичко друго е маркетинг и начини да се прилапват такива будали като мене.
                        Също така знам, че тук във форума има колеги които са дали десетки хиляди левове за техника, но не искат да споделят с нас техните терзания.
                        Извода си правете сами, аз каквото се сетя ще допълвам, че толкова писане не съм писал от поправителния по литература в 8клас.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Респект за колегата за изчерпателната и откровена публикация по темата! Много истини има в неговия пост. Наистина хубави и интересни снимки стават не толкова с добра техника, колкото с усет и фантазия за всяка една конкретна снимка. Аз въобще не притежавам толкова много познания както него и не съм имал финансовата възможност за толкова чести смени на снимачната техника. Заинтригува ме и с това, че след покупката на толкова много и доказани фотоапарати, отново се е върнал на простичкия Canon Powershot SX120. Ще се радвам да споделиш точно как работиш с ръчните настройки на този фотоапарат, тъй като повече от година притежавам неговия наследник SX130, но досега не ми е оставало време да се позанимавам с ръчните настройки. Може и на лично съобщение, за да не спамим излишно по темата. Поздрави!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Относно фуджитата... Имал съм finepix s 5500, след това минах на Canon powershot S5 IS и да ти кажа кой знае каква разлика в снимките, като качество не съм забелязал, макар фуджито да е доста по старо като модел, пиксели и т.н.
                            http://www.dpreview.com/news/2004/7/...ifinepixs5500z
                            http://www.dpreview.com/news/2007/5/7/canons5is
                            Мой приятел си купи fuji finepix s1600, чете книжки(както препоръчва и Чинела), но снимките не бяха стока... Някой от знаещите може да има теория защо, аз лично нямам, но от моето фуджи и s 1600 моето печели...
                            Успех с покупката

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Мооого полезен пост от колегата Chinela не знаех, че човек може да смени толко много техника за толко много пари и накрая да остане доволен от една сапунерка. Сега обаче съм напълно confused (извинявам се за израза). След като изгледах сумати ревюта на сумати апарати накрая не можах да избера нищо.Още повече че и в магазина на никаде не можаха да ме опутят. Канон sx130is бе първият ми избор, но фрапиращите Fujifilm и Olympus за същите пари ми се видяха по-изгодни , а се оказва че не е така. Накрая май май ще си остана със Сонито .

                              Поздрави !

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Ами аз защо Ви казвам, че моята сегашна мечта е Canon G12, но уви, дните на ненужните покупки засега отлетяха.
                                Бас ловя, че с него ще направя по хубава снимка /след кроп/, отколкото с който и да е турбосапунер с 30Х зум.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X