Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

    Ами вижте аз естествено изчетох цялата тема тука плюс няколко ревюта на други места и ми стана ясно че гумите са Off/On road All terrain и че може и да не са най-невероятните зимни гуми.Въобще мисля че съм наясно какво да очаквам като възможности.
    Не ми стана ясно доколко са "всесезонни".
    Няколко познати в чиито познания се съмнявам и за това ги наричам "разбирачи" изразиха мнение че гумите не били подходящи за по високи температури на сайта на Диана са обявени обаче като "летни",а в този на Маргел като "всесезонни".
    По принцип All terrain ли е термина за всесезонни гуми или има All terrain зимни/летни гуми.Извинете ако е много тъп въпроса но предпочитам поне като се захванах да ми стане ясно

    Коментар


    • #77
      До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

      Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
      Защо?!?
      Защото "специалистите по всичко", каквито са АТ гумите, обикновено не са най-добри в някоя тясно специфична област.

      Първоначално публикуван от filogo Преглед на мнение
      ... По принцип All terrain ли е термина за всесезонни гуми или има All terrain зимни/летни гуми ...
      Не съм чувал за зимни и летни АТ-та.

      АТ гумите са по-универсални и са предназначени за използване на по-широк диапазон от терени, в т.ч. и на сняг. Разбира се, универсалността се постига с ред компромиси, поради което те няма как да са по-добри от шосейната гума на асфалта, от калната в калта, нито пък от зимната на сняг (особено утъпкан и на заледено).
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

        Имай си даже две на ум за кал . Малко по-добре са от чисто лятна шарка . Но и с тоя гъст грайфер , няма какво друго да се очаква от тях .
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • #79
          До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

          Аз лично отскоро използвам такава гума (~500 км) на XJ 4.0 в размер30X9.5R15 и съм доволен. Гумата е много "мека" и сравнително тиха над 60 - 80 км/ч.
          Относно терена и сезона производителя я е позиционирал, като универсална - АТ и всесезонна M+S.
          Предполагам той има най-ясна представа за възможностите на тази гума.
          Прилагам и една брошура с инфо и размери.
          Прикачени файлове
          YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
          XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
          WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
          KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

          Коментар


          • #80
            От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

            Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
            Аз лично отскоро използвам такава гума (~500 км) на XJ 4.0 в размер30X9.5R15 и съм доволен. Гумата е много "мека" и сравнително тиха над 60 - 80 км/ч.
            Относно терена и сезона производителя я е позиционирал, като универсална - АТ и всесезонна M+S.
            Предполагам той има най-ясна представа за възможностите на тази гума.
            Прилагам и една брошура с инфо и размери.
            Сравнение на гуми 30х9,5х15 ; 255/70/15 ; 265/70/15 .Най-леки са 30"(16кг),после 265(18кг),най-тежки са 255(20кг) Размерите са приблизителни,но защо най-малките 255-ци тежат най-много?Има и разлика в максималното натоварване-30",които са най-леки,понасят значително по-малко товар от другите два размера.Явно има разлика в платовете,но не мога да намеря информация за това.За тежащата 1200кг,дълга Витара,кое е по-добре:"меките" 30" или "по-здравите"265-ци?255 отпадат от класацията,защото са произведени в Мексико(другите два размера в САЩ) и нямат бели,релефни надписи (мен ме кефят).Другото интересно е ,че различните размери имат разлика в дълбочината на грайфера.Тези трите са с най-дълбокия 13,5 мм.,а примерно 235/75/15 са "само"10,0мм.Някой може ли да ми каже дълбочина на грайфера на БФ Гудрич АТ за размер 30" ?
            И все пак кои гуми се държат по-добре,като изключим пробега(той май е ясен,в + за БФ),Грабера или Гудрича,особено в зимни условия?
            Тези дни трябва да се взимат гуми и още се назландисвам за размера и един от двата производитела.Бф нямат 265/70/15,само 30".
            Поздрави и очаквам вашите коментари
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #81
              От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

              Дълбочината на грайфера на BFG 30" е 13мм.

              Коментар


              • #82
                От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                Благодаря!Значи грайфера е почти еднакъв Насочил съм се към 265/70/15.Май е най-универсалния размер и най-добре ще "легнат"на 9J джанти
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #83
                  От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                  Размера е перфектен за джантите На хасфалта е супер,предстоят тестове при мъгла и лек страничен вятър Ще пиша коментар,като придобия впечатления...
                  Прикачени файлове
                  Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                  Коментар


                  • #84
                    От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                    Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                    Размера е перфектен за джантите На хасфалта е супер,предстоят тестове при мъгла и лек страничен вятър Ще пиша коментар,като придобия впечатления...
                    Сега на събора ще събереш, ако се пуснеш по трасето

                    Коментар


                    • #85
                      От: До: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                      Пунах се ама по трасето от Маратона На скорост се държат добре,на малко кал също.Голяма кал нямаше да ги пробвам.На мокра трева-перфектно,на асфалта също добе.
                      Като придобия впечатления от голяма кал,сняг и лед,ще кажа...
                      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                      Коментар


                      • #86
                        От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                        Здравейте, някой да каже нещо ново за тези гуми, изчетох всичко тук и по американски форуми, немски и къде ли не и съм се спрял на тях. Според немците, това е подобрен модел на БФ Гудрича, така ли е или пак рекламни трикове. 21 години БФ Гудрич All terrain печели Баха състезанието, ама те са им и основен спонсор, така че не е кой знае какво предимство, General е създаден преди BfGoodrich все стари фирми, все опит, а като ги гледаш шарките си е наистина почти същото като БФ Гудрич All terrain ама като че ли е по модерно. И понеже ми писна от евтини неща та затова питам, доволни ли сте след толкова каране?
                        RR P38
                        LZ3XA

                        Коментар


                        • #87
                          От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                          Е сложих ги, всяка сутрин минавам по едно каааално трасе за да избегна задръстването на околовръстното и на кал и мокра трева са ОК, на мокро са ОК, мокро сухо редуващо се по завоите на Бистрица са ОК... чакаме снега
                          RR P38
                          LZ3XA

                          Коментар


                          • #88
                            От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                            Първоначално публикуван от Miaran Преглед на мнение
                            Е сложих ги, всяка сутрин минавам по едно каааално трасе за да избегна задръстването на околовръстното и на кал и мокра трева са ОК, на мокро са ОК, мокро сухо редуващо се по завоите на Бистрица са ОК... чакаме снега
                            Не са за сняг тези гуми. Аз ги купих още в края на зимата и дори на леко заснежен асвалт изобщо не държат /в сравнение със зимни гуми/, малко са по-шумни от старите ми летни Тойо транспат с/у, но са с по-твърди бордове и не се кривят толкова. За 1 летен сезон и изминати 20 000 км. са като нови на вид. На мокър път се държат лошо и в завой и при натиснати спирачки. На сух асфалт са добре, даже скърцат по завоите и при рязко потегляне, но на прашен път са зле. В кал се държат много прилично, джипа катери скали и камънаци безпроблемно с тях.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                              И аз съм се замислил за Грабер на нивата, но не знам дали ще има достатъчно мощност да ги развърта на тежки терени. Иначе какво мислите за тези http://www.generaltire.com/tires/T30...-Available-Now
                              Александър

                              Коментар


                              • #90
                                карам нивата от 2 год. с тези гуми и съм адски доволен , без значение на какъв терен.

                                Първоначално публикуван от tang Преглед на мнение
                                карам нивата от 2 год. с тези гуми и съм адски доволен , без значение на какъв терен.
                                Размера е 205 75 15.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-12-10, 18:31.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X