Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

    Аз съм с АТ2 и мога да кажа че определено не е зимна гума, но е доста добър компромис за тази цена.
    На неотъпкан сняг днес ги разходих в гората и нямах проблеми, но когато е леко отъпкан снега стават леки пързалки.

    Коментар


    • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

      Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
      Аз съм с АТ2 и мога да кажа че определено не е зимна гума, но е доста добър компромис за тази цена.
      На неотъпкан сняг днес ги разходих в гората и нямах проблеми, но когато е леко отъпкан снега стават леки пързалки.
      Точно, абе не стават за зимата бе хора. Няма АТ за утъпкан сняг, според мен и разни тестове...
      Сорри, ама тва е положението... Дори и всесезонната гума се справя в пъти по-добре точно на "утъпкан сняг". Тя пък не става за извън асфалта, е, освен леко, сухо черно пътче и така...
      Няма пълно щастие...

      Коментар


      • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

        В много от сайтовете в които се продава GENERAL АТ2 може да я намерите в раздел лятни гуми.

        Коментар


        • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

          Понеже ще купувам гуми наесен, та се зачетох из тези теми.Заради маршрутите, по които се движа, се ориентирах към АТ.
          Пък и още втората гума (след Wrangler Goodyear), която си харесах - катo модел и цена беше Grabber AT2.
          Но ми прави впечатление, че двама трима от колегите , пишат че им поднасяли на завой, при заснежен път, но изобщо не споменават на колко тежка машина ги карат !! Камо ли модела и марката на джипа!?
          Ясно ми е, че повечето се познават помежду си , и си знаят колите...но тук четат и доста други хора.
          Все си мисля, че при една и съща гума има ЗНАЧЕНИЕ каква е джипката, проходимостта на самия модел, теглото, по-паркетна ли е, или не .Не изключвам и стила на каране....
          Всъщност мисълта ми е: ако някой има по-нови впечатления за тези гуми, нека сподели...
          Последно редактирано от toestaz; 29-06-12, 10:42.
          Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
          Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
          'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

          Коментар


          • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

            Гумите са може би най-доброто като съотношение цена-качество
            Карал съм Grabber AT2 на предишната ми джипка,сега карам БФГ АТ
            Не можах да намеря желания от мен размер General, и се принудих да си купя BF Goodrdrich
            Graber-a е доста по-мек от Гудрич-а ,заради което държи по-добре на мокро и на сняг(това е лично мнение)
            Може би поради това,ще изкара по-малко,но то 70 000-80 000 км с една гума си е доста и без това
            Лошото е че вече заменят модела АТ2 с АТ,а те като шарка нямат нищо общо,така,че ако си намериш твоят размер АТ2 взимай смело.
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              Гумите са може би най-доброто като съотношение цена-качество
              ...........
              Graber-a е доста по-мек от Гудрич-а ,заради което държи по-добре на мокро и на сняг(това е лично мнение)
              Може би поради това,ще изкара по-малко,но то 70 000-80 000 км с една гума си е доста и без това
              Напълно подкрепям! В допълнение - на трева и малко кал също се държат много добре. В сериозна кал се пълнят и трудно се чистят.
              На асфалт возят добре, не шумят. Карах ги година и половина, около 10 000 км. Следи от износване нямаха, грайферът си беше все толкова дълбок.
              Странично са доста меки и лесно се пукат.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                Здравейте. Използвам, че се коментира Gerneral и ще помоля за съвет или мнение. Спрял съм се на General snow grabber 235/75/15 109T XL. Размера ме устройва и бих желал ползвам гумите целогодишно. Предполагам, че износването през лятото ще е голямо, но за 10 -15000км годишен пробег считам за разумно във време на криза да минимизирам този разход.235/75 R15 109T XL

                Коментар


                • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                  Първоначално публикуван от lion3 Преглед на мнение
                  Здравейте. Използвам, че се коментира Gerneral и ще помоля за съвет или мнение. Спрял съм се на General snow grabber 235/75/15 109T XL. Размера ме устройва и бих желал ползвам гумите целогодишно. Предполагам, че износването през лятото ще е голямо, но за 10 -15000км годишен пробег считам за разумно във време на криза да минимизирам този разход.235/75 R15 109T XL
                  Зимните гуми могат да се карат лятото - по принцип няма (големи) проблеми с това. Имаш повишен разход на гориво и малко по-дълъг спирачен път. Повечето зимни гуми НЕ СЕ износват силно лятото. Те просто се опичат от слънцето. Тук идва основният проблем: На втората зима вече нямаш зимни гуми.
                  Щом искаш да правиш компромис и да караш с едни гуми целогодишно, вземи си всесезонки. С тях ще изкараш поне 2 зими.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                    Колегата Alexfield e напълно прав - зимната гума има по- голямо количество истински каучук , който я прави с по-добро сцепление при ниски температури. Лятото обаче тази смеска поради високите температури влошава показателите си , а чистият каучук нарушава молекулярната си структура/егати как прозвуча/ , което пък води до загуба /удървяне/ на сцепление през зимата. Лично аз съм с Дженерал Грабер - всесезонни , които при гадната зима се държаха задоволително / предимно в градски условия/. Голям мераклия съм на Тойо /имал съм такива на лек автомобил/ и то пак ще са всесезонни /въпреки , че стари гумаджии са ми казвали , че такова животно няма и аз съм съгласен с тях/

                    Коментар


                    • Помощ относно избор на АТ гуми и по точно Генерал Грабер АТ

                      Интересува ме някой има ли пряко впечатления за тази гума?
                      Ще се кара 70 % по асвалт и 30 % лек оффроуд.
                      Става дума за Грабер АТ не АТ2 , ето и снимки за да няма объркване.
                      Също в много сайтове си пише летни, в някой оу терен, та вече се обърках.
                      Другото което е не можах да я открия в официалния информация незнайно защо.
                      Стават ли като гуми спрямо БФГ АТ, по чуждите сайтове ги хвалят пък колко е вярно незнам.
                      По- хубаво се чистели от кал, по- меки били за зимата по добре, но пробега е ясен, че ще е по малко от на БФГ АТ.
                      Ще се радвам някой ако помогне. Благодаря

                      Коментар


                      • От: Помощ относно избор на АТ гуми и по точно Генерал Грабер АТ

                        От тази пролет карам с тези гуми,преди това имах BFG AT.Първите ми впечатления,че са по-безшумни и по-леки,на сух и мокър асфалт не намирам разлика,извън пътя (леки разходки и риболов) също.Тепърва ще трупам впечатления зимата.Ето и нещо за четене:http://www.generaltire.eu/generator/...rabber-at.html
                        NISSAN Terrano II (R20) 2.7TDI '99

                        Коментар


                        • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                          Прочетох темата, защото и на мен ми предстой смяна на гуми. От информацията тук разбрах ,че Grabber AT2 не са никак лоши за моите нужди.Това как се държат на зимни условия ме удовлетворява, спрямо района в който живея и стила на каране който имам. Колкото до това колко се износват, мисля че ще се справят доста добре.И не на последно място цената! С тези около 250 лв спестени ако взема BFG ще мога да вложа в нови амове. С няколко думи ме убедихте! Следващия месец ще заложа на тях с размери 225/75/15 за Киата.
                          Аз съм!

                          Коментар


                          • От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                            Здравей Зенит искам да те питам какви зимни гуми да земам за в планината и на пЪт поздрави.

                            Коментар


                            • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                              нещо напоследък по-трудно се намира АТ2... някой срещал ли е на прилични цени 245/70/16?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                                Пролетта сложихме на LR Disco-2 (около 2,5 тона) General Grabber AT. На твърда настилка и плитка кал са добри. На макадан и каменни планински пътища протектора се пробива от остри камъчета. За толкова тежка кола си трябват по-яки гуми.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X