Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    "Sony RX100ii ще е най-поливалентен.
    Канон G1x
    Никон coolpix A,
    фуджи Х100S
    Ricoh GR.
    Сигма DP1 Merrill с Фовеон матрица
    панасоник GM-1 с новия китак 12-32мм
    Олимпус XZ-1 (ако го намериш) или XZ-2. Олимпус Stylus 1"

    в тоя ред - как би стоял Panasonic Lumix DMC-FZ200 ?
    много ми допадна с тоя Leica обектив...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:panasonic-lumix-dmc-fz200.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5554067

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Може би трябваше да сложа ориентировачна цена защото ще го взимам от ebay и нещата стоят различно...Та в комплект с двата обектива ще ми излезе около 950лв

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Prsf1 Ако ще задълбаваш с фотографията китовите обективи много скоро ще ти се сторят тъмни, бавни и с тъпа резолюция, така, че не избързвай с тях. Вариант е да вземеш само късия китов обектив (18-55) и като се ориентираш какво снимаш повече да вземеш правилните обективи (светли и твърди). 18-135 е удобен с широкия си диапазон, но е има твърде много компромиси с качеството.
        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

        - Ясен

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от Prsf1 Преглед на мнение
          Здравейте
          На път съм да се сдобия с dslr и съм се спрял на няколко модела:
          Pentax k-30;Pentax k-50 , гледах и един никон в този ценови диапазон,обаче доста четох и сравнявах и стигнах до заключението,че пентакса е по-добър.До колкото разбрах разликата в двата модела е годината и размера, само че единия го продават в комплект 18-55 и 55-300 а другия(по новия k50) го продават с 18-55 и 55-200 на малко по висока цена.Забелязах че същите тези апарати се продават с един обектив 18-135 който е 67mm (а другите са 52mm)но е доста по скъп,предполагам че е доста по-качествен?Моля за помощ в избора и да не би да изтървам нещо в информацията.
          Взимай К50-ката.

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          "Sony RX100ii ще е най-поливалентен.
          ...

          в тоя ред - как би стоял Panasonic Lumix DMC-FZ200 ?
          много ми допадна с тоя Leica обектив...
          [ATTACH=CONFIG]670144[/ATTACH]
          Ще стои като голяма мутра с малко чушле и анцуг Хуго Босс. Взимай го и мирясвай
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            ,,Ще стои като голяма мутра с малко чушле и анцуг Хуго Босс. Взимай го и мирясвай'' /Гоблин/

            Знаменит си!

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Който търси FZ200, появисе обява в базара 560.00 лв

              http://photo-forum.net/index.php?APP...=view&id=28165
              Последно редактирано от drago varvar; 15-01-14, 15:33.
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                с оглед на 2 промоции в момента се колебая м/у
                Sony RX100 -
                20,2 Megapixel EXMOR® CMOS-Sensor (1,0")
                Zeiss Vario-Sonnar® T* F1,8-Objektiv mit 3,6fach-Zoom
                Panasonic GM1 - с LUMIX G Vario 12-32mm/F3,5-5,6 ASPH.
                ____________________________
                или другите алтернативи са:
                Nikon 1 V1
                Panasonic Lumix LX 7
                Olympus XZ-2

                PENTAX MX1
                Fuji XQ1

                дано да съм се насочил правилно този път
                Помагайте за избора!
                Последно редактирано от ivied; 09-03-14, 19:23. Причина: и др. алтернативи

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Панасоник GM-1 винаги ще е за предпочитане ако са на една цена със сонито.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Panasonic GM1 - за съжаление е в друг ценови клас (до 600 E)
                    заедно с Fujifilm X100
                    _____________________________
                    до 300 Е са:
                    Olympus XZ-2
                    PENTAX MX1
                    _________________________
                    в ценовия клас (до 400 Е) са:

                    Nikon 1 V1
                    Sony RX100
                    Panasonic Lumix LX 7
                    Fuji XQ1
                    Fujifilm X-S 1
                    ______________________
                    малко над 400 E:
                    Fujifilm X20 и т.н.

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      За парите на рх100 със сигурност ще намериш я сони некс, я м43. Примерно гф6 на панасоник. А ако парите са кът xz2-ка.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Аз пък това сони (rx100) много го харесах. Ако говорим за point and shoot камера, а не за безогледален със сменяеми обективи.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          От това, което събрах като впечатления Sony Cyber-shot DSC-RX100 II определено е хит в сегмента на компактните камери към момента!
                          Honda CR-V 1-st Generation

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от tzocho Преглед на мнение
                            От това, което събрах като впечатления Sony Cyber-shot DSC-RX100 II определено е хит в сегмента на компактните камери към момента!
                            Определено бъдещето е в едноинчовите матрици. При скоростите, с които се налага четене на пикселите за да се получи HD и 4К качество след математическо преобразуване, а не чрез директен кроп, се получават вълнови електромагнитни явления. С други думи - при бързото четене, сензора се превръща в антена. Колкото е по-малка матричката, толкоз по висока е честотата на собствения резонанс, тоест позволява по-бързо четене. Разбира се може леко да се варира с топография на матрицата, например Канон правят сензор с две шини за четене на данни, но тази възможност се изчерпа.
                            От друга страна Цайс и Лейка, вече достигнаха висококачествени нива на вариооптика с коефициент Х10 и нагоре. Пресечната точка на всички тези тенденции, според мен се заформя в рамките на 1' матрица.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Мисля че новия панасоник GH4 не е съгласен с практическата част на теорията ти, предвид че се очертава сериозно да поразрита 4к пазара горе долу както Ред го направиха преди години.

                              Аз лично треперя от бъдеще в което технологията в апарата ми ще трябва да се съобразява с видео изисквания а не с фото такива, но да видим.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Мисля че новия панасоник GH4 не е съгласен с практическата част на теорията ти, предвид че се очертава сериозно да поразрита 4к пазара горе долу както Ред го направиха преди години.....
                                Ще ги видим дали работят с кроп + повишаване на светочувствителността.
                                Както отбелязаха колегите от Фотосинтезис, засега само Сони, се опитват да работят без кроп при Full HD.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X