Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    За мен проблемът не ти е в техниката,проблемът ти е в осветлението.Тази птичка седи плоска-няма контур,обем,текстура,пластичност.....това се неща,които се подчертават с осветлението,независимо с каква техника разполагаш.Нажежаема жичка,халоген,метал-халоген,луминисцент,диод...това е тема на съвсем друг разговор....
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      Определено на първо време ще мисля за осветлението, но понеже Спарки по-напред беше писал, че по-нов модел => по-добре, е може би не са точно един клас двете апаратчета, но никона не ми допада .

      За обработката ... ами там съм още по бос (не boss ) ползвам едно сайтче колкото да изчистя фона и туй то, нямам особено време за фотошоп и там подобни, а и ми се струва малко сложно .

      Всъщност имаме един доставчик дето имат всякакви осветителни тела, прожектори, та го питах и каза че имат халогенни крушки с различни ватове 150, 250, 400, но ще трябва да се консултирам и да се ориентирам какво и какви ватове ще ми свършат работа.

      Та на първо време ще е това, пък апаратче по-нататък, като ми светнат нещата буквално и преносно та реша към какво да се ориентирам.

      Благодаря отново за отделеното време
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Не винаги по-нов значи по добър. Ти само си го изпитал. Апарат на 10 години снима по-добре от такъм от миналата година с много пиксели и т.н.

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Тия апаратчета все имат някакви предварително зададени настройки за белия баланс. Не е лошо да ги откриеш и да опиташ всяка от тях какво отражение дава на снимката. По принцип Никон винаги синее малко повече от Канон. С други думи белият баланс клони към по-студено. За целта ще трябва да прелистиш упътването на апаратчетата. Всъщност, щом оцветяваш птичките, точният бял баланс е най-важната настройка за получаване на снимка с цветове почти отговарящи на истината.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            +1
            Последно редактирано от Bat_Pepo; 19-08-17, 07:51.
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Белият баланс е метадата,можеш да правиш с него каквото си искаш,така или иначе ще обработваш снимката ....
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Да де, ама при неговите апаратчета нанайси RAW.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  А най-обикновената халогенка е хем евтина, хем перфектна...

                  ...
                  Имаш във впредвид най обикновен "строителен" прожектор с лампи тип пура ли?!

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Така ... лека развръзка и да покажа до къде съм я докарал До под кривата круша

                    Ей на спретнах една кутия от УД профил за гипсокартон

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6644.JPG
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5764592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6645.JPG
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5764593

                    За стойки на осветлението две кръстачки от два вентилатора от наводнението 2014 С по една летва на която съм захванал фасунгите.
                    Симпли примитив ама за на бързо толкова.

                    Пробвах да покрия кутията с някаква хартия .... ама не мога да кажа каква е, но е по-плътна от оризовата, като е близо до осветлението не разсейва добре и прави ... да кажем точка, ако я отдалечавам, пропускливостта и пада и става доста тъмно. А може и до крушките да е, че са само по 150w .

                    Ей тук няколко снимки с тази хартия

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6626.jpg
Прегледи:1
Размер:271.5 КБ
ID:5764594Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6628.jpg
Прегледи:1
Размер:274.1 КБ
ID:5764595

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6624.JPG
Прегледи:1
Размер:87.6 КБ
ID:5764596

                    Всъщност не съм сигурен, дали е до техниката или до осветление, но снимките все шумни ми се струват.

                    Ето тук няколко дето правихме при фотографа (пак с моето апаратче) като човека мереше със светломер, казваше ми какви настройки да сложа и те така

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6617.jpg
Прегледи:1
Размер:247.2 КБ
ID:5764598Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6622.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5764599

                    Та и тези не особено ми харесват ?!?!?
                    Пробвах няколко на дневна светлина, снимано навън.
                    Първата е на ауто и макро
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6647.JPG
Прегледи:1
Размер:131.8 КБ
ID:5764600

                    Другите ги пробвах на ръчно, като както казах съм доста бос и така по ориентир на екрана к'во показва

                    Едната е на iso 800 1/640 F5.6 na makro
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6648.JPG
Прегледи:1
Размер:128.5 КБ
ID:5764601

                    другата iso 1600 1/800 f7.1 makro
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6649.JPG
Прегледи:1
Размер:126.7 КБ
ID:5764602

                    Ами както се вижда не е добре, вероятно причината (или по-голямата част) е в задапаратното устройство

                    После пробвах да сложа един тензух върху кутията, ама не става с него.
                    Купих един метър бяло перде

                    Ей го на

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6631.JPG
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5764603

                    След това сложих класически чаршаф

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6640.JPG
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5764604
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6643.JPG
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5764605

                    И почвам да се чудя ... може осветлението да ми е малко, фотографа ми препоръча нажежаема жичка, но пък с ръчните хич ме няма, а пък ако е на ауто излизат
                    ей такива
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6625.JPG
Прегледи:1
Размер:56.5 КБ
ID:5764606

                    И ето и въпросите ми:
                    С какво подходящо да покрия кутията, че да разсейва добре и да не прави сянка ?
                    И вероятно ще е по-добре да снимам на автоматични, но вероятно нажежаемата жичка не е подходяща в случая.
                    Някакви препоръки относно това ?

                    И дали не е добре да отцепим въпросите ми в друга тема ?!?! да не разводняваме тази.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Трудна задача
                      Като за начало почни с ISO с твоите техника 100-200 max.
                      Бяло перде бял, чаршаф става...
                      Ако крушката свети в точка измисли някакъв рефлектира да се насочи светлината към обекта(може от фар на кола).
                      И друго като оправиш осветлението намери белия баланс. По принцип всеки апарат има опция за настройка на белия баланс. Избираш ръчна настройка и го насочва към нещо бяло, бял лист, чаршафа... Така му казваш, че това е бяло и да се ръководи по него.
                      Може и с ръчна настройка да зададен, ще снимаш на крушка...

                      Като цяло снимките на гривните горе не са лоши(гледам ги на таблет). Ако искаш ПРО, с Фотошоп им махаш фона. Или снимаш на зелено за по лесно.
                      Снимките на естествена светлина също не са лоши. .

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Снимките на гривните горе:
                        1. Не са на фокус
                        2. Са с високо ISO/много шум.

                        Както ти казаха - сложи на ISO 100-200 и докарай достатъчно осветление. Това категорично не е - от 150-те вата на всяка крушка към чаршафа светят не повече от 10%, а и това май-май е твърде оптимистично. Трябва ти насочена към чаршафа светлина, иначе казано - сложи рефлектори на лампите.

                        Другото - надявам се знаеш как влияе на фокуса по-затворената бленда. А по-затворена бленда иска още повече светлина, особено ако не снимаш от статив. С 2 парчета домакински станиол, залепен върху картон и оформен като фуния около крушките ще увеличиш осветеността многократно. От ръка обаче ти трябва скорост поне 1:60 - 1:100 и доста стабилна ръка + няколко кадъра, от които да избереш тоя, при който не су мръднал. При добро осветление и статив среден клас телефон ще изкара по-добро качество от това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Това с белия баланс нещо не го разбрах , не видях къде, след като го насоча към нещо бяло да му кажа, че това е бяло, в смисъл мога да си настроя исото, скоростта и блендата и да видя на екрана дали е бяло, ама толкова.

                          Ей сега се сетих да щракна 3 снимки на прозореца на дневна светлина, една на ауто - бива
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6653.JPG
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5764608

                          Видях параметрите на ауто (исо 60 скорост 1/60 на ф4.0) и смених с две еденици на Ф-а т.е. Ф3.5 т.е. малко по-отворен

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6655.JPG
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5764610

                          и след това с още едно деление т.е. F 3.2, което ми се струва най- добре
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6654.JPG
Прегледи:1
Размер:125.7 КБ
ID:5764609

                          И стигам до извода, че светлината ми куца

                          Вероятно ще ми трябват друг тип крушки, даже се чудя дали ако имам подходящо дифузно (май така му се вика ) осветление, като допълнително, да си снимам някъде по-близо до прозорец и ако се налага да допълвам с някаква светлина когато е по-кофти времето и е по-мрачно

                          Тя всъщност тази кутия хич няма да ми е удобна за птиците, но тях може да си ги снимам както до сега, евентуално с нещо допълнително да осветявам ако се налага.

                          Голяма каша ми стана, ама както се казва .... каквото си си надробил .... това ще сърбаш

                          Е все до някъде ще стигна, на малки крачки, лека полека и те така

                          Благодаря отново за отеленото време


                          п.с.
                          Това с фунията си го мислех, но се чудех от какво да ги спретна , ще опитам да видя какво ще моделирам от картон
                          Последно редактирано от mohera; 23-08-17, 16:01.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Сега гледам снимките на големия монитор.
                            Наистина първите са с много шум, но това си е ясно при такова високо ISO...
                            Про снимките наистина гривната не е на фокус.
                            От последните ти снимки, детайла е ОК, на фокус и цветовете изглеждат добре. Незнам обаче дали ти прави впечатлние, че първата снимка е по жълтеникав, а на другите по синкав. Точно за това е необходим баланс на бялото, за да знаеш, че ако фона отдолу е бял, апарата го "вижда" като бял...

                            Но няма страшно. Това са home made продукти, предполагам никои не очаква професионални снимки, по скоро наблегни на Art. Оформи добре кадъра. Сложи го на нещо. Някакъв готин бекграунд.
                            ISO го сложи на 100 и ако снимките са тъмни святкай с нещо...

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Четох ей тази тема от друг форум

                              http://www.bgstock.com/forum/viewtop...27%D0%BB%D0%B2

                              И много се чудя 'що да си правя опити, ми не взема нещо такова
                              Комплект диодно осветление NanGuang CN-T96 (2бр)

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_3ef633eefbc21b7bff0f2f91c89d6a62.jpg
Прегледи:1
Размер:14.3 КБ
ID:5764702

                              Готово, преносимо и практично. Да не говорим, че цяла седмица почти мина и аз само умувам кое как да сглобя и как от нищо да направя нещо.
                              Отделно изгубеното време, вместо да правя това което трябва/умея, че една птица така си седи недовършена и тази седмица хич не съм продуктивен.

                              Като за 200лв дали е подходящо ?
                              Намирах и малко по скъпи варианти с палатка, но това като че ли ми се струва по-удачно?!?!?
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Ако някои го е пробвал/ползвал и е доволен от резултата значи е походящо. Както казах, не ти трябват супер про резултати...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X