Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    Благодаря за отговора. Какъв обектив бихте ми препоръчали вместо китовия ако успея да намеря само тялото без него? Или да го взема с този и след това да отделя пари за друг? Вашите ревюта на Pentax моделите и препоръката за KS-2 в някои други теми провокираха интереса ми към точно този апарат, а след това прочетох и другo ревю за него в imaging-resource. Освен това снимките които вие и други участници в този форум публикувате са част от причините да реша да си закупя по-сносна техника и да се опитам да се науча да я използвам правилно. Можем да си "говорим" и на "ти" въпреки че не се познаваме лично, ако нямате нищо против разбира се. Лека вечер.
    Subaru Legacy 2.5
    Suzuki GS500 E

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Благодаря, на "ти" сме! Може да звучи малко странно, но аз лично бих се спрял на комбинацията от двата твърди 50мм + 35мм...

      http://prophotobg.com/index.php?rout...roduct_id=1023
      http://prophotobg.com/index.php?rout...roduct_id=1019

      Тези обективи не са много скъпи, а същевременно ще получиш голяма част от "визията" на много по-скъпи от тях... Това от една страна, от друга са достатъчно светлосилни и за сериозни работи. И накрая това , което смятам, за най-важното от всичко: Един фотограф трябва постоянно да се движи, за да вижда, светлина, светлосенки, да свикне всеки обект да го оглежда и намира ключът към него... Зум обективите възпитават мързел, а мързелът е най-големият враг...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Зум обективите възпитават мързел, а мързелът е най-големият враг...
        И аз малко съжалявам, че не взех твърди обективи, не само мързел но и качеството си е друго!

        П.С.
        Малко извън темата: Венци, няма ли да пуснеш нещо за К1 примерно как се държи с 77 и другите стъкла които са ти любими ?
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Обещавам :-) Аз пуснах едни първи впечатления... : http://www.vpetrov-photography.com/news/pentax-k-1

          Сега си давам няколко месеца, искам спокойно да поснимам, да направя няколко десетки хиляди кадри и да напиша вече за детайлите. Искам внимателно да наблегна точно на малките неща. Иначе с две думи... нямам думи :-) перфектни... Но, за серизен анализ си трябва и време и много снимки. Все пак един уникален обектив се проявява като такъв предимно в уникални и трудни ситуации...

          А хубавата новина е, че както си имах шест обектива, така сега ми станаха 12.... двата формата се допълват много хармонично и всеки обектив се държи съвършено различно... Без пари си увеличих обективите... :-)
          VPetrov.photography

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            Благодаря за съвета. Ще се доверя на преценката ти и ще взема и обективите, даже цената им е съвсем поносима. Интересното е че намирам голо тяло КС-2 на малко по-висока цена от това с китовия обектив, така че явно ще си имам и него в добавка към другите. Тези дни ще отида до магазина и ще видя дали няма да ми направят и някаква пакетна цена за всичко и да го взимам направо.
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Е, при положение, че цената е близка с/без китовият, нищо не пречи да го вземеш с него... Колкото до останалото, пожелавам успех... а с каквото е възможно съм на разположение и ще помагам с удоволствие... :-)
              VPetrov.photography

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Венци, само да кажа, че за туризъм твърдите обективи не са никак удобни, защото въпросното движение не винаги е възможно. Вярно е, че са по-качествени по принцип, но не са по-удобни. Освен това смяната на обектив на крак също има известни неудобства, а и ... опасност от замърсяване, нали?
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Удобството и фотографията с високи цели са две различни неща... А за репортажна фотография пък въобще не е необходимо да се мъкнат подобни камери... Смяната на обективи на "терен" е факт, че не е желателна... Аз затова си нося по няколко тела със съответните обективи, там където не е възможно да се движа... Но в интерес на истината, такива места са пренебрежимо малко... И подчертавам, ако става въпрос за Фотография... Тогава обикновено движението е най-малкият проблем... На мен примерно повече ми пречи това, че на дадено място трябва след като съм го видял да се върна след определени месеци, тогава когато слънцето е там където искам, има примерно еди каква си мъгла и прочее... Най-малкият проблем ми е придвижването...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Аз като невеж, бих искал да ме насочите към какво да се ориентирам.

                    Така, идеята е апарат ... да кажем до към 500лв (евентуално с някой друг лев, би могло и от горе)
                    До сега, пък и все още си ползвам едно старо канонче powershot a560is, но ми се иска да взема нещо малко по-читаво.

                    Ще се ползва за продуктова фотография, ако така мога да го нареча

                    Целта е да снима хубаво и на не добра дневна светлина. За моите цели, канончето се справя сравнително добре. Но си е и доста старичък вече.
                    Говоря за птиците които правя Дървени Птички

                    Но пък и жената се е заела с разни камънаци, макраме плетки и там подобни и ми се ще, че не се справя добре. Говоря за разни гривнички, колиенца и там подобни украшения с естествени камъни.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:il_570xN.1316440769_jk6f.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5763539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:il_fullxfull.1315118629_j7ta.jpg
Прегледи:1
Размер:435.7 КБ
ID:5763540

                    Просто си иска повечко светлина, че да станат нещата, което не винаги е така. А за разни системи с осветление и т.н. като фотографско студио - няма къде да се обособят, пък и не виждам особено смисъл, ако се вземе малко по-добър апарат, който би се справил със задачата.

                    На първо четене, ей така близко и ценово, съм се спрял на разни моделчета, но ще се радвам ако някой може да ме насочи по-конкретно какво да гледам.

                    canon sx430
                    Olympus E-PL1
                    Panasonic Lumix DMC-FZ72
                    Sony Cyber-Shot DSC-H300

                    Като цяло не е нищо спешно, но го обмислям като за бъдеща покупка, може и чак за коледа да откара
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Махни сонито. Другите стават. Бих добавил и Huawei P10 (като цена незнам как е)

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Аз пък ще ти препоръчам да прочетеш повече за продуктовата фотография и да си купиш един елементарен Light Box. В продуктовата фотография всичко е светлината и това как ще я "завъртиш". Да имаш и 5D нищо няма да стане, ако не знаеш как да поставиш продукта спрямо светлината.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:foldio.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5763566

                        Това е страницата на мой приятел. https://www.facebook.com/pg/chronotimepieces/photos/ /нека се сметне за пример на продуктова фотография с телефон/
                        Всички снимки, които ги виждаш са снимани с LG Nexus 5 и някакъв Light Box. Питаше ме за фото и какво да си купи...отказа се сам. Каза, че му е много по-лесно с телефона.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Наистина един LightBox би могъл доста да помогне. Отделно, че ако ти се занимава може и сам да сътвориш нещо...

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Благодаря за съветите, ще помислим върху този вариант. Кутията не е трудна за направа, но пък и готовите не са скъпи.
                            Виж за осветлението .... там вече ще трябва да видим какво да изберем, че не са съвсем евтини, а трябва да е нещо подходящо и сравнително компактно.

                            От местоположението ми се вижда, че няма как на "село" да отида до "бакалията" и да видя на живо, но пък има един фотограф, жената води малките при него (или пък сме го викали вкъщи) за разни по-така снимки, та знам, че има разни фотографски осветления и т.н. такъми, може да се посъветвам с него за нещо.

                            Но все пак, вероятно по-нататък ще трябва да сменя и канончето, че ще направи 10-тина годинки Всъщност съм доволен от него, има някакви ръчни настройки и може да си играеш с някои неща. В началото на годината ли беше, взех едно компактно апаратче никон coolpix A100, много е зле това чудо, освен че е много компактно за нищо друго не става.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Хайде да плясна един камък в локвата. За да имаш по-хубави снимки при лошо осветление ти трябва високо чисто ИСО на възможно най-голямата и нова матрица, която можеш да си позволиш в бюджета. ИСО-то е съвременното означение на чувствителността на "филмчетата". Ако наистина решиш да купуваш фотоапарат, погледни серията NEX на Сони или E_PL на Олимпус. Некса от 5 нагоре и Олимпуса от 5 нагоре. Специално Олимпуса можеш да го намериш с двата китови обектива за около 600 лева. Сонито пак за тия пари обаче може да е само с малкия обектив. За осветлението и бокса - един среден кашон, който да изрежеш отстрани и отгоре, бял чаршаф, който да метнеш върху кашона и 2-3 настолни лампи с подходящите по сила крушки (100-150вата).
                              Прикачени файлове
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                С huawei p10 и lightbox можеш да направиш снимки които не се различават от професионални.
                                А то всъщност даже не ти трябват професионални за това което искаш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X