Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

    Първоначално публикуван от BukToP Преглед на мнение
    Извинете за спама.

    Втора зима съм с гумите АТ2 на пикап Л200. Не мога до сега да се оплача от тях. Харесва си ми и вървенето и спирането и завиването, може би защото колата не е спортна и не достигам "границата". Газя си в снега основно на задно (в Разлог не е малко), калта есента не ми се опря, разхода ми е поносим като за 31-ци. На товар носят добре.
    Не е спам.И моята не е спортна,а и аз не съм ,,рацер''.Просто разликата между Граберките и зимните ми(хубави и за съжаление скъпи) е огромна.Иначе съм фен на Грабера.Ама нека де не е ,,наше лошо нема..''.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Не стават за кал и за сняг. Пробвах ги. А дори и на асфалт, в тези зимни условия, МТ-та с които съм вече са по-добри. Говоря за BFG MT Mk2.
      Доста интересно.
      Грабера изглежда с повече ламели и по-зимен от КМ2. Хвърлил съм око на КМ2-ката... и доста се чудя дали да скачам на тях. Цената за сега, само ме спира...

      Сподели още нещо за гумите...

      Коментар


      • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

        Колеги,
        Вчера гледах едни зимни General Snow Grabber - и очите ми останаха в тях. Асиметричен профил много мека гума. Произведени в Германия Dot 4010. Единственото което ме кара да се колебая е малката разлика в размера. Гумите които гледах са 225/70/16 вместо 235/70/16 разликата е -14 мм. Иначе гумата е страшно мека. с лек натиск мога да разтворя ламелите.
        Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
        Discovery 2.5 TD5 2000 EX
        Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

        Коментар


        • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
          Доста интересно.
          Грабера изглежда с повече ламели и по-зимен от КМ2. Хвърлил съм око на КМ2-ката... и доста се чудя дали да скачам на тях. Цената за сега, само ме спира...

          Сподели още нещо за гумите...
          Изглежда, да, но според мен, не се чисти като МТ-то. А и тези, новите явно са от някаква добра смес, която дава добро сцепление и на сняг.

          Не знам как го постигат, но и не се изтърква на камъни, асфалт, безшумна е, а на сняг, без лед отдолу е отлична.
          Проектирана е за кал, но постига много добри резултати и на други терени - вече не бих я сменил, за която и да е АТ-гума.
          До 120 км е съпоставима по шум с BFG AT и AT Грабера, колкото и да изглежда това невъзмножно. Пробвайте. Явно новите технологии си казват думата. Но да не спамваме темата, която си е за Грабера.

          Коментар


          • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
            Доста интересно.
            Грабера изглежда с повече ламели и по-зимен от КМ2. Хвърлил съм око на КМ2-ката... и доста се чудя дали да скачам на тях. Цената за сега, само ме спира...

            Сподели още нещо за гумите...
            Ми то МК2 няма никакви ламели и е доста далеч от зимните гуми !
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?



              Вече са монтирани. General Snow Grabber 225/70/16. Ще разкажа след презниците как са се представили.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                Първи впечатления:
                - Много мека гума.
                - На черен път в сняг, на места замръзнало на места не - много добро сцепление.
                - По билото на Родопа планина (пътя Батак - Доспат) на места имаше невероятни ледени натрупвания, коловози, вода много добро представяне.
                - Все още в сериозен сняг и тежки зимни условия не съм ги тествал.
                Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                Коментар


                • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                  General grabber AT2 са същите като BF goodrich all terrain, но с по 20 лв. на гума по-евтини. Затова аз предпочетох да си купя BF goodrich. Мотивите ми бяха, че имам 80 % каране по асфалт и 20 % по гори и поляни. Доволен съм. А/Т не се износва така бързо по шосето както М/Т. С малко газ в калта вървят по-добре отколкото ако натискаш. Тогава се замазват. На сняг в гората при минусови температури са перфектни. По заснежено шосе са добри, но не както чисто зимната гума. При киша са трагедия, но не чак като в индийските филми. Плаши ги наклона. Ако карах повече в гората, щях да си взема агресивни М/Т. Но миналата година смлях едни такива по асфалта само за едно лято.

                  Коментар


                  • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Изглежда, да, но според мен, не се чисти като МТ-то. А и тези, новите явно са от някаква добра смес, която дава добро сцепление и на сняг.

                    Не знам как го постигат, но и не се изтърква на камъни, асфалт, безшумна е, а на сняг, без лед отдолу е отлична.
                    Проектирана е за кал, но постига много добри резултати и на други терени - вече не бих я сменил, за която и да е АТ-гума.
                    До 120 км е съпоставима по шум с BFG AT и AT Грабера, колкото и да изглежда това невъзмножно. Пробвайте. Явно новите технологии си казват думата. Но да не спамваме темата, която си е за Грабера.
                    Много бързо се износват

                    Коментар


                    • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                      След като търсих и ми омръзна да чакам внос на Гудрич АТ, си купих Генерал АТ. Дано съм направил правилният избор. Успокояваме поне мнения на хора карали и двата модела гуми че Генерал АТ са много по добри на асфалт

                      Коментар


                      • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                        Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
                        След като търсих и ми омръзна да чакам внос на Гудрич АТ, си купих Генерал АТ. Дано съм направил правилният избор. Успокояваме поне мнения на хора карали и двата модела гуми че Генерал АТ са много по добри на асфалт
                        Търкалям от 2 години такива на паджеро 2, зиме и лете, и съм много доволен. Чичо ми има същото паджеро, само че е със Гудрича. Естествено правих сравнение между двете марки. Оказа се, че Генерала се държи по-добре през зимата отколкото Гудрича, защото първата е с по-мек каучук и повече нарези по грайфера. Пример - на отъпкан сняг и двете се пързалят, но повече се пързаля Гудрича. Вече на сух асвалт през топлите сезони са ми почти еднакви, на дъжд също.

                        Коментар


                        • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                          Понеже са по меки би трябвало на мокър асфалт в завои по добре да се държат Генерал ат. Гудрича казват че имал по дълъг пробег но тези които пишат доста объркват хората.Примерно един колега е минал 100000км с Гудрич но тои ги сравнява с по малки гуми. Неговите са 265-85-16 а ги сравняват с 205-80-16 или 235-70-16 то е ясно че по висока по широка гума ще има голямо предимство в пробега

                          Коментар


                          • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                            здравеите драги читатели
                            а на тези с джипове-колеги
                            толкова мнения -от хора които не са карали с дженерал ат 2
                            е нека драсна и аз-все пак ги търкалям две години
                            и които ви каже че на сняг не стават-сори но не му вярваите
                            патрола с тях си върви без проблеми-но говорим за чисто нови гуми-първи живот и собственик
                            и понеже тук е пълно с разбирачи----всеки реве за гудрич-а
                            да знам че са основната фирма-но защо ауто билд в германия ги слага с една звезда по назад от дженерал
                            карал съм и с-ат на гудрич и твърдя че ако дженерала не са по добри тооооооооо в никакъв случаи не са по долу от гудрич

                            Коментар


                            • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                              Колеги малко да подновя темата. Търся си зимни гуми за Рейнджа или нещо всесезонно ако е останало още такова производство. Сега съм с 235/70 16" Някой кара ли на 255/65 16" или друг размер да сподели впечатления. Някой скоро купувал ли е и знаете ли как са цените?
                              Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                              Коментар


                              • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                                Чудя се кой грабър да си взема (AT2) като размер. 215/75/Р15 или 235/75/Р15. Джипката е Сузуки Витара къса база. Ще се кара като АТ гума - т.е. по всичко. Най-тежките снежни натоварвания обаче ще са да ме качи до Витошко лале зимата .
                                Последно редактирано от brum; 22-12-11, 13:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X