Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Между тези двата бих взел Фуджито, ръчните настройки като не ти трябват има автоматични, но един ден ако ти потрябват Никона ги няма. Но ако цената е определяща Фуджито се намира 459лв докато Nikon CoolPix L820 (черен) + чанта Nikon Case (черно) + карта Nikon SDHC 4GB CLASS 6 е на 339лв, така че в такъв случай Никона е по изгоден. В този диапазон е и Panasonic LUMIX LZ30 369 лв или Panasonic LUMIX FZ62 559лв. Pentax X-5 е на цена 479лв и освен ръчни настройки, има и подвижен дисплей а това вече си е и глезотийка. По принцип хубавите турбосапунери са на двойна цена та и повече от двойна - Panasonic FZ200, Fujifilm X-S1, Leica V-LUX 4 , Nikon CoolPix P520, Canon PowerShot SX50 HS, Sony DSC-HX300, Лично аз веч препоръчвам хибридните апарати, след като минах по пътя на турбосапунерите с турбо зумове и за 350-450лв бих си взел нещо втора употреба примерно Olympus E-PM1 обектив 14-42, или Sony Nex 3 с обектив 18-55мм, или Panasonic GF3 + 14-42mm обектив , в продавалника и по фотобазарите ги има , а разликата в качеството на снимката е голяма.
    Последно редактирано от drago varvar; 01-01-14, 22:27.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Благодаря за изчерпателният отговор . Единственото, което ме притесняваше в Фуджи е само марката, за това и повече клонях към Никон. В Никона ми хареса ефекта Selective Color Effect .А относно качеството на снимките между двата ,ще има ли голяма разлика ? За по скъпите модели няма да ми стигнат финансите, но съм сигурен че си заслужават . Разгледах и Панасоник ,които не са лоши и в крайна сметка мисля да се спра на Фуджито и дано не сгреша.

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Преди няколко дни и аз имах дилема с каква сапунерка да се ъпгрейтна, защото стария Panasonic FZ 50 отдавна не е актуален като скорост на фокус и качествено видео. Половин час разглеждане в нета и си купих Canon G16 от фотопавилиона в Бургас, където даже го имаше наличен. В ценовия клас до 1000 лв. мисля че е един от най-добрите. Снощи му направих сефтето, снимките са във фейсбука, ето и видео

        http://www.youtube.com/watch?v=TBjZ0...hVdPWeWlPLoc1A
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от TINONINO Преглед на мнение
          ...Единственото, което ме притесняваше в Фуджи е само марката...
          Е какво може да те притеснява в марка която е била един от двата производителя на лента по лентово време, и която е пренесла 50 години натрупвани знания за светлина, цветове и колориметрия в цифровите си модели ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Здравейте благодаря за съветите .Утре мисля да закупя Фуджи s8200 но преди това, може ли да ми кажете какво мислите за Kodak AZ 521 , характеристиките му са доста добре има 52x оптичен зуум . По добро решение ли е отколкото
            фуджито ?

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Аз тук бих погледнал ТТ даните по подробно. Фуджито не ми харесва че е с 4бр. АА батерии ( не съм им фен), но са с по дълъг живот 500снимки казват, докато Кодака е с едана Lithium-Ion батерия с капацитет 240снимки и ще ти се наложи да си вземеш и една резервна, не че не трябва да имаш и резервни при фуджито. Най добре отиди и ги хвани и двата и който по ти хареса. А що се отнася до големия зум, до преди месец щтраках с Nikon P500 и неговия 36 зум ми стигаше да си щтракам луната с нейните кратери така че ако искаш голям зум има и Fujifilm FinePix S8500 с 46зум така си посредата.Но ако искаш да няма наоколо по голям зум от твоя ти трябва Panasonic LUMIX FZ72 който е 60х оптичен зум но и цената е 779лв.


              Кодак http://www.ephotozine.com/article/ko...a-review-22576

              Фуджи http://www.ephotozine.com/article/fu...0-review-22937
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                Panasonic LUMIX FZ72 който е 60х оптичен зум но и цената е 779лв.
                a в Германия както и да го гледаш е от 299 до 321 Евро...
                http://suche.guenstiger.de/dmc-fz-72...DC7A02C3C37E57
                и май с тоя 60Х зуум са световни рекордьори при компактните камери
                Последно редактирано от ivied; 04-01-14, 01:28.

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Аз цените ги гледам от fotosynzis.bg те са същите каквито са и във фотопавильона, но със сигурност го има и по евтин, но не кой знае с колко,все пак всичии са прекупвачи, апарати евтини и нови през нета се купуват, там заплата и наем няма, ама нали трябва да го пипнеш и пробваш.
                  Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    абе за едно пипане 179 лв?! то ако знаех кво искам, досега да съм го поръчал - от няколко реномирани сайта риск няма...
                    а и до 1 седмица можеш да го върнеш, да взема да поръчвам по 1 всяка седмица - да пробвам и връщам - докато им писне...

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Еми точно де, отиваш в магазина, пипваш, пробваш , харесваш и ако не ти изнася цената се прибираш, отваряш онлайн магазини и си поръчваш това вече което те е грабнало и си го пробвал що за апарат е.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Ето, явно хората търпят критика и имат корекция в цената- fotosynzis.bg - Panasonic LUMIX FZ72е нацена 699лв, + резервна батерия 779лв. Във photopavilion.com нещата са Panasonic Lumix DMC-FZ72 + Памет SDHC SanDisk Ultra 16GB (Class 10) за 699 лв.
                        Почвам да се питам тези два магазина каква конкуренция имат като продават едно и също на една и съща цена, явно собственик е еди и същ човек или са рода.

                        Но въпреки това в българия човек ако се разтърси ще го намери и на по ниска цена: 697,98
                        Последно редактирано от drago varvar; 05-01-14, 10:30.
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Изпаднал си в някакво заблуждение по отношение на конкуренцията и търговията.
                          Тези два магазина са официални дсутрибутори на определни марки техника. Като такива те се задължават да продават на цени, определни от производителя или неговия представител в България. Като такива те предлагат също така всички промоции, рекламирани от производителя, както и оригинална гаранция. Ето там е тайната на еднаквите цени. Не е логично да са различни. Конкуренцията може да се изразява в услугата, която получаваш, в качественото обслужване, компетентния съвет, ако щеш и комуникацията с форума... Също така, ако си лоялен клиент на някой от магазините те имат механизми да ти дават и отстъпки, но това не бива да накърнява привилегиите на други техни редовни и лоялни клиенти.

                          Нищо чудно да намериш някъде техниката на по-ниска цена от неофициален дистрибутор. Той не инвестира нищо в рекламата и предлагането на марката, държи някакъв онлайн магазин с нищожни разходи и е нормално да може да даде някой процент надолу.
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Сигурно е смешно от гледната точка на сериозна фотография, но все по рядко посягам към огледалният ми апарат. От РАВ формати и пълни ръчни настройки, приоритетите ми се промениха предимно в репортажни снимки,бързото им качване на сървъри /предполага наличие на интернет/ и публикуването им в сайтове и форуми. Затова последно време снимах с най-различни телефони в , но не ми харесваше нито контраст, нито рязкост, нито фокус.

                            Обаче точно вчера имах възможност да се докосна за половин ден до Лумиа 1020. Днес си ги разглеждах по-детайлно снимките на компютъра, на движещи се случайни хора и трамваи, тревички и дървета, еммммм... определено е хубаво нещо, нямам нито един размазан фокус, цветопредаване си е съвсем нормално. Замислям се и засега единствената спънка е цената му.

                            Снимаш, обработваш още в телефона, качваш, публикуваш - перфектната за мен комбинация.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              Изпаднал си в някакво заблуждение по отношение на конкуренцията и търговията......
                              Аз за тези два магазина лоша дума нямам повод да кажа, напротив, много си ги харесвам, посещавам ги и се радвам на много добро, качественото и компетентно обслужване. Не случайно съм сложил и имотиконки след изреченията, просто закачка. Ако търся нещо отивам в този магазин, който ми е по близко и знам че цената в другия е същата, и няма смисъл да се разхождам и до него. А дали разбирам от търговия, сигурно не, но като си харесам нещо за 100лв (апарат, яке , дънки) и го спазаря за 80лв си е търговия, има търговци които могат да купуват, но немогат да продават и обратното, могат да продават но немогат да купуват, а негово Величество клиенат винаги е прав. Успешна година на двата магазина и нека ни радват и изненадват дълги години с качественото обслужване, компетентни съвети, ниски цени и хубави промоци, както и с комуникация с форума.
                              Последно редактирано от drago varvar; 05-01-14, 21:54.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Здравейте
                                На път съм да се сдобия с dslr и съм се спрял на няколко модела:
                                Pentax k-30;Pentax k-50 , гледах и един никон в този ценови диапазон,обаче доста четох и сравнявах и стигнах до заключението,че пентакса е по-добър.До колкото разбрах разликата в двата модела е годината и размера, само че единия го продават в комплект 18-55 и 55-300 а другия(по новия k50) го продават с 18-55 и 55-200 на малко по висока цена.Забелязах че същите тези апарати се продават с един обектив 18-135 който е 67mm (а другите са 52mm)но е доста по скъп,предполагам че е доста по-качествен?Моля за помощ в избора и да не би да изтървам нещо в информацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X