Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Нокиан, всесезонен -
    Да дам отчет и за другите всесезонки, монтирани на Рав4. Станаха на около 1,5 години. Държат се отлично на сняг и жега. Лятото ги водих два пъти до Гърция, единият път на Лимнос изгорих 1 резервоар бензин само по черни, каменисти пътища. Зимата на вилата с тях правих пъртина. За сега нямат никакво намерение да се разпадат. Но пък и общият им пробег е под 3-4 хил км.

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Първоначално публикуван от ivied
      да, жирафа съществува!
      ...та по темата... / или кой я е сътворил?
      ето моята зимнолятна шарка, карам ги вече 5г. и за МОИТЕ нужди са ОК, вече не се държат както ми се иска зимата и наесен ще ги сменям.

      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
        Това много ми хареса, защото ако няма разлика в баланса няма да се дължи нищо...и колегата ще плати това нищо...


        Изпратено от моят SGP771 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Още една статия по въпроса http://www.auto-press.net/a:%D0%92%D...BC%D0%B8%D1%81
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            За мен нещата стоят така - лятото нямам проблеми и със зимни гуми, дори и на мокро. Обаче зимата не ми вършат работа летните, зимата имам предвид на сняг и киша. Та за мене още един вариант за всесезонност са някои зимни гуми. Отчитам разбира се по-бързото износване в жегите. Спорадичното свиренр в завои не го броя.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              аз доизносвам Вредщайн куатрак 3 , карам ги 6 години, но около 25 хил.км. само съм минал, имат грайфер, но ще ги сменям със същата марка, но вече е куатрак 5
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Предстои ми покупка на 5-ци. Проучвал ли си как се държат като цяло? Знам, че 3 и 4 се представят отлично като за всесезонни.

                42

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Предстои ми покупка на 5-ци. Проучвал ли си как се държат като цяло? Знам, че 3 и 4 се представят отлично като за всесезонни.
                  Не, то за моя размер 205/70/15 няма много предложения - от горните 3-4 предложения в статията нито едно няма в този размер.
                  Смятам, че няма да са по-зле от старите и ще ми вършат работа за моя начин на експлоатация - каране предимно градско и без излизане от София през зимата.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Предстои ми покупка на 5-ци. Проучвал ли си как се държат като цяло? Знам, че 3 и 4 се представят отлично като за всесезонни.
                    Бре, не знаех, че имало и 4. Ама, май-май не е и имало...Иначе, 5 също са доста добри.
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • Ето разликата между quatrac 3 и 5 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191026_095735.jpg
Прегледи:687
Размер:585.0 КБ
ID:6522419
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА


                        Бре, не знаех, че имало и 4. Ама, май-май не е и имало...Иначе, 5 също са доста добри.
                        Мдаа , потвърждавам ! "Петиците" на сух асфалт се държат досущ като летна гума . Сега чакам зимата ....

                        За протокола : Лично аз никога не бих купил такова нещо , ама пролетта с въпросните "петици" (245/70/16 на 1 сезон ) така си купих с тях джипката. Та ще следя и зимата кво става . Иначе на черен път , вкл. на мокра трева , са пълен ташак.
                        Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-10-19, 19:01.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • Преди два дни си взех Тойо Целзиус, на мокро са супер, чакам снега

                          Коментар


                          • Отдавна бях решил следващата смяна да е със всесезонни, избрах си Kleber Citylander за по 210 лева с доставката и вече им навъртях 1500 км. на Фронтерата. Всичко нормално - тихи, добре държат на мокро - даже днес ги изпробвах и на сняг на Каймакчалан, там имаше страхотна снежна виелица и си беше зима:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1802.jpg
Прегледи:372
Размер:290.9 КБ
ID:6526448
                            Но сега взех, че мернах грайфера и гледам, че е намалял с 1 мм. на всичките колела - това ако продължи така, ще трябва да сменям пак гумите заедно с маслото след 10000 км.?! Колата я взех с едни Nexen, които бяха чисто нови и изкараха 5 години и 50000 км.! Карам си спокойно, без дрифтове и т.н. - дали това износване е нормално?
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • 1 мм. равномерно износване по цялата ширина на вс. гуми и то само за 1500 км. ?!?

                              Коментар


                              • По-скоро звучи като неправилно първоначално измерване на дълбочината на грайфера.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X