Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

    сапунерка ли е Sony RX 100?

    Коментар


    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

      RX100 и вече новият RX100 Mk2 са си турбо сапунерки от всякъде.

      Коментар


      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ...Изпадна ми една възможност - струва ли си да си ъпгрейдна тялото на D800E или да продължа да си снимам с D7100 и да вложа средствата в обективи...
        Във всеки друг случай бих те посъветвал да вземеш обективи, но в случая ако 800ката е на далавера - взимай нея. Просто и 24-70ката и другия обектив са вече доволно стари, и скоро вероятно ги чака обновление. То не че 800ката не я чака, но все пак.

        Щом имаш 70-200 2.8 бих взел 800ката ако е на читава цена и бих изградил система около нея.

        Разбира се, ако имаш и най-малкото съмнение си остани със 7100цата, тя си е супер апарат.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Дай бюджет!
          Опсс извинявам се забравих да напиша ... до 500 лева.

          Иначе това Сони ми харесва , ама още ми е рано за него , като порастна
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

            По мое виждане, обявените изисквания "изискват" поне още 100-тина лева. И тогава може да разгледаш това: http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional или това:http://www.photopavilion.com/?page=c...how=additional или даже това:http://www.photopavilion.com/?page=c...ow=additional#, но имай предвид, че в най-добрия случай, ще имаш псевдо бутони, с които ще достигаш просто по-бързо до менютата, както е при началните ДСЛР-и. Ето нещо от моя фаворит Оли ХЗ-2:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_8ab5d_9a6e6ac2_XXL.jpg
Прегледи:1
Размер:673.5 КБ
ID:5589375
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              ....., но имай предвид, че в най-добрия случай, ще имаш псевдо бутони, с които ще достигаш просто по-бързо до менютата, както е при началните ДСЛР-и......
              Да разбирам , че техниката не е "дорасла" толкова , че да внедрят ръчни настройки , които се командват от отделни бутони , като " истинските " апарати ?

              Просто обичам да се заигравам със снимките , на времето се бях захласнал по фотографията , но тогава снимах на филм и нямаше такова животно наречено "авто" .
              Сега покрай няколкото ми хобита , все се озовавам на места сред нашата чудна природа , на които искам да сътворя някоя по-така снимка , ама не ми се мъкнат големи топузи , а и не мисе бави да ровя по менютата.... но явно моя проблем за сега няма решение.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                Ами, мисля, че решението на твоя проблем се нарича режим Р. В същото време можеш да ползваш и предефинираните програми. Техниката наистина напредна доста и в повечето случаи ще получиш почти отличен резултат.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Ами, мисля, че решението на твоя проблем се нарича режим Р. В същото време можеш да ползваш и предефинираните програми. Техниката наистина напредна доста и в повечето случаи ще получиш почти отличен резултат.

                  ДА благодаря , за съвета . То и аз си мислех ,че просто трябва да отделя малко повечко време и да видя , как може да лъжа електрониката да прави това което аз искам. Все пак тя смята по някакви показатели
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                    Oт доста време си играя с ДСЛР-и и да ти кажа почти не забелязвам разлика в бързината на снимане с ентри-левъл и полупро. Казвам това с риск да ме нахокат колеги професионалисти, които снимат по разни мероприятия, където бързината продава и докарва доходите. За бавничко и премислено снимане, каквото искаш да практикуваш, ръчните настройки, които се предлагат от апаратите в ценовия клас около 600 лева, изобщо няма да те ограничават, защото крайният резултат ще закъснява с някакви си 10-15 секунди. Иначе казано, няма да ти се налага да лъжеш никого. А, щях да забравя, има разлика при апаратите - сега мъкна половин кило повече с мене .
                    Последно редактирано от коко келеша; 27-05-14, 06:11.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                      Здравейте. Аз имам един въпрос. Всъщност са два. Изпадна ми една възможност - струва ли си да си ъпгрейдна тялото на D800E или да продължа да си снимам с D7100 и да вложа средствата в обективи...
                      Имам д7100 и мога да кажа, че е страхотен. Но д800Е е съвсем друга бира... Просто не бих се замислял дори за миг (а ако все пак откажеш 800-ката, обади се, вземам я на секундата)
                      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                      Коментар


                      • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                        Всъщност под възможност имах предвид финансова, която съм решил да вложа във фотографско оборудване и надграждане. Няма далавери и такива неща, просто се замислих за миг кое ми е приоритет. Всъщност целта ми е ФФ и изграждане на система покрай ФФ тяло. Началото започна със 70-200. Всъщност по форумите масово чета, че се говори за обновяване на Д800, не че е много стар де, но мисля да почакам какво ще стане. За споменатите обективи - те пък са доста старички, не че им пречи, прекрасни са, но може и там да има обновления. Мисля да изчакам малко да видим какво ще стане, те и нищо не оповестяват предсрочно...
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          ...Всъщност целта ми е ФФ и изграждане на система покрай ФФ тяло...
                          Ти си знаеш приоритетите най-добре. Съветвам те да си направиш много внимателен разбор на нуждите (истинските), акъл за даване знаеш - винаги имаме в излишък. Имай предвид че конкретно при д800ката започват да играят едни много тънки моменти при средните скорости (под 1/300 да речем) при които трябва да полагаш бая старание за да не размажеш (мъничко) снимката. Отделно си сака пръч, и ти трябват МНОГО сериозни обективи.

                          Отделно - в България това дърво все още не го ядете, но в някои по-западни държави на голям брой интересни събития "професионални" (разбирай - професионално изглеждащи, зер проверяващите повече не разбират) апарати и обективи отдавна не се допускат (на суперкроса изискването беше "непрофесионални тела и обективи с физическа дължина под 20см"), което може да те върне в първи клас. На концерт преди три години пък проверяващия мереше обектива с юмрука - ако е по-дълъг от юмрука му не го пускаше. Естествено, на други събития пък като те видят с големия апарат ти правят място. Но тенденцията вече е на всичко "платено" да се забранява профи техниката освен за командированите журналисти.

                          И въобще - захващаш се с прекрасно, но адски коварно начинание.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            ......

                            Отделно - в България това дърво все още не го ядете, но в някои по-западни държави .....
                            Да ти кажа, това дърво се поразлисти доста и тука, почти няма концерт, където можеш да влезеш с голямата чанта с белите обективи .
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                              Здравейте. Да използвам и аз темата за един въпрос. Досега си правех снимките само с телефон или с разни сапунерки и не изпитвах нужда от по-сериозен апарат, но поради доста фактори напоследък ми се появи желание да се науча да си правя по-сносни снимки като ходим по планини и гори, на много интересни места по Европата и т.н. Засега ме влече да снимам пейзажи, портрети и каквото още видя интересно навън . Прочетох тази тема и още няколко по-кратки и засега стигнах до решение да си взема Pentax KS-2 с китовия обектив 18-50 F4-5.6 DC WR RE. Защо точно този апарат? Ами просто ми харесват ревютата които прочетох за него включително и в този форум и не на последно място това че е водо и прахоустойчив. Гледах и компактните системи, понеже ми се иска и да не е много голям и тежък апарата, но си мисля че и откъм възможности които може да реша че искам да използвам вбъдеще ще са по-ограничени и разликата от 350 грама с DSLR всъщност ще я преглътна. Засега пари за допълнителни обективи няма да се дават и ще се ползва китовия, а някой ден ако има нужда от друг и ми се дават парички ще му мисля. Парите дето струва Пентакс-а(450 GBP) са ми на горната граница и ако мислите че мога да взема нещо с такива възможности на по-ниска цена моля предложете. Та въпроса ми е правилно ли съм се ориентирал в обстановката или някъде бъркам? Ако на знаещите по темата не им е писнало от такива глуповати въпроси ще съм благодарен на някой и друг отговор.
                              Subaru Legacy 2.5
                              Suzuki GS500 E

                              Коментар


                              • От: Какъв ФОТОАПАРАТ да избера ?

                                Подкрепям това решение, надявайки се, че ще размислите за китовият обектив... ;-) А колкото до размера ще бъдете много ама много изненадан, когато започнете да снимате с него... Отсега приемам залози 10:1 дали сле няколко месеца работа ще искате "по-малък" апарат... :-)
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X