Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наистина Дуратрак са перфектни гуми за смесено каране, жалко, че много трудно се намират или въобще ги няма.
    Аз бих заложил при твоята употреба на тези два модела, единият е МТ но отзивите са отлични за поведение и шум на асфалт.
    1.COOPER Discoverer STT PRO
    2.Yokohama Geolandar X-AT
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • ivo929
      ivo929 коментира
      Редактиране на коментар
      Точно тези китайци са бая зле-вият на асфалт,не държат,и като нови са със много плитък грайфер,свършват бързо.

    • Ivan_J
      Ivan_J коментира
      Редактиране на коментар
      Държат много добре на асфалт, на мокро и сравнително добре за вида си на кал, грайфера им въобще не е плитък, а напротив, а за бързото свършване не знам. Но все пак са пресни. След година сигурно ще са се втвърдили.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      STT е всичко друго, ама не и гума за смесено каране.

  • Да е честита новата '22 !

    Отдавна се каня за този пост, но след като вчера с приятел утрепахме половин час по темата, явно момента е назрял.

    Интересува ме, от кои марки и модели АТ-та сте доволни за асфалтова употреба, като ми е важно поведението на мокро.

    Абсолютно всякакви мнения ще са от полза, дори и тенденциозни такива.


    P.S. Повода за вчерашният разговор са BFG T/A KO2, от които моят приятел е недоволен, от два нови комплекта на два джипа купени миналата година, като даже му се пръсна една на магистрала Тракия в движение, преди тунела Траянова врата в посока Пловдив, без никаква основателна причина.
    Преди това доста време беше с предишният модел АТ, от които твърди, че е доволен.
    Аз пък му споделих мнението на Спарки, което е подобно на неговото.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Виж Фалкън Уайлдпик АТ/3W
      Последно редактирано от BENZBOSS; 04-01-22, 03:47.

    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Ще си похваля пак моите, втора година ги карам и съм се запътил към 20к км . Много добри на мокро и на сухо, не са и шумни ама никак.
      Cooper Discoverer AT3 4s.

  • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    ...
    Интересува ме, от кои марки и модели АТ-та сте доволни за асфалтова употреба, като ми е важно поведението на мокро.

    .
    Йокохама AT G015

    GOODYEAR Silent armor +

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Да е честита новата '22 !

      Отдавна се каня за този пост, но след като вчера с приятел утрепахме половин час по темата, явно момента е назрял.

      Интересува ме, от кои марки и модели АТ-та сте доволни за асфалтова употреба, като ми е важно поведението на мокро.

      Абсолютно всякакви мнения ще са от полза, дори и тенденциозни такива.


      P.S. Повода за вчерашният разговор са BFG T/A KO2, от които моят приятел е недоволен, от два нови комплекта на два джипа купени миналата година, като даже му се пръсна една на магистрала Тракия в движение, преди тунела Траянова врата в посока Пловдив, без никаква основателна причина.
      Преди това доста време беше с предишният модел АТ, от които твърди, че е доволен.
      Аз пък му споделих мнението на Спарки, което е подобно на неговото.
      И аз останах много недоволен от БФГ АТ2, сега съм с Ханкок Дайнапро АТ2 и съм много по-доволен, е на лед не държат много ама коя ли гума държи на лед

      Коментар


      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Еее, няма такава, въпреки че съм чувал доста разочаровани от зимните си гуми точно поради тази причина.

    • Здравейте, някакви впечатления от тези гуми - MOMO M-8 M-TRAIL AT. Евтини са - 155лв. В момента съм с всесезонни Pirelli Scorpion Verde all season-по 340лв гумата и изобщо не съм доволен. Поднасят на мокър асфалт, а за кал, сняг и черно не смея и да си помисля. Затова искам да ги сменя. Колата е Киа Соренто и се кара 80% асфалт извънградско и тук там някъде за риба или на село.

      Коментар


      • В случая не се гледа цената, която за относително читави гуми с пресен DOT няма как да е под 200лв/бр.

        ... е, и гуми по 350лв/бр също не представляват интерес.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Някой има ли наблюдения над CST cl 18 . И основно използваеми ли са на асфалт или изобщо не стават за там. Чудя се по някое време дали да не трясна едни 31ци на Тераното.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • Колега, темата е за АТ гуми, за МТ има друга.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • ivodianov1992
              ivodianov1992 коментира
              Редактиране на коментар
              Вероятно е така. Извинявайте. Ама аз мисля да си ги ползвам за АТ гуми.

          • Гледам за някакви АТ-гуми за целогодишно ползване и относително малко каране.
            Освен обичайните заподозрени(някои, от които вече не се намират), загледах и новия модел на Nokian - Outpost AT - за който все още почти липсват отзиви. За стария Rotiva отзивите са прилични, а тия уж били по-добри... Дали да ги пробвам, то и да не са нещо много добри, с моето (не)каране, няма да е кой знае каква загуба... А от сегашните галоши, все ще са по-добри...
            До някъде ме притеснява(не по политически причини), че май се правят в Русия.
            Като цена са някъде около средата между минимум и максимум, но не това е водещото. Ще ми се да са сносни на мокро и сняг(т.е. да не са зле, а не да са по-добри от чисто зимни), и горе-долу добре за извън пътя - без хард изпълнения, а и мисля да са стоковия размер 235/75 R15.
            По принцип и по-скъпи бих взел, гледах към горния ценови клас, но за сега прецених, че няма смисъл, да не вземат да ми откраднат скромното возило заради скъпи нови галоши. А и там също си имат разни недостатъци, пък тая нали е нова, все още не се знаят, и разчитам на късмет да се окаже читава...
            Приемам съвети и критики.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Купъра също е в листа. Гледах и на General Tire - Grabber AT3, Falken Wildpeak... И все пак се колебая дали да не са тоя нов модел на Нокиан. Не ми е спешно, ще купувам след седмица-две, та още ще го умувам...
              Тоя хваления Дуратрак на Гудиар, сигурно би бил добър и за мен, но нещо май вече ги няма...
              На Toyo и Ханкук имаше също някакви относително читави модели...

            • Arbiter_of_soul
              Arbiter_of_soul коментира
              Редактиране на коментар
              Yokohama geolandar G15 съм чел че е добър вариант също за твоето ползване

            • hhris08
              hhris08 коментира
              Редактиране на коментар
              Тазии година реших по-рано да реша въпроса с АТ-гуми за зимата и в началото на м.юни доста се порових за информация. Търсих в размер 235/70 R16 и вседох избора до Cooper Disc. AT3, Hankook RF11 и Yokohama GO15. Купих Cooper Disc. AT3 (с обозначението за "планина и снежинка"...}. Ползвал съм ги и в периода 2015 - 2019 г. и останах доволен за представяне на мокро и сняг.

          • Аз от 2 години карам Cooper Discoverer AT3 4S и съм много доволен. Много тиха гума, лека е и на мокро е супер. Сняг и лед много малко успях да пробвам и нямаше разлика със зимните ми максис. Сега почнаха леко да посвирват, но все още имат нормално сцепление като скоча на газта или спирачката
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • Аз пък от АТ3 Sport (без 4s) на мокро хич не съм доволен. Не знам дали съм имал друга такава гума дето да е толкова зле на мокро - все едно са намазани с грес. Имал съм случай само на задно да не мога да прескоча легнал полицай, и това още като бяха нови.

              Иначе са тихи, да. Но искат не малко тежести за баланс.

              Все пак като за цената си бяха ОК. Сега гледам се бутат в А група, ама аз 300+ кинта за точно тая гума няма да дам никога.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Sport-a е мега зле. Те от купър се пробваха да яхнат някаква вълна тук в Европа с тази гума, но старият АТ3 е по-добър , само дето се напукваше като се препече на слънце. И 4S се напукват но след 2 години стоене на открито и без никаква сянка.Отделно сместа му е предвидена за зимни условия и е по-мека от предходните 2 АТ3, има и повече ламели.
                Последно редактирано от Juiced; 29-08-22, 10:02.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Всъщност извън мокрото му поведение и сравнително много тежести, нямам други драстични забележки. Имам няколко удара по бордовете - без последствия. Други гуми при същите обстоятелства са ставали най-малкото за баланс, а тук нямаше осезаема нужда за това, поне до скорост 140км/ч.

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Моите са с по 20-30г баланс, едната май няма и толкова.

            • Двоумя се между Toyo Open Country A/T+ и Yokohama Geolandar G015. Втората е отдавна на пазара, ама TOYO-то май е ново. Изглежда по-агресивно от предишното издание с подобна шарка.

              Някой нещо?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Аз на моите купърки съм навъртял 30к км и видимо нямат износване. Мога да снимам довечера, а и мога да ги наредя до един колега с пирели като това ,което споменах. Бтв снощи се пробвах по баир нагоре с наклон и мокър, само едното колело превъртя и като стъпи както трябва на пътя и зацепи. Никакви драми на мокро няма.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Те и моите така - нямат значимо износване, още повече че няколко пъти са въртяни предни-задни. Но в момента са над 300 кинта, а за такава гума 300+ кинта няма да дам. Като ги купувах бяха почти най-евтините не-китайски гуми, мисля нещо като 220-240лв. Сега двете цитирани са по толкова или малко над, но от Германия и се чака 2 седмици. Тук има налични само 2 броя от едната.

              • Juiced
                Juiced коментира
                Редактиране на коментар
                Моите бяха по 230 лв бройката(265/70/16), но преди 2-3 г вноса от САЩ не беше толкова дебел. А моите са made in USA , за разлика от Спорт-а.

            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Двоумя се между Toyo Open Country A/T+ и Yokohama Geolandar G015. Втората е отдавна на пазара, ама TOYO-то май е ново. Изглежда по-агресивно от предишното издание с подобна шарка.

              Някой нещо?
              4 чифта Геоландар г015 съм износил. Гумите са прекрасни ако се използват като АТ гуми. Издържат средно 40к километра. Ако се използват само зимата ( аз така правя) се държат почти като зимни гуми.
              Здрави са. По чакъл, скали, макадам, земен път са много добре. Разбира се в кал имат слабост - трудно излизат от коловоз в сравнение с МТ гуми, бързо се запълват, на странични наклони не държат добре.
              Противно на мението на колегата по-горе мога да кажа че са тихи. Тихи в сравнение с КО2, Грабер АТ3, с тези мога да ги сравня.
              Последно редактирано от redex; 29-08-22, 13:50.

              Коментар


              • Ако са по-тихи от KO2, значи са предостатъчно тихи за моя случай. И да, ще се ползват като асфалтово насочени (90%) АТ-та, което и са си.

                Cooper Discovere A/T3 Sport са еднакво тихи или малко по-тихи от КО2, тъй че вероятно и Yokohamata е накъде там, а това значи че ме устройва.

                В момента съм с това, ДОТ 2018-та, ако помня добре. Возилото така си дойде от щатите. Но са накрая на живота си, особено 2 от тях - изтъркани са доволно. Въпреки това впечатленията ми са добри, поне на мокро и сухо. Бих повторил, още повече че резервната ми е чисто нова, но в Европа такива няма - американски модел са.
                https://www.michelinman.com/auto/tir...fender-ltx-m-s

                Ще преспя няколко нощи и ще решавам. За Toyo_то трябва да се чака 2 седмици, Yokohama-та я има налична, та може и да отида да я разгледам на живо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6284.HEIC
Прегледи:412
Размер:796.2 КБ
ID:6888002

                  Не е като на живо, но все пак. Онзи ден пристигнаха, чакат зимата.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X