Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

    Axlastro американците ги карат много тези, дето си ги показал, ама нека някой който разбира да каже стават ли за различни приложения. И дали ги има в Медина Мед провери щото Граберите свършват там.
    RR P38
    LZ3XA

    Коментар


    • #92
      От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Не са за сняг тези гуми. Аз ги купих още в края на зимата и дори на леко заснежен асвалт изобщо не държат /в сравнение със зимни гуми/, малко са по-шумни от старите ми летни Тойо транспат с/у, но са с по-твърди бордове и не се кривят толкова. За 1 летен сезон и изминати 20 000 км. са като нови на вид. На мокър път се държат лошо и в завой и при натиснати спирачки. На сух асфалт са добре, даже скърцат по завоите и при рязко потегляне, но на прашен път са зле. В кал се държат много прилично, джипа катери скали и камънаци безпроблемно с тях.
      Да се допълня: вчера сутринта в завой по мокър асфалт и темп 8С джипа поднесе /презави/ и тръгна с вратите, завъртях волана обратно, занесе на другата страна, но го овладях, така че внимавайте с тези гуми.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #93
        От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Да се допълня: вчера сутринта в завой по мокър асфалт и темп 8С джипа поднесе /презави/ и тръгна с вратите, завъртях волана обратно, занесе на другата страна, но го овладях, така че внимавайте с тези гуми.
        Колега аз те съветвам да караш по внимателно . Все пак това са летни гуми и неможе да очакваш от тях да се държат през студените дни като през летните . Както много хора споменаха в една друга тема зимни А/Т няма !
        п.п. хеи така между другото си провери и амортесьорите .. може и от тях да е поднасянето .
        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

        Коментар


        • #94
          От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Да се допълня: вчера сутринта в завой по мокър асфалт и темп 8С джипа поднесе /презави/ и тръгна с вратите, завъртях волана обратно, занесе на другата страна, но го овладях, така че внимавайте с тези гуми.
          Ако искаш заповядай да те повозя малко...
          RR P38
          LZ3XA

          Коментар


          • #95
            От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

            Карам повече от 20 000км тези гуми
            Според мен-на мокър асфалт не са стабилни,бързо се пълнят с кал и трябва да ги почистиш иначе се пързалят яко
            на сух асфалт за ОК,включително и като шум
            Струват ми се малко по-меки от BF
            Мисля да ги карам и зимата,и ще видим на сняг как ще се държат
            Според мен са перфектни АТ с всичките плюсове и минуси
            Напълно конкурентни,а в някой отношения и по-добри от BFG
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #96
              От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

              Днес ги карах на доста кал с наклон-само на задно,като ги развъртиш леко се представят отлично и се самопочистват много добре.
              Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

              Коментар


              • #97
                От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                Днес ги карах из заснежена София...впечатленията като цяло не са лоши.На сняг се държат прилично, има сцепление, тръгвам без проблем...не ми харесва как се държат при спиране и по рязък завой.Ще ги покарам още 1-2 седмици и ще видим дали няма да се купуват чисто зимни гуми.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #98
                  От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                  Доста мнения са се натрупали в започната от мен тема. Тези дни ровейки се из Нета попаднах на една хубава статия в която се описват проведени сравнителни тестове на зимни, всесезонни и летни гуми в зимни условия. Това е линка към статията:http://mail.dir.bg/~tkm_digital/AllSeason.pdf. Надявам се да не бъде приета като реклама от модераторите. Оценката на Граберките не е много ласкава. Тази зима мисля да пробвам Falken 235/70/16 HS 439 eurowinter.
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #99
                    От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                    Не стават за кал и за сняг. Пробвах ги. А дори и на асфалт, в тези зимни условия, МТ-та с които съм вече са по-добри. Говоря за BFG MT Mk2.

                    Коментар


                    • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                      Тука взе да става спор за Марката отново, ако погледнеш и сравниш грайфера на BFG и Generala ще откриеш само разлика в разположението на шарката.... от там нататък всичко е суета и задкормилно устройство с тежък десен крак...

                      Колкото до теста... погледни американските сайтове където има мнения на стотици хиляди хора, тук знаем как стават нещата, то си е PR таз статия, ние пускаме редовно такива...
                      Последно редактирано от Miaran; 17-12-10, 13:58. Причина: допълнение
                      RR P38
                      LZ3XA

                      Коментар


                      • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                        Хайде аз пак да пиша...вече 2 дена търкалям въпросните гуми из заснежено Банско и мога да кажа, че съм очарован.През повечето време си движа на задно, само като се забивам по разни места ми се налага да пускам 4х4. Като съпоставка с BF Goodrich AT(на пикапа съм с такива) мога да кажа, че са една идея по твърди, но това не е болка за умиране. Като сцепление на сняг ги слагам наравно с Goodyear Ultragrip. Единственият недостатък на гумата до сега намирам в отъпкан сняг и лед и то в спирането.
                        Като цяло добър компромис за всякакви терени - то така си я определят и по Америка.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                          Хайде аз пак да пиша...вече 2 дена търкалям въпросните гуми из заснежено Банско и мога да кажа, че съм очарован.През повечето време си движа на задно, само като се забивам по разни места ми се налага да пускам 4х4. Като съпоставка с BF Goodrich AT(на пикапа съм с такива) мога да кажа, че са една идея по твърди, но това не е болка за умиране. Като сцепление на сняг ги слагам наравно с Goodyear Ultragrip. Единственият недостатък на гумата до сега намирам в отъпкан сняг и лед и то в спирането.
                          Като цяло добър компромис за всякакви терени - то така си я определят и по Америка.
                          Моите ги демонтирах в четвъртък именно поради лошото спиране...Сега съм със зимните и е кеф...
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                            Защо се сравняват АТ със зимни гуми
                            На всеки му е ясно какви са недостатъците да караш АТ през зимата
                            и каква е разликата да караш АТ и чисто зимна гума
                            За да бъде реално нека да сравняваме с други АТ гуми
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
                              Защо се сравняват АТ със зимни гуми
                              На всеки му е ясно какви са недостатъците да караш АТ през зимата
                              и каква е разликата да караш АТ и чисто зимна гума
                              За да бъде реално нека да сравняваме с други АТ гуми
                              Заради прочутия Авто Билд...Който както винаги прави тестове,с които е способен да ни убеди във всичко
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • От: Гуми General grabber AT2 - Мнения ?

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Заради прочутия Авто Билд...Който както винаги прави тестове,с които е способен да ни убеди във ФОЛКСВАГЕН
                                Извинете за спама.

                                Втора зима съм с гумите АТ2 на пикап Л200. Не мога до сега да се оплача от тях. Харесва си ми и вървенето и спирането и завиването, може би защото колата не е спортна и не достигам "границата". Газя си в снега основно на задно (в Разлог не е малко), калта есента не ми се опря, разхода ми е поносим като за 31-ци. На товар носят добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X