Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

    Тия цитати от тестове са за чисто нови гуми правени някъде другаде и от някой дето е взел пари за тая работа.
    За меродавни мнения приемам такива само от колеги на база емпиричен опит.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

      Аз малко нещо споненах свързано с тестовете.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

        Къде по света карат джипове с всесезонни на които може да се разчита ?Щото почти навсякъде за такива карат АТ.Гудрича 31 с ДОТ 2013 спира прилично и мога да разчитам повече от която и да било всесезонна гума,въпреки че наистина не се слави със супер качества при някои условия.Знам какво е АТ и знам от опит, че по подразбиране е и за целогодишно каране,пак от опит.Подчертавам за джипови гуми става въпрос ,защото с каквато и да било всесезонна си оставаш само на пътя в лоши условия,а с универсална АТ имаш шанс и на пътя и извън.Иначе качествени зимни гуми можеш да си караш на лека кола целогодишно.И като бивш каучукар ,подчертавам че няма смес освен за бандажни колела на верижни машини /и военни/,която да е супер ефективна във всякакви амосферни условия при гумите,пак от опит.Работил съм като валцьор на експериментални смеси разработвани за военно производство в комбинат с ВО /военен отдел/наблюдатели и съм наясно с каучуковите смеси,с това съм дипломиран .Не че е важно,но е опит.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          За меродавни мнения приемам такива само от колеги на база емпиричен опит.
          ok, къде са тия колеги, които: "на един полигон в Швеция при дебел сняг и минус пет градуса минеш по трасето, измерят ти спирачния път и се вържеш за кантара (дето мери теглителната сила) с един и същ Туарег, обут последователно с летни, зимни, евтини зимни, няколко модела всесезонни и AllTerrain гуми и после всичко това се повтори и на суха и мокра настилка на Contidrom до Хановер..."?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Къде по света карат джипове с всесезонни на които може да се разчита ? Щото почти навсякъде за такива карат АТ.Гудрича...
          Или стигаме пак, до дефиниция на джип. Ами всекидневно на паркинга на голяма фирма с над 500 автомобила с AT BFG, съм виждал само 1 (един) комплект на пикап Навара...
          От 500 - те - 100 да са всякакви SUV-e, джипове, 4Х4, 4Х2 и т.н. ама те или не знаят, с какво да се "обуват", или не знаят къде да карат, или какво да карат
          Да де, Европа... Повечето "високи" автомобили... вкл. 4Х4, SUV-ве, и др. излизат/ и се доставят точно с всесезонни на Bridgestone, Yokohama, Continental и т.н. Защо ли, не ги "обуват" с АТ-та, веднагически? Ами за да си купиш вероятно 2-ри комплект с джанти, и да ги приложиш/използваш според нуждите си...
          Последно редактирано от ivied; 03-03-18, 13:50.

          Коментар


          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

            Лично мен, какво се случва в Швеция и на Контидрома до Хановер не ме интересува.

            ... ъъъ, това "Contidrom" да не би да е нещо на Continental ?!
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              ... ъъъ, това "Contidrom" да не би да е нещо на Continental ?!
              Да, един от тестовите им полигони...
              На 45 км. от Хановер. Освен за тестове се използва и от ADAC (немския автомобилен съюз) за тренинг, обучение, квалификация, изпитания.

              P.S. Имал съм късмета или възможноста да участвам 2-ти на нещо подобно и мога да кажа само, че в реални условия, можеш много трудно да тестваш коли и гуми, както там...
              Последно редактирано от ivied; 03-03-18, 12:19. Причина: PS

              Коментар


              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                Всеки Учен може да си кара с квото иска,аз знам на какви гуми мога да разчитам и с джип и с лека кола и това не са всесезонни ,дето в първата мазна кал или мокър сняг,дори на улица,са се запълнили и са станали "супер слик".За кола ,зимни -летни е стандартното нормално правило.Въпрос на приоритети ,сигурност и опит.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Всеки Учен може да си кара с квото иска...
                  мерси, ама нямам титла още... Само казвам, че: 1. "AТ гумите , на сняг са много зле (по-добри са само от летните гуми, но не и от всесезонните и зимните)". И, 2. че темата е за ВСЕСЕЗОННИТЕ (и не е наложително, да убеждаваме останалите, че такова животно НЕМА, или, че не може да има, и/или че темата не е точно тази, а напротив, и какво - защо и как, караме ние, което не е толкова лошо по прицип) 3. т.е. всеки може да си кара с каквото и както му харесва на база опит, преценка, портофейл и т.н. НО има и ТЕСТ-ве, които имат и обективни/измерими показатели. 4. В момента и аз съм със зимни, налага ми се и пътувам, често в чисто зимни условия, повече от 1 седмица всеки месец - а и няма ги вече Pirelli Scorpion STR, наследника им SCORPION VERDE ALL SEASON не съм пробвал.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от ivied; 03-03-18, 13:45.

                  Коментар


                  • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                    А защо не правят тестове на гуми на 3-4-5-6 годишни гуми ? Само на нови правят. Та всеки сезон ли трябва да си купувам нови гуми или през сезон ? За мен колегата faster го е казал най-правилно, споделяне на опит е най-добрия тест. Куатрак 3 съм ги карал на лека кола и освен за летни за друго не стават, на мокро се пързалят яко, на сняг са умряла работа това за гума на 3 години и 85% грайфер. Скорпиона STR го имам на Рав-ката ДОТ 4511, грайфер на 50% и те са умряла работа, като Вредещайна. Вярно стара е но за това изхабяване на грайфера колко хиляди да е карана ? С тях взех колата преди два месеца и като ги видях си помислих, че ще мога да се поизкефя, но още на малкия сняг се изложиха и сега не съм я изкарвал цяла седмица. Поне днес изгря слънце и се постопи снега. Та и аз се замислям за едни АТ гуми за есента и да ги карам целогодишно.

                    Коментар


                    • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                      На бас ,че там където мина с Нексена ти с всесезонни няма да мръднеш.Не го разбирай като заяждане ,но не е вярно че АТ са по зле от всесезонни.Само Гудрича на мокро не е добре откъм спиране ,но на сняг ,забрави .Карал съм го доста зими вече.в всякакви условия и на и извън пътя.С нексена на сняг,мокро ,киша и доста под 0та е много добър.А за всесезонните може да каже и да се изкаже всеки,карал съм Кумо и никак не мога да ги сравня с другите видове гуми дето съм карал.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                        Защо не съм виждал на гума да пише ол сийзън или AS, а само АТ?
                        Как да разбера коя гума е ол сийзън и коя ол терен?

                        P.S. За гуми за пълноприводни автомобили става дума. Там СУВ, джип, кросоувър, пикап, и каквото още.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          На бас ,че там където мина с Нексена ти с всесезонни няма да мръднеш.Не го разбирай като заяждане ,но не е вярно че АТ са по зле от всесезонни.Само Гудрича на мокро не е добре откъм спиране ,но на сняг ,забрави .Карал съм го доста зими вече.в всякакви условия и на и извън пътя.С нексена на сняг,мокро ,киша и доста под 0та е много добър.А за всесезонните може да каже и да се изкаже всеки,карал съм Кумо и никак не мога да ги сравня с другите видове гуми дето съм карал.
                          С твоето писане искаш да кажеш че един общо практикуващ лекар е по-добър от един кардиолог при кардиологически проблеми . Само силно ограничен може да твърди че една марка е по-добра от друга марка . Сравняването е по модели и по предназначение . Имах АТ гуми на парт тайм и чисто зимни на лек автомобил с предно . Предпочитах да карам леката със зимните гуми . В момента имам бус с предно предаване с чисто зимни и лек също с предно с всесезонни . Леката я карам само при чисти или със сух сняг улици . Говорим за нови гуми разбира се . Това че една гума има повече от едно предназначение , винаги е в ущърб на някое от тях . Всесезонната при леките и АТ гумите при 4х4 са две корено различни неща и не могат да бъдат сравняване . Вече всесезонната за 4х4 и АТ имат нещо общо и примерно могат да бъдат сравнявани . Почти сигурен съм че АТ ще се представи по-добре при кал и дълбок сняг и много зле на мокър сняг и път . Всесезонната ще бъде по-добра на мокър сняг и път и много по-лоша от АТ в кал . Въобще не говоря за марки а само за предназначение . Всеки е свободен да избере при какви условия използва преобладаващо МПС та си и какви гуми да избере . Казвал съм го и друг път , не можеш да очакваш Наоми да ти изпържи мекички или кюфтенца и после да те разходи по червеният килим . Живота е такъв че винаги трябва да избираш и от това какъв избор си направил зависи как и какво се е случило или ще се случи ..........................
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                            Не хвали определена група марки,а впечатления от опит във всякаква среда.Не съм съгласен че всесезонната гума е по-добра от зимна ,летна или АТ за джип.По евтино е ,Да ,но не е най- удачно от гледна точка на сигурност и на асфалта и по слога.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                              Къде ги има тея Нексени в размер 235-60-16, че никъде не ги намерих, поне цена да видя.

                              Коментар


                              • От: ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ - ИЗНЕНАДАТА

                                Аз имам опит с Goodyear всесезонни на Гранд Витара с постоянно 4х4-лятото нищо особено, зимата зле на сняг (въобще не "копаеха" като зимните)... На всичкото отгоре за 30000км им свърши грайфера... Същата кола със зимни Yokohama беше като танк...
                                За Бг не са подходящи- ето на уж края на зимата, а имахме обилен сняг и -10С...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X