Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]993431[/ATTACH]Този Cooper ми допадна.По-асвалтово АТ,всесезонна,по-лека от Duratrac същия размер.Американците ги карат на 4 сезона и има доста добри отзиви.Някой да сподели мнение?
    http://us.coopertire.com/tires/discoverer-at3-4s
    С тази шарка само името му АТ.

    Искам да го видя на кал


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      .. значи е перфектната градска гума 90/10

      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        С тази шарка само името му АТ.

        Искам да го видя на кал
        Е, за кал има МТ. Тия са перфектни за всесезонни и нЕкоя скара на чист въздух.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Е, за кал има МТ. Тия са перфектни за всесезонни и нЕкоя скара на чист въздух.
          Те за некоя скара и сликове стават

          Аз ако трябва да избирам бих сложил чисто зимни - поне зимата няма да има никакъв компромис.



          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Те за некоя скара и сликове стават

            Аз ако трябва да избирам бих сложил чисто зимни - поне зимата няма да има никакъв компромис.
            Това се търси в заданието-неагресивно АТ,тази дори е всесезонна...първата зима ще е по-добре от повечето АТ-та....
            Втората зима ако не държат,ще си взема чисто зимни гуми,а тези ще си останат само за лятото..
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Те за некоя скара и сликове стават

              Аз ако трябва да избирам бих сложил чисто зимни - поне зимата няма да има никакъв компромис.
              Ми нали не говорим за Ужаска с два моста с ходове по метър, та да му трябват кални гуми, а за нещо което се ползва ежедневно.
              АТ-та със/без снежинки и върхове са му перфектни за целогодишна употреба в София.

              ... а ако сложи "чисто" зимни гуми, и ако кара по-агресивно, много е възможно на нЕкой извънградски завой лЕтоска да си измести моста, да си омачка вратите или, ако е по-добър, да си одраска таванчето.
              Общо взето това със зимните гуми целогодишно е голяма глупост.
              Това го казвам от личен опит.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                ...Общо взето това със зимните гуми целогодишно е голяма глупост.
                Това го казвам от личен опит.
                +101! Също от личен опит, но с малко по-леко мпс.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  +101! Също от личен опит, но с малко по-леко мпс.
                  Всъщност, една от причините да съм доволен от джипката е, че съвсем целенасочено съм И унифицирал гумите, което при лек автомобил става само с гуми от 300 кинта бройката, но въпреки това го намирам за по-евтино като пари и разправии с поне два комплекта джанти и/или само гуми, пък дори било и китайски боклуци, каквито се превъзнасят по форумните теми, и то с 20-30 или 50лв разлика от читавите марки.

                  P.S. Никога не съм разбирал, защо хората циганеят за 200лв разлика в цената за нещо което ще ползваш 3,4 или 5г, и от което ти зависи живота, или поне можеш да си спестиш дребните ядове със закъсване и псуване, или невъзможност за читав баланс и плющене с висока скорост.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 27-07-19, 19:09.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Влизам в магазина, дайте ми Мишелин 275/40/18. Цената кърти и иазвозва. Ама сосподине, ние имаме и други по-евтини. Абе вие имате, ама всеки път като се пробвам на евтини, и започват да бият като гламави.
                    И с много други неща така. Еле в морето. Всеки път като “спестя” и заминава зад борда след няколко дни. Няма читав фенер за 20 лева и това си е.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Ето сериозни гуми за асфалт и още нещо:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:scorpion-all-terrain-plus-3-4-4505483375619.jpg
Прегледи:1
Размер:186.0 КБ
ID:5818488
                      вече мисля, че са достъпни и по нашите ширини...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Колега, май с D3, ги ползва и е доволен. Май имаше нарочна тема, но не мога да се сетя къде беше.
                        На мен също ми харесват, но съм обут с нови гуми и гледам темите информативно.

                        Този Бриджстоун ми харесва, освен че е подобен на Пирелите.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bridgestone_dueler_a-t_001.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5818489

                        ... а от година и малко съм с този Матадор

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:1
Размер:13.6 КБ
ID:5818490

                        и ще споделя впечатления, но не сега, че писането ми е в повече.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-07-19, 00:05.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                          На последния ми джип беше монтиран BRIDGESTONE DUELER A/T 001 В началото откровено си мислех, че са никакви гуми. В последствие останах доволен на мокро, не шумят грам! Грайфера е много по-голям отколкото изглежда на снимка. Това дето не си обяснявам е, че имаха планината със снежинка за зимни и си пише с големи букви A/T на тях! В мрежата ги намирам като летни, но това не е вярно. Определено след Грипмакс моя претендент като цена са тези. Като за Грипмакс сериозен минус за мен си остава шума
                          Гумите ги карах на 4,7н.о. казвам ви вижте ги, на живо са доста по-добре от снимка.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            С тази шарка само името му АТ.

                            Искам да го видя на кал
                            Аз съм го гледал-много пъти Купър АТ3 спорт(вече втори сезон) и като го сравнявам с БФГ АТ не отстъпва много,и много става-здрава и можеща гума на почти всякакви офроуд условия.Не съм тествал на сняг,щото за там съм на зимни. БФГ АТ смених с Купър АТ3 спорт(поради размер главно).Въпрос на налягане и развъртане.И двата вида се замазват еднакво и се чистят еднакво трудно при по-мазничка кал.И е по-скоро нещо като 50/50 отколкото 90/10 он/офф.
                            Аз за това се оглеждам за нещо по-шосейно ориентирано от Купър АТ3 спорт.И гледайки пазара има 2 избора или Конти АТР или Мишелин Крос.
                            Говоря за размер 225/75/16.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Малко данни за "Gripmax A/T" и "Maxxis A/T worm-drive". Размер на гуимите - 215 / 75 R15. Данните са за ненатоварени гуми, измервания в домашни условия, използвани са шублер, ролетка, нивелир, прав ъгъл и кантар за битова употреба.

                              "Gripmax A/T" : Височина - 69 см. Широчччина на протектора, контактна повърхност - 17 см. Дълбочина на грайфера (в средата на протектора) - 10 мм. Тегло - 12,7 кг.

                              "Maxxis A/T " : Височина - 69,5 см. Широчина на протектора, контактна повърхност - 17,5 см. Дълбочина на грайфера (в средата на протектора) - 12 мм. Тегло - 14,8 кг.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190805_124715.jpg
Прегледи:1
Размер:463.6 КБ
ID:5818778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190805_125310.jpg
Прегледи:1
Размер:510.0 КБ
ID:5818779

                              Извинявам се за снимките, но не успях да ги завъртя след каччването. Ако някой може, да помогне
                              Последно редактирано от hhris08; 05-08-19, 12:51.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Някакви предложения за гуми 31-ци, които ще се ползват 80% в гората / камъни, сухо, мокро - квото дойде и зимата в сняг/ и 20 % асвалт за придвижване до другия баир. Гледах Дуратрак-а ама имам чувството, че планинския сух терен, камъни и коловизи ще ги разкъсат направо и ще свършат. Унигрип-а също четох позитивни мнения, но май не е удачно кална гума да се кара в гората в сухо време...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X