Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    Давам само пример, защото не знам какъв е размера на гумите на "джипа" : https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...TDISAT34S.html
    Това е малко по-цивилен вариант на Ат3 спорт, съвсем малко по-плитък протектор, но с повече ламели за зимна експлоатация. Предполагам ,че ако го ползвате само зимата качествата на гумата ще се запазят по-дълго време.


    Сега съм с 215/65/16. Тези ще ги ползвам сямо зимата, имам други зя през лятото.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Тези освен, че са МТ и за нищо не стават, са и от кашкавал и при асфалтова употреба изчезват очевадно, като на мокър асфалт трябва да си внимателен, а зимата в пъти повече.
      не съм съгласен (Оффтопик е де ) купих такива на Патрула, после и на Гранда с тях съм навъртял над 40К км и съм супер доволен до 170 на асфалта и на Всякакъв терен - карам много камъни и нямам проблем още (единствените гуми който не съм пукал за сега ) ... но си прав, че се износват за 40К км очевидно е намалял грайфера (макар и да остава още много ) та сега търся АТ-та че Гранда ми остана единствена кола отново.

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
        не съм съгласен (Оффтопик е де ) купих такива на Патрула, после и на Гранда с тях съм навъртял над 40К км и съм супер доволен до 170 на асфалта и на Всякакъв терен - карам много камъни и нямам проблем още (единствените гуми който не съм пукал за сега ) ... но си прав, че се износват за 40К км очевидно е намалял грайфера (макар и да остава още много ) та сега търся АТ-та че Гранда ми остана единствена кола отново.
        Меки са и за каманяк са перфектни, и ако не караш агресивно стават и за ежедневен асфалт.
        Ако караш по-агресивно, особено при мокър и студен асфалт или при отъпкан сняг, жипката си тръгва настрани или спира 20-50см по-късно, точно колкото да стане проблем.
        При току що накапал дъжд в топло време, преди да е успял да измие пътя, също има разлика в пътното поведение което е подобно на споменатото по-горе.
        Разбира се, ако караш бавно гумите са без голямо значение при шофиране в трафик с нещо което е постоянно 4х4 дори и метеорологичните условия да не са перфектни.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-09-19, 13:29.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Меки са и за каманяк са перфектни, и ако не караш агресивно стават и за ежедневен асфалт.
          Ако караш по-агресивно, особено при мокър и студен асфалт или при отъпкан сняг, жипката си тръгва настрани или спира 20-50см по-късно, точно колкото да стане проблем.
          При току що накапал дъжд в топло време, преди да е успял да измие пътя, също има разлика в пътното поведение което е подобно на споменатото по-горе.
          Разбира се, ако караш бавно гумите са без голямо значение при шофиране в трафик с нещо което е постоянно 4х4 дори и метеорологичните условия да не са перфектни.
          Замислих се как карам - ми май карам агресивно, на светофара рядко някой е под 100 метра зад мен по завоите рядко свалям скоростта ... иначе не карам много бързо разрешената плюс малко (10-20 мноооого рядко повече ) но единствено след 40К км това лято на два пъти ми поднесоха на 90 градуса завой сух-Прашен асфалт и за това от днес съм с BFGoodrich AT KO2 - препоръчваха ми Нокиан, ама след като миналата седмица за пореден път се заврях в кал и камъни (около Равногор) и реших, че нежни АТ-та не искам - та се надявам тези да са по-здравички - Стискай палци

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00003.jpg
Прегледи:1
Размер:411.7 КБ
ID:5821425Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00006.jpg
Прегледи:1
Размер:431.8 КБ
ID:5821422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00002.jpg
Прегледи:1
Размер:409.9 КБ
ID:5821426Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00005.jpg
Прегледи:1
Размер:373.5 КБ
ID:5821423Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00001.jpg
Прегледи:1
Размер:609.2 КБ
ID:5821427Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00004.jpg
Прегледи:1
Размер:453.2 КБ
ID:5821424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image00007.jpg
Прегледи:1
Размер:636.6 КБ
ID:5821421
          Последно редактирано от alex_markov; 25-09-19, 18:23.

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Добър избор ! Честито !
            Надявам се да споделяш лични впечатления във времето, щото когато гумите са нови е ясно.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Добър избор ! Честито !
              Надявам се да споделяш лични впечатления във времето, щото когато гумите са нови е ясно.
              За сега мога да кажа, че са доста по-тихи и че са малко по-високи от МТ-тата при същият размер (малко но видимо )

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Да, явно са по-тихи от предишният модел, щото това е всеобщо мнение на ползвателите които имат база за сравнение.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Здравейте
                  Сдобих се с едно Гранд Чероки 2.7 и тъй като сезона на лова започва много скоро са ми нужни гуми за него. В момента е с 235/65-17
                  Предложете някакви читави А/Т гуми за да мога да се движа спокойно във гората есента и зимата. Знам че няма универсални гуми но нещо почти нищо не откривам в този размер или от това което се предлага какво бихте ми предложили? Съответно ако се наложи да мина на 16 ц какви джанти ще станат на Гранда , защото в 16 цоловите гуми има доста по голям избор.
                  Благодаря

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Само да добавя - от Cooper Discoverer A/T 3 Sport не съм доволен и ще ги сменям. От 5 гуми 2 бяха криви. Смениха ги гаранционно. Искат много тежести (80+грама на някои гуми), и след сигурно 5-6 баланса пак понакога се усещат вибрации при над 120км/ч. Това за размер 265/70/16. Сменените - едната се балансира с малко тежести, другата пак с около 80 грама.

                    Вероятно скоро ще минавам на BFG ТА КО2, колкото и да не ми харесват. Там на същата кола с 235/75/15 вибрации нямаше изобщо, както и никакви екстремални тежести при баланс.

                    Та ако някой иска Cooper Discoverer A/T3 Sport 265/75/16, 2 на около 7000км, другите 2 на около 2000, да се обажда. 2 са с DOT края на 2018, другите началото на 2019. Давам ги за 500 кинта 4-те.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от nikar Преглед на мнение
                      Здравейте
                      Сдобих се с едно Гранд Чероки 2.7 и тъй като сезона на лова започва много скоро са ми нужни гуми за него. В момента е с 235/65-17
                      Предложете някакви читави А/Т гуми за да мога да се движа спокойно във гората есента и зимата. Знам че няма универсални гуми но нещо почти нищо не откривам в този размер или от това което се предлага какво бихте ми предложили? Съответно ако се наложи да мина на 16 ц какви джанти ще станат на Гранда , защото в 16 цоловите гуми има доста по голям избор.
                      Благодаря
                      Гледах твоят размер и най-масовият при 16" - 245/70/16 , разликата е минимална в полза на 16-те, а разликата в цената също е малка.
                      Като пример ето едни удачни доста тихи и с прилично поведение на мокър асфалт, с кевлар са бтв.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:333.6 КБ
ID:5821841
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Вероятно скоро ще минавам на BFG ТА КО2, колкото и да не ми харесват. Там на същата кола с 235/75/15 вибрации нямаше изобщо, както и никакви екстремални тежести при баланс.

                        .
                        А защо не ти харесват?

                        За мен това е ГУМАТА. От 11 години и над 160ккм само с такива карам целогодишно.

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          А защо не ти харесват?

                          За мен това е ГУМАТА. От 11 години и над 160ккм само с такива карам целогодишно.
                          Щото на мокро никакви ги няма. И правят аквапланинг. Купих тераното с такива. Може и да е заради големия въртящ момент, но по завоите бях като пумпал, ако настъпя както трябва.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Щото на мокро никакви ги няма. И правят аквапланинг. Купих тераното с такива. Може и да е заради големия въртящ момент, но по завоите бях като пумпал, ако настъпя както трябва.
                            Да не са били на годините на Тераното?
                            Щото нямам такива наблюдения.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Предните бяха на 6 месеца, задните ги смених малко след като купих тераното.

                              За наблюденията - имаш ли джипка с над 350 нютона момент?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Предните бяха на 6 месеца, задните ги смених малко след като купих тераното.

                                За наблюденията - имаш ли джипка с над 350 нютона момент?
                                Нямам. И не ми трябва, че да се чудя как да я изхраня. Ама не бих карал каквато и да е АТ гума като на рали състезание.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X