Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
    Както е тръгнал, кой знае, може до огледално рефлексен да стигне.
    Ама честно казано, тва си е мания като джипките:
    "я да взема един широкоъгълен обектив... я да кична една външна светкавица...филтърче, друга, по-бърза карта, сенник, резервна батерия" и човек лудва.
    ...
    Че е мания - мания е. Че с огледално-рефлексен ще има по-добри условия да направи по-качествени снимки - ще има.

    Ама колко ли пъти (след първия) ще поиска да мъкне торбата с огледално-рефлексния, комплекта обективи, статив и т.н. при преходи в планината?
    Дали ще му стиска при разходка в гората да сложи между седалките в джипа раницата с техника, която струва колкото колата, и да започне да я друса в кал и прахоляк?

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Че е мания - мания е. Че с огледално-рефлексен ще има по-добри условия да направи по-качествени снимки - ще има.

      Ама колко ли пъти (след първия) ще поиска да мъкне торбата с огледално-рефлексния, комплекта обективи, статив и т.н. при преходи в планината?
      Дали ще му стиска при разходка в гората да сложи между седалките в джипа раницата с техника, която струва колкото колата, и да започне да я друса в кал и прахоляк?

      Именно. Макар че 400лв. не са малко, все пак са си пари и повече не мога да отделя. Оделен е въпроса че когато имам нещо го пазя до педантичност и колкото по-скъп и крехък бъде апарата толко повече би си стоял в къщи. Но все пак мисля че реших поне за момента. Дано утре имам възможност да мина през магазина.

      Весели и щастливи почивни дни !

      Коментар


      • #78
        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
        Както е тръгнал, кой знае, може до огледално рефлексен да стигне.
        Ама честно казано, тва си е мания като джипките:
        "я да взема един широкоъгълен обектив... я да кична една външна светкавица...филтърче, друга, по-бърза карта, сенник, резервна батерия" и човек лудва.

        Аз рано или късно ще пусна за продажба апарата си, че съм си харесал една по-голяма лебедка
        Я споменете нещо за "по-бърза карта". Моя е със SD карта. Благодаря!

        Коментар


        • #79
          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          Я споменете нещо за "по-бърза карта". Моя е със SD карта. Благодаря!
          Class 10

          Коментар


          • #80
            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Егаси темата се заформи.
            Ми кво да кажем ние с гайдите?
            Почнал съм със Смяна 2. После Смяна 8 - кеф има самоснимачка. После ФЕД, Зорки, Киев.
            Фотолаб в банята. Луксмер. Още куп апарати: Киев 6х6, Хаселблад 6х6. За изгъзица Киев 30. Крокус. Филтри за цветни снимки. Практика МТЛ 1000. Сменяеми обективи. Яшика 105 - последния лентов.
            Сега с Коника Минолта.
            Спомени, спомени. Живота продължава. Нищо вечно няма.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 062.jpg
Прегледи:1
Размер:264.5 КБ
ID:5330057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 063.jpg
Прегледи:1
Размер:249.6 КБ
ID:5330058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 064.jpg
Прегледи:1
Размер:266.9 КБ
ID:5330059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 065.jpg
Прегледи:1
Размер:262.8 КБ
ID:5330060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 066.jpg
Прегледи:1
Размер:259.2 КБ
ID:5330061

            Коментар


            • #81
              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Егаси темата се заформи.
              Ми кво да кажем ние с гайдите?
              Почнал съм със Смяна 2. После Смяна 8 - кеф има самоснимачка. После ФЕД, Зорки, Киев.
              Фотолаб в банята. Луксмер. Още куп апарати: Киев 6х6, Хаселблад 6х6. За изгъзица Киев 30. Крокус. Филтри за цветни снимки. Практика МТЛ 1000. Сменяеми обективи. Яшика 105 - последния лентов.
              Сега с Коника Минолта.
              Спомени, спомени. Живота продължава. Нищо вечно няма.[ATTACH=CONFIG]397583[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397584[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397585[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397586[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397587[/ATTACH]

              И моя първи беше татковия Смяна 2, после осем ли беше, пет ли - не помня.
              Първия си апарат който беше с някаква автоматика, която да смята съотношение бленда-скорост беше едно гедерейско чудо - Берета, купих го от ЦУМ, малиииии )))) Позволяваше промяна на настройката за ИСО, което веднага бе използвано не по предназначение, а по усмотрение. После за кратко потребявах един Зенит, май беше 30 TTL, тогава разбрах как хората с истински фотоапарати фокусират Дълго време се плюнчих пред витрината на Спортмага, където висеше фотоувеличител, цветен, немски, ама беше цифри, а цифродържател все още не бях аз. Послее, после един олимпус, пак лентов. Първия ми дигитален беше един самсунг, поствал съм снимка тук с него, за откровенна сапунерка си беше и продължава да е много читава машинка. Някъде тогава в мен се събуди старата тръпка за снимане, която бях подтиснал поради житейските кръстопътища и взех да се оглеждам за нещо по-сериозно.
              Спрях се на турбосапунер CANON S5 IS. Прекрасна машинка, но и аз като Чинела исках повече и я замених с 450D. Днес, съжалявам че продадох S5, щеше да е адски полезен за това което снимам сега. 450Д ми даде много, но от година съм с 7D, който има по-голяма динамика и е клас поне отгоре. 450 седи в шкафа - мислех да го ползвам като второ тяло, на което съм завинтил 100 или широкоъгълния, но на практика въобще не съм опрял до него.
              Смятам вече да се спра с фототехниката, само един квалитетен дългофокусен ми се губи, като тоя дето Чинела е завинтил към 40Д /чудесна комбинация са тия тримцата/ е, и фишай, ама като порасна ))

              Днес съм адски щастлив, гледам на корицата на календара на форума моя снимка , толкова съм се надул, че който не ми говори на Вие, направо ще го докладвам на управата, просто съм размазан от кеф.
              Тъй че, черпя виртуално по една бира и пускам поздрав с песента, от която е ника ми:



              Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

              www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

              Коментар


              • #82
                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение

                .......беше едно гедерейско чудо - Берета, .........
                Туй беше доста отдавна. И беше Барета! Беретата е за пушки и пищови..... и тук-там облекла и аксесоари. Това чудо го наследих от баща ми в насипно състояние, събрах го, но само дотам. Така и не успя да проработи.
                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                Коментар


                • #83
                  От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                  беше с някаква автоматика, която да смята съотношение бленда-скорост беше едно гедерейско чудо - Берета, купих го от ЦУМ, малиииии )))) Позволяваше промяна на настройката за ИСО, което веднага бе използвано не по предназначение, а по усмотрение.
                  Цена - 77лв. И светкавица си взех. руска. И зарядно за нея с батерии. Сигурно съм бил някъде 5-и 6-ти клас. Смятай как съм събрал 77лв по тоталитарно време. А филми трудно се намираха. Като докарваха в кварталния магазин, свършваха за минути. Предимно немско ORWO или руски. DIN15,22,27. Стандартен филм - DIN22/ISO133. Черно-зелена кутийка. Още ги помня.

                  И фотоувеличител УПА-510. Преди това за фотоувеличител се ползваше домашния проектор за филмчета, закрепен вертикално на стойка от дъски. Да намериш читава "корекс-доза" (ако добре помня), си беше събитие. Аз "намазах" една двойна без лента бидейки на училищна екскурзия в Германия и Чехия.

                  Абе, други времена бяха. И тръпката беше друга.

                  ПП: На немски е BEIRETTE. Как се чете - не знам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Цена - 77лв. И светкавица си взех. руска. И зарядно за нея с батерии. Сигурно съм бил някъде 5-и 6-ти клас. Смятай как съм събрал 77лв по тоталитарно време. А филми трудно се намираха. Като докарваха в кварталния магазин, свършваха за минути. Предимно немско ORWO или руски. DIN15,22,27. Стандартен филм - DIN22/ISO133. Черно-зелена кутийка. Още ги помня.

                    И фотоувеличител УПА-510. Преди това за фотоувеличител се ползваше домашния проектор за филмчета, закрепен вертикално на стойка от дъски. Да намериш читава "корекс-доза" (ако добре помня), си беше събитие. Аз "намазах" една двойна без лента бидейки на училищна екскурзия в Германия и Чехия.

                    Абе, други времена бяха. И тръпката беше друга.

                    ПП: На немски е BEIRETTE. Как се чете - не знам.

                    Нахлуват спомени... и аз си взех светкавица, СЪВЕТСКА /поправката е защото помня че не беше руска, а прибалтийска, ама каква точно - чак толкова спомени нямам. Може и да изскочи от някое чекмедже след време, като търся нещо друго . Бях си купил и една друга джаджа с братски произход, закачаше се на шейната за светкавицата и беше някаква призма, която ти подсказва какво е фокусното разстояние. Баси, дози, фиксажи, гилотини - сякаш са спомени от нечий чужд живот, толкова нереално ми е...


                    Да, Бейрете беше, досега ровех дали не съм я снимал преди да я изхвърля. И аз не знам как се произнася, ама честно казано и не ме интересуваше. Приятна машинка. И като каза - да, май точно толкова струваше
                    Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                    www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Фиксаж още имам някъде. На кристали, от 2 съставки. И "избелител" за филми, няколко пакетчета. Това като не уцелиш дозата проявител за филми, или температурата му. И хартия имам някъде. ФОХАР, от скъпата в оранжевите кутийки, със сребърни частици. Съученик се беше сдобил с цяла кутия филм от центъра в Бояна. На тъмно си го пренавивахме в празните кутийки. Аз дори съм снимал с парче цветен широк филм. На всеки кадър влизаш в банята, режеш си филм, слагаш го в апарата, снимаш, и после обратно в банята да проявяваш с проявител за черно бял филм. Ставаше зелено-черен негатив след престой пак в обикновен фиксаж, но все пак вършеше работа, когато нямаш нормаен филм.

                      Боже, взехме да си говорим като старци!
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение

                        И моя първи беше татковия Смяна 2, после осем ли беше, пет ли - не помня.
                        Първия си апарат който беше с някаква автоматика, която да смята съотношение бленда-скорост беше едно гедерейско чудо - Берета, купих го от ЦУМ, малиииии )))) Позволяваше промяна на настройката за ИСО, което веднага бе използвано не по предназначение, а по усмотрение. После за кратко потребявах един Зенит, май беше 30 TTL, тогава разбрах как хората с истински фотоапарати фокусират Дълго време се плюнчих пред витрината на Спортмага, където висеше фотоувеличител, цветен, немски, ама беше цифри, а цифродържател все още не бях аз. Послее, после един олимпус, пак лентов. Първия ми дигитален беше един самсунг, поствал съм снимка тук с него, за откровенна сапунерка си беше и продължава да е много читава машинка. Някъде тогава в мен се събуди старата тръпка за снимане, която бях подтиснал поради житейските кръстопътища и взех да се оглеждам за нещо по-сериозно.
                        Спрях се на турбосапунер CANON S5 IS. Прекрасна машинка, но и аз като Чинела исках повече и я замених с 450D. Днес, съжалявам че продадох S5, щеше да е адски полезен за това което снимам сега. 450Д ми даде много, но от година съм с 7D, който има по-голяма динамика и е клас поне отгоре. 450 седи в шкафа - мислех да го ползвам като второ тяло, на което съм завинтил 100 или широкоъгълния, но на практика въобще не съм опрял до него.
                        Смятам вече да се спра с фототехниката, само един квалитетен дългофокусен ми се губи, като тоя дето Чинела е завинтил към 40Д /чудесна комбинация са тия тримцата/ е, и фишай, ама като порасна ))

                        Днес съм адски щастлив, гледам на корицата на календара на форума моя снимка , толкова съм се надул, че който не ми говори на Вие, направо ще го докладвам на управата, просто съм размазан от кеф.
                        Тъй че, черпя виртуално по една бира и пускам поздрав с песента, от която е ника ми:



                        Охоо.. ЦЕНИТЕЛ.. Мерси за поздрава тази песен ми навя доста спомени .

                        Весели и щастливи почивни дни (rock)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          И така приятели, след една година пак същия въпрос - какъв апарат да избера ? След вашите съвети преди година се снабдих с едно фуджи със 30x zoom, умишлено пропуснах да се похваля в темата, щото в началото мислех, че още не мога да боравя с техникана, но в следствие се оказа, че проблема си е бил в техниката. Тва нещо снимка като телефон с 5мп. камера, само дето има 2 кила лещи и може да докара от около 300 приближение на куче. Апарата вече е притежание брат ми, който го показва пред невежи да се фука с масивна техника Та така разочарован от избора си пак въпрос, въпреки че доста колеги ме съветваха да не го взимам, ама ...
                          Сега съм решил да се обзаведа с едно канонче и по-точно 1100D, за тялото съм информиран, нисък клас DSLR, не е нищо особнео, за 1300-500лв се намират комплекти - тяло 550/600d + 2 обектива, ама аз нямам толко пари. В момента има промоция по всички фотомагазини 759лв. тяло + обектив canon EF-S 18-55MM F/3.5-5.6 DC ІІІ. - като невежа разбирам, че това е обектив, който не е стабилизиран, като прибавим и че е най-нисък клас, следва въпроса струва ли ? Смисъл за тези праи.
                          - Липсата на стабилизация за такъв (малък) като обхват обектив ще наруши ли значително качеството на заснетото ?
                          - В тази окомплектовка за пълен новак като мен, апарата ще може ли да се използва пълноценно , в смисъл, да правя снимки на пейзажи, хора, животни, растения ?

                          Знам , че въпросите ми са лаишки и смешни за някой от вас, ама т'ва е полужението .

                          Поздрави !
                          п.п. С простата си логика, достигнах до извода - по-добре ефтин DSLR, отклокото скъп сапуН ! В грешка ли съм ?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Не е толкова лош обектив 18-55
                            Недостатък му е, че е сравнително тъмен. Не трябва да буди притеснения, това, че не е стабилизиран.
                            Като за първи DSLR си е чудесна комбинация с 1100Д. Поснимай с тях, понаучи се (бих препоръчал някой курс по фотография също така), а след година 2 сам ще знаеш какво ти е нужно.

                            Подозирам че до няколко месеца ще се обзаведеш с поне още един обектив.

                            Хубавото е, че ще можеш да си го ползваш и на по висок клас канонско тяло в бъдеще
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              A щом е по-тъмен, примерно на тъмно със сток светкавицата ще стават ли снимкиа, приметно на концерт, дискотека, когато сме по язовирите ?

                              Благодаря !

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Само на много близки обекти. Сток светкавицата е много слаба за добро осветяване. Става за изваждане на лицата при сумрачно време и дотам.
                                Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                                Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                                0885372997 - Дани

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X