Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте гледам три размера гуми TOYO A/T PLUS но видях че имат разлика в тегловия индекс :
    245 65 17 - Теглови индекс 111
    255 65 17 - Теглови индекс110
    265 65 17 - Теглови индекс112

    Като цяло се чудя за 255, но пък е с най-малък индекс и се чудя дали разликата ще е много голяма, като 80% от времето ще са на асфалт..
    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Много са скъпи, ти като продадеш джипа след 3 месеца, нямат избиване.

    • Nachev
      Nachev коментира
      Редактиране на коментар
      Аз ги ползвам само като летни и са си стандартни AT гуми. Не са идеални на мокро, но не са и зле, а в кал гледам да не влизам много-много. Като цяло съм доволен.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      265 е твоя размер. Все едно за WK е правена. Тегловия индекс ти е никакъв проблем - разликата между 110 и 112 е 60 кила, 110 е 1060 кила, джипката тежи 2 тона, тоест дори те могат да поемат 2 джипки една върху друга. WK ще побере и 265/70R17 от тоя точно модел.

      За впечатления - нямам никакви оплаквания към момента. Може би понякога се чуват малко повече при ниска скорост и налягане, но нищо чак страшно. Карам ги на 2.2 бара. Нямат и видимо износване до момента. Вероятно са на поне 3000км вече.
      Последно редактирано от sparkybg; 01-04-23, 22:49.

  • Днес обух Баба Тотка(4runner2lt) с TOYOOPEN COUNTRY AT3 3PMSF XL, на вид са много добре, с планина и снежинка, въпреки, че ги водят всесезонни. Как се представят, ще пиша, когато добия повече впечатления. Старите, дуратрак ги срязах при разходка в планината, бордовете им са много меки, бяха на 90%грайфер, но с Дот 2016.
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

    Коментар


    • rivan
      rivan коментира
      Редактиране на коментар
      Да допълня, на живо гумата изглежда много по-добре от на снимката. Отделно на снимката е с по два ламела на плочка, реално е с по три. При 25 градуса леко присвирват на завоите, карам ги на 2,1 атм. Дот 2423.
      Последно редактирано от rivan; 12-10-23, 08:33.

    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Защо ги слагаш толкова рано?
      И аз имам нови зимни гуми, но чакам да се застуди подобаващо.

    • rivan
      rivan коментира
      Редактиране на коментар
      както писах по-горе, старите гуми ги срязах в гората

  • Може да е обсъждано някъде из страниците, но не успях да го открия с търсачката. Исках да се консултирам с вас на какъв принцип се определя размера на гумите, който е подходящ за даден автомобил? Например производителя ми е посочил, че трябва да използвам 195/65/15. Един познат със същия автомобил шофира с 18-ки. Виждал съм да слагат и 14-ки. Реално погледнато има ли някакъв диапазон, с който трябва да се съобразя, ако реша да не поставя предвидените по размер гуми?

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      Има калкулатори с които определяш на кой размер джанта каква гума се слага за да си близо до заводските показатели.
      Обикновенно заводските можеш да ги вдигнеш с по единица без да опира

  • Принципът е "Да не опира никъде". Постига се с "проба/грешка" или внимателно четене по форумите какво е слагано на конкретния автомобил.

    Производителят винаги казва най-точно и правилно какви гуми и джанти да се ползват. Ако не се съобразиш с него, ти си поемаш отговорността.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • Само да споделя за БФГ AT. Изтъркалях десетина години с тях и вече са пред разпад, но това е съвсем нормално при тази старост на материала, отделно ги карам и по едни каменисти отсечки към вилата в планината. Още докато бяха нови и дойсе есента си викам - я да тествам, как се държат и ако са ОК ще си карам с тях и зимата (все пак имат символ със снежинка на борда). При първите температури под 5, 6 градуса усетих, как волана започна да ми олеква по завоите. Веднъж ми се наложи на мокро да взема малко по-бързо един обратен завой-е не го взех, чукнах бордюра. Та откакто ги имам си ги търкалям от пролет до есен, а за зимата си имам шосейни джипови гуми. Плюсовете им разбира се, че са доста здрави, а и безшумни за гуми с подобен грайфер.
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • Здравейте! Търся мнения за тези гуми Bridgestone Dueler All Terrain A/T002, Клас "C" за сцепление на мокра настилка; Клас за икономия на гориво - C; Външен шум - 72dB! Някъде ги пишат че са всесезонни другаде летни! От Бургас съм, досега винаги съм карал с летни и зимни гуми, този път реших да пробвам АТ или така наречените всесезонни гуми! Искам да ги ползвам целогодишно, колата е Тойота Ленд Крузер 120. Карам предимно магистрали и асфалтирани пътища, няколко пъти през зимата ходим и в планината Пампорово Трявна и т.н. https://progumi.bg/bg/bridgestone-du...-a-t002-280543

        Коментар


        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          Не купувай гуми от бизнес който продава гума с M+S обозначение и я води лятна, Мъд и Сноу си е Кал и Сняг,нищо общо няма снега с лятото,това е 4 сезонна гума,че и снежинка има нарисувана на нея

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Босе, ако те послуша трябва да кара кола без гуми, защото всичките търговци ги продават така. Масово АТ-та се водят летни, включително моите в момента - Toyo Open Country A/T+.

        • BENZBOSS
          BENZBOSS коментира
          Редактиране на коментар
          БаФмумамата, от гумаджия продаващ 4 сезонна гума без да знае какво продава АЗ поне гума не бих купил,то 5 неща има да се знае за една гума и основното като не го знае………баси търгаша

      • Магазина няма значение, гумите са нов модел от 2023! За какво е тази снежинка тогава ?

        Коментар


        • aldr
          aldr коментира
          Редактиране на коментар
          Можеш да видиш на предишната страница за какво е снежинката ....

      • И какво да видя от предната страница? Лято и снежинка ми прилича малко като компютър и компот! Знам какво означава този символ!

        Коментар


        • Имах предвид за какво слагат етикет летни гуми когато има символ планина със снежинка?

          Коментар


          • С тях може да копаеш в снега Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_931631.jpg
Прегледи:160
Размер:44.8 КБ
ID:6951194
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • Първоначално публикуван от biarba Преглед на мнение
              Имах предвид за какво слагат етикет летни гуми когато има символ планина със снежинка?
              Има сайт на производителя, евентуално има и ревюта. Толкоз. Търговеца има единствената задача да ти ги продаде. Какво по дяволите ти дреме какво има на сайта на търговеца? Като си харесам нещо, гледам от къде да го купя малсимално бързо и изгодно. Извън това нищо друго ме ме интересува.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Честно казано въобще не ме интересува магазина или търговеца от който ще купя, и никога не слушам продавач консултантите какво ми говорят и как ме успиват! При по голяма покупка винаги съм информиран предварително! Просто исках мнение за конкретните гуми! Тази Тойота 120 я карам вече 9 години и винаги съм бил с зимни и летни гуми! Обаче с тези топли и безснежни зими се замислих и за АТ гуми...

                Коментар


                • Please note:
                  For all winter and all-year tyres manufactured from 1/1/2018, the Alpine symbol is mandatory. Tyres labelled as such are tested for their snow characteristics in a standardised and globally recognised test procedure and must fulfil specified minimum requirements. These tyres provide particularly good performance with regard to safety and driving control in winter conditions - snow, icy roads and low temperatures.

                  Коментар


                  • Не се хващайтенна картинки. BFG T/A KO2 мисля я имаха снежинката, което не им пречеше на мокро и хлъзгаво да са отврат. Cooper Discoverer AT3 Sport също. Сегашните ми Toyo Open Country са по-добри според мен. А май нямат снежинка.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Разгледай Yokohama Geolender G015.
                      AT гума, но с по-шосейна ориентация, имат и планина със снежинка. По отзивите в нета и от познати са чудесни гуми, които няма да те изненадат неприятно никъде.
                      Минуса е, че в голяма кал не са в силата си, но теб това едва ли те бърка...

                      За мен това са АТ гумите за каране целогодишно с повече шосейна употреба. При повече излизане извън пътя препоръчвам GoodYear Wrangler Duratrac.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X