Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    ХХех, литературата съм я набавил, сега остава техниката. В прочем избора е напавен nikon D3100 . В най-скоро време чакам да пристигне.

    Весели празници !
    Първото ти четиво трябва да е инструкцията към фотоапарата, но не по диагонал а от кора до кора! След това можеш да поснимаш малко и в зелената зона. Не се впечатлявай от забележки, че единствения правилен режим е М и нищо друго не е подходящо за "истинския" фотограф. Успех и весели празници!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Миналата година по това време и аз бях на същата вълна,реших че огледален апарат ще ми е много сложен и си взех супер сапунер за по-лесно.Точно след 3 месеца реших че не ми харесва какви снимки изкарва и го продадох,взех огледален.Същата работа,снимките пак не ми харесваха,взех червен обектив с надеждата че вече няма как да не се получи,е да ама не,оказа се че само с техника не става.В крайна сметка след една камара похарчени пари осъзнах че явно проблемът е в задкамерното устройство и седнах да се ограмотя малко на тема фотография.В началото всичко ми беше голяма каша и нищо не вдявах,после попаднах на една поредица от образувателни филми в замунда свалени от Lynda.com и след като ги изгледах по няколко пъти се появи светлина в тунела. http://www.zamunda.net/details.php?id=292295&hit=1 това е линк към според мен най-полезното за начинаещи любители фотографи филмче от поредицата.След като се запознах с основните понятия и похвати нещата малко се подобриха,но все още не бях доволен,тогава в един хубав ден открих фотошопа. После изгледах няколко филмчета и за него,ефектът е поразителен.
      Моят съвет е че преди да решиш че апарата или обектива нещо не ти харесват и не правят достатъчно добри снимки,първо изгледай въпросните филмчета,много неща ще ти се изяснят и ще си спестиш много евентуално изхарчени пари за неща които не са ти необходими.
      На фокус !!
      Не е важно да влагаш чувства, важното е да чувстваш влага...

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        ХХех, литературата съм я набавил, сега остава техниката. В прочем избора е напавен nikon D3100 . В най-скоро време чакам да пристигне.

        Весели празници !
        Честито и всичко да ти е на фокус и с правилна експонация .

        Не знам дали си го виждал това книжле, но все пак да го сложа.
        Извинявам се, ако се повтаря...
        http://photo-forum.net/ebook/start.htm

        С какви обективи ше дойде никонЯ?

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Обектива е един, китовия. Уж е със стабилизация, пък ще видим като дойде. Така се стекоха нещата, че техниката я поръчах на братчеда да я донесе от щатите, щото цената е яко на далавера, та каквото донесе такова , ама предполагам всичко ще е наред.

          Весели празници !

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Така и не се похвали. Дойде ли Никона ? Доволен ли си от него ? Че нещо, много съм му навит.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              е ти мислеше ли, че няма да се похваля, просто братчеда, не му дават отпуска да си идва, пък и аз нямам грам време да се занимавам в момента, та затова вместо да ми го праща ще го донесе през лятото живот и здраве

              *А иначе NIKON D5000, пък ще видим какво ще пристигне

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Ами похвали се, като дойде. А иначе, аз съм харесал д3100. Ама се чудя..
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Аз първо него щеше да взема, ама се оказа че отвъд океана имало промоция и D5000 излизал на същите пари като D3100.
                  А ама и който и да вземеш няма да сгрршиш

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    За колегата Райковски - ако имаш и минималната възможност, вземи по-високия клас тяло(5100, 5200). Не ползвам Никон, но по всички фирми е едно и също - силно орязани функции, които да те накарат сам да съжалиш, че не си погледнал още в началото по-нагоре.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Разгледах ги, д5100, не е много по-скъп, но 5200 е осезателно по-скъп. Но мисля, че си струва. Започвам да заделям.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Не знам, ама съм много доволен от моя апарат, с който щракам вече месец- Sony NEX 6. Тука моите приятели си купиха паралелно с мен Canon 7D И 550D. Ходиме да снимаме еднакви неща и фото и видео... За видео няма какво да си говориме- Сонито разцепва Каноните по всички параграфи- качество, автофокус, филтри, тракинги - правиш си всичко в реално време.. въобще там няма и грам съмнение. Няма ролинг шътър, няма трептения и къде ми е фокуса...То даже няма видео режим- всички режими са и за видео.
                        За фотографиите много зависи от човека нали, ама все пак те не са някакви смотльовци, снимат си. Не мога да кажа при строго научен тест какво ще стане, ама в реални условия прави поне като тях качествени снимки, а даже и повече възможности дава, защото е много по-лек и ергономичен и има адски бърз процесор, с изродски софтуър, който ти помага за какво ли не и е бърз. На външен вид Канона има по-сериозен вид и и не знам си какви настройки и сигурно за студио е по-добър, ама почне ли се щракането по същество...Даже и те го признаха, че разцепва. Остана им само аргумента, че не бил тежък и голям и не седял добре в ръката.

                        Ето какво най-много ми харесва в Сонито:

                        Процесора е звяр, няма дълги чакания и ти показва всичко , както ще си е.
                        Оптика каквато ти душа иска с преходници за по 30 лв.
                        Няма огледала да им броя кадрите и да ми тежи и да ми се разтропва
                        Има си визьор, в който се вижда всичко с ефекти и т.н.
                        Има си wi-fi и си сваляш приложения, които постоянно излизат ниваи за по 5-10$ като за таймлапс, поредици, бракети за всичко и т.н.
                        командваш си го от смартфон.
                        Двата китови обектива , с които дойде са супер и като образ и като зум.
                        Стабилизацията е зверска, направо заспива от ръка.
                        екрана се криви да ти е удобно
                        очертава ти с цветен контур, кой обект ти е на фокус и с ръчен стар обектив пак си фокусирам лесно на улицата даже.
                        увеличава ти незнам си колко пъти , за да си направиш точно фокуса
                        ефекти и програми.. много и то хич не лоши. Последното ми клипче си го заснех с предварително нагласени цветове и ефекти..
                        няма видео режим
                        плющи по 10 кадъра в секунда
                        удобен е много в ръката и бутоните
                        малък е , в джоба си го нося и си снимам на воля каквото си искам, а не да ми седи в куфар в нас и да го вадя на сватби само
                        Никой не ме пита от коя медия съм като снимам на улицата, щото го мислят за сапунерка
                        хем има програми за напълно начинаещи, методи за по-напреднали и пълни ръчни даже и bulb.
                        Панорамите сам ги кърпи и стават супер, много лесно.
                        има си шу за микрофон и ли външна светкавица...
                        Става с SD карта
                        Звука му е добър
                        копчетата му се програмират
                        На тъмно снима и с програми и с чувствителност на ръчни, особено със светлия обектив..
                        Към 2000лв. е, което не е много за класа в който се бори.

                        А бе въобще супер е. Много се радвам, че пропуснах момента с огледално добиче.

                        Голям кеф ми носи. Седя и си снимам с часове Тука последните две- три страници с него съм ги снимал предимно : http://www.offroad-bulgaria.com/show...=80448&page=24 Верно нали, че си снимам на око и нямам много високи изисквания, ама като уцеля някоя снимка и си изглежда като тия от фотофорумите.

                        Не ми харесва, че малко държи батерията.. по-малко от на канон.. купих си още една китайска за 30лв. и двете ми стигат за цял ден мъчения.
                        Последно редактирано от iassen; 27-04-13, 23:38.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Мали-й-й-й, вчера във фотофорума един сонифен така унищожи всички ДСЛР-и на Никон, но той ги разбиваше с възможностите на СЛТ-то на Сони.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                            очертава ти с цветен контур, кой обект ти е на фокус и с ръчен стар обектив пак си фокусирам лесно на улицата даже.
                            Ей това го видях преди две седмици на едно голямо SLT алфа нещо си, и много ми хареса. Страшна функция е!

                            Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
                            Много се радвам, че пропуснах момента с огледално добиче.
                            Ти като мен. Сега вземи един DSLR да поснимаш, да видиш каква тегавиня е... Аз от скоро имам и такъв, "за авторитет", ама зора е голям.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                              Ей това го видях преди две седмици на едно голямо SLT алфа нещо си, и много ми хареса. Страшна функция е!



                              Ти като мен. Сега вземи един DSLR да поснимаш, да видиш каква тегавиня е... Аз от скоро имам и такъв, "за авторитет", ама зора е голям.
                              Е..не е зор толкова, но си иска попрочитане бая /демек време/ , изграждане на навици и интуитивно боравене с контролите ! Но веднъж научил се и свикнал, никога няма да хванеш сапунерка в ръка! Бързината и качеството са несравними! Най -тегаво за мен е това, че хубавите обективи са
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Няма страшно, те и за безогледалките са цифра ама безогледалкаджиите не си признават.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X